Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Justa z tego co ja słyszałam to wypalanka chyba nie jest dobrym sposobem - ponoć współczesni ginekolodzy od tego odchodzą - czytałam o tym na jakimś forum i tam się ginekolog wypowiadał... może najpierw dokładnie sięupewnić co Ci tam chce wypalać ten gin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia -Troszke juz doswiadczona
Pewnie ze tak, stosuj sie zasada ograniczonego zaufania i walcz o siebie o swoje zdrowie Dziewczyno. Pros o skierowania, rzadaj wykonania dodatkowych badan. Cytologia to bardzo "grube" badanie, nie do konca miarodajne. Kolposkopia w polaczeniu w uzasadnionych sytuacjach z biopsja jest najlepszym rozwiazaniem. Wszystko wowczas jest jasne. Kiedy robiona mialam kolposkopie Pan Doktor w opisie dodal: "wyraznych cech infekcji HPV brak". A HPV bylo, bo robilam testy. Dlatego poprosilam o biopsje. Najwazniejsza jest swiadomosc i tego co Tobie sie po prostu nalezy. Nie czekaj az sami Ci cos dadza, albo zaproponuja... Mowi sie tyle o profilaktyce i wczsenym wykrywaniu raka, a jak pojdziesz do panstwowego lekarza to z laska Ci jakiekolwiek skierowanie da... To mnie wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biopsja to to samo co wycinki? juz glupieje,ze tak powiem ;) jestem taka senna, ze szok,a to cholerne pranie czeka :/ uciekam troche polezec, papap :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia -Troszke juz doswiadczona
Tak, to jest to samo, Wycinki pobiera sie z obszarow zmienionych jak rowniez z kanalu szyjki macicy. Badanie nie nalezy do najprzyjemniejszych, ale to tylko kilka minutek strachu i bolu, a potem 2 tygodnie stresu (czekanie n wynik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa242424
Dzięki anya1311! Zamierzam zasięgnąć porady innego lekarza, choć męczy mnie już to! Byłam już u tylu lekarzy, każdy ma inną metodę leczenia (leczę PCOS, hiperprolaktynemię, i staramy się o dzidziusia). lecz na razie bez rezultatów i poprawy. Z każdym badaniem wynajdują mi coś nowego. Nie mam już na to wszystko siły A i do tego ten wczorajszy wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, dzieki, to dlaczego robia to czasem na zywca? bez znieczulenia ? :/ robie juz pranie- postepy jakies:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pranie juz skonczone, kurde poleze troche, musze sie umowic z hydraulikiem na wymiane zaworów i podlaczenie pralki. ranyy julek, wszedzie kasa, wszedzie! :/ ciagle sie tylko wydaje pieniadze i nie wiadomo na co :P i jak tu cos oszczedzic :P aha, jutro mamy rocznice rok razem :D tak sie chwale jedynie :P wpadne potem :) buzi buzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justka - ja wiem że takie łażenie po lekarzach wpływa destrukcyjnie na psychikę, ale walcz kochana bo warto - ja sama przewaliłam ze trzech ginów zanim znalazłam chyba w miarę sensowną babkę - się okaże jak będą wyniki i jak ona się ustosunkuje.. jak bedziesz mieć jakieś pytania to wal na nasze forum - tu są fajne kobietki i miały różne przypadki także na pewno zawsze Ci któraś jakoś pomoże ;) trzymaj sie i główka do góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy wyscie dzisiaj oszalałay , ja nie mogę nadążyc z czytaniem :):):) 4 strony od wczoraj !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala, ja czytalam 14 stron i mialam metlik w glowie mega :P umowilam sie z hydraulikiem na pon. zmieni zawor :P okolo 100 zl taka przyjemnosc, by go czort :P pralke to se sama podlacze, mam w dupie :D nie bede 200 zl placic za takie atrakcje. wezme Mroczka i ogien :P ja ide odpoczywac, bo padam:/ sennosc mi minela, ale zmeczenie po praniu jest :P buzi- buzi :****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide troche polezec, obejrze cos w tv :) a potem obiadek :) i czas juz spedzony z Misiem. meczy mnie ten upał, ale dobrze,ze w mieszkaniu mam chlodno. skorka mi zaczyna na ramieniu schodzic i sie w kolo smaruje :P buuuu. ciekawe gdzie niektore damy wcielo, mam nadzieje,ze wejdziecie dzis jeszcze :D buziii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to zaraz spadam na amen i odezwę się dopiero we wtorek (w poniedziałek ma wycinanki - więc trzymajcie kciuki) życzę Wam dziewuszki miłego weekendu - Tobie Annie kolejnych 100 lat z Misiem ;) ja sie w weekend będę kurować z przeziębienia żeby mi te cholerne wycinki pobrali, bo nie zniosę przeniesienia na inny termin.... :( Ściskam Was wszystkie i do napisania po poniedziałku - papapa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anya, zdrowiej :) bedziemy trzymac kciuki za ciebie :) i zycze powodzenia na zabiegu :) mam nadzieje,ze wpadniesz do nas jakos w weekend :) Musi byc wszystko dobrze, w razie napadu zlego humoru , wypisuje ci forum nasze na recepte ;) hihihi. buzi :* ja jutro spadam do Lublina na mecz, wariaty z nas nie ma co :P mam nadzieje,ze jakies gwiazdeczki sie tu pojawia :P cos nudnawo, malo kto pisze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak se mysle, czy to znieczulenie to zastrzyk miejscowy? czy moze głupi jas i sie spi. dzis nie zadzwonie do swojego szpitala, bo do 13 maja tylko tam czynne. Ale na pewno bede sie dopominac o znieczulenie... Wogole to ciekawe co to za profesor, wiem ciekawska jestem :P wszystko muszem wiedziec :P ja slonce na razie omijam, po tym morzu :D musi troche skorka odpoczac. Eisha, jechalam przez ta twoja Bydgoszcz i mi sie podobala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, znowu sie rozpisałyście, nie ma co. I jak tu za Wami nadążyć?? Co do biopsji to po niej nie mozna sie kochan 4 tyg. a nie 6. Tak slyszalam od 2 lekarzy.. Może Was to ucieszy :-) Ja jak poszlam do lekarzy w niespelna 2tyg. po, to gdy mnie obejrzal powiedzial ze w sumie juz mogę :-) bo wszystko się ładnie zagoiło. Przypomnę miałam 5 wycinków z szyjki, wyskrobiny z jamy i cos tam jeszcze. Anya - 3mam za Ciebie kciuki! Zobaczysz wszysrtko będzie dobrze :-) Uffff ale pogoda, tylko pojechać gdzies nad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nas Rori pocieszylas troche :D hhehe. moze nie bedzie tak zle :P no czytalam Eisha, co sadzisz o fotkach :P hihihi. Ile w tym szpitalu zostajesz po tej biopsji? bo moze jak zechce ze znieczuleniem, to bede musiala doplacic :/ musze sie koniecznie dowiedziec! ale chyba w ten sam dzien sie wychodzi do domu. bez sensu, bo 30 i 31 mam szkolenie do programu Life Skills dla uczniow- weekend z glowy :( buuuuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annie - tego samego dnia wychodzisz. Poproś znieczulenie koniecznie. NAjlepiek ogólne :-) Też się bałam a bardzo dobrze to wspominam. Ja wyszłam po paru godzinach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to dopiero 29 ide. ale powiedziala,ze bez znieczulenia sie to robi. dopiero po rozmowie dotarlo do mnie,ze to wycinki, jakos nietomna bylam ;) Rori dostalas zdjecia? :) mniam gotuje kalafiorka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znieczulenie ogolne to znaczy sie zastrzyk i sobie spie? kurka wodna, ale panikuje, bo nigdy mnie nie usypiali, a w szpitalu bywalam w odwiedzinach albo raz- z przerosnietym migdalem :O a fe :P moj chlopak to chyba padnie, jak bedzie mial czekac,az jego Anula sie obudzi.. bidulek, i tak ma sporo wrazen.. ale trzyma to w sobie. sama jednak tam nie pojade, bo zwieje po drodze :P moj Mis wraca za pol godziny, takze potem wpadne wieczorem do was :) buzka:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znaczy sie,ze jak bede na samolocie, dadza mi cos na odlot, a potem mnie odwioza na sale?:P shit, co atrakcje na koniec wakacji. a ja se wezme koszulke sportowa do spania a co :D hihih. Najpierw musze wywalczyc znieczulenie, na zywca sie nie dam ! uparty osiol ze mnie :] juz sie martwie Eisha o ciebie, co twoje kochanie o tym mowi i mysli? :> eh, eh, 28 to ja padne chyba tutaj i bede wam marudzic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annie - nie sprawdzałam poczty, jestem w pracy, zrobię to wieczorkiem :-) Ja miałam swoja koszulkę ale nie kazali mi jej zakładac :-( Dali ichniejszą, na sali mnie nie przebierali po zabiegu, dopiero ubrałam sie w swoje ciuchy jak już wychodziłam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje,ze twoj Mis dobrze zareaguje. ja tez mam chwilowo jakies opory co do seksu, ale trzeba korzystac. ;) rozumiem,ze sie boi, ale na pewno chce byc z toba, :) moj tak samo chce jechac. Na pewno swiadomosc,ze po narkozie bedziesz to juz sprawi,ze bedzie sie bardzo o ciebie martwił :) no,ale zawsze to porcja czulosci od misia i opieki :P hihih nie ma tego zlego :P potem mis bedzie cie wyreczal, kaze ci odpoczac itp :) i bedzie wszystko za ciebie robil :) powiedzta mi, ile sie po tym spi- co rymowanie na zadanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide szykowac obiad dla Misia, niedlugo bedzie. powiem wam,ze czasem mnie zwala łapie i dol jakis. ze siedze ciagle wdomu... ze musze pisac prace.. ze to i ze tamto.. i jeszcze te problemy ze zdrowiem... :( czasem mi sie plakac chce.. szkoda,ze moj Mis pracuje i nie dalo rady zostac dluzej nad morzem.. :( gdyby nie pisanie tu na forum, to pewnie bylabym w kiepskim stanie.. a tak to moge liczyc na dobre i cieple slowa :) wpadne potem, buzka, papaap :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany, piszę po raz trzeci i nie wiem czy to się wyśle... Pokazuje mi błąd ! Nie rozpisuję się, bo nie wiem czy to pójdzie. Jesli tak to napiszę jeszcze raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANYA, dostałam foty, dzięki ! Jakoś się za bardzo nie przestraszyłam tej „czarownicy”.. ANNIE83, Królik nie jest prany w Perwollu tylko w Vizirze, też dobry do białych rzeczy ! Twoich zdjęć nie mam. Tzn. mam wcześniejsze ale pisałaś, że jakieś poleciały wczoraj... Nie doleciały, niestety... EISHA, koszulka z żyrafą na pewno jest slodka ! Jakbym wiedziała wcześniej, że chcesz z królikiem to bym wzięła zdjęcie Żuczka i nadrukowała na białą podkoszulkę (gdzieś tak można), ale niestety teraz nie zdążę... ISKIERKO, Nie bardzo mogę sobie wyobrazić tę fryzurę na „kartę magnetyczną”... Co z Twoim mężem ? Piszesz, że chory ale czy to coś poważnego, nie daj Boże ? Mam nadzieję, że nie i wkrótce wszystko będzie dobrze ! Dostałam wreszcie okres więc w poniedziałek dzwonię się zapisać na typowanie HPV (Fantazja, oczywiście na Wilczą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde ale piszecie szybko jakies motorki macie:) hihi na początek chce Wam Mordki napisac,że to ,że tu teraz jesteście i ,ze dbacie o swoje zdrowie chociażby czytając o tym wszystkim to już jest sukces bo wszystko jest wyleczalne pod warunkiem że sie działa:) W związku z tym,że zabieg miałam robiony prywatnie to wyniki histopatologiczne są juz w ciągu 48 godzin. I zadzwonił do mnie dzisiaj mój Lekarz mówiąc ,że potwierdziło sie czyli ze była dysplazja duzego stopnia i granica cięcia jest CZYSTA i ze zaprasza mnie za dwa miesiace na kolposkopie kontrolną a po okresie na szczepienie kurde jestem zdrowa JUPIII ciesze sie niesamowicie, owszem bede sie konrolowac czesciej hmmm moze co trzy miesiące-żart ale nie chciałabym tego przechodzic jeszcze raz. dlatego zaszczepie sie i typowanie tez zrobie na wszelki wypadek i z czystej ciekawości. Powiedział zebym sie nie przejmowała,że taka młoda ale czesto mają nawet dziewietnastolatki z dysplazją. A konizację miałam robioną nożem chirurgicznym ponieważ powiedział,że petla zostawia większe blizny. Porównał to do rany na ciele żebym sobie wyobraziła jak wygląda blizna po ranie ciętej a jak po oparzeniu. kurde może wkoncu trafiłam na specjaliste. Teraz czekam na to aż każda z Was napisze ,że tez jest zdrowiutka buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Eisha za pocieszenie :) hihi od razu lepiej. Pochwalilam sie swojemu W. odnosnie tego zabiegu :) i wogole pow.ze bez znieczulenia to mnie nie pusci ;) Wysle raz jeszcze zdjecia w takim razie :) szkoda,ze nie doszly :P jakos mam sredni humorek, bez sensu :/ szukam zajecia,zeby nie myslec. Edytka super ze u ciebie dobrze :) cieszem sie wielce! :) buzi buzi kochane :) Iskierka- jadac od strony Turku masz dwie opcje wjazdu do Lodzi, nie mam pojecia jak bedziesz jechac. albo sprawdz na zumi.pl trase, albo na maila podam ci swojego koma i cie pokieruje, bo nawet jak napisze tutaj jak masz jechac, to mozesz miec problem :( remonty sa w Lodzi i czasem objazdy :( zalezy czy wjedziesz do Lodzi od strony Zgierza czy Aleksandrowa? orientujesz sie moze? :> to jakos poradzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.oczyotwarte.pl/podstrona.php ... eight=3100 http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35153,55 ... dzew_.html dla chetnych lektura :) o niewidomym kibicu Widzewa :) musze to na angielski przelozyc, bo zbierac bedziemy kaske, zeby mu pomoc :) z Misiem pijemy drink Sobieski :D i idziemy na spacerek :P buzi- buzi :*** ISKIERKA- DAJ znac, to napisze ci dokladnie jak masz jechac ! :> ja o 10 wychodze z domu jutro, ale to na pewno uda mi sie dzis napisac ci trase :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny....ale pedzicie ....po powrocie z pracy trudno za Wami nadazyc....ale to dobrze,....jak sie człowiek wypisze to tak jakos mu lzej....a jak go sie jeszcze zrozumie....tak jak Wy....:):)): Nie zdajecie sobie sprawy ile robicie dla drugiego człowieka....mi dzieki Wam...Waszym słowom....duzo lzej....szybciej sie jakos otrzasnełam zrozumiałam,ze zawsze mogłoby byc gorzej....a załamałam sie usłyszawszy diagnoze...tyle sie naryczałam....ze szok.... Anya1311...annie 83....bede za Was trzymała kciuki...bedzie dobrze...jestem z Wami...chociaz myslami...Annie 83....walcz o ta narkoze!!!!!! Witam Cie Asiu....juz troszke doswiadczona kobietko....miło ze jestes z nami....gdybym mogła Cie prosic o rade.....za tydzien ide na konizacje....cytologia dwa razy III,raz lsil,drugi raz hsil...kolposkopia...wycinki i CIN III.....prosze powiedz mi ile trwa ten zabieg?????Czy wyszłas w ten sam dzien do domu????Czy pozbieram sie przez tydzien...chce po tygodniu wrócic do pracy????Czelam na wynik hpv...a jesli sie okaze onkogenny,to co wtedy???? Co nalezy wtedy zrobic...tylko czekac i obserwowac????Jakie sa wskazania po konizacji...jak czesto cytologia????Teraz pewnie bede pod stała kontrola????Czy ta czesc szyjki która zostanie wycieta tez idzie na badania histopatologiczne???? Mam tak wiele pytan.....tak bardzo sie boje....pytam siebie dlaczego własnie ja???? Ta która chodzi sysematycznie do lekarza...która dba o siebie....a Ci którzy wogóle nie chodza do lekarzy...jakos im nic nie jest....gdzie tu sprawiedliwosc....Anya1311 wysyłam zdjatka...czy komus jeszcze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×