Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość beata1764

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1764
odebrałam wynik cytologi i pisze tak:(BII) OBRAZ CYTOLOGI NIEPRAWIDŁOWY, NIEPRAWIDŁOWE KOMÓRKI NABŁONKA WIELOWARSTWOWEGO PŁASKIEGO, ASC-US O NIEOKRESLONYM ZNACZENIU WIE KTOS CO TO ZNACZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Beata komorki ASC US musza byc zbadane, to znaczy: tu cytuje z netu. \"nieokreślonym znaczeniu. To grupa rozmazów cytologicznych, w których cytolog nie potrafi jednoznacznie ocenić, jaka jest nieprawidłowość w widocznych komórkach nabłonka płaskiego. Aby nie dać pola do popisu nieodpowiedzialnym i niewykwalifikowanym cytologom, by rozpoznanie ASC-US nie pozwalało tym cytologom na usprawiedliwienie swego niedouczenia („rozpoznaję ASC-US, ponieważ nie potrafię postawić precyzyjnego rozpoznania”), autorzy systemu Bethesda zalecają, by rozpoznania te stawiać wyjątkowo i tylko wtedy, gdy w żaden sposób nie można określić charakteru obserwowanych komórek. W certyfikowanych pracowniach cytologicznych ASC-US rozpoznawany jest w 3-5 proc. wszystkich rozmazów cytologicznych. Takie rozpoznanie cytologiczne oznacza obecność nieprawidłowości, które wymagają podjęcia dodatkowych czynności diagnostycznych. Postępowanie takie zmierza do ustalenia znaczenia klinicznego wykrytych zmian i w związku z zagrożeniem stanu przednowotworowego oraz wykluczeniem ewentualnie istniejących zmian o wyższym stopniu zagrożenia. Obecnie polecanym postępowaniem w Polsce przez Polskie Towarzystwo Kolposkopii i Patologii Szyjki, a obowiązującym w USA, są wytyczne ASCCP (Amerykańskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patologii szyjki), które zakładają, że równorzędnymi metodami postępowania diagnostycznego są: – wykonanie powtórnego rozmazu cytologicznego dwukrotnie w odstępie od czterech do sześciu miesięcy; – przeprowadzenie badania kolposkopowego z ewentualną biopsją miejsc uznanych za nieprawidłowe; – wykonanie testu molekularnego na obecność zakażenia onkogennym typem wirusa brodawczaka ludzkiego.\" Kolposkopia wyjasni sprawe dokladnie. Widze,ze dzis tu sa pustki, ale pewnie jak ktos wejdzie, to sie wpisze :) Iskierka jak zjem kolacje, napisze ci trase :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosia100
Nucleagena Sp. z o.o. Test - 129 zł Test + opcja genotypowania - 179 zł Cytologia jednowarstwowa - 149 zł Cytologia jednowarstwowa + Test HPV - 219 zł Cytologia jednowarstwowa + Test HPV + opcja genotypowania - 249 zł Mi lekarz proponował test za ponad 200zł, a tu proszę 179zł!!!! Iskierko, również nie mogę sobie wyobrazić tej fryzurki na kartę magnetyczną!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka jak wjedziedz od strony Zgierza, to jedziesz caly czas prosto ulica Zgierska, caly czas prosto prosto do Rynku Bałuckiego - za rynkiem skrecic w lewo ( skrzyzowanie Limanowskiego- Zachodnia). Potem prosto trzy przecznice i w prawo we Franciszkanska- potem prosto prosto do Polnocnej i stamtad prosto w Kilinskiego . caly czas prosto Kilinskiego po szynach tramwajowych i dworzec po lewej stronie jest. widac duzyhotel Centrum po prawej! i po lewo dworzec. a co do jazdy od Aleksandrowa to caly czas prosto ulica Aleksandrowska, przedluzenie Aleksandrowskiej to Limanowskiego, caly czas prosto.. a potem Potem prosto trzy przecznice i w prawo we Franciszkanska- potem prosto prosto do Polnocnej i stamtad prosto w Kilinskiego . caly czas prosto Kilinskiego po szynach tramwajowych i dworzec po lewej stronie jest. widac duzyhotel Centrum po prawej! i po lewo dworzec. druga trasa w pewnym momencie sie pokrywa z pierwsza, zalezy jak jedziesz :) mam nadzieje,ze bylo to pomocne :) buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1764
dzieki za odpowiedz bardzo sie boje juz nie wiem co robic w głowie mam mentlik a tu jutro moja córa ma imieniny jeny te cholerne cytologie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANNIE83, trasę Iskierce opisałaś super, ale wiesz co ? Może Ona po tych szynach tramwajowych niech lepiej nie jeździ ;) ISKIERKO, jak wrócisz z Łodzi to poproszę o więcej szczegółów dot. \"karty magnetycznej\"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszyskie kobietki Jestem tutaj nowa i potrzebuje waszej pomocy ( liczę że ją znajdę) Jak wiekszość z was, również jestem w trakcie leczenia. W maju cytologia i grupa III. Pod koniec maja wycinki i CIN II. Lipiec - konizacja pętlą i myslałam że na tym koniec. Niestety, okazało sie że nie cała dysplazja usunieta i 11 sierpnia znowu konizacja, tylko juz nożem chirurgicznym. Jestem tym wszystkim przerażona, boje sie że na tym sie nie skonczy. Oczywiscie mam też HPV, I muszę a raczej chcę zrobic test na typowanie i ilośc kopii. Mam pytanie czy orientujecie sie gdzie w warszawie moźna zrobic taki test ( szukam jakiegoś sprawdzonego lekarza) Licze na waszą pomoc. Pozdrawiam wszyskie kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Ja odebrałam wynik cytologii II/III. Czy to bardzo zły wynik? Mam bardzo duzą nadżerkę i chyba trzeba ją wymrozić. Pani doktor chciała mi to zrobić w czasie okresu ale sie nie dałam. Czy dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWULA, ja też wybieram się na ten test. Jestem pod opieką poradni cytodiagnostycznej przy szpitalu bielańskim i tam podali mi adres Pl. Trzech Krzyży 16 (nie wiem co tam się mieści). Ale ja wybieram się na Wilczą, tam gdzie robiła Fantazja (miała robiony nie tylko typ HPV, ale również ilość kopii wirusa, koszty z tego co pamiętam 250 zł). Wklejam link do strony tego lekarza: http://www.andrzejlasiewicki.ginweb.pl/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu dzięki za pomoc. Jak wydobrzeje po konizacji to sie tam wybiorę. Zresztą pewnie ty bedziesz wszesniej robiła to sie ciebie jeszcze poradzę. Narazie to jestem zestresowana tym zabiegiem , nie wiem co mam myśleć. Boję się że nastepny wynik tez będzie zły. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RENIAX, chyba Ci nie pomogę bo nie miałam nigdy wymrażania nadżerki. Miałam usuwaną kilkanaście lat temu po porodzie (elektrokoagulacja) i 4 lata temu (konizacja). Ale nigdy nie było to w czasie okresu. Nie spotkałam się z tym, żeby coś robić w czasie okresu, poza zakładniem mireny - ale to nie temat na ten wątek ;) EWULA, ja zapisuję się w poniedziałek bo czekałam na okres. Nie wiem jakie są terminy ale myślę, że załatwię to w miarę szybko. Oczywiście od razu napiszę co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, dziekuję ci za chęci chociaz nie mogłas za wiele mi pomóc ale dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka-13131313
annie dzięki za opis wydrukuje sobie i zabiore mape to chyba trafie. Czy na tych skrzyzowaniach są nazwy ulic? Bo piszesz w jaką ulice skręcic... kurcze a ja taka gąska rzadko jeżdżę w takie trasy ale mus to mus... a pojadę autostradą to wjadę od Zgierza Basiu mąż zachorował niestety powaznie ma zaburzenia błednika to przewlekła choroba Zespół Meniera tak to nazwali i to będzie wracało.. :-( a fryzura na kartę magnetyczną to taki wąski paseczek :-) na karcie też jest taki paseczek... idę sie kąpać i spać dziś cały dzień jeździlam po lekarzach, zalatwilam pilęgniarke jutro przyjdzie dać mu zastrzyk a jutro wycieczka do Łodzi oby szczęśliwie i oby córcia dojechała... chyba się zaryczę w drodze powrotnej :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana ISKIERKO, bardzo mi przykro ! Dopiero co Tobie się udało wygrzebać z choroby, a tu nowe zmartwienia.... Naprawdę za dużo spada na Twoją rodzinę :( Myślę o Tobie i trzymam kciuki ! Całuski !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje,ze trafisz bez problemu. jak cos, stawaj i pytaj ludzi. Nazwy ulic sa. Grunt to dojechac do rynku bałuckiego- po lewej stronie jest mega duzy, takze widac i za nim tak jak dalej pisalam, postepuj wg wskazowek to dasz rade :) wysle ci mailem swoj numer kom, jak cos dzwon! :) smialo :) o ktorej bedziesz w Lodzi? :) widze,ze dzis nowe osobki znowu widze :) ten paseczek na karcie mi sie nie podoba, wole poczochrane :P swoje wlosy na glowie tez mam sciete brzytwa w artystycznym nieladzie :D Iskierka numer poszedl mailem :) ja jutro do lublina jade, takze mnie nie bedzie :P caly dzien,z rana wpadne do was laski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierko mam nadzieje,ze z mezem nie bedzie nic zlego :( szkoda,ze ciagle nowe zmartwienia sie pojawiaja :( oby bylo wszystko dobrze. szkoda,ze jutro mnie nie ma bo chetnie bym cie poznala:) buziam cie:) i czekam na telefon w razie problemow :) co do cen na HPV to nie jest zle, chyba se zafunduje :D ja tez zaraz ide spac :) buzi buzi kochane, do jutra ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka-13131313
annie dziękuję kochana jesteś zaraz zapiszę Twoj numer jakbym zabłądziła to zadzwonię. Mam być o 11 na tym dworcu ale wyjade wcześniej żeby mieć zapas gdybym błądziła. Lece już spać Dobranoc Wam... smutno mi jak nie wiem co.. :-( martwię sie o córkę bedzie jechała do 22 autokarem kurcze boję się... :-( i o męża... porypane to życie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje,ze nie zabladzisz ;) ale profilaktycznie zadzwon. ;) mysle,ze opisalam dosyc szczegolowo- Misiek pomagał :D takze na pewno dasz rade. bedziemy trzymac kciuki ! :) gdyby nie wyjazd jutro, to bym cie przywitala na wjezdzie do Lodzi ze Zgierza hehe :D Ide spac zaraz, :) widze,ze Eishe to gdzies dzis wcielo, pisala cos o kolacji z mezem :p kochane, udanej soboty wam zycze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu jak będziesz dzwoniła w poniedziałek to myślę że już na srodę będziesz mogła się zapisać, zwłaszcza że są wakacje i mniej ludzi przychodzi :) Jestem ciekawa jakie będziesz miała wrażenia z wizyty u NIEGO! Ja mam mieszane uczucia ale ja to zawsze taka nie ufna do wszystkich a zwłaszcza do lekarzy :-/ Mi go poleciła moja siostra, mówi że jest dobry, ja jak na razie nie mam zdania, zobaczymy jak się moje sprawy potoczą wtedy będę mogła coś więcej powiedzieć... :( Iskierko trzymaj się Kochana... Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. zancia29 ja Ci chyba foty wysłałam a Twoich nie dostałam :( :( :( :( buuuuu..... :( annie miłego jutrzejszego dnia i udanej rocznicy :) Buziaki słodkie dla Was za to że jesteście, mykam już spać. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FANTAZJA, jeśli mówisz, że może być już w środę wizyta to lepiej poczekam z tym dzwonieniem jeszcze. Okres dostałam wczoraj, to w środę byłoby bezpośrednio po (może za wcześnie) ?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu to może zadzwoń w poniedziałek i umów się na piątek. Myślę że tak będzie najlepiej żeby odczekać troszkę żeby wszystko dokładnie wyleciało :) Ja będę do niego szła też po okresie ale jeszcze nie dostałam na kontrolę nadżerki i mam wizytę darmową, już i tak od cholery kasy mnie to wszystko kosztowało :( ale co tam, to tylko pieniądze. wrzesien/pazdziernik zrobie u niego cyto i dodatkowo u siebie w przychodni zeby być spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak a ja dopiero zdążyłam wszystkie wasze wpisy przeczytać a tu już wszystkie poszły luli.Ale muszę wam że już mi się parę razy oczy zamknęły ale ja taka jestem że muszę do końca wszystko nadrobić. Ja dzisiaj wybrałam się z mężusiem na badania bakteriologiczne i posiew na grzyby.Mąż się zwolnił z pracy żeby to mieć już z głowy a tu wyobrażcie sobie na miejscu okazało się że pani co wykonuje te badania od dziś do 14 sierpnia ma urlop i polecili mi inną pracownie.Dodam że musiałam jechać w tej sprawie do Krakowa czyli aż godzinkę.Jak dojechaliśmy do tej tej 2 poradni to się wejść nie dało bo tyle ludzi było.Więc mój mężuś stacił 2 godziny w korkach i się niestety nie zlitował żeby drugie 2 godziny stać w kolejce i pojechał do pracy a ja z córcią zostałyśmy.Poczekałam sobie troszkę -materiał mi panie pobrały i w środę mi wyślą wynik pocztą.Tylko że co z tego jak ja miałam to badanie zrobić z mężusiem i teraz niewiem czy on jest wyleczony czy nie skoro badania nie zrobił.Więc trudno-może się wyleczył okaże się czy mnie znów swędzieć Bozenka nie będzie.A jak bedzie to znów razem na badanie i leczenie. Za tydzień dzwonie do mojego gina Madeja i idę na kolposkopie i cytologię bo już 4 miechy minęły a kazał zrobić to za 3-ale mi te grzyby miesiąc opóźniły. Annie zdjęcia pisałaś wysłałaś do mnie ale ja nie mam ich:( Iskierka ja też wolę mieć na kartę ale nie aż taki cieńki pasek tylko troszkę grubszy-zawsze to jakoś estetycznie:)niż żeby mąż miał włosy między zębami :D (ale ja głupia jestem:P) Mojej mamie też stwierdzili tą chorobę-leków tonę zjadła ąż w końcu prawie ogłuchła(na 1 ucho nic nie słyszała a na 2 ledwo co,ale we Warszawie w Klinice Patologii Słuchu i Mowy zrobili jej operację na to głuche ucho i słyszy,a na 2 miała termin to nie poszła bo się bała.Tylko co jak jej cały czas szumi w głowie-bo to wada tej choroby:(Ale nie martw się biedulko:) i bardzo proszę o fotkę dla mnie bo nie mam ciebie:) Fantazja chyba miałaś kiepski dzień ale jutro będzie lepszy-zobaczysz!!! Ale ja jestem stuknięta łeb mnie boli ,spać się chce a ja tu jeszcze siedzę,walnięta anette opisała się że hoho:P DOBRANOC DZIOPY!do napisanka jutro-czyli na 5 minutek hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To o uszach miało być do Iskierki bo nie napisałam bo taki zamot jestem,a po 2 jak to wyżej czytałam to połowę wyrazów mi sie zgubiło i wyszło to jak wyszło ale napewno sie domyslicie o co mi chodziło-no przecież wy mądre dziewczynki jesteście. Oki ja lecę do łózia BO JUŻ PÓŁNOC ZABIŁA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1764
dziewczyny ja chyba zwariuje z tym ASC US CIAGLE O TYM MYSLE I BOJE SIE JAK DIABLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane, pije kawe z rana, ale nadal jestem zaspana troche ;) czasem tak mam, ze spie do 10 jakos, chociaz nie robilam wczesniej nic meczacego. Beata, nie denerwuj sie, ja tez mam te same komorki co ty. da sie z tym zyc. Lekarz pokieruje cie na pewno na dalsze badania. to znaczy kolposkopia- przez kamerke lekarz oglada twoja bozenke i widzi w powiekszeniu co jest nie tak. Tez sie balam bardzo, jak dostalam wynik cytologii i trafilam na to forum :) mozemy cie chetnie wysluchac, jak bedziesz miec problem:) takze lekarz niech cie dalej pokieruje, kolposkopia pokaze co moze byc nie tak! takie komorki moga byc ze stanu zapalnego na przyklad, ale trzeba to zbadac! :> koniecznie! Pamietaj,ze lepiej zapobiegac niz leczyc. jak masz pytania, to wal smialo, :) po to jest to forum:) mam nadzieje,ze Iskierka dojedzie do Lodzi,:) i wroci szczesliwie, i ze jej corcia tez dojedzie na oboz :) ja sie szykuje na wyjazd do Lublina, ale mi sie spaaaaaac chce:P a dzis rocznica hehe :D pewnie Misiek z kwiatami wpadnie:D to co kochane, milej soboty, wpadne jutro dopiero;) bo wroce jakos ok 24 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1764
dzieki dziewczyny ja kurcze czodze jak w jakims transie nie moge myslec o niczym innym boje sie ze mam raka ta mysl mnie dobija a moja kochana córcia ma imieninki ma 9 lat a ja umieram ze strachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata kochana, rak szyjki macicy wczesnie wykryty jest w calosci uleczalny. Nie smutaj sie, rozumiem cie, sama plakalam pare dni i myslalam jedynie o jednym, ale dzieki temu forum znalazlam wsparcie, cieple slowo i WIARE! W siebie i w to,ze bedzie dobrze :) zobaczysz... bedzie dobrze. Kochana, wejdz na strone http://www.kwiatkobiecosci.pl/ tam mozesz poczytac o roznych rzeczach.Nie martw sie. Corcia ma imieniny, takze zrob jej tam niezla imprezke ;) hihih. Powiedz, co lekarz ci powiedzial, pokierowal cie dalej? laski tu na forum maja niezle doswiadczenie, takze jak masz pytania, wal smialo, pomozemy :D ja akurat jestem na poczatku drogi :P ale Basia, Iskierka, Mala duzo wiedza :D Loloinka tez :P buzka, glowa do gory, musi byc dobrze !!!! dobrze,ze zrobilas cytologie, teraz trzeba uporac sie z tym, co w tobie siedzi ;) ja spadam o 10 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×