Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość Grace26
ja tez trzymam powodzenia:))))))))))))bedzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz :) bolalo jak przy okresie, wiec do zniesienia, najgorszy wziernik, czulam jak we mnie siedzial, wielgusny byl, ale poza tym ok, lekarz powiedzial, ze cytologia powinna juz wyjsc ok, a jesli by cos ok nie bylo to zawsze mozna poprawic, bo to bezpieczna metoda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOLOINKA, gratuluję ! Rozstania na ogół nie są przyjemne, ale myślę, że rozstanie z CIN-em stanowiło wyjątek od reguły :) ISKIERKA, jak nie urok, to przemarsz wojska... Jedno wyleczyłaś to znowu coś się pojawia... Ale nie martw się, dasz radę ! Sprawdzą na jaki antybiotyk ta cholera jest wrażliwa i już po nim ! Ja zwalczę swojego typa 51, a Ty swojego gronkowca ! Ja tak jeszcze z innej beczki. Wczoraj byłam u syna na piewszym zebraniu szkolnym ( I kl. liceum) i wychowawca rozdawał rodzicom dziewcząt książeczkę nt. HPV razem z płytą CD. Nie załapałam się (bo mam syna, a nie córkę a nie było nadmiaru) więc nie zapoznałam się ani z broszurą, ani z płytą, ale to chyba dobrze, że wiedzę na ten temat propagują w szkołach ! No chyba żeby to miała być reklama szczepionki i łapanie klientów... Ale niestety nie wiem dokładnie bo nie było mi dane się przyjrzeć. W każdym razie temat HPV pojawił się wszkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loloinka -koniec nerwów juz po wszystkim !!!!!!!!!!! a teraz masz wpasc do nas z cytologią jedynką -ZROZUMIANO :D:D:):D:):D ja tez wpadne z jedynką przed swiętami w mikołajki dokładnie :D:D:):D i nie ma innej opcji :D :D:):D:):D:):D:):D:):D:):D dla 2 i 3 forum zamknięte o 4 to nawet nie wspominnam dla nich WSTĘP WZBRONIONY !!!!!!!!!! Buziam WAS !!!!!!!!!!!!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, u mnie bez zmian, u lekarza nie byłam póki co... Mam pytanie do Was.. Po tym jak Iskierka wspomniała coś o gronkowcu to mi się przypomniało, że kiedyś jak chorowałam na gardło bardzo często to w końcu zrobili mi wymaz i wyszedł gr. złocisty. Dali mi jakieś leki ale już nie pamiętam czy później sprawdzili czy się go pozbyłam bo byłam zbyt mała, a mama nie pamięta...Jak to zbadać... nie wiem czy jedno ma coś wspólnego z drugim? nie wiem skąd ta 3 gr. u mnie wtedy... juz zaczynam schizować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rita 1
Dziewczyny wypiłam dzisiaj WASZE ZDROWIE . Troszkę sobie dzisiaj podrinkowałam ale takiej rocznicy trudno nie opić z mężem . Życzę dobrej nocki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki Anette dziękuję, że mi poszukałaś tego leku. Chyba zamówię bo jak powiedziałam mojemu lekarzowi, że nie można tego dostać to kazał jeszcze tydzień poszukać bo niby to ma być najlepsze... ale już słyszałam w aptekach komentarze, że pan doktor mógłby bardziej nowoczesne i lepsze leki przepisywać... nie chce mu się szukać nowszego to mi wciska kit, że ten jest najlepszy.. Rori nie wiem czy gronkowiec w gardle ma coś wspólnego ze zmianami na szyjce, ale polecam to badanie - posiew. Nie zaszkodzi sprawdzić co tam jest, nie jest drogie (21zł + 17 za antybiogram jesli coś wyhodują) a na pewno bardzo przydatne. Myślę, ze gdyby mój lekarz zrobił mi takie badanie przed zabiegiem to może wcale konizacja nie byłaby konieczna. Jestem prawie pewna, że to ten gronek nabroił tę dysplazję.. Choć jest jeszcze opcja mniej optymistyczna, że mam gronka i HPV :-( po wyleczeniu gronka może jednak sprawdzę to przy następnej cytologii w styczniu. A teraz powtórzymy posiew po leczeniu więc od razu cytologię też... juz z nim to uzgodniłam. Tylko nie opuszcza mnie dziwna myśl, że w tym wypadku to ja sama prowadzę swoje leczenie a lekarz wykonuje tylko to co ja sobie zyczę... wyszła w marcu cyto II i on chciał zakończyć leczenie, tylko ja uparłam się, żeby powtórzyć cytologię i dobrze bo miałam dysplazję CIN I. Teraz po zabiegu też wyswzła II i też chciał zakończyć tylko ja chciałam posiew, no i dobrze bo jak jest gronkowiec to za pół roku miałaby, pewnie od nowa CIN -a...dziwne to trochę nie uważacie? Loloinka gratuluję wymrażanie masz z głowy !! Teraz czekam na wiadomości o dobrej cytologii :-) Idę prychcić obiad, do roboty na 13.30 na 3 godzinki dzis tylko :-) towarzysko na kawkę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taki wlasnie mam plan, isc na kontrole, i w kolposkopii i cytologii ma wyjsc II :) chce taki prezenet pourodzinowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toska70
Witajcie! Ja tez czekam na badanie kolposkopowe;/ Po cytologii dosatłam taki wynik ......... komorki nabłonka płaskiego LSIL -zmiany srodnabłonkowe stopnia niskiego obejmujace koilocytoze i mozliwosc CIN1 , rozmaz odpowiada wg Papanicolau grupa 3 Co o tym sadzicie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olis23
Witaj Tośka, ja miałam identyczny wynik cytologiczny, z tym że w zaleceniach było przeleczyć p/zapalnie i kontrolna cyt. za 6 miesięcy. Pani dr , u której była wysłała mnie( w zależności od tego co stwierdzą w szpitalu)albo kolposkopia, albo wycinki. Mi pobrali wycinki do badania histopatologicznego i zrobiono łyżyczkowanie, ale przy wycinkach zawsze je robią. Hmmm w sumie w wynikach nie wyszło mi nic niepokojącego, o HPV i cinach nie było mowy, mam zrobić sobie kontrolną cyt. za 3-4 miesiące i kolposkopie. Wiadomo ta grupa skądś musiała się wykluć, więc teraz jestem w "grupie ryzyka". Teraz lecze się albothylem i tyle z mojej III grupy. Narazie więcej nie mogę zrobić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olis23
Dziewczyny mam pytanie dotyczące łyżeczkowania, miałam je robione przy pobieraniu wycinków. Okres powinnam mieć 8-września, do tej pory nie mam. Jak byłam z wynikami, które odebrałam po wycinkach u lekarki, ta powiedziała mi, że okres może spóźnić się nawet do 4 tygodni. Dzisiaj przeczytałam na jakiejś stronce, gdzie było napisane, że jak okres nie wystąpi do 4 tygodni to mam niezwłocznie udać się do lekarza. O co z tym chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochatka87
Olis:) Wygląda na to że jestem zacofana bo zastrzel mnie ale nie mam pojęcia co to za mleko jest:-P Napisz mi coś o nim więcej:0 Bo nie chce mi się czytać tego wszystkiego na stronce:-P Leń mnie dzisiaj złapał.... Dobre to jest? Zainteresowałaś mnie tym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochatka87
aaa właśnie to jest jakiś probiotyk tak????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olis23
To jeden z przykładów produktów należących do grupy napojów mlecznych fermentowanych. Otrzymywane jest przez fermentację kwasową pasteryzowanego mleka, prowadzoną za pomocą bakterii Lactobacillus acidophilus, które wytwarzają kwas L(+) mlekowy. W ofercie rynkowej możemy znaleźć naturalne mleko acidofilne oraz z dodatkami smakowymi, zwykle owocami. Wartość żywieniowa tego napoju wynika ze zdolności bakterii mlekowych do zasiedlania przewodu pokarmowego człowieka oraz udokumentowanych właściwości terapeutycznych tego szczepu probiotycznego. Mleko acidofilne należy do grupy mlecznych napojów nowej generacji o określonych właściwościach prozdrowotnych etc. Do najważniejszych właściwości zdrowotnych mleka acidofilnego należą: - podwyższona wartość odżywcza mleka w napoju, - zwiększone wykorzystanie laktozy u ludzi cierpiących na zaburzoną przyswajalność tego cukru, - kontrola i regulowanie składu mikroflory jelitowej, - hamowanie rozmnażania drobnoustrojów patogennych w przewodzie pokarmowym, - hamowanie rozwoju niektórych nowotworów, - obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, - regeneruje organizm po przewlekłym leczeniu antybiotykami, - łagodzi skutki wirusowego zapalenia wątroby, - pobudzanie układu immunologicznego człowieka Ostatnio oglądałam na TVN "Uwagę" i w niej było o nabiale, który w rzeczywistości nie jest wcale taki zdrowy, kolorowe, barwione jogurty, czy mleko UHT, które podgrzewane do 140 stopni traci wszystkie wartości odżywcze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochatka87
Olis... też o tym słyszałam i też załamałam ręce... Moja kuzynka jest technologiem żywienia i mówi, że czasem wolałaby nie wiedzieć więcej niż inni..... czasem jak się jej pytam o jakieś produkty to nawet nie chce mi mówić bo gdybym wiedziała co zjadam nigdy w życiu bym po to nie sięgnęła:-P Tak naprawdę to teraz wszystko jest niezdrowe... taki nasz marny żywot... :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olis23
Własnie, staram się jeść w miarę "zdrowo", ale tak naprawdę to wszystko teraz ma jakiś negatywny wpływ na nasze zdrowie, chociaż nie jesteśmy tego świadomi. Dobrze, że nie wiemy co tak naprawdę jemy, bo kolejny powód byłby do zmartwień i kolejnych wymysłów(bynajmniej ja bym się filmowała):) nawet teraz siedząc w pracy myśle o jakiejś kanapeczce z mc, albo o kawałkach kurczaczka z KFC:p palce lizać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierko musisz skontaktowac się z lekarzem który Ci to przepisał ,,, moze zamieni na cos innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toska70
dziewczyny ,czy miałyscie pobierany wycinek podczas kolposkopi? podobno jest to przy znieczuleniu i nalezy byc nadczo ;/ to forma głupiego jasia czy cos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A jesli
ma sie wirusa hpv to jest duze prawdopodobienstwo,ze zaraze swojego partnera i on dalej moze to roznosic???Ogladal sie i twierdzi,ze nie ma zadnych podejrzliwych rzeczy.Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYT>Ogladal sie i twierdzi,ze nie ma zadnych podejrzliwych rzeczy!!!!!!! Przeciez ten wirus jest BEZOBJAWOWY !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888888
ISKIERKO,jezeli nie mozesz dostac gotowego leku,to moze popros go o lek robiony,zawierający ten antybiotyk.Myśle,zemoze lepiej zadziała i moze byc wygodniejszy w stosowaniu.Buziam .Majka.Spadam,bo jestem totalnie zmęczona.36 h na nogach.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny prosze o poradę. Jestem miesiąc po konizacji, nadal mam ciemnie upławy, podbarwione krwią i do tego mam wrażenie że coraz gorzej pachną... - a raczej smierdzą. Czy któras z was po konizacji tez tak miała? Dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWULA, ja po konizacji nie miałam żadnych upławów. Krawienie miałam przez jakiś czas, z tego co pamiętam (bo to było kilka lat temu) to lekko krwawiłam do pierwszej miesiączki. Potem skończyła się i był spokój. Krwawienie mnie nie niepokoiło bo mówili, że to potrwa parę dni, ale upławów nie było. Myślę, że może dla pewności spytaj gina. Tym bardziej, że jesli wiąże się z tym jakiś nieprzyjemny zapach to może masz jakiś stan zapalny. Czy mówili Ci przed konizacją co może być potem (w sensie jakie objawy - żebyś wiedziała czym się niepokoić a co uznać za normalne) ? Buziam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa tygodnie temu byłam na kontroli, powiedziała że jest ok, tylko że mam mnóstwo szwów, poniewaz szyjka była dosyc szeroka. Szwy maja się goic - rozpuszczac nawet do 3 miesiecy, ale przepisała mi albotyl zeby przyspieszyc gojenie, no i tydzien temu sie nim przeleczyłam. Po wybraniu 6 pigułek dowcipnych wypadała mi ta mokra husteczka (troszke jej pomogłam palcem), ale ona równiez miała nieprzyjemny zapach. Własnie zastanawiam sie co sie dzieje, bo najpierw miałam plamienia bardzo małe, takie krwiste, a teraz te upławy, i do tego takie nieprzyjemne zapachowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWULA, skoro dwa tygodnie temu gin nie widział nic niepokojącego to być może wszystko jest OK i samo przejdzie. Ale ja na Twoim miejscu poszłabym jednak się upewnić. U mnie było tak jak pisałam - trochę krwawienia ale żadnych upławów ! Nie chcę Cię, broń Boże, straszyć, ale dla własnego spokoju lepiej idź. Albo sprawdzi co to jest i coś postanowi, albo powie że tak może być, że to normalne - i po prostu będziesz spokojniejsza. LOLOINKA, jak się czuje dziewczyna bez CIN-a ? O rany, zaczynam rymować ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWULA, jak się okaże że te upławy to po prostu wynik gojenia się rany, rozpuszczania szwów, albo czegoś tam innego, to napisz nam o tym. Może dzięki temu któraś z nas będzie kiedyś spokojniejsza gdy się po konizacji pojawi coś podobnego. Życzę Ci żeby wszystko było OK i trzymam kciuki ! Buziam wszystkie i spadam ! Do jutra !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×