Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość beata1764
no ta nieszczesna kolposkopia buuuuu strach jak nic a paznokcie juz pogryzłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1764
łyzeczkowanie robia wszystkim dla tego zeby sprawdzic czy tam sie nic nie dzieje to norma robia to nawet gdy sa tylko miesniaki bez zapalenia nie martw sie bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem, ze jest młodszy od Ciebie? nie wiem dlaczego robią, ale zawsze robią :) gdzieś przeczytałam, że poprzez wycinki już po części się leczy zmiane http://www.prosalute.info/choroba.php?post=128 Biopsje szyjki –w diagnozie zmian przedrakowych I raków stosowanych jest kilka typów biopsji. W przypadku zmian przedrakowych i raków wczesnych, niektóre typy biopsji są jednocześnie leczeniem, mogą w pełni usunąć chorą tkankę. W niektórych sytuacjach potrzebne jest dodatkowe leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieprawidłowości w budowie nabłonka płaskiego to: ASCUS. atypical squamous cells of undetermined significance - atypowe komórki nabłonka płaskiego szyjki macicy o nieokreślonym znaczeniu - wynik badania cytologicznego według systemu Bethesda, świadczący o tym, że w rozmazie znaleziono nietypowe komórki nabłonka płaskiego, których cechy są na tyle słabo wyrażone, że nie można ich zakwalifikować do grupy dysplazji (patrz dysplazja - CIN), wymagają jednak ponownej oceny kolejnego rozmazu cytologicznego, pobranego najczęściej po 3-6 miesiącach hmm moze nie jest tak zle? ciekawe rzeczy tam pisza. łyzeczkowanie mi sie zle kojarzy, :/ tak Loloinka, mlodszy jest. Poradzcie mi jak z nim rozmawiac, skoro ja mowie,a on przekreca.. :/inaczej wogole to rozumie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1764
no a ja za jakies 2 godziny bede wiedziała co tam sie dzieje boje sie jak diabli kurcze te cholerne ascus-y niech je szlak normalnie mam nastrój masakra a wy gdzie wszystkie znowu kawka co?:) rany te czekanie mnie dobije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1764
kazdy facet to maruda jak dziecko trzeba tłumaczyc i tłumaczyc ale bez nich nudno by było co nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poryczalam sie :( i taki to dzien od rana. No wlansie, to znalazlam w necie,ze slabo widac, czy to dysplazja czy nie, moze to stan zapalny przeleczony? :( lepiej by bylo. no okaze sie Beatka, co to bedzie. mam nadzieje,ze dobrze. daj znac, po badaniu. ja placze,a mialam magisterke konczyc. kuzwa, ogarnij sie kobieto :D eh, tlumaczyc jak kozie na granicy... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1764
annie co ja bym bez ciebie i was zrobiła pewni jeszcze bym ryczała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1764
nie rycz bo ja bie pobecze cholera jasna przypomnij sobie film sexmisja to mieli kłopot hehehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loloinka, jak to jest, jak pojde na kolposkopie,a potem zazycze se narkozy, to mam byc na czczo? od rana, ja ide na 14 dopiero, takze wyjde wieczorem poznym. SKoro na zyczenie daja narkoze, to hmm jak to jest z tym jedzeniem? ah, łzy mi jak grochy leca :( Beatka trzymam kciuki, juz bym chciala miec to za soba.. a czekanie jest najgorsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZANECIA 29- ja miałam grupę Iv z komórkami nowotworowymi , wzwiązku z tym ze mam juz 2 dzieci , lekarze postanowili amputowac całą szyjkę -twierdząc ze tak będzie bezpieczniej . Teraz czekam a wyniki jezeli linia cięcia będzie czysta , to koniec choroby , koniec nowotworu a jezeli nie będzie czysta to dalszym etapem leczenia będzie usunięcie macicy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1764
wiecie co a jak ja bym ta cholerna macice dała se wyciac ? hy ciekawe albo ja chlere na ALEGRO wystawie hehehe:) Boze odbija mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe kobieta mnie bije :D napisalam mu co mysle w smsie. jak wroci z pracy i nie dostanie obiadu to moze sie zastanowi :D no, zartuje, zrobie mu obiad ;) poplacze troche, to mi zlosc przejdzie i nerwy, bo jakos mi tak smutno. jedynie WY i on wiecie o moich problemach. mamie na razie nie mowilam... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata, wysylam ci zdjecie wlasnie, takze sprawdz poczte :) dziekuje za twoje zdjecia. ja sie biore za swoje zajecia, bede wpadac do was. buziak wielkie dla Betki na odwage!! :* Eisha, pewnie smacznie spi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wogole to dziwne, ze chca ci robić od razu wycinki nie wiedząc jeszcze co wyjdzie w kolposkopii. moze daja znieczulenie miejscowe a nie narkoze i dlatego nie musisz byc na cczo. poza tym czemu sie zamartwiac na zapas, idz na kolposkopie i zobaczysz co powiedzą dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oni robia od razu wycinki, tak mi powiedziala. oszczednosc czasu i nerwow moze. W sumie jesli kolposkopia wyszlaby ok, to by nie robili. I znieczulenia nie ma- znaczy sie trzeba sie dopominac... Martwie sie,a co mam robic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1764
chwila laski to ma sie rozumiec ze przy badaniu kolposkopem on bierze jakies wycinki powoli no słucham laski prawde mi mówic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1764
dzieki za fotunie no i czego ryczysz widac jak chłopak cie mocno trzyma on zapewne szaleje za toba taka to ma dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anie83 - zobaczysz ze wszystko będzie dobrze , kazda z nas tak samo bała się i panikowała przed samymi zabiegami , a potem stwierdzały ze było ok. tak samo będzie z Tobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1764
helooooooooooooooooooooooooooooooooooo ja tu jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bierze wycinków, ta ich pobranie trzeba sie umawiac, fajnie by bylo jakby to od razu robili, z dyńki byśmy to mialy od razu :) kolposkopia pokaze czy sa zmiany, a jesli sa to czy trzeba cos z nimi robic.i wtedy dostaje sie skierowanie na pobranie wycinkow. dzis napewno nic Ci robic nie będa, spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Beatko ja tak własnie miałam , wycinki miałam pobierane w trakcie badania kolposkopem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1764
dobra laski ja zmykam ale cos sztywne nogi mam ze strachu te cholerne ascus-y jak by problemów było mało chyba palce zaczne gryzc buuuu boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale u mnie były komórki nowotworowe więc działali od razu , Ty pewnie będziesz miała tak jak pisze lolinka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1764
no i masz ci los zdecydowac szybko biora czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witam!ale tu humorki jakieś nie takie!!!ja wam tu dam do jasnej ciasnej !co za płakania mi tu z rana!!!Nie ma sie czym zamartwiać-nie jest najgorzej! Beatko a ty się nie martw-zobaczysz ze bedzie ok,ty Annie też! Beatko wysłałam ci wczoraj te zdjęcia doszły?To teraz czekam na twoje:) Żanetko ja miałam test na typowanie 33 typów taki sam jak Fantazja i nawet ta sama biotechnolog mi go wykonywała:)na szczeście wyszedł ujemny ale ja i tak nie jestem pewna na 100 % czy go mam czy nie bo lekarz powiedział że to jest tak na 99 % gdyż to był test na 33 typy a typów takich co powodują jakieś niedoskonałości jest 40.Więc ja cały czas mam przed oczami że ja to badziewie mogę mieć.Ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję że ten cin mi się sam cofnie i że już go w poniedziałek nie będzie.Chociaż trudno mi w to wierzyć iż cały czas mnie tam coś kłuje,swędzi i brzuch mnie boli czasami tak na okres a miałam go 10 dni temu.I w tmtym miesiącu było tak samo i nawet tak sie wystraszyłam jak w 12 dzień cyklu mnie tak strasznie coś na szyjce tak jakby uszczypnęło,az mi świeczki stanęły w oczach.I juz sama niewiem czy będzie ok czy jeszcze gorzej tam mam skoro mam takie dolegliwości.Idę w poniedziałek to każe mu zrobić kolposkopie,cytologię usg i niech mi tam wszystko posprawdza bo ileż można się stersować jak ja już od stycznia jestem w niepewności a to już 8 miechów więc nie ciekawie:( ALE NIE MA CO SIĘ DOŁOWAĆ TRZEBA WIERZYĆ ŻE BĘDZIE OKI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×