Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość ANET3007
1,5 roku temu miałam robione badanie cytologiczne i byłam przekonana, że otrzymam powiadomienie z przychodni o ewentualnym złym wyniku. Niestety nic nie otrzymałam i dopiero teraz nieświadoma niczego poszłam na badanie następne , gdzie dostałam nienajlepsze informacje na temat mojego poprzedniego badania cytologicznego , które miało niestety wynik III na granicy IV. Jetem przerażona niewiem co robić!! Bardzo proszę o radę jeżeli ktoś był w podobnej sytuacji . Czy jest nadzieja ,że będzie dobrze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała 00
Dlaczego sama nie zglosiłas się po wynik.Teraz jak najszybciej zrób nowe badanie. jak można było nie zawiadomic ie o takim wyniku. SKANDAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia500
jezeli mam II i nadzerke to co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała 00
Trzeba zacząc leczyc tą nadżerkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia500
Ale lekarz nie przepisal mi kompletnie niczego, poinformowal ze jest nadzerka i tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala00
To zmien lekarza ,jakis idiota jak można lekceważyc taką sprawę przecież z tego może się zrobic nowotwór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia1621
hej.kilka minut temu moja mama wróciła od lekarza(dostala wezwanie telofonicznie ze ma sie zgłisić)okazało sie,że ma cytologięIII...dostala sierowanie do szpitala i na badania.powiedzcie czy to moze sie naprawde zle skońcZyć...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alin
hej... ja też miałam nieciekawy wynik cytologii nie miałam wyniku w postaci grupy ale napisane:konieczne leczenie . Byłam dzisiaj i okazało się że to stan zapalny i konieczne jest jego leczenie .Jeszcze raz podrano mi cytologię i za miesiąc wynik a potem ze względu na nadżerke pewnie wymrożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elzbieta49
niunia1621 grupa 3 oznacza wiele, są tam rozne oznaczenia, nie pociesze Cie , bo nie jest to dobra cytologia Twoja mam moze jest silniejsza psychicznie , niz ja, choc i ja teraz podchodze z zartem do mojej choroby Miałam własnie podbrane wycinki do badania , za 3 tyg. beda wyniki 3-krotnie wychodziła mi 3 grupa cytologi , nie było sensu powtarzaj wiecej cytologi, lekarz zdecydował na pobranie wycinka szyjki macicy do badania, w trakcie pobrał jeszcze jeden wycinek Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elzbieta49
staram sie nie okazywac mojego zmartwienia i unikam , lub ignoruje rozmowe o mnie i mojej chorobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syllwia
ostatnio mialam robiona cytologie, pierwszy raz. wynik w postaci dwoch grup: 3 i 2a... Czy ktos wie co to ? gin powiedzial ze mam mala ale gleboka nadzerke i rope. grzybice mialam ale chyba juz sie wyleczylam a przy cytologii mialam zapalenia pecherza.. mozliwe ze to przez grzybice oi pecherz wyszla mi taka zla grupa ? w ogoel babka mi zrobila cytologie kilka dni przed okresem bo powiedziala ze ona nie musi w polowie cykllu bo sobie umie wszytsko wylyczyc :/ moze blednie wyliczyla wszyscy mowia ze w polowie cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krata
dziś po pół roku leczenia w końcu czystość wyszła mi - 2 stopień, lekarz powiedział, że to świetna czystość i dał skierowanie do szpitala ....tam mają mi zrobić badanie histopo....coś tam coś tam zwyczajnie mówiąć pobiorą wycinek do badania i będa usuwać nadżerkę ale nie wiem jaką metodą, wszystko zależy od tego co ten wycinek będzie w sobie miał - cytologi ostatnio III st chyba nie muszę mówić, że się boję nie? ale ta czystość mnie ucieszyła, ileż ja leków nabrałam i wciąż było źle i źle ....a jak był stan zapalny to nie można było nic działać na mojej nadżerce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
pewnie chodzi Ci o badanie histopatologiczne...Ja tez przeszłam nadżerkę, jedna zamrażałam drugą (delikatną) wyleczyłam farmakologicznie. Pół swojego życia walczyła z różnego rodzaju stanami zapalnymi. Ale kiedy pod koniec ur robiłam cytologię, wyszła mi piękna jedyneczka! Tobie też tego życzę. Będzie dobrze. Tez kiedyś nie wierzyłam, że mogę się uwolnić od tych okropnych globulek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krata
dziękuję Amelia ;) chciałabym, żeby i u mnie tak było gratuluję jedyneczki :) jest podobno rzadkością 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Dzięki, też tak słyszałam. Jeżeli juz porządnie wzięłaś się za leczenie, to gorzej nie będzie. Wyleczysz, zobaczysz!!! I przy następnej cytologii będzie jedyneczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankooo
bylam u ginekologa jakis czas temu mowilam ze wczesniej wyszla mi grupa 2 ale ona stwierdzila ze mam przytjsc zaraz po okresie na cytologie jeszcze nie bylam a wy jak mialyscie cytologie robiona w ktorym okresie cyklu czy to takie wazne aby wtedy zrobic te cytologie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krata
nie wiem czy to ważne w którym dniu cyklu :O naprawdę nie wiem pewnie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krata
chociaż wiesz dostałam ostatnio zaproszenie na bezpłatne badanie cytologiczne... i jest napisane tak: Pamiętaj, na badanie przyjdż: nie wcześniej niż 4 dni po ostatnim dniu miesiączki i nie później niż 4 dni przed rozpoczęciem miesiączki co najmniej 4 dni po użyciu gałek dopochwowych co najmniej dzień po badaniu ginekologicznym w dniu badania nie należy robić irygacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankooo
dzieki ale wyglada na to ze jak bylam gdzies po polowie cyklu to powinna mi byla ta lekarka w ykonac to badanie kurde a tak teraz jeszcze raz isc ech tak to jest jak sie nie chodzi na wizyty prywatne to cie zlewaja maja gdzies i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krata
mój gin też najpier badał mnie normalnie a na cytologię kazał przyjść w innym terminie... poszłam z tym skierowaniem co dostałam do kliniki, umówiłam się na zabieg ...gin od razu pobrał cytologię, gdyż po przebytym leczeniu nie była robiona drugi raz ....za 10 dni wynik cytologii i dr zdecyduje co z tą nadżerką zrobić czy wypalić, czy wymrozić - napewno usunąć bo jest DUŻA ...jednocześnie przy tym zabiegu pobiorą wycinek, który wyśla do badania Mam nadzieję, że oprócz zwykłej dużej nadżerki nic we mnie się nie rozwija Narka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny ja miałam 2 grupę cytologii i lekarz mi powiedział, że wszystko jest dobrze, wynik jak najbardziiej prawidłowy:) Trochę się martwiłam, że to 2, ale uspokoił mnie, że nie ma powodów do obaw:) Powiedział, że nadżerka może wyjść nawet przy wyniku 1 grupy cytologii ..... Dlatego róbcie cytologię dziewczyny:))i z wszelkimi wątpliwościami zgłaszajcie się do ginekologa. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elak
Mi także wyszła III grupa chociaż lekarz powiedział,że nie jest tak żle. Miałam leki dwojakie.Mam synka który ma 13 miesięcy.... ma na imię Danielek.I też pełna jestem strachu,ale skoro lekarz powiedział,że nie jest tak żle,wiec może nie warto sie martwic niepotrzebnie???????// po ostatniej wizycie mam zrobic test ciążowy,bo prawdopodobnie znowu jestem w ciązy................Jestem spokojnirjsza a zarazem zdenerwowana.Może będzie ok???? Musi byc ok. Głowa do góry dziewczyny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krata
dziś odebrałam wynik cytologii II grupa, lekarz mówi, że to świetna grupa :) dziś rónież miałam zabieg usuwania nadżerki - zrobił mi tzw. wypalanie ...i teraz się martwię, bo jeszcze nie mam dzieci, a się naczytałam, że to nie jest najlepsza metoda dla nieródek, skraca szyjkę macicy ...i jakaś blizna zostaje i to utrudnia zajście w ciążę :O Mam 30 lat i mam nadzieję mieć dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elak
Jestem jakoś spokojna od ostatniej wizyty u ginekologa-a wyszła mi III grupa. SpOżnia mi się okres na dodatek,lekarz kazał mi zrobic test ciążowy.Mam 23 lata,czternastomiesięcznego synka Danielka i chyba znowu będziemy miec dzidziusia.Cieszę się imartwię zarazem.Ale czytałam gdzieś,że przy III grupie najlepiej szybko zajśc w ciąże.Boję się zrobic ten test i tego wyniku.Pożyjemy zobaczymy. DOUSŁYSZENIA POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaa201
witam. Ja miałam takie złe wyniki-ale spokojnie od tego się nie umiera. To prawdopodobnie tylko jakieś zapalenie ( ja je miałam). Taki wynik badań miałam 4 razy pod rząd. Lekarz zapisał mi takie globułki do pochwowe-nie pomogły,potem następne i też nie pomogły. Potem stwierdził że bardzo często organizm sam sobie radzi z takim zapaleniem. Miałam poczekać 3 miesiące i powtórzyć badania- UDAŁO SIĘ SAMO ZNIKŁO a moje kolejne wyniki badań są ok. Więc nie martwcie się tak bardzo. Lekarz wam wszystko wyjaśni. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuję rady
cześć :) mam do Was takie pytanie-po zrobieniu cytologii dostałam wezawnie z przychodni,że mam przyjść do ginekologa w celu dalszego leczenia. Okazalo się,że cytologia nie wyszła mi najlepiej (II/III faza). Lekarz przepisał mi Pimafucin i kazał go brać teraz-mimo,że mam okres,a po 6 globulce przyjść na kolejną cytologię. Na ulotce jest jednak napisane,że nie należy go brać w czasie miesiaczki. Teraz sama nie wiem co mam zrobić-była któraś z Was w takiej syt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KYTI
Nie bierz teraz poczekaj aż miesiączka się skonczy,lekow dopochwowych nie bierze się podczas okresu. I nic się nie martw ja też mialam wezwanie z przychodni ,dwukrotnie wyszla mi cytologia 3.miałam stan zapalny na szyjce. Po leczeniu bralam ALBOTHYL wszystko wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika15051997
Witajcie Ja terz mam wynik IIIgrupa cytologii I konsultowałam to z innym lekarzem i kazał kłaśc sie do szpitala na pobranie jakiegoś wycinka boje sie strasznie i narazie odwlekam Drugi lekarz przepisał mi globulki dopochwowe i jak skończę je brac to mam powturzyc cytologię Narazie czekam na okres i ponim będe brała te globuli Jestem strasznie rozkojażona niewiem co mam o tym myślec czy szukac jeszcze innego lekarza Po przeczytaniu różnych opini w internecie juz sama niewiem co robic Proszę o jakies informacje na ten temat Doradżcie mi bo jestem sama i mam strasznego doła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KYTI
Witaj dominika nic się nie martw m i 3 wyszła dwukrotnie .Kiedy po raz pierwszy wyszła mi 3 lekarz kazał odczekac 3 miesiące ( bez żadnego leczenia) i powtórzyc badanie -powtórzyłam i znowu wyszla 3 wtedy zapisał mi lek o nazwie Albothyl i powiedział że jeżeli on nie pomoże to trzeba będzie isc do szpitala na pobranie wycinka do badania histopatologicznego, na szczęscie lek pomógl ,cytologia wyszła 2. Myslę że u Ciebie też będzie podobnie. A jaki lek Ci zapisał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
W lutym miałam cytologię III (nadzerka i satan zapalny), natychmiast wykonałam kolposkopię (wyszła dobrze) pomimo to mój gin natychmiast zalecił pobranie wycinków z szyjki i wyskrobin z kanału (aby jak to powdział wszystko dokładnie zdiagnozowac) po 2 tygodniach miała informacje o zminach typowych dla nadżerki. wiec juz spokojniejsza poddałam sie zabiegowi jej usuniecia teraz wszystko sie goi. DZIEWCZYNY NIE MA CO CHOWAĆ GŁOWY W PIASEK -lepiej zrobic dokładna diagnoze -pobranie wycinków nic nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×