Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

bylam dzis u lekarza, byla to pierwsza wizyta po lyzeczkowaniu (zabieg 02.01.2012) lekarz mnie nie badal, przegladal wyniki hist_pat, kazal zrobic hcg za 2 do 3 tygodni i podejsc do niego z wynikami. Pow ze nie bardzo mu pasuje ze w wynikach nie ma info o kosmowce, po to mam robic to hcg, przynajmnaiej tak zrozumialam z tej rozmowy. Nie rozumiem tylko co to badanie wykarze i jak poznam ewentualna przyczyne poronienia? Czy ktos zna sie na interpretacji wynikow bad hist_pat? narazie za 3dni ide na usg i hcg ale to kontrolne po zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO JAK OBLICZYC DLUGOSC CYKLU.JESLI MASZ PLAMIENIA PRZED MIESIACZKA WEZ JE POD UWAGE CZYLI ZACZYNASZ LICZYC CYKL OD PLAMIEN.TAK MIALA MOJA SIOSTRA ZLE OBLICZYLA I ZASZLA W CIAZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO LENKA888 NIE PRZEJMOWALABYM SIE CIAZA W 16 TYG BO RYZYKO KOLEJNEGO PORONIENIA PO 14 TYG SPADA DO 2 %. WIEKSZOSC DZIEWCZYN NA TYM FORUM MARTWI SIE ZEBY WOGOLE ZAJSC W CIAZE PO PORONIENIU A NAWET NIE MYSLI O TYM JAKBY SIE CZULA W 16 TYG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elmi23
o7cia jak byłam 2 tyg po zabiegu u gin. to powiedziała mi ze wszystko ładnie jest czyściutko także myślę że się zagoiło. Dalej zastanawiam się nad tym czy nie zacząć starań wcześniej tzn po obecnej @ bo to już jest druga po poronieniu. Teraz mam 4dc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do słoneczko85 Owszem martwią się czy w ogóle zajdą w ciążę po poronieniu(bo też sie tym martwiłam i nie trwało to krótko) a jak już zajdą to będą martwiły sie czy donoszą tą ciąże,bo będą bardzo chciały urodzić to dziecko.Wiem to po sobie,nie ma nic gorszego niz stracić dziecko.Wię dlatego teraz tak sie boje,by nie starcić drugiego.Bo tak bardzo juz je kocham.Tylko czasem ten starch przed strata dziecka odbiera radość z b ycia w ciąży.Sama zobaczysz na sobie że tak jest.Pozdrawiam Cie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elmi23
Lenka wszystko będzie dobrze, zobaczysz... tylko musisz w to mocno wierzyć i nie poddawać się tym lękom ani takim myślom. Wiara czyni cuda :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie do dziewczyn ktorym zmienily sie troche cykle po poronieniu.Otoz zawsze przed miesiaczka bolaly mnie piersi, tak na kilka dni przed .Przed pierwsza @ po poronieniu nic nie czulam dlatego przyszla do mnie z zaskoczenia.Teraz tez juz sie chyba zbliza ale ani PMS ani bolu piersi nie czuje i zastanawiam sie czy to wina hormonow ktore nie powrocily jeszcze do "normalnosci" czy jest jakis inny powod.Macie jakies pomysly?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do słoneczko85 mam to samo.przed poronieniem zawsze kilka dni po poronieniu bolaly mnie piersi i czulam ze @ sie zbliza.po łyzeczkowamniu kompletnie nic sie nie dzieje...mialam juz 3 miesiaczki w tym ostatnia (ktora sie wlasnie konczy,5 dzien)bardzo obfita! lecialo ze mnie jak z kranu! tamte 2 mialam 3 dniowe raczej słabsze a przed ciaza mialam srednie ok4 dni. wiec teraz chyba troszke sie pozmienialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalla18
mi po poronieu @ się unormowała, co równe 28 dni była i trawała około 4-5 dni i co naj ważniejsze wogóle mnie brzuch nie bolal, a wcześniej mimo porodu, @ co 30- 40 dni, raz nawet 2 miesiące nie miałam a ból był okropny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja przeżyłam 3 poronienia, 3 razy łyżeczkowanie. Obecnie myślę nad kolejną próbą tym razem już udana w 100%. Najważniejsze to jest znaleźć przyczynę poronienia ( badanie histopatologiczne nic nie powie WAM). Nie dać się zwieść lekarzowi, który mówi" to się zdarza, trzeba próbować, tylko iść i walczyć robić badania. Sama jeżdżę ad do Krakowa ze śląska do lekarza, który po roku badań znalazł przyczynę. A jakbym robiła jak mi inni kazali lekarze na śląsku to bym mogła nawet do menopauzy próbować , nic by z tego nie wyszło. Czekam właśnie na wyniki badań, które pokarzą czy jest szansa na dziecko czy nie- strasznie się denerwuje. Poronienie to jest strata, aż mi serce nie pękło, kiedy musiałam mojemu mężowi powiedzieć, że po raz 3 poroniłam, ale mogę śmiało powiedzieć, że dzięki tym okropnym przeżycia kochamy się jeszcze bardziej i nasz związek jest trwalszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O KURCZE NO TO NIEZLE.WYOBRAZAM SOBIE ILE WAS TO MUSIALO NERWOW KOSZTOWAC. DZIEWCZYNY DZISIAJ PRZYSZLA @ :-( .TROCHE MNIE ZASKOCZYLA PONIEWAZ SPODZIEWALAM SIE JEJ JUTRO BADZ CZWARTEK A Z TEGO WYNIKA ZE MIALAM TERAZ BARDZO KROTKI CYKL- 23 DNI.JAK DLA MNIE TO ZA KROTKI.WY TEZ TAK MIALYSCIE? POZA TYMPRZEZ TO DRUGA FAZA CYKLU TEZ BYLA ZA KROTKA 12 DNI A POWINNA MIEC 14 WIEC NIE WIEM O CO CHODZI.JAK DLUGO TE CYKLE BEDA SIE REGULOWAC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o7cia
elmi - powiem tak, jesli lekarz powiedział ci, że wszystko ok, ze sie ładnie wygoiło i już miałas normalny okres to możesz się smiało starać :) Tylko pamiętaj, zeby cały czas brać kwas foliowy i twój partner też niech bierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koroporka
dziewczyny mam pytanie czy to krwawienie związane z zagnieżdżaniem się jaja w macicy to jest takie delikatne czy bardziej przypomina miesiączkę bo dostałam krwawienia i nie wiem ja to odebrać bardzo proszę o szybkie odpowiedzi jak to wyglądało u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaxxxruda
kazde krwawienie jest niebezpieczne!!! ja poronmilam 13.01,czyli w zeszla sobote 6tygodniowa ciaze.Zaczelam plamic,ciemnoczerwona krwia,taka brazowawa.Troche bolal mnie krzyz.Plamienie ustalo w niedziele.Dzis mialam robiony test z krwi w szpitalu i juz ...po wszystkim.Zywa czerwona krwia nie krwawie do teraz.Gin po usg powiedziala ze trzeba czekac bo endometrium sie dopiero zaczyna zluszczac WIEC NIE CZEKAJ,NIE PYTAJ NO FORUM TYLKO SZYBKO NA OSTRY DYZUR!!ja mieszkam w UK tu wczwesnej ciazy nie wspomagaja farmakologicznie...smutno mi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaxxxruda
kazde krwawienie jest niebezpieczne!!! ja poronmilam 13.01,czyli w zeszla sobote 6tygodniowa ciaze.Zaczelam plamic,ciemnoczerwona krwia,taka brazowawa.Troche bolal mnie krzyz.Plamienie ustalo w niedziele.Dzis mialam robiony test z krwi w szpitalu i juz ...po wszystkim.Zywa czerwona krwia nie krwawie do teraz.Gin po usg powiedziala ze trzeba czekac bo endometrium sie dopiero zaczyna zluszczac WIEC NIE CZEKAJ,NIE PYTAJ NO FORUM TYLKO SZYBKO NA OSTRY DYZUR!!ja mieszkam w UK tu wczwesnej ciazy nie wspomagaja farmakologicznie...smutno mi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaxxxruda
kazde krwawienie jest niebezpieczne!!! ja poronmilam 13.01,czyli w zeszla sobote 6tygodniowa ciaze.Zaczelam plamic,ciemnoczerwona krwia,taka brazowawa.Troche bolal mnie krzyz.Plamienie ustalo w niedziele.Dzis mialam robiony test z krwi w szpitalu i juz ...po wszystkim.Zywa czerwona krwia nie krwawie do teraz.Gin po usg powiedziala ze trzeba czekac bo endometrium sie dopiero zaczyna zluszczac WIEC NIE CZEKAJ,NIE PYTAJ NO FORUM TYLKO SZYBKO NA OSTRY DYZUR!!ja mieszkam w UK tu wczwesnej ciazy nie wspomagaja farmakologicznie...smutno mi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalla18
koroporka u mnie to były dosłownie 3 kropelki krwi na dzień przed spodziewaną @, przy dwuch wcześniejszych ciążach nie miałam nic takiego, dzisiaj lekarz mi potwierdził że noszę w sobie nowe życie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiatusia
Sabrina79127 popieram to co napisalas,ze nie dac sie zwiesc lekarzom,bo oni na odczepnego powiedza to co kazdemu mowia.Ja osobiscie zaczelam sie osobiscie zastanawiac co jest dlaczego tak sie dzieje ze mna i moja kolezanka dala mi adres i pojechalam az do wroclawia tyle kilometrow.porobili mi wszystkie badania i juz wiem w czym tkwi przyczyna tego wszystkiego.Pani doktor dala mi kuracje na 3 miesiace i po 3 miesiacach do kontroli.Lekarze nie dadza skierowan itd bo im szkoda,ale kase biora za kazdego pacjenta to mnie tak denerwuje.Fakt ja tez musialam troszke zaplacic zebym miala wszystko zrobione,ale warto,bo wiem ze za 3 miesiace bede mogla spokojnie bez niczego starac sie o dzidzie i ze dzidzia bedzie zdrowa i nie przejmie po mnie zadnych chorob,bo tego najbradziej sie balam. Jestem dobrej mysli i tak jak chcialam na wiosne zaczniemy sie strac z mezem:)i wiem ze bedzie okey. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elmi23
o7cia: kwas foliowy cały czas biorę od czerwca 2011 czyli odkąd podjęliśmy decyzje że chcemy dzisdziusia i jak odstawiłam tabletki. Mąż też witaminki łyka. W ostatnim cyklu jajniki mnie trochę pobolewały dość często i ogólnie podbrzusze troszkę a @ mam taką że na zmianę krew z plamieniami i nie wiem co o tym myśleć. Chyba pójdę do lekarza jeszcze sprawdzić czy wszystko ok. Słoneczko: mi się po poronieniu cykle wydłużyły... pierwszy miałam 45 dni, drugi 35 a trzeci zoabczymy, takze różnie to chyba bywa. Jak to mówią że po poronieniu przez ok 3 mies. hormony mogą szaleć. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elmi23
Sabrina współczuję bardzo. Martusiatusia dużo jest poronień teraz tylko jak sama dobrze wiesz dowiadujemy się o tym dopiero jak same tego doświadczymy, bo wcześniej do głowy by nam nie przyszło, że aż tyle. I bardzo często jest jak widać tak, że za drugim razem wszystko jest ok. Ja spróbuję jeszcze raz bez dokładnych badań jak nie daj Boże spotka mnie to raz jeszcze wtedy na pewno porobię wszystkie badania. Cały czas jednak żyję nadzieją i wierzę w to, że teraz będzie dobrze. W Twoim przypadku jak widać dobrze zrobiłaś że poszłaś na badania...(nie wiem czy poroniłaś raz czy więcej). Mam nadzieję, że dzięki temu oszczędziłaś sobie przykrych przeżyć w przyszłości. Powodzenia życzę i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO malaxxxruda HEJ JA TEZ JESTEM Z UK.TUTAJ OPEKA MEDYCZNA JEST FATALNA.W POLSCE DOSTALYBYSMY COS NA PODTRZYMANIE I MOZE BY SIE UDALO.MIALAS LYZECZKOWANIE? DO ELMI: KURDE TO CZEMU NIEKTORE DZIEWCZYNY NAWET NIE DOCZEKUJA 1 @ ALBO ZACHODZA ZARAZ PO NIEJ.CIEKAWE OD CZEGO TO ZALEZY.W TAKIM RAZIE W TYM CYKLU CHYBA TEZ NIE BEDE SIE NASTAWIAC.PEWNIE DOPIERO NA MARZEC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiatusia
elmi23 Poronilam raz,ale najgorsze jest to ze wyniku sa niby dobre wszystko jest niby okey to dlaczego nie moge zajsc ponownie w ciaze i to najbardziej mnie trapilo.E sumie dopieor od wrzesnia sie staramy z mezem,ale jak to lekarz powiedzial,ze dziwne...nie dal na zadne badania dodatkowe musialam robic wszystko na swoja reke,wiec po co mam placic za jakies hormony itd jak jest wszystko oki wiec wzielam sie za to z drugiej strony,od strony bakteri,gzybow itd.Do marca wstrzymalismy sie ze staraniamy bo nie chce by moje dzieciatko mialo to samo co ja wtej chwili,ale na wiosne ruszamy cala para:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supernudziara
hej dziewczyny pewnie wiecie , że nie raz tu zaglądam pytam dziewczyny o porady teraz pisze sama ponieważ 19 listopada poroniłam 5 tyg ciąże było to poronienie biochemiczne wszystko samo sie oczyściło straszny ból martwiłam się płakałam byłam załamana po prostu , ale wiecie co w grudniu spóźniał mi się okres złe się czułam i dzień przed wigilia kupiłam test po 30 sek pozytywny nie cieszyłam się już tak bo sie bałam nikomu nie mówiłam .po 2 tyg poszłam do lekarza zobaczyłam pęcherzyk lekarz kazał przyjść za tydzień czy będzie echo serca w tym czasie czytałam dużo w internecie na temat modlitwy i straty dziecka i trafiłam na modlitwę do św Dominika i o pasku który się nosi przez cala ciąże i odmawia się modlitwę do św Dominika a wiec ja napisałam do sióstr e maila z tym co mi sie stało i o modlitwę za mnie i moje dziecko po tyg dostałam list z modlitwa i pasek który nosze cały czas dzidzia sie rozwija teraz jest 8 tydzień 3 dzień ciąży małe ma 17mm , a ja teraz mam nadzieje , że teraz nam jest to dane. Napisałam dla tych , które miały problem i poroniły .Ja owulacje miałam kilka dni po krwawieniu gdzie myślałam , że teraz mam dni niepłodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalla18
dziewczyny jutro zaczyna mi się 6 tydzień i pobolewa mnie brzuch już tak z 4 dni, powiedzcie mi czy to normalne? nie pamiętam żebym przy pierwszej ciąży tak miała... obawiam się trochę że skończy się tak jak w sierpniu... odpiszcie szybciutko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiatusia
natalla18 mnie od poczatku pobolewal brzuch tak jak na miesiaczke.Raz mocniej raz lezej a tez byly takie dni ze wcale nie bolal.Lekarz powiedzial,ze to normalne bo macica sie rozszeza i dalam sobie spokoj,ale teraz zaluje blo moglam wczesniej isc do lekarza i moze by bylo inaczej i uniknelabym poronienia.Na twoim miejscu poszlambym do lekarza jak najszybciej,bo nie wiadomo co tam sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalla18
martusiatusia to mnie nastraszyłaś, ja jak roniłam nie miałam żadnych bóli, naj gorsze jest to że w chwili obecnej mieszkam na takim zadupiu że dzisiaj nawet lekarz nie przyjmuje. i musiała bym jechać do szpitala w innym mieście bo u mnie szpitala nie ma. Tak się boję że znowu strace maleństwo i że tym razem mój związek z tego cało nie wyjdzie. moj partner tak się cieszył jak dowiedział się że w końcu się udało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supernudziara
ja tez poroniłam i przed samym poronieniem nie bolał mnie brzuch tylko poszłam do toalety zobaczyłam krew a wtedy mocne skurcze aż klękałam.teraz tez boli mnie brzuch , ale to tak jak na miesiączkę a nie raz z boku i to normalne jest byłam u lekarza i sie pytałam ja biorę luteinę tak na wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszor75
natalla18 Hej. Mnie w pierwszej ciazy brzuch bolal od 19 dnia cyklu do siodmego tygodnia ciazy. Potem przestal i okazalo sie, ze ciaza sie nie rozwija. Lekarz mi mowil, ze bede sie czula jak na okres. Ja tez sie tym martwilam a kiedy wiedzialam, ze tak moze byc to jak ustal bol wiedzialam, ze jest cos nie tak. W drugiej ciazy bolal mnie sporadycznie za to mialam plamienia i tej ciazy tez mi sie nie udalo donosic. Mysle, ze jak sie martwisz powinnas skontaktowac sie z lekarzem dla wlasnego spokoju. Ale napewno wszystko bedzie ok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×