Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

Gość MT
Pomysł na najtańszą i najbezpieczniejszą podróż. Bezpośrednio nie znalazłam nic. Może ktoś z Was ma sprawdzoną trasę pociągiem lub czymkolwiek :) w okolicach 15 lipca. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajrzyj na strone 26--tam Anvelisa podaje kilka możliwości przejazdu. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MT
Dzięki za pomoc! Może ktos z was wybiera się na kurs do Valjeva albo był tam w zeszłym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mihal
zaraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mihal
Cześć! Ko zna gde ja mogu da kupim film "Ko tamo peva?"? Może leży obok czarnego kota w jakimś większym sklepie? Kto oglądał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam o tym filmie, nie widziałam nigdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mihal
Zachęcam wszystkich do obejrzenia. Bardzo dobry film. Jeśli chodzi o muzykę to polecam: Sandy Lopicic Orkestar, Idoli, Azra, Haustor i może też EKV. Pewnie to wszystko znacie ale ja jestem tu nowy. ...i uczę się serbskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie widziałeś \"Kto tamo peva\"? U nas niedostępne, jak sadzę :-( Chetnie poszukam tych zespołów,mam juz ochotę na coś nowego :-) Uczysz się w szkole? Sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mihal
Film obejrzałem na wieczorku serbskim, jakieś dwa tygodnie temu, w Instytucie Slawistyki Zachodniej i Połududniowej na UW. Studiuję na UW a na slawistykę chodzę na mój lektorat - serbski. Nie jestem tam sam, w mojej grupie jest około 8 osób. Około, bo nie wiem czy ci rzadko chodzący zrezygnowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mihal
Oczywiście. Miło porozmawiać z kimś o podobnych zainteresowaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mihal
Tylko że nikogo nie ma... Powiedziałem coś nie tak? Kto widział "Beczkę prochu"? Nawet była ostatnio w tvp. Zachęcam do obejrzenia, przedtem możecie sobie poczytać o filmie np. na http://film.onet.pl/oficjalne/beczka_prochu/ Mam dwa słówka do działu "specyficznych słówek": trudna i vredna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmuj się--tu tak jest :-) Topik ożywia sie raz na jakiś czas, taki jego urok :-) ....a widziałes film \"Zana Zamfirova\"? Polecam. Oczywiście, u nas niedostepny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do Beczki to ogladalam- najsmieszniejsze byly polskie tlumaczenie przeklenstw typu \"odczep sie\" ;) co do drugiego to jeszcze nie ale jak polecacie to sie zaopatrze podczas nastepnego pobytu co do slowek to proponuje jeszcze \"droga\" jeszcze jak nie znalam jezyka moja ciotka(Polka, ktora mowiac cos miesza serbski i polski zarazem)mowi mi ze \"tu przed tym pubem mlodziez pali drogi\" zastanawialam sie nad tym po co im to czy to wyraz jakiesgos protestu czy cos innego pozniej mnie olsnilo ze moze ostatnie jej slowo bylo wtedy po serbsku powiedziane;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo! ;) Miło, że do nas dołączyłeś mihal :) byłeś już w tamtych rejonach czy teraz wybierasz się pierwszy raz? Vatra już ci podpowiedziała, ale jeszcze coś odn. przejazdów, ja jechałam serbską Lastą z Belgradu do Bratysławy a z Brat do Pl samochodem, ale chyba najlepiej było by się dostać do Budapesztu, z tamtąd codziennie odjezdzają autokary i pociągi do BG. Z Polski do Bud jeździ węgierski autokar VOLANBUSZ (info znajdziesz na stronie eurolinespolska.pl) oprócz pociągów i autokarów są jeszcze minibusy w tym jeden z Pl ;) \"Ko to tamo peva\" - podobno kultowy fillm jugosłowiańskiej kinematografii - niestety również i ja nie miałam okazji widzieć, ale na swoim koncie mam większość filmów Kusturicy, oprócz \"Otac na službenom putu\" a szkoda bo podobno jeden z najlepszych! \"Beczkę prochu\" - kilka razy - bo za pierwszym zrezygnowałam po 15 minutach :O Natomoast gdyby ktoś był zinteresowany i chciał .. to ostatnio przywiozłam sobie film \"Sivi kamion, crvene boje\" ( \"Szara ciężarówka w kolorze czerwonym\") film z 2004, zdobył parę nagród i wyróżnień na festiwalach filmowych, niestety posiadam tylko wersję oryginalną z angielskimi napisami. Koliko imas godina? - ;) dla mnie było to pytanie o godzinę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo svima :-) a.i.r----ja jestem zainteresowana tym filmem :-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na prodaju F-117, havarisan, malo presao, prva farba :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vatra! mam tę książkę ;) dziś nabyłam po super cenie - 44 zł :] powyższą kupiłam, zachęcona lekturą książki M. Tantego \" Konflikty bałkańskie w latach 1878-1918\" - cieniutka książeczka, która rozjaśnia spojrzenie na hist. bałkanów, czyta się szybko i przyjemnie :) jak nigdy historii nie lubiłam tak teraz nadrabiam zaległości ;) Również w dzisiejszej \"Polityce\" (Polityka 22/2006) artykuł o Serbii - \"Rozmnażanie przez odłączanie\". p.s. odnosnie filmu - kombinuję :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-D Też ją kupię--w merlinie mają :-) Kombinuj :-] :-D Pozdraviam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MT
Witam, dzieki za linki. Niezły prezent na Dzień Dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm...znaczy--ksiązka się przyda ? :-D Pozdraviam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...i tak oto przekroczylismy magiczne 1000 postów :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VATRA KOCHAMY CIĘ
i Dragan, i Pawel, i Zoran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mokkoo
Czy ktoś z Was był w Czarnogórze w miejscowości ULCINJ (ok.15 km od granicy albańskiej) ? Ja tam jeżdziłam z rodzicami w latach 1985-1988, cudowne miejsce, wspaniali ludzie :) Chętnie bym tam się jeszcze kiedyś wybrała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×