Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość Krata
Witaj Elżbieta! Pamiętam, że tu byłaś :) mam nadzieję, że wynik bardzo poprawi Ci nastrój i Cię uspokoi, życzę zdrowia :D nie wiem ...mój gin mówił, że przy stanie zapalnym nie wolno nic działać, zrobił mi dwie kolposkopie, żeby bliżej rozpoznać z czym ma do czynienia ....i cały czas dawał globulki aż nie było żadnych drożdżaków i czystość wyszła na 2 skierował mnie na wypalanie nadżerki, jestem trzy tygodnie po zabiegu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elak
Witam kobiety!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chciałam wam powiedziec,że dzięki właśnie Wam,dzięki tym,że mogę z Wami popisac na ten temat jakos lepiej się czuję.I to Wasza zasłyga a w szczególności Dominiki i Kraty...... Dzięki!!!!!!!!!!!! W ostatni poniedziałek 11 czerwca bylam na kolejnej cytologii.Lekarz mi powiedział,że wyniki będą za jakieś dwa tygodnie. Mam nadzieję,że będzie wszystko ok!!! Pozdrawiam i buziaki. Ps:czekam na wiadomości od ciebie Dominiko i od Ciebie Krata!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta48
hej dziewczyny, mam takie pytanie czy przy badaniu cytologii mozna wykryc narkotyki? pytam z czystej ciekawosci,bo moja corka dostala skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie jedna z tłumu
Nie nie można . Badanie na obecnosc narkotyków robi się z krwi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikronezja
I z moczu chyba też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ! dzisiaj dostalam wynik cytologi 3d i jestem zalamana , moj lekarka twierdzi ze wszystko jest \" ok \" kazala czekac 3 miesace i znowu zrobic cytologie nie przepisujac zadnych lekow ! czy jest to normalne nie wie co mam robic za pare dni mam termin u innego lekarza moze on mi pomoze i zaleci leczenie pozdrawiam Kaya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikronezja
A co tam dokładnie napisali przy tym wyniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krata
no nie sądzę, że jest wszystko w porządku :O skoro masz termin idź do drugirgo lekarza, zobaczysz co powie (konsultacja z innym lekarzem nie zaszkodzi), jak powie to samo to w porządku, za 3 miesiące zrobisz kolejną cytologię - a jak zupełnie co innego to zrobisz to, co radzi ten, który wzbudzi Twoje zaufanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikronezja
No wiem, ale przy wyniku jest te ż zawsze opis ( nabłonek, strefa transformacji itp), a nie samo np 3d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze ze mam leukocyten, endocervicalzellen,mischflora,metaplasie, dysplasie, oberfl. dyskaryosen ja robilam to badanie w niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krata
no ja niestety też nie pomogę .... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikronezja
Po mojemu to tak: leukocyten - duża obecność leukocytów, móżliwe, że jest to związane z jakimś stanem zapalnym i organizm próbuje się bronić. endocervicalzellen- obecna komórki endocerwikalne- czyli w porządku, to są komórki strefy transformacji,.jezeli są w rozmazie to dobrze, znaczy,że cytologia została dobrze pobrana, głęboko z kanału szyjki. mischflor- tu przyznaje nie wiem, może coś związane z flora bakteryjną. metaplasie -komórki metaplastyczne (to również strefa transformacji) dysplasie- to dysplazja. Wszystko zależy którego stopnia. Jeżeli jest to dysplazja małego stopnia, to nie masz co się martwic, jest w 100% wyleczalna. Jeżeli sredniego i dużego stopnia, to już gorzej, ale jeszcze nie beznadziejnie. dyskaryosen - dyskariocyty- to komórki, które moga toważyszyc infekcji HPV. A z kolei HPV moga towarzyzyc dysplazje (które to kwalifikuja Twój wynik właśnie do 3 grupy)/ Tak bym zinterpretowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikronezja
Mam nadzieje że cos pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak myslisz jest to bardzo zly wynik nie wiem co mam robic tak bardzo sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikronezja
HPV - wirus brodawczaka ludzkiego. Jeśli jest to typ 16 albo 18 - onkogenny. Jeśli któryś z pozostałych kilkudziesięciu typów - to nie. Niektórzy lekarze uważają, że może się samoistnie cofać. w obrazie daje właśnie dyskeratocyty, czasem koilocyty . Najlepiej , aby być teraz pod kontrolą lekarza, który sam zadecyduje, jakie podjąc leczenie w przypadku 3 grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikronezja
Nie wiem czy bardzo zły. Ta trzecia grupa jest taka "głupawa". Bo ma się ją kiedy np ma się lekką dysplazje-to już kwalifikuje do trójki , jak również grupe się ma kiedy ma się dysplazję dużego stopnie- co nie jest już dobre. Te dwie diagnozy należą do tej samej grupy. Powiini ci napisać w wyniku stopien dyspl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikronezja
A może przy niektórych tych oznaczeniach były napisane minusy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy dyskaryosen pisze plytko , srednio i gleboko u mnie jest zaznaczone plytko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikronezja
Jak pisze płytko- to wg mnie jest to Cin-1 -Dysplazja małego stopnia. A to 3-4 to nie wiem o co chodzi;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikronezja
Dobrze będzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa777
Hej wszytkim Odebrałam dziś wynik z cytologi III a pani pielegniarka powiedzala ze mam się nei martwić ze to jest do wyleczenia i ona nie może udzielać dalszych informacji a jak weszlam na neta to jestem tym wszytkim przerażona w poniedzalek ide do lekarza na wizyte i mam dola na weekend :( wszytkiego mi się odechciało !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikronezja
E no nie załamuj się. Może nie bedzie tak żle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Witam Wszystkich. Powiedzcie mi prosze,co mam o tym wszystkim myslec: 3 m-ce temu robiłam cytologie i wyszło mi III stopien i zakazenie wirusem HPV.Po leczeniu ALBOTHYLEM i DALACINEM ponownie zrobiłam cytologie i wyszedł mi ponownie III stopien, HPV i CIN-1.Początkowo przyjmowałam to spokojnie ale teraz z dnia na dzien zaczynam bardziej panikowac.Moj lekarz skierował mnie na zabieg wyciecia nadżerki(zapomniałam napisac ze mam nadzerkę) ktora pojdzie do badania histopatologicznego.ale niestety to sie odwleka przez strajki słuzby Zdrowia, nie wiem ile bede czekała na zabieg, mam dzwonic co tydzien do mojego lekarza i pytac, ale ja chyba predzej umre z niepewnosci.Napiszcie prosze jak to badanie moze sie skonczyc czy sa wogóle sznse na to ze to cos niegroznego.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×