Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość ankola
mialam 4a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankola
najpierw zrobiono mi wycinek`potem mialam konizacje przez 2 lata kontrol co kwartal nastepnie regularnie raz w roku minelo 15 lat tyle co corka ma lat bo sie dowiedzialam w ciazy co mi jest i odpukac przezylam a kosztowalo to nerwow w ciazy przybralam tylko 7 kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja też się z tym bujam
lekarz wykrył u mnie nadżerkę - cytologi wyszła dwukrotnie zła ...Nawet nie mówili mi jaka grupa bardzo złą i koniec. Lekarz zaleca coraz to inne czopki na stan zapalny ...i jakoś nic nie pomaga. Wcześniej mówił, że trzeba pobrać wycinek do badania... a na ostatniej wizycie, że konieczny jest zabieg i że trzeba tę moją nadżerkę usunąc ...bo te stany zapalne to od niej... Trochę się denerwuję co to może być... kolposkopię miałam dwa razy... potem miał być ten wycinek, ale gin mówi, że do tego musi być idealnie czysto w pochwie ...a czystość wyszła 3 a ostatnio po kolejnych lekach 2/3 :( Teraz dał mi coś doustnie. zaraz po okresie mam iść na czystość i mówił o skierowaniu do szpitala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankola
wystraszona nie boj sie ja nie mam kawalka szyjki macicy a bym mogla jeszcze zajsc lekarz wyjasni ci jeszcze lepiej idz do niego wiec spokojna aby jego slowa dotarly do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankola
nie martw sie usuna nadzerke jak syfka z czola i beda dzialac dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość made43
Dzisiaj odebrałam wyniki cytologii mam Igrupę. super!Czytam to co wcześniej piszecie kobietki i zaczynam wątpić w ten wynik , no bo jak to:mam 43 lata, dwoje dzieci, za sobą niewczesny poród,leczoną nadżerkę, torbiel na jajniku -też przez 2 tygodnie w strachu że to rak, a i w ciągu ostatnich miesięcy nawroty grzybicy pochwy.w celibacie też nie żyję, wprawdzie ten sam mąż od 20 lat-może to jest własnie odpowiedż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swan Lake
mam grupe 2,mam grzybice, czy to niebezpieczna grupa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak byłam ostatnio
czekałam w poczekalni a jakaś babaka przyszła po wynik to położna jej powiedziała " grupa II bardzo dobra - wszystko jest w porządku" ...i babka poszła ucieszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankola
moja rada odwiedzac ginekologa regularnie jak nalezy a nic sie nie wydarzy po prostu pilnowac tych spraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magida
Od pierwszego badania cyt (ok 9l temu) miałam II. Teraz wczoraj odebrałam wynik III, Jestem dwa lata po wycięciu z jajnika potworniaka dojrzałego - wynik histopatologiczny - łagodny. Mam nadżerkę jak 50groszy. Na gorąco poszłam do mojego gin. Dostałam tabletki dopochwowe na noc i na dzień. Zaczynam leczenie. Po nim ponownie cytologia, jak wyjdzie II to ok i kontrola co 6 m-cy, jak III to do szpitala na czyszczenie i wycinek. Podstaw do optymizmu mało obie babcie zmarły na raka (piersi i żołądka). Ale nie przejmuję się jak dowiem się, że to rak, to postaram się żeby każdy dzień do końca był coraz piękniejszy, zrealizuję wszystkie swoje marzenia i nauczę męża "prać skarpetki". Głowa do góry drogie panie i życzę Wam zdrowia Ps. I w tej sytuacji dobrze, że nie mam dzieci - mogłoby się zdarzyć, że zostałyby sierotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankola
u mnie w rodzinie tez byly raczyska zoladka,krtani...a ja akurat to jestem palaczka i maz mowi mi umrzesz mi przez te papierosy a ja na to mialam juz jednego i rak nie ma szans wiecej gdzie indziej mnie scignac troche optymizmu na tym szarym swiecie babeczki pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzbieta49
dziś dowiedzialam się że ma 3 grupe, duży stan zapalny i ciężki doleczenia , było to badanie kontrolne , pierwsza cytologia wyszła mi 2/3 pod znakiem zapytania, czy napewno jest stan zapalny , wybrałam leki , teraz na powtorce znow mnie wezwano , okazało sie jak wyżej napisałam , jak to możliwe???? boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krata
Elżbieta nie wiem jak to możliwe ...może masz nadżerkę czy co? a nadżerki lekami nie wyleczysz ..idź do gina niech Cie dobrze zbada Mnie wykrył nadżerkę kilka miesięcy temu i od tej pory miałąm dwie cytologie (każda zła - III grupa) dwa badania kolposkopowe ...i różnego rodzaju globulki ... miałam mieć biposję, ale jak będzie czysto w pochwie pop. czystość 3 (grzybica) dostałam globulki i irygacje tantum rose - poszłam na czystość 2/3. Położna aż się zapytałą czy brałam leki :( no pewnie że brałam!! teraz przepisał tabletki i po okresie znów mam iść. Wspominał ostatnio o jakimś zabiegu w szpitalu (trzeba wyciąć nadżerkę, bo stany zapalne ona powoduje) Też się obawiam co we mnie siedzi. Pocieszam się tym, że w rodzinie nie było żadnych nowotworów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzbieta49
dziś dowiedzialam się że ma 3 grupe, duży stan zapalny i ciężki doleczenia , było to badanie kontrolne , pierwsza cytologia wyszła mi 2/3 pod znakiem zapytania, czy napewno jest stan zapalny , wybrałam leki , teraz na powtorce znow mnie wezwano , okazało sie jak wyżej napisałam , jak to możliwe???? boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzbieta49
nic mnie nie pociesza , moja mam zmarła na raka dołu, nie dlugo trwałą jej choroba, miałam nadrzerke usuwana 10 lat temu torbiel na jajniku był leczony , a co teraz sie dzieje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krata
no to rozumiem Twoje obawy :O ale może to tylko nawrót nadżerki ...przecie ona potrafi wraca jak bumerang Kiedy masz wizytę u gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiemnie ktorych z was
czemu wszyscy tu wypisuja ze 1 maja tylko dziewice nierozumiem poprostu tego/ ja współzyje od dojsc dlugiego czasu i mam 1 siostra zawsze maila 2 a po urodzeniu dzidziusia ma 1 wiec nietylko dziewice maja 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krata
one tak piszą bo się może z I grupą nigdy nie spotkały Jest możliwa dlaczego nie?? ...ale zdarza się raczej rzadko...najpopularniejsza grupa to II ...więc ciesz się zdrowiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krata
aha .... i nie myl cytologii z czystością pochwy Pierwsza ma 5 grup a druga tylko 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzbieta49
chcialam iśc prywatnie jeszcze dzis , odciągła mnie połozna od tej wizyty i zapisała poza kolejnością na 14, powiedziała ze mam tej potrzeby , poprostu musi lekarz dopasowac leki, powiedziałam więc dlaczego skoro pierwsza była pod znakiem zapytania 2/3 dał mi leki i jest gorszy wynik, znow padła odpowiedz cięzko dopasowac leki do tego wyniku? nic nie rozumie ,między czasie czułam sie gorzej , moze wytrzymam do 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krata
jak masz wątpliwości co do tego gina ...to może idź w poniedziałek do kogoś innego? ...niech cię przebada ...a 14 pójdziesz jeszcze raz do tego co masz wizytę umówioną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzbieta49
ponowna cytologie ma za 2 miesiace , a 1 mialam 3 miesiace przed 2 druga cytologiA, co w tym czasie sie jeszcze wydarzy? wiem ze 4 grupa to "rak"?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzbieta49
to ten sam lekarz , ufam mu tylko ze w przychodni przyjmuje raz w tygodniu i na zapisy , w moim przypadku poza kolejnoscia , czyli w czwartek dzieki za rozmowe pozdrawiam zajrze tu jeszcze , cięzko mi samej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krata
Trzymaj się i myśl pozytywnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_Malecka
elzbieta49 grupa IV ( klasyfikacja Papanicolau ) to rak przedinwazyjny czyli w klasyfikacji raka szyjki jest to stopień 0. W tych przypadkach szanse na wyleczenie ma ponad 90 % pacjentek. Polecam wam strone www.hpv.com.pl w przystepny sposob jest tam opisana cytologiam i rak szyjki. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankola
jak nie ma krwawien miedzy miesiaczkami to nie tak zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simeri
Cześć Dziewczyny ... A ja właśnie jestem po operacyjnym pobraniu wycinków do badania ... nie było tak strasznie - teraz też czuję się wyśmienicie. Cytologia wyszła mi dwa razy grupa III , potem Kolposkopia - która nic nie wykazała / lekarz bezradnie skierował mnie na wycinki / Trzymajcie kciuki za 2 tygodnie odbieram wyniki i może wkoncu bedzie wiadomo czy mam się martwić czy nie ... Do wszystkich dziewczyn / Pan z III grupą cytologii ... Pamietajcie nie ma sie czym martwić, trzeba się cieszyć, że się zbadałyśmy w odpowiednim momencie - dzięki temu będziemy żyły ... Pozdrawiam Simer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankola
bedzie dobrze jak pisalam mialam 4a zajeli sie odpowiednio tym i jest juz 15 lat o.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikra
A nie wiecie moze jak jest z cytologią u dziewczyn które jeszcze nie współżyły? Jestem dziewicą, mam 21 lat, chodzę do ginekologa, lecz moja pani doktor nie zleciła mi jeszcze cytologii.i cos sie wyczułam ze zanim nie stracę dziewictwa, to raczej mnie na nie nie skieruje... Zastanawiam sie jak takie badanie w takim przypadku wyglada? Byłabym spokojniejsza gdybym mogła wykonać takie badanie i sprawdzic czy wszystko jest ok.Wiem ze błona jest w pewnym wypadku przeszkodą, jak to wtedy wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikra
A nie wiecie moze jak jest z cytologią u dziewczyn które jeszcze nie współżyły? Jestem dziewicą, mam 21 lat, chodzę do ginekologa, lecz moja pani doktor nie zleciła mi jeszcze cytologii.i cos sie wyczułam ze zanim nie stracę dziewictwa, to raczej mnie na nie nie skieruje... Zastanawiam sie jak takie badanie w takim przypadku wyglada? Byłabym spokojniejsza gdybym mogła wykonać takie badanie i sprawdzic czy wszystko jest ok.Wiem ze błona jest w pewnym wypadku przeszkodą, jak to wtedy wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×