Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cioteczki i meno

menopauza, odchudzanie i inne problemy 40-50letnich ciotek

Polecane posty

Hej Junka, jestem. Na razie się nie udzielam bo złapałam doła i zaczęłam brać antydepresanty bo bałam się, że mnie całkiem pogrąży a tu trzeba się brać z życiem za bary. Fajnie piszecie o tym grzańcu w Krakowie. Moze kiedyś uda nam się spotkać. Junka bardzo się cieszę, że ze zdrówkiem u Ciebie całkiem, całkiem. Rozumiem Twój strach, czekanie tyle miesięcy jak na wyrok. Dobrze, że masz to już za sobą😘 Pozdrówka dla wszystkich😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😘🖐️ witam cioteczki :P ...Junko , cieszę się równie z Tobą,że masz pozytywne wyniki i juz jesteś spokojna 😘 \"koty za płoty\" ...Migusiu ,,, a cóż sprawiło,że masz doła? he? ostatnio cosik wszystkie po kolei mamy doła:( .. ale ja sie nie poddaję ! grzaniec? teraz na Rynku zaczynają się kiermasze ozdób swiątecznych i tam podają w kubku plastikowym grzańca za 5-ke :P... nie jest to może wybornie podany grzaniec :P ale jak jest zimno to fajnie wypić taki kubeczek na polu. Raz z córką chodziłyśmy po rynku i wypiłam taki gorący kubek i zaszumiało mi w głowie:) zaraz swiat wydawał sie piekniejszy :D .. i czyż życie nie jest piękne? 😍 ale w domku czasem w zimie robię sobie takiego grzańca z miodkiem :)mniam....... wyborny napój:) U mnie dziś słoneczko i zaraz właśnie wybieram sie do pracy:(... trochę porobić:P całuski posyłam 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..zmartwiona..
Witam wszystkie panie Nieczytałam wszystkich wypowiedzi bo jest ich bardzo dużo. Mam 24 lata, ale mam kłopot z mamą. Mam pytanie czy jezlei kobieta nagle zaczęła mieć problemy z psychika to czy może to mieć związek z menopauzą. Proszę odpowiedzcie, bo już nie wiem co mam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ...zmartwiona.. nic nie piszesz ile ma Twoja mama lat ? i jakie są objawy jej kłopotów i jakie są te kłopoty? ,,, a może \"ktoś \" lub \"coś \" przyaparza jej tych klopotów?.... jak Ci radzić ? porozmawiaj z mamą o jej stanie psychicznym, jeśli wcześniej było Ok. w czasie menopauzy może być zdenerwowana ale nie koniecznie napisz wiecej pozdrawiam i lepiej zainteresuj się problemami mamy🖐️ Witajcie moje psiapsiółki😘 co to ? nie ma wAs ? no to ja sobie idę coś zjeść :P mniam ... krupniczek na skrzydełkach i spagetti :) papatki😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochane dziewczęta 🌻 Graffiku, fajny pomysł z tym krupniczkem... dzisiaj zrobię, a nie miałam pomysłu:D Zapraszam na kawkę - właśnie piję. Juneczko uf.. to rzeczywiście namartwiłaś się i dobrze, ze już po strachu, ale dbaj o siebie kochana, dbaj. Migusiu jak Ci źle nie chowaj się do norki... całuski dla Ciebie i przytulanko serdeczne. Monisiu....nie daj się, dzielnie walcz, wiem, że potrafisz! U mnie wczoraj w pracy nie było łącza, gdyż znowu ukradli kabel telefoniczny - ja nie wiem czy zupę na nim robią czy co? Po co komu taki kabel?! A dzisaj pozbawili takiego kabla sąsiednią firmę. Nie mam słów.... Szef mnie wk... na szczęście dzisiaj jeszcze nie przyjechał. Syn nie chodzi do szkoły - chory angina i grypa - dostał jakieś końskie antybiotyki - nie jestem pewna czy aż takie były potrzebne, no ale trudno.... bierze. Do zmartwionej - tak jak pisała Graff .... , a najlepiej pogadaj szczerze, może ma jakiś kłopot, który sama dźwiga żeby Cię nie martwić....a Ty i tak się martwisz. Powodzenia Do marza - dlaczego ze Szczecina? Jeżeli chcesz wziąć się za odchudzanko to wejdź sobie na stronkę www.dieta.pl lub www.vitalia.pl - fajne artykuły i różne fora... może Ci troszkę pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Witaj MAJU 😘 dzięki za kawkę :) troszke się spóżniłam na nią ale napewno była pyszna 😘 wlaśnie wróciłam od komornika :( ZUS mnie dopadł:( ale jakoś nie moge się tym przejmować:P co będzie to bedzie.... może sobie poradzę z tym fantem, najgorsze to,że się troszkę uzbierało, no dobra już dosyć biadolenia ;:d MAJU ale Ty masz szczęście do tego kabla, złodzieje kradną ten kabel ,bo tam jest miedz i sprzedają to na złom.Ja bym takich wieszała na tym kablu...........tacy nie mają kłopotów z ZUSEM:P reszta dziewczyn chyba spi :P albo bardzo pracują cmoki dla reszty 😘 i dla Ciebie oczywiście😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..zmartwiona..
witaj graf moja mama ma 49 lat. Fakt ma troche za dużo na głowie ale staramy sie jej pomagać jak tylko możemy. Parę tygodni temu nagle zaczęła się zachowywać tak jakby oszalała, wszystkich się bała, i mówiła o samobójstwie, byłam z nia u lekarza ale on jej tylko przepiał tabletki na uspokojenie , był spokój 2 tyg, i znowu sie zaczyna . Niewiem jak mam z nia rozmawiać i co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graff ma rację z tymi kablami. Moja psiapsiuła mieszka na Pradze - tacy złodzieje zrobili sobie meline w jednej z piwnic w jej kamienicy i palili tam ukradzione kable. Zostawały tylko miedziane elementy, które sprzedawali. O mało nie sfajczyli całego domu. Dopiero wtedy sprawą zajęła się policja... A może by tak trochę kawusi z renetą? Dziś fatalne warunki meteo... Mój humor trochę lepszy, ale... Jakos nie wiem, co robić z resztą życia. Nawet wypastowanie podłogi nie postawiło mnie 'w pionie'...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczęta! Miło od rana sobie poczytać. Mój dół zaczął się w niedziele od spotkania przesympatycznego małżeństwa które w bardzo sympatyczny sposób podsumowało moje życie: \"Studiów nie skończyłaś, pracy nie masz, samochodu nie masz....\". Ponieważ nie widzieliśmy się kilka lat, kurtuazyjne pytania co słychać, komplementy \"masz ładny samochód\" - bo akurat wysiadałam z samochodu - zakończyły się tym, że dowlokłam się do domu ze złamanymi skrzydłami i poczuciem, że niczego w życiu nie osiągnęłam. Wiem o tym ale na co dzień ukułam sobie filozofię, że jeśli udaje mi się przeżyć jakoś w tych ciężkich czasach to już jest sukces. Okazuje się, że wszyscy nasi wspólni znajomi pokończyli w międzyczasie studia, mają pracę, drogie samochody. Nigdy mi nie zależało na dobrach materialnych, przecież kiedy się postawi na kasę to każdy może się dorobić. Różnymi sposobami. Jedni uczciwie, inni mniej... Nie wszyscy myślą tak jak tamto małżeństwo. To wszystko wiem więc dlaczego mnie to tak zabolało? Sorki, że tak mało optymistycznie. Junka😘 Monisia😘 Maja😘 Graff😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ,,, zmartwiona.. no to masz problem , w wieku 49 lat jak najbardziej może to być już menopauza , ale ja takich objawów nigdy nie mam , a już nie o samobójstwie :( Uważaj na lekarstwa aby się nie przyzwyczaić , bo to jeśli nie jest jeszcze pewna diagnoza , to nie powinna zarzywać mocnych lekarstw. A czy mama ma regularne okresy i czy wogóle ma ? ... może to depresja ? spróbuj jej kupić ... MAGNOKAL...to są tabletki z magnezem. Nie wiem jak Ci pomóc ,aby nie przedobrzyć. Zdarza się ,że w czasie menopauzy kobiety mają kłopoty psychiczne, ale to musi stwierdzić lekarz . Musi mama koniecznie iść do ginekologa aby sprawdzić poziom hormonów i szukać przyczyny. Te tabletki są na wyciszenie ,uspokojenie . nie wiem co jeszcze ? , bo jeśli są poważne kłopoty w domu/być może/ to musi to się rozwiązać. Napewno nie wolno lekceważyć myślenia o samobójstwie. Może to schizofrenia ? moja znajoma w tym wieku dostała, wszystkiego się bała, nawet bała się samolotów lecących,,,... mówiła,że ktoś ją szpieguje . próbuj i daj znać co z mamą 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monisiu - widzę, że Ciebie też dopadł jakiś dołek. Z resztą życia można zrobić różne fajne rzeczy potrzebane jest tylko choćby najmniejsze poczucie bezpieczeństwa. Idę zaraz po kawę bo mi się skończyła i napiję się z Tobą. zmartwiona - to może być depresja albo nerwica lękowa. Myslę, że mama powinna zasięgnąć porady psychiatry bo to poważne choroby. Dobrze, że jesteście z nią ale sami jej nie pomożecie. Trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Miga! Noo, ale Cię znajomi \'spłaszczyli\'! To wyrażenie pochodzi od Kwiakutlów - chyba (Indianie z Ameryki Pd). Strasznie ze soba rywalizują, ilością rzeczy, bogactwem, urodą. No i ... prezentami. Jak kto dostanie prezent, to musi się rewanżować lepszym, inaczej jest \'spłaszczony\'. W ostateczności może \'spłaszczyć\' przeciwnika niszcząc swoją własność, bo przeciwnik musi zniszczyć swoje rzeczy - ale więcej! Oj, dużo u nas takich Kwiakiutlów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..zmartwiona..
do Graff moja mama właśnie bała sie samochodów, mówiła że ja śledzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki :) MONISIU i MIGO .... jakos tak jesteśmy skonstruowane,że musimy wszystko przetrwać :(😘 kżdą porażkę i kazdego \"przyjaciela \" z bożej łaski/ tak jak np. MIgi :(..... MIGUSIU ... masz z glowy tych przyjaciół . Ty sama wiesz co jesteś warta i pieniądz niech się wypcha , wiem jest ważny :( ale jak to ma być furtką do przyjażni to niech spada!!!!!!!!!! napewno masz innych przyjaciół lub dobrych znajomych, którzy wiedzą ,kim jesteś i co soba reprezentujesz. Kulturę ma się wrodzoną ,a nie nabytą np. jak myślą pewne warstwy............przez zrobienie studi...... teraz każdy jak zapłaci robi studia marketing itd i wydaje mu sie ,że jest po studiach ~!!!!!!!!! GŁOWA DO GÓRY !!!!!!!!!!😘😍 MONIU😘 wiem ,że cos Cię trapiło ale już widze,że dochodzisz do siebie 😘 supcio także nie daj sie :) ...ZMARtwiona... mama musi iśc do lekarza specjalisty, tylko nie róbcie z niej chorej , bo się załamie jeszcze bardziej . tak jak mówiłam musi ją zbadać ginekolog i musi mu powiedzieć o swoich problemach a dopiero potem dalej działać. oby niepotrzebnie nie łykała prochów. Takie nasilenia są z regóły na jesień i wiosnę trzymaj sie i bądz dobrej mysli A NASZA GWIAZDA JUNKA ? gdzie sie podziewa? 😘 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotka GAGA
fajny topik założyłyście chyba się dołączę -mam 45 lat mieszkam nad morzem mam 3 dzieci 24córkę i 21,12 synów .Problemy z wagą to i owszem .Pracuję męza też mam tego samegood 25 lat no i bywa różnie ale generalnie jest dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Kofaniutkie oj troszczycie sie o mnie troszczcycie ale milo........cmook 🌼 Graff - hmmmm musze isc znow po prsotu do kafejki...;-) Miga........... mialam ten dol po 25-leciu woj jakie domy, samochody...etc a ja na to a ja mam moj urok i usmiech dla wszystkich;-) nio gdzies tam lezka byla za rogiem ale przeszlo mi;_) kochane najwazniejsze to zycie i zdrowie;-) wiecie ja mam najlepsze wrazenie - ze ja amm to czego inni miec nie moga zadowolenie z mojego zycia, usmiechu i checi do tego;-) trzymcie sie całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach moze bedzie szansa.....kolega stary jkak swiat moze moze cos zaradzi na moj komik oj wtedy znow Junka zagosci cmook oh Graff jaka ja gwiazda hahahaha cmook ale mila jestes kurczaki nio nio zycze usmiechu papapty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jeszcze raz w tym dniu :)😘 ......😘witam Junko, fajnie ,że zyjesz i masz się dobrze :) zawsze uśmiechnieta 😘 WITAJ nOWA CIOteczko 😘 GAGA narazie spadam do mojego małża , bo on juz pracuje na nowym stanowisku a ja jeszce nie :( .. ale już niedługo koniec :) kocham WAs 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nową cioteczkę, Gagę(nick podobny do mojego;)) Monisia - spodobało mi się to okreslenie \"spłaszczona\". Bardzo dobrze oddaje to jak się czułam a nie brzmi tak strasznie jak -zdołowana. Graff - na szczęście mam przyjaciół, czasami nawet myślę że nie zasłużyłam na przyjaźń takich świetnych ludzi. Wiem, że mnie szanują, nawet podziwiają (?), tamci to byli tylko znajomi, dawno nie widziani ale bardzo mili i kiedyś lubiani, dlatego tak mnie \"spłaszczyli\". Junka - ale byłoby fajnie, sza trzymam kciuki za Twojego kompika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochaniutkie!! 🖐️ Witam nową koleżankę :D Dziewczęta znowu zapraszam na kawcię - ostatni raz w tym tygodniu tak wcześnie! Jutro sobota i odeśpię tydzień. Jakoś mi się \"trudne dni\" przesunęły i mam już 24 dniowy cykl, a do tego jeszcze przed dwa tygodnie PMS, więc cały czas jestem albo w \"trakcie\" albo przed......chyba się załamię...., no lae nie jest tak źle. Migusiu, głowa do góry..jak Cię to pocieszy to ja mam takiego pana który tak spłaszcza codziennie w pracy. Monisiu🌻, napisz czy piszesz coś teraz i pisałaś kiedyś o tej pracy ponownie w swoim starym zakładzie, jednak nie zdecydowałaś się? Graffiku🌻nie daj się, wszystko pospłacasz i będzie dobrze, ZUS i US to krwiopijcy!! Juneczko🌻 - oby ten kolega naprawił Ci kompika!!! Dziewczyny mam dylemat - mogę wyjechać do pracy do Niemiec jako opiekunka do starszej osoby - legalnie, w tym kurs języka i przejazd bezpłatnie. Na miesiąc miałabym dostać na rękę 450 EURO. Migusiu Ty chyba pisałaś o wyjeździe do Niemiec? Napisz co o tym myślisz, proszę. Muszę się szybko zdecydować, bo kurs zaczyna się od grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju! Na razie sie nie zdecydowałam pisać dla starej redakcji. Mam straszny opór - choć forsy mam tylko zapas na trzy miesiące, a dorabiam niewiele - tak około 200 zł na miesiąc. Ogarnęło mnie lenistwo - nic mi się nie chce, ale obiecuje sobie, że od poniedziałku zacznę szukac nowych chałtur. Może znajdę jakieś tłumaczenie? To najchętniej. Od lutego mogę przejśc na wcześniejszą emeryturę, ale to forsa będzie niweiele większa 😭. Na PMSi kłopoty z okresem polecam Ci krople Ojca Grzegorza na choroby kobiece - chyba to mozna dostać w aptekach, bo ja kupowałam w kościele św. Anny. Pozdrawiam wszystkie i zapraszam na pieczone jabłka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju! A te 450 euro to wszysko? czy oprócz tego mieszkanie i wyżywienie? Gdyby tak, to radziłabym się zdecydować. Jeszcze kurs językowy - to może sie przydać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Monisiu - może jeszcze te jabłuszka ciepłe, to się załapię. Maju - jeśli legalnie i będziesz miała opłacony kurs językowy to można się zdecydować. Może uda Ci się odzyskać później podatek to będzie jakiś dodatkowy pieniądz. Dziewczyny pracujące legalnie dostają netto ok 800 - 900 euro jako opiekunki. Mają mieszkanie i wyżywienie za darmo. Zwrot kosztów podróży. Są to jednak opiekunki całodobowe. Jeśli piszesz, że miałabyś opłacony kurs to widocznie byłoby też jakieś \"wychodne\" i pracy mniej. Myślę, że warto aby nabrać praktyki, nawiązać jakieś kontakty a zdobyć legalnie pracę w Niemczech jest bardzo trudno (chyba że na polu). Wiesz już jaki to rejon Niemiec? Pozdrówka 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za szybką reakcję, wiedziałam, że na Was można liczyć! Monisiu🖐️ to chyba nikomu teraz się nic nie chce, ale byle do poniedziałku :D, może znajdziesz coś ciekawego i dobrze płatnego!! do tłumaczenia 🌻, dzięki za namiary na te krople Ojca Grzegorza - muszę popytać w zielarni.Te 450 EURO mam dostać \"na rękę\", mieszkanie i wyżywienie u tej osoby co będę się nią opiekowała za darmo - tylko ja sobie tego jakoś nie wyobrażam. Migusiu to wygląda chyba tak jak opisujesz o tej całodobowej opiece, bo kurs ma być teraz przed wyjazdem do Niemiec..., kurcze, to chyba trochę mało w porównaniu z tym co piszesz... czyżby tyle sobie brała ta firma, która werbuje tutaj na miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jeszcze gdzie dokładnie, teraz czekam na szefa, bo chcę go zapytać czy mi da miesiąc bezpłatnego - wtedy mogę chyba spróbować...i kurcze jak jest potrzebny to go nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju - nie wiem jak to jest przez pośredników, być może oni biorą tyle za pośrednictwo. Chociaż nie sądzę bo prawdopodobnie Niemcy by do tego nie dopuścili by ktoś tak żerował na Waszej pracy.Te osoby o których piszę mają umowy bezpośrednio z Niemcami, najczęściej z dziećmi tych starszych osób. Na czarno zarabia się 850 - 1200 plus wyżywienie, dojazd i ubezpieczenie. Musiałabyś się dokładnie dowiedzieć co należy do Twoich obowiązków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😘 wsjem:P MAJU .... cóż :( w kwestii wyjazdu nie potrafię Ci doradzić, ale jeśli uważasz,że pieniądze Cię satysfakcjonują i do tego język ....:) to jedż :)..... czas szybko minie ,..... ale nie wyjedziesz na święta?:(..... bo się zapłaczemy :(😭 ja właśnie juz robie poprawkę z jedzenia :( bo znów mam napad zarcia i jem wszystko co jest w domu :(:(😠OJ !!!! CO JA ROBIĘ.. Swieta mamy za pasem :) i co tu zacząć robić??? nie wiem czy już sprzątać ? czy robić uszka :P:P napiszcie coś na temat Waszego spedzenia swiąt 😘 narazie dobranoc póżny :D i miłego wypoczynku 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrówka! Graff - u mnie sucho 😘 W buzi za to gorzko, fujj. Chyba przez te leki na depresję, jak tak będzie dalej to wyrzucę.... grrrr. Miłej niedzieli, cioteczki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×