Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Cytat,,MAKRO: fragment części pochwowej szyjki macicy o wym. 2x1x0,5 cm,, To Ty masz jasniej napisane.A ja tylko 15mm i 20mm-tarcza i dociecie.I pieron wie o co kaman. Juz wertowalam neta ile powinna miec dlugosc szyjki-to 4cm,5cm to taka normalna szyjka. Ogolnie to ja nie wiem ile ja mialam dlugosci szyjke-a teraz to tym bardziej nie wiem... i jak piszesz to tez masz fragmenty skoagulowane-czyli spalone....-tak jak ja. To 15mm to moze tarcza a to 20mm to dociecie to moze ten stozek? Uwierz mi-jak juz o cinach mam wszystko w jednym palcu to tego za Boga nie rozumiem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
Kit wie... Musisz zapytać się tego Przystojniaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm....i znow zaczelam krwawic...Mozliwe ze okres przyszedl tydz.wczesniej? Kurcze zwariowac mozna! juz sobie pojechalam na,,przeglad podwozia,,!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
Stonka nie panikuj.... Ja do pierwszego okresu krwawiłam z małymi przerwami tzn. parę dni krwawienie, później parę dni bez i znowu. też byłam taka niecierpliwa jak TY :) Po okresie ustąpiło, jak dobrze pamiętam miałam jeszcze małe plamienie ze 2 dni i to było koniec. Może na razie odpuść sobie większe przeglądy, ewentualnie można zajrzeć czy dobrze się goi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje kochana:* Ale przez 3 dni docenilam co to zanczy chodzic bez wkladek,podpasek....ojjjj luxus:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
Hehe to się pospieszyłaś.... Też już mnie szlag trafiał, bo nie wiedziałam, czy to okres czy krwawienie, no i ponad miesiąc w podpaskach. Ehhh ja mam 4 dzień okresu, a później leczenie grzybka i wypływanie tabletek i chodzenie w wkładkach i tak w kółko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KATARINKO powiem Ci ze moge chodzic nawet pol roku w podpasce ale tylko zeby bylo dobrrze! Jak sobie pomyslec to teraz bedzie zycie od cytologii do cytologii-stres,nerwy...oj! Ja wim,ze za kazdym razem bede chciala miec robiona kolposkopie-a wynik cytologii bedzie juz wtedy formalnoscia:) i bedze wiedziec od razu,a nie siwiec przez 2 tyg.do odebrania wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka2909
Hej dziewczyny, ja równiez w miniony poniedziałek dostałam wiadomość od Pani ginekolog o moich złych wynikach, na początku szok i niedowierzanie, bo niby jak, ale natychmiast po pracy pobiegłam do Pani doktor aby wyjaśnić sprawę.I tu zaczęły sie schody... rozmowa moim zdaniem przebiegła strasznie usłyszałam słowa "na grypę też ludzie umierają",a gdy zapytała mnie ilu miałam partnerów seksualnych i powiedziałam jej ze dwóch, skwitowała to zdaniem "to nie jakaś ilość hurtowa..."(tu się poczułam jakbym dostała w policzek,jakbym przynajmniej zaliczała się do grona ladacznic).Nagle w głowie tysiąc myśli no i oczywiście pierwsza diagnoza- "wygląda mi to na wirusa".Dostałam skierowanie na badania podstawowe i dodatkowe na chlamydię trachomatis, mycoplasma hominis i ureaplasma spp. i nisseria gonorrhoeae, po rozszyfrowaniu tych nazw kolejny szok,że każe mi robić badania na rzerzączkę.Jedynym lekiem jaki kazała mi wziąć to wit, A+E.Chciałam jeszcze jej powiedzieć ze w czerwcu brałam antybiotyk na moje problemy ze skórą twarzy, wtedy też osłabiła mi sie flora bakteryjna, czułam ciągłe swędzenie ale poszłam do apteki i kupiłam żel multigyn i było w porządku, jednak Pani doktor praktycznie za pierwszym słowem mi przerwała.Nie wiem teraz co mam robić, nie mam pojęcia ile te badania kosztują, ponadto mogła spróbować leczenia globulkami, nie dała mi nawet powiedzieć ze teraz momentami również czuje świąd, ona od razu wydała wyrok.Może Wy również musiałyście robic podobne badania i macie wiedze na ich temat oraz na temat kosztów?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATKA na jedno to dobrze ze robi Ci te badania.Bo czesto jakies bakterie fałszuja wynik cytologii-tzn wychodzi gr 3 a wystarczy tylko przeleczyc.Ale nie dala Ci zadnych globulek????? to bardzo dziwne... Po drugie-troche chamskie podejscie do pacjenta.znac mnie to juz bym zmienila tego babsztyla..Bo to nie znaczy ze ktos ma zle wyniki cyto to od razu sie puszczal!! Na litosc Boska! To co ja mam powiedzice jak mialam w zyciu jednego partnera-a on mnie i jestem po konizacji? To pewnie zdaniem tej,,lekarki,,to puszczalam sie ze stadem dzikusow! masakra! No i na tym watku jest mnostwo takich dziewczyn jak ja... Badania na hpv sa drogie.Ale to zalezy od miasta.Niektore dziewczyny placily nawet 200 zl. u mnie kosztuje 90 zl... Trudno mi cokolwiek Ci poradzic,bo nie napisalas nic o cytologii-jaki wynik.No to ze Ci nie przepisala globulek....to jest baaardzo dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka2909
Otóż jeżeli chodzi o cytologię to ocena cytologiczna wyszła mi nieprawidłowa i zmiany typowe dla mieszanej flory bakteryjnej z przewagą prawidłowej (tak mi dopisano), ocena onkologiczna to komórki metaplastyczne-nieliczne , koliocytoza hpv, i komórki gruczołowe-prawidłowe komórkowe endocerwikalne. Nie zostało mi to wytłumaczone jak człowiekowi rozumnemu w pełni odbierajacemu rzeczywistość, a jak dla jakiegoś półgłówka...naprawdę już dawno nie czułam się przez nikogo tak upokorzona...powiedziała tylko że muszę zrobić te badania posiewowe-ale te są na bakterie i grzyby, podobno pobiera się tak jak cytologię ale pod innym kątem się je bada...co prawda już dawno powinnam udać się do tego laboratorium i zapytać co i jak z tymi badaniami, ale przez ostatnie dni oswajałam się z myślą i nie miałam nawet siły zeby tam dotrzeć i stąd moja obecność tutaj, bo kto mnie lepiej zrozumie jak osoby które mają podobny problem. A przyznam,że zastanawiam się nad zmianą lekarza,na początku jak przeprowadzała ze mną rozmowę to byłam w szoku i nie miałam głowy na to żeby zwrócić jej uwagę na to co mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATKA jesli nie mialas w cytologii zadnych cinow to moim zdaniem wynik moze byc zly przez bakterie-czesto sie tak dzieje,ze gr 3 to tez silne zapalenie. Ale niech tez inne dziewczyny cos podpowiedza:):) a lekarz,cham,gbur,zero taktu...oj zdaje sobie sprawe jak sie poczulas! a po drugie-wynik powinien byc kazdej pacjentce objasniony jak ,,krowie na granicy,,-bo my nie musimy sie na tym znac a to dla nas wazne bo to nasze zdrowie!! Na Twoim miejscu tez zrobilabym sobie kolposkopoe-jest u Ciebie w miescie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka2909
Akurat jestem w tej dobrej sytuacji ze mieszkam w Krakowie, na cyt. jednak jest krzyżyk przy lsil zmiany komówrkowe małego stopnia oraz przy tym w kółeczko wzięte koilocytoza HPV, jestem laikiem w tej kwestii, przeoczyłam ten wers :( wiec mam CIN 1 :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak czy siak powinno leczenie wygladac mniej wiecej tak; -wymaz z szyjki na bakterie,pzrepisanie globulek z antybiotykiem. po przeleczeniu powtorna cytologia. Jesli wyjdzie taka sama to musowo kolposkopia(ewentualnie pobranie biopsji). a jesli wyjdzie czysto,czyli cytologia prawidlowa to nastepna cyto za 3 miesiace:) Mnie tez wychodzilo cin 1 a po konizacji cin 2,ale u mnie zadne leczenie,zadne globulki i leki nie pomagaly-wiec konizacja byla jedynym wyjsciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka2909
Czyli jednym słowem trzeba podjąć działanie. Dzięki wielkie, mam nadzieje że sobie z tym jakoś poradze, bo ten problem juz mi dowalił całkowicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATKA spokojnie:):) naprawde.....Cin 1 ma to do tego ze sam sie cofa-zadbaj o swoja odp***osc,bierz te witaminy co lekarz ci dal,porob te badania.No i kolposkopia....tak czy siak to juz musisz sie pilnowac.Lepiej dmuchac na zimne niz potem pluc sobie w brode... Szkoda tylko ze nie przepisala Ci lekow!!! no i daj nam znac:) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _załamana_
Hej dziewczyny :) pisałam o sobie na poprzedniej stronie. Dziękuje za Wasze porady- właśnie skończyłam globulki w piątek i teraz odczekam z tydzień i pójde zrobić kolposkopie i chyba zrobie ten test dna hpv chociaż cena masakryczna ale chce wiedzieć dokładnie co za drań we mnie siedzi ;) dziewczyny mam kolejne pytanie: kolposkopie zrobic z wycinkami czy bez? Czy to lekarz decyduje w czasie badania? Bo obok mnie robią kolposkopie i w cenniku mają osobno samą kolposkopie a osobno z wycinkami i nie wiem jak sie zapisać. patka2909 z tego co widzę jesteśmy w podobnej sytuacji z tym że ja trafiłam na normalnego lekarza ;) ale jakby mi coś zasugerował to chybabym padła bo już długo jestem mężatką a mąż to mój jedyny partner :) aaaa też jestem z Krakowa ;) wiec pozdrawiam i spokojnie damy rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalamana mysle ze to juz zadecyduje lekarz.Jesli zobaczy jakas zmianke to napewno sam zaproponuje Ci,aby to zbadac. ale moze byc tak,ze po lekach bedzie wszystko wyleczone:) czego Ci zycze z calego serca Powiem Ci,ze masz u mnie plusa-ze badasz sie,drążysz(tak jak ja)-nie zostawiasz tego i nie zaniedbujesz.Bo przeciez nasze zdrowie jest bezcenne! A co do kolposkopii-to zapisz sie normalnie.Jesli lekarz bedzie cos widziec to pobierze i od razu sobie to odliczy.Bo skad masz wiedziec ze bedzie cos nie tak? Ja mialam tą,,przyjemnosc,,robiona w szpitalu ale z tego co czytalam dziewczyn to wlasnie tak robily. KATARINKO-hop hop co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
Załamana dokładnie tak jak pisze Stonka. Najpierw kolposkopia, a jak będzie coś nie tak to wycinek. Jestem w 6 dniu leczenia grzybka i kurde wczoraj się złamałam... Taką miałam ochotę na sex, co mi się od roku nie zdarzyło, że uległam. Wiem, że nie powinnam, ale już poszczę długo, bo jak nie zabiegi, to globulki. Nie wiem co to będzie.... Stonka przestałaś krwawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana u mnie to mega krwawienie dopiero bylo w piatek-jak z kranu! nie mialam sily na nic az zaslablam w sklepie...dobrze ze byla z synem.teraz juz ok a le te dwa dni daly mi do wiwatu. za dwa dni przeglad....kurcze a ja juz sie boje.cos mi sie zdaje ze za dlugo mi sie goi-bo juz powinnam przestac krwawic,plamic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do sexu...oj nie lam sie! my takie wyposzczone!:):) ja to juz nic przeszlo 2 miesiace,i mysle ze jeszcze bede miec zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
Patka koliocytoza to komórki sugerujące obecność HPV, ale czy on jest decydują testy HPV. Najlepsze są z genotypowaniem, bo jak HPV nieonkogenne, to można nie leczyć, nie prowadzi do raka. A nawet jeśli jest, infekcja jest świeża, jest nadzieja, że się sam cofnie. Dbaj o odp***ość! A może to tylko silne zapalenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
Może już zdrowieje, to hormony się odezwały :) Boję się jedynie, że przez to nie doleczę tego badziewia. A miałaś już pierwszy okres po elektro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie,nie mialam okresu po zabiegu i raczej wlasnie okres byl-6 dni wczesniej ale mysle ze to normalne po zabiegu,stresie,dlubaniu,grzebaniu...Ale powaznie-juz mialam dzwonic do lekarza! noo trzeslam portkami musze Ci powiedziec... i cos czuje ze niezbyt dobrze mi sie goi-bo ciagle cos mam na wkladce..Zobaczymy po wizycie-napisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze zamotalam! chcialam napisac ze nie mialam okresu po zabiegu i na to wychodzi ze to byl okres ktory przyszedl 6 dni wczesniej..Tak to jest jak sie pisze i sledzi serial:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _załamana_
rany dziewczyny poczytałam troche topik i jestem w szoku ile przeszłyście :( już bedzie dobrze zobaczycie! Założę sie że już wkrótce bedziecie pisać o ...ciąży :) mi sie marzy drugie bobo ale na razie odkładam tę myśl. Zresztą boje sie być w ciąży bo pierwszą straciłam. no nic ostatnio mam cały czas pod górkę i co chwile cos wychodzi nie tak z moim zdrowiem może to starość ;) sorki za smęcenie ;) już nie bede Jestem umówiona na kolposkopie na 15 października bo teraz zbliża się @ wiec musze zaczekać. Ale widziałam ze ktoś polecał wczesniej w Krakowie dr Madeja wiec sie jeszcze zastanowie czy nie do niego pójde bo widze że to specjalista od takich przypadków jak ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
No idź Stonka do tego lekarza, na pewno Cię uspokoi, wszystko ładnie, pięknie się goi, ale to nie taki szybki proces. Napisz jak po wizycie :) Załamana jeśli nas wcześniej czytałaś to była tam ostra dyskusja z użytkownikiem Wiolka czy Biała. Ona zaciekle na wszystkich forach poleca dr Madeja i już sama nie wiem czy to nie reklama. No ale wybór należy do Ciebie Kochana... Zrób na razie tą kolpo i powiedzą co dalej... Te poronienie może mieć związek ze złą cytologią. Czytałam dużo podobnych historii. A z tym zdrowiem tak jest, że jak się sypie to wszystko naraz. Kurde a ja mam wizytę u gina w czwartek, muszę przełożyć, bo globulek nie skończyłam, a chciałam cyto zrobić. Znowu mnie coś w krzyżu łupie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KATARINKO Ty juz cytologia?? osz w morde-znow jakis tam stres...chociaz u Ciebie to bedzie wsio haraszo:) I tak tak dam znac jak tylko przyjade! napewno bede poznym wieczorem,ale zawsze cos tam naskrobie. Moj chlopek przyjezdza w ten weekend-a ja zero euforii na jakies tam buzi-buzi...nie mowiac o sexie,bo mysle ze jeszcze nie bedzie mozna,ale w ogole....kurcze nie mam hormonow!! Jak to ZALAMANA powiedziala-starosc czy cos?:):) ZALAMANA przeszlysmy duzo...owsze.Ale inni przechodza gorsze rzeczy wiec trzeba dziekowac Bogu ze w pore to zostalo wykryte i w pore usuniete:) Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo...:) A Ty kobitko zrob kolpo i po tym badaniu bedziesz wiedziec wszystko:) Powodzenia i daj znac!:) i ZALAMANA jakie smecenie! a smec kobito ile sie da!:) Zobacz jak my tu jojczymy-w koncu od tego tu jestesmy..a wiadomo,ze my to nie robot zaprogramowany na mega dobry humor-tylko czlek z krwi i kosci ktory ma lepsiejsze i gorsiejsze chwile:) Tak wiec-spoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
Eee ja już się przestałam stresować :) Byłam na pierwszej cyto po elektro w czerwcu i wtedy wyszła gr. 2 z zapaleniem. I później drążyłam temat tego zapalenia, wyszła e.coli, antybiotyki i dostałam grzybka. Już prawie pół roku minęło od tej cyto, zresztą chcę zobaczyć czy pozbyłam się tych zapaleń, ale przełożę sobie na listopad wizytę, nich szyjka dojdzie do siebie po tych lekach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _załamana_
Widzę że ja piszę w nocy Wy z rana :) k4t4rink4 może to jakaś zakochana pacjentka ;) poczytałam o tym dr M i ma same pozytywne opinie ale chyba jednak pójdę do tego co miałam iść bo jest dobry (podobno) przekonamy się. Kiedy straciłam ciążę miałam wszystko ok+porobiłam tysiace badań np. chlamydia itp i wszystko było ok-tak bywa..życie..Życzę Ci cytologii 1 :) choc to niby dziewice mają no i zero zapaleń!!! Musisz Nam napisać w listopadzie że jest miodzio!!! Stonka1234 może jak zobaczysz go -to zapragniesz choć małego całuska :) ja tam nawet o sexie nie myśle :/ masz rację trzeba dziękować za to że wykryto wcześnie zmiany. Wiem że ludzie przechodzą różne tragedie ale czasem mam dość tego wszystkiego.. może to głupie ale czasem sobie myślę czy ktoś nie rzucił na mnie uroku...nie śmiejcie się ze mnie ;) Jestem zła bo już bym leciała na kolposkopie ale wczoraj powinnien byc okres i drania nie ma (stres robi swoje)i tkwie w zawieszeniu-dlatego umówiłam się dopiero na 15. No i ten lekarz też robi badanie na ten test dna hpv więc najwyzej jak zauważy zmiany to powiem mu żeby przy okazji mi pobrał to przynajmniej nie bede musiała latać gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _załamana_
Dziewczyny mam pytanie do Was tak z ciekawości. Pytałam lekarkę jak można się zakazić tym cholernym hpv i powiedziała że jedynie przez "kontakty seksualne". Czy uważacie że to jedyna droga faktycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×