Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość aga1976-dwa
pytanie do iskierka131313 iskierka131313, odebrałam dzis cytologie i napisane tam jest: "obfity /+++/ odczyn zapalny, komórki warstwy powierzchwnej, pośrediej i kanałowe". dodam, ze jestem po stracie ciąży w 3 m-cu i po zabiegu łyzeczkowania, ktory mialam na poczatku sierpnia. o czym mowi wynik cytologii? bylabym wdzieczna za odp aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga1976-dwa
pytanie do iskierka131313: dostalam dzis wynik cytologii " obfity /+++/ odczyn zapalny, komórki warstwy powierzchownej, posredniej i kanałowe". jestem tez po stracie ciazy w 3 m-cu i zabiegu lyzeczkowania w sierpniu po stracie ciazy. jak mam rozumiec wynik cytologii. prosze o odp aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka131313
Aga ja nie jestem lekarzem. Nie chcę nic kręcić bo mogę się tylko domyślać źle lub dobrze. "wczesne lato" bardziej zna się na rzeczy. Może Ci odpisze. Myślę, że ten stan zapalny spowodowany może być łyżeczkowaniem, ale naprawdę - choć żałuję niewiele pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agullleek
Witam Kobietki! ja w cytologii miałam gr czwartą i HSIL tydzień temu miałam wycinki i czekam na wyniki. Oczywiście też strasznie się denerwuję ale już wiem że to można wyleczyć .Dziewczyny z trójką naprawdę nie ma co się denerwować na zapas tylko szczegółowo się zbadać i kontrolować systematycznie.pozdrawiam Was wszystkie i wiem znaczą nerwy. buziam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeanka2
witam jestem tutaj swieza własnie wczoraj odebrałam moja 2 cytologie i znów 3 grupa i okazało sie że mam zmiany środnabłonkowe wysokiego stopnia hsil zwiazane z cin2 lub cin3 niewiele znam sie w tym temacie a mój pangin tez niewiele mi powiedział na ten temat maskara jestem troche podłamana tym wszzystkim zdaje sobie sprawe z tego co mnie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vika74
Dziewczyny pocieszcie mnie proszę, bo dół mnie łapie. Wczoraj weszłam na kafeterie i przeczytałam posta dziewczyny, która mówi, że jej 25-letnia koleżanka zmarła na raka szyjki macicy -buuuuu. Do tego zmarł mój znajomy na zawał, a miał tylko 34 lata. Ostatnio żyję w ciągłym oczekiwaniu, nerwach i do tego jeszcze te wiadomości. Wkurza mnie, że co pójdę na jakieś badania to wychodzą nienormalne wyniki. Lekarka wysłąła mnie na badanie krwi i USG brzucha - no i dowiedziałąm się, że mam okropną anemie a na USG babka mi powiedziała, że mam za dużą macicę i chyba torbiel na jajniku. Później byłam u mojej ginki a ta tylko mnie zbadała na samolocie i mowi, że torbieli nie ma. Uparłam się, żeby zrobiła USG i też coś zobaczyła w jajniku, ale mówi, że to pewnie pęcherzyk gamma (cokolwiek to znaczy). BUUUUUUUU Ja chcę by zdrowa, mam dzieci i muszę dla nich życ. Za tydzień odbieram wyniki histopatologii i chyba już zaczynam łapac ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whiskers
Vika nie łam się, będzie dobrze. Co do usg to czasem to chyba zależy od fachowości lekarza lub czułości aparatury. Też miałam przypadki gdy kilku lekarzy badało mnie w odstępach kilkudniowych i jedni na usg widzieli polip a inni nie.... Torbiele powstają gdy w czasie owulacji nie pęknie pęcherzyk Graffa w którym jest jajeczko. Czasami torbiele potrafią same się wchłaniac, więc w jednym cyklu torbiel może być a już w następnym śladu po niej nie ma... Wszystkie te dziwadła typu torbiele i polipy pojawiają się przy zaburzenaich hormonalnych, warto wiec dokładnie wtedy zbadac hormony i nie brac tabsów, chyba że leczniczo gin coś zapisze. Jak każda kobitka tutaj też mam chwile załamania, w zeszłym tygodniu miałam miec zabieg w szpitalu ale przesuneli mi termin o miesiac i znowu muszę czekac. Jedyna dobra informacja to taka że mam wreszcie wynik HPV no i na szczęście podejrzenia lekarki się nie potwierdziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RITA 1
WITAM WAS DZIWCZĘTA Zrobiłam sobie ten test DiagoSense ,zabarwił się na bardzo niebiesko czyli mam jakąś bakterie . Jutro idę do gina , myślę że zacznie mnie solidnie leczyć .Ściskam Was !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vika74
Dziewczyny, czy któraś z Was miała może po wycinkach okres o czasie, a nie licząc od dnia zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka131313
Vika ja miałam okres o czasie i po wycinkach i po konizacji tez. To chyba normalne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RITA 1
WITAM ISKIERKA robiłam sobie badanie krwi OB 20 , CRP 16,4 mg/l wiem że jest to dość wysokie . Idę jutro do gina już mam doła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RITA 1
WITAM !!!!! MAJECZKO dzięki odezwę się jak wrócę od gina . Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka131313
Rita trzymam kciuki. Ja biorę provag żeby gron jesli jeszcze jest był "na smyczy" choć wyniki wskazywały, że go nie ma, ale boję się, że odrośnie. Chyba wariuje.. Mój mąż w szpitalu. Dziś ma operację :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczynyyy Nie bylo mnie dwa dni, ale widze ze poziom optymizmu znacznie wzrosl i suuupppeeeerrrrr, oby tak dalej Co do Ciebie Lelewelka, to musze Ci powiedziec ze ja tez jak sie dowiedzialam o trojce chcialam zostawic faceta bo uwazalam ze to wszystkojego wina, no tak, najlatwiej zwalic na kogos, teraz wszystko sie zmienilo, poczytalam troche na ten temat i jest mi straaaszne glupio, bo juz wiem ze to moje zaniedbanie, ze wplyw na taki wynik mialy tampony:( juz ich nie uzywam, bo one niczego dobrego nie wroza, a moj facet?? no coz, wybaczyl mi moje czarne mysli, bo od samego poczatku bylam nie do wytrzymania(ryczalam jak bob, dzien w dzien i wmawiam sobie ze to na pewno bedzie rak), wynikow po kolposkopii i wycinkach jeszcze nie mam, ale czuje ze bedzie dobrze-musi byc:) mam dopiero 26 lat i cale zycie przede mna Tak czy inaczej Lelewelka nie rob niczego czego moglabys pozniej zalowac Trzymajcie sie dziewczyny i pamietajcie, pozytywne nastawienie to polowa sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bralam Jasmin i musze powiedziec ze po nich po prostu nie moglam sie dotknac wlasnych piersi-tragedia, ale odstawilam wszystkie leki-anty, jakos bedziemy musieli poradzic sobie bez nich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie zrobilam sobie szczepionke na grype :) nie dam sie osłabić niczemu, actimelki na porządku dziennym, wysypiam się, odstawilam picie alkoholu i mam nadzieje, ze pozbede sie syfu raz na zawsze :) buziam Was piątkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Drogie koleżanki :) Daaaaaawno mnie nie było, ale dziś zatęskniłam za Wami mocno więc się pojawiłam :) U mnie sporo się zadziało - po wycinkach wyszło że niby wszystko w porządku, ale później cytologia i... LSIL niestety CIN1 no i HPV ofkors :( Jestem teraz w trakcie czekania na zabieg - LEEP - 20.11. mam termin. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze... Życzę Wam powodzenia i cieplutko pozdrawiam, a teraz... czas zagłębić się w lekturkę i zobaczyć co u Was bylo słychać w tym czasie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka - trzymam za Was kciuki - za Ciebie i męża - wszystko będzie dobrze ;) Pozdrawiam ciepło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, witam piatkowo :) Anya, fajnie ze jestes :) nie martwcie sie kochane, wszystko sie samo ulozy, wazne zeby sie badac i leczyc :) pozdrawiam serdecznie nowe i stare kolezanki :) weekend huraaa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa20
witam. Jak widzicie w niku mam dopiero 20 lat. nie mialam dotad zadnych problemow. jak poszlam do ginekologka okazalo sie ze mam nadzerke.wiem,ze wbralam sie pozno do gin ale nie potrafilam sie zebrac wcesniej.Miesiaczka regularnie, tylko towarzysza mi uplawy odkad pamietam. bralam juz dwa razy globulki, 15 pazdziernika mailam robiona cytolgie wynik III gr ASCUS. dostalam kolejne globulki(2 rodzaje) pozniej mam pojsc na biocenoze i do mojego gin. Proszę powiedzcie mi czy jest tragedia, czy ktoras z was miala tak jak ja i moze jest juz zdrowa. czytalam poczatkowe posty i zastanawiam sie czy nie zrobic sobie teraz badania na HPV.Ginekolog nic mi nie powiedzial, ale ja sie boje i moze warto samej sobie zrobic.cekam na wasze rady.Podrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RITA 1
Witam Niechętnie ale pobrał mi wymaz na posiew ,zanisę do badania dopiero jutro bo dziś bakteriologia już nie czynna . Myślę że nic się z tym nie stanie mam w lodówce . Odebrałam wynik cytologii tak mam napisane Uprzejmie zawiadamiamy,że wykonany rozmaz jest odpowiedni do oceny warunkowo . Przyczyny: - rozmaz podsuszony. Stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych . Zmiany odczynowe związane z zapaleniem ( łącznie z typową regeneracją ) .Nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego ( ASC ) _ nieokreślonego znaczenia ( ASC-US ) Rozmaz odpowiada wg Papanicolaou : grupa III Majka co robić dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RITA 1
ISKIERKO trzymam kciuki za Ciebie i męża . POZDROWIONKA !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vika74
Oj bardzo Ci Rita współczuję. Ja za tydzień odbieram wyniki histopatologii i jestem ogromnie ciekawa co też mi tam napiszą. Nie mam siły się już martwic tymi złymi wynikami. Mam nadzieję, że zamkniemy ten zły rok dobrymi wynikami w grudniu i wszystkie w Nowy Rok wejdziemy z gr.I czego wszystkim gorąco życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RITA 1
ISKIERKO trzymam z WAS będzie dobrze . POZDRAWIAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelewelka
beksa25 dziękuję bardzo za dobre słowo. Mówisz tampony? Moja lekarka, że tak powiem tylko mnie zobaczyła to od razu zapytała czy ich używam. A ja się przecież z nimi nie rozstaję w dzień i w nocy. Inaczej nie umiem. A Mojego chciałam zostawić , Bo planujemy ślub i gdyby się okazało, że to jest na prawdę coś poważnego to ja nie chce na starcie robić z niego wdowca. Tak wiem myślę o najgorszym, ale jak mam inaczej. W następnym tygodniu nie mam wyjścia idę znowu. Boję się strasznie, bo nie widziałam tego wyniku nie wiem co tam jest napisane wiem tylko tyle, że 3. Przez telefon usłyszałam tylko tyle, że po leczeniu powtórka badania. Nie wiem nic więcej. Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RITA 1
WIKA ja w czerwcu miałam wycinek i wynik hist. był ( niezły ) przewlekły stan zapalny , a teraz cyt. wyszła gorsza . Niewiem co o tym wszystkim sądzić .Pozdrawiam !!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RITA 1
MAJKA witaj pisałam wcześniej o wyniku cyt. co onim sądzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RITA 1
CZESC DZIEWCZETA MAJKA wyobraż sobie , że materiał na posiew mi nie przyjeli też był przesuszony .Trafił mi się ( super) zdolny ginekolog ,a miał być taki dobry . Muszę w poniedziałek iść do innego .Facet z bakteriologii powiedział ,że zdarza się lekarz niedouczony i ja na takiego trafiłam .Przepisał mi Clotrimazol ( czopki i maść ) . Całuski dla wszystkich !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×