Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

witam wszystkich z rana :) Zancia- dziekuje za mile slowa. trzeba sobie pomagac, po to tu jestesmy :) Rori- dzieki,ze wszystko tak ladnie opisalas. Ciekawi mnie ta narkoza,bo ponoc jest wskazane bycie na czczo, a jesli ktos nie jest, to i tak daja. Pisalam,ze moj chlopak mial wypadek, wybil bark, jadl oczywiscie wczesniej cos, ale narkoze dostal. Jak dzwonilam to pani pow.ze jak ktos chce narkoze, to daja na miejscu, ale nie wspominala,zeby nie jesc z tej okazji. W ogole to powinni dawac w szpitalu po obudzeniu sie czekolade i wode, na wzmocnienie ;) moze zadzwonie i sie dowiem co i jak. Bo ja mam jechac na 14 dopiero, to przeciez od rana padne :/ chyba ze samo sniadanie zjem tylko :) btw lewatywa ble :P ihihih Mam nadzieje,ze dzionek wam zleci milo. Anya dzis ostatni dzien pracuje,a potem do mena jedzie. W ktorym kierunku do tego swojego chlopaka?:P Eisha- pobudka, chodz do kolezanek :D pozdrawiam i zycze cieplego dnia;) oby te burze na dzis nie sprawdzily sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annie - niestety - jeszcze poniedziałek w pracy :( ale we wtoreczek jadę dokonać inwazji na Płock :D bo tam mój wybranek losu :) Loloinka - ja co prawda nie wiem czy możesz tamponem się zatkać czy nie, ale jak są wątpliwości to może lepiej nie ryzykować ;) Eisha - kochana, jak tam -lepiej?? mam nadzieję (jak my wszystkie tutaj) że tak ;) cmokam Was wszystkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to fajnie,ze jedziesz do Płocka :) na pewno mis cie wpusci na neta, no chyba,ze bedzie cie mocno przytulał :P Eisha, ma pewnie zakaz na kompa, bo Seba wyczail, ze zamiast lezec, to na forum siedzi :D hihihi. Ja sie biore dzis za pisanie, chyba. wczoraj poprawilam w koncu przypisy, po raz 2, bo.. mi sie nie zapisaly :/ jak robilam to u Misia w domu. Ale bede do was zagladac :D Loloinka- chyba always ci zostaly na razie ;) ja jestem w okresie okolo owu, takze korzystam z seksu :P eheheh, ze tak powiem, a nuz sie uda ;) a potem bede 2-3 tygodnie meczyc sie bez :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia -juz troche doswiadczona
Witajcie Dziewczyny - zwracam sie glowne do Zenci, czytalam ze bedzie miala konizacje. Mam do Ciebie prosbe dziewczyno, jak wyjdziesz ze szpitala juz po zabiegu, nie przemeczaj sie, nie rob doslownie NIC!!! oszczedzaj sie i badz krolewna. w 6 dobie po konizacji (powod: CIN2+HPV31) dostalam krwotoku, otworzyly sie naczynia. Karetka zabrala mnie z domu na sygnale. Zanim dojechalismy do szpitala, juz nie kontaktowalam. Lekarz powiedzial ze wygladalam jakbym lewitowala. Zostalam w znieczuleniu ogolnym jeszcze raz pozszywana.Niestety euforia nie trfala zbyt dlugo. 30 godzin po podszyciu, wystapil kolejny krwotok, byl juz tak powazny ze trafilam kolejny raz na stol operacyjny. Musieli mnie jeszcze raz otwierac, zamylac naczynia i pozszywac. Nikomu nie zycze bolu jaki jest PO. Wczoraj wieczorem wyszlam ze szpitala, lekarz kazal lezec i modlic sie aby historia sie nie powtorzyla. Dziewczyny, oszczedzajcie sie, mycie podlogi, pranie czy prasowani, moze poczekac.Buziaki dl Was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz sobie wmówie, ze to nie okres tylko krwotok... kurde, niepotrzebnie pocwiczylam troche w srode, chociaz jakby to byl krwotok to dostalabym go od razu po wysiłku a nie nastepnego dnia wieczorem, i brzuch by mnie chyba nie bolal okresowo. Matko, jak ja mam juz dosc tego wszystkiego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia -juz troche doswiadczona
Nie martw sie. Zapewniam Ciebie ze gdyby to byl krwotok wiedzialabys na 100%, sikaloby z Ciebie jak z hydrantu, a podpaska starczylaby Ci na 3-5 min max! Bol brzucha przy tym jest tak okropny, ze gryziesz palce.... Nie martw sie, to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu - życzę szybkiego powrotu do zdrowia - Twoja opowieść mnie lekko przeraziła... Loloinka - nie martw się - to nie krwotok - myśmy nie mialy tak inwazyjnych zabiegów - także spoko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem po konizacji prawie 3 tygodnie gdy wychodziłam ze szpitala lekarz powiedział abym nic nie dzwigała nic pozatym ..... W czwartej dobie wybrałam się do sklepu na malutkie zakupy , do miasta mam jakies 300m ...... zaszłam ale juz z powrotem nie wróciłam , dzwoniłam po męza aby po mnie wyjechał słabo mi się zrobiło i nogi mi mdlały szukałam ławki aby nie upasc na chodnik .... To wszystko prawda co pisze ASia , trzeba się bardzo oszczędzac , po kazdym zabiegu . Uwazajcie na siebie dziewczyny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, Asia ale nam Loloinke nastraszylas. co do krwotoku, to przyznam jej racje- krew bardzo mocno leci, i bardzo brzuch boli, nie da sie tego z niczym pomylic. A ty nie powinnas cwiczyc, no moglas se darowac :P skoro brzuch boli cie okresowo, to na pewno wszystko dobrze, okres moze przyjsc w koncu wczesniej, roznie to bywa... Co do Asi, wspolczuje :( nieciekawa historia :( mam nadzieje,ze ok juz wszystko bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie, to nie jest az tak zle. ale fakt,ze okres mam bardziej obfity niz wczesniej.tylko wczesniej bralam tabletki i przy nich miesiaczki mialam dosc skape wiec to tez pewnie dlatego. ale czuje sie jakby mnie ktos walcem potraktowal. Asiu, a jak sadzisz, tampony moge uzywac czy nie ? ile czasu goi sie szyjka po wycinkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Mala :( dobrze, ze maż mogl jechac po ciebie :) uff. a tak to jest, trzeba na siebie kochane uwazac, po kazdym zabiegu, organizm roznie reaguje i w roznym stopniu sie regeneruje... Trzymam kciuki, zeby kazda byla zdrowa i pełna sił Ide pisac, cos tam wymysle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia -juz troche doswiadczona
Mowie Wam Dziewczyny, wolalabym urodzic kolejnych 5 cioro dzieci (na razie mam tylko jedno) niz przezywac to wszystko jeszcze raz. To po prostu byl jakis koszmar o ktorym chce jak najszybciej zapomniec. Lekarze powiedzieli mi niezle ich nastraszylam i ze jedna noga witalam sie ze sw.Piotrem. Tak to jest jak nam sie wydaje ze takie mlode, silne, damy rade, a tu d.... Trzeba dbac o siebie, jak kaza lezec to lezymy, jak kaza stawac na glowie to stoimy. W sumie oni maja juz lata doswiaczen z takimi przypadkami. Wiec pamietajcie moje Drogie, NIE PRZEMECZAMY sie. My cierpimy, a zasuwaj inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia -juz troche doswiadczona
tez mialam robione wycinki (biopsje) z 3 miejsc + wyskrobiny. Zrobiona byla bez znieczulenia, dzis wiem, ze juz w przyszlosci tak twarda nie bede i poprosze o nie. Brzuch bolal 3-4 dni, drobne plamieania. Lekarz generalnie odradzali mi tampony, moze z racji stanow zapalnych. Ja chyba wolalabym aby "ta krew" wylatywala ze mnie na zewnatrz zamiast (powiem brzydko) "kisila" sie we mnie w srodku. Moze lepiej zapytaj lekarza co on proponuje, ja wybralabym na "ten" czas podpaske.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po biopsji mialam lekkie krwawienie, przez dwa dni, pozniej bylo przez tydzien normalnie no i teraz okres, chyba faktycznie odpuszcze tampony i przemecze sie troche z ta nieszczesna podpaska....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra - przyznam Wam sie - też wczoraj trochę poćwiczyłam ale już nie będę, bo mnie wczoraj brzuch troszkę później bolał... ale nie myślałam że od ćwiczeń - teraz myślę że to możliwe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia -juz troche doswiadczona
Dasz rade :-) nasze prababcie uzywaly galgankow, ktore pozniej suszyly na plocie... zacisnij zeby i pomysl sobie ze podpaska w porownaniu z ich doswidczeniami to "luksus" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh, nie mam wyjscia, musze dac :) ale malo to kurde komfortowe, biedne te nasze babcie byly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tamponów nie używam od czasu jak moja siostra cioteczna miała jednego usuwanego przez ginekologa - jakich wadliwy był i kawałe jej zostało w środku i miała straszny kłopot... od tamtej pory mam takie schizy na tym punkcie że nie mogę ich używać - psychika mi na to nie pozwala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja niecierpie podpasek, czuje sie z nimi strasznie niekomfortowo. ech, zdycham, chyba zwolnie sie dzis wczesniej z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj temat podpasek sie zaczal;) ja nie lubie tamponow. Wole podpaski BELLA najlepiej ze skrzydelkami, bo czesto zmieniam ;) ostatnio wpadly mi w oko Bella Deo z ladnym zapachem :) dobra, ja spadam :D wydalam wlasnie 150 zl na karnet na mecze i znizki mi nie naliczylo, wrrr :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleska25
Witam Jakieś trzy tygodnie robiłam cytologie ( jestem w 12 tygodniu ciąży) wczoraj zadzwonili i powiedzieli że mam zgłosić się do przychodni tam lekarz zrobi mi kolposkopie. Przez cały dzień płakałam mój starszy synek nie wiedział co z mamą się dzieje. o 19.30 wizyta poszłam i.... lekarz skierował mnie do szpitala na wycięcie wycinków. Powiedział że nie zagraża to ani mnie ani dzidzi. 18 sierpnia mam zadzwonić i powiedzą kiedy mam zgłosić się do szpitala boję się co będzie z malcem ?? Jeżeli to nawet początek stanu przed rakowego to czy leki które dostane nie zaszkodzą dzidzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleska, nie martw sie, musisz dbac o siebie i o dzidzie! :) to po 1. Rak nie rozwija sie z dnia na dzien. Jesli nawet sa jakies zmiany, to w ciazy moga sie cofnac. Na rozwiniecie sie prawdziwego raka potrzeba troche czasu. Niestety coraz wiecej kobiet w czasie badania cyt. ma wykrywane jakies zmiany. Ze wzgledu na twoja ciaze, nie beda ci dawac zadnych lekow, tak mi sie wydaje. W ciazy gama lekow jest bardzo waska, bo najwazniejszy jest dzidzius. napisz nam kochana, jaka grupa wyszla ci w cytologii i w kolposkopii co wyszlo, bedziemy mogly pomoc zycze spokoju, dbaj o siebie i dzieciatko! to na 1 miejscu :*** sciskam cie mocno kochana!!! :* ps. zamowilam bilety do kina na dzis na Mrocznego Rycerza- bo wiem,ze Misiek lubi Batmana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleska - skonsultuj to z ginem prowadzącym ciążę - jeśli on ożeknie że nie kaszkodzi to tego się trzymaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi moja odradzala kolposkopie jak bym byla w ciazy. Co do wycinkow to tym bardziej, takze Anya dobrze pisze, lekarz prowadzacy ciaze musi cos sensownie powiedziec i pokierowac! Nie martw sie, bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolposkopie w ciązy mozna robic, nie ma przeciwskazan, natomiast wycinki to nie wiem, to jednak juz inwazyjne jest, ale sadze, ze lekarz wie co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a\'propos \"bożenki\" - wczesniej spotkałam określenie \"gabryśka\" - a z \"bożenką\" spotkałam się dopiero tutaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleska25
Dziękuje za szybką odpowiedź. Cytologia wyszła mi grupa 3 wg. Papanicolau. Wizytę u mojej pani ginekolog mam 12 sierpnia naprawdę bardzo się boję. Choć mój mąż cały czas powtarza że wszystko będzie dobrze, ale łatwo tak powiedzieć jak nie jest na moim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleska25
Najlepiej będzie jak napisze wszystko Komórki nabłonka płaskiego: nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego (ASC)-nieokreślonego znaczenia (ASC-US)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie, co dokladnie ci napisali Oleska, tu sa madre kobiety, to ci pomoga. co do kolposkopii, mi odradzala, jakby byla ciaza.. co lekarz, to opinie. No,ale wg mnie kolposkopie mozna robic. Wycinki to juz cos innego, dodatkowo w ciazy to duze obciazenie chyba. No,ale chyba lekarze sie znaja. ale mnie kot ugryzł znowu, bawie sie z nim, a on nadal mi skacze na reke, ale mam brzydkie slady :( i boli :( jak go oduczyc tego? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×