Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Sista na 15:30 mam, ale znajac zycie wejde po 16. Ja na poczatku jak nie bylo zarodka, I serduszka to sie denerwowalam a teraz czuje jak mala kopie wiec jest luz. Tez swoja Gabrysie czuje nisko nawet bardzo..ale wole to niz w pozniejszym okresie kopniaki w zebra czy zoladek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmana moja dziś mnie już kopie w innym miejscu . niekiedy mnie cos ciagnie w pachwinach czy tych tam okolicach . mam dziś pozytywne nastawienie o dziwo bo pogoda nie pomaga . zaraz będę jezdzila na odkurzaczu , gary na mnie znow patrza - już się nie mogę doczekać zmywarki w domu eheheh .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj odkuurzalam I z mopem latalam. Zmywarke robisz 45 czy 60! Ja zrobilam 45 I baaaaardzo zaluje. Wczoraj zaintrygowal mnie Twoj gulasz na wypasie, coz to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmywarke 60 . :) bo tak sa meble zaprojektowane pod zabudowę :) gulasz : zwykly taki robiłam ale wyszlo pysznie . miesko jakies tam opruszylam przyprawa gulasz , podsmażyłam z cebulka . później wrzuciłam to do garka w którym miałam nieco bulionu , dorzuciłam podsmażone pieczarki , paprykę ( dalam ze słoika bo innej nie miałam ) , marchewki pokrojone , 2 cale zabki czosnku dla smaku , i 3 lyzki koncenstratu pomidorowego :) .przyprawy , nieco cukru tez . i jest pyszne : miesko się rozpadało a smak - wypasiony . do tego kasza gryczana i mam obiad na wczoraj i na dziś . a jutro na obiad będzie : warzywa na parze i jajo sadzone i może kefirek . moja mala czuje ze chce obciac chyba racje zywieniwe bo już bunt ma : eheheh , rano zjadłam kanapke o 7 , później musli ok 10.30 a już mam burkanie w brzuchu mocne . kurze powycierane . jeszcze tylko odkurzyć i spacerek i ćwiczenia zostały na dziś i czekanie na mężunia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
sista83 ja dziś robię gulasz z kluchami na parze :P właśnie byłam po składniki i wróciłam do domu ledwo żywa. w końcu muszę jakieś śniadanko zjeść bo trochę godna jestem, moja mała chyba się przekręciła główką w duł ale nie wiem tak na 100% tylko czuję kopsy w górnej części brzucha, ogólnie jakaś spokojna dziś , może to przez ból mojej głowy też jakoś to odczuwa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlo a ciśnienie jakie masz ? ja tez wrocilam ze sklepu : siata owoców i pare rzeczy do jedzenia na śniadanka . kupiłam sobie gazete m jjak mama i oddaje się lekturze :) moim nowym ulubionym owocem jest kiwi ostatnio - dziennie musze zjeść bo jak nie to się trzese eheheh :) co slychac u reszty ? leżakujecie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
sista83 zaledwie 120/65 więc marne ciśnienie, właśnie się obudziłam i muszę za obiad się wziąć. ja ostatnio jem dużo pamelo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sista bardzo sie ciesze ze wszystko oki na wizycie, dam znac oczywiście jak paczka z ciuszkami przyjdzie ale mam jakies takie złe przeczucia...no cóż, zobaczymy jak bedzie. Dzis mialam pare spraw do załatwienia na mieście, tak mi sie nie chciało ale zmobilizowały mnie pomarańcze z promocji w biedronce i głowie przez to sie udałam do miasta :-) nakupiłam sporo bo ja całą ciążę stawiam na pomarancze taka mam chcice :-) Dzis na obiadek kebab własnej roboty na talerzu z frytkami. Mało zdrowe o ale cóż, raz nie zawsze ;-) ... Mlo cos czesto Ostatnio głowa Cie boli, niskie cisnienie? Migrena? Mnie moze wszystko inne bolec lub katar moge miec ale jak mnie głowa boli to jestem wtedy dętka, do niczego sie wtedy nie nadaje. Współczuje... Ale trzymaj sie tam i połóż i wypoczywaj ... Ciagle martwiaca dlaczego jesteś ciagle milcząca? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
sylwiatko25 kochana teraz to i tak mam raz góra 2 razy w tygodniu ból głowy ale początek ciąży to był dramat dla mnie bo cały czas miałam takie bóle głowy że po 3 dni mnie trzymało i nie wiedziałam gdzie mam głowę wsadzić :O teraz lekarz twierdzi że głowa mnie boli bo brzuch mi rośnie i uciska mnie hahahah :D xx kurcze moja mała coś spokojna za bardzo dziś :( martwi mnie to, nie wiem może sie odwróciła dupcią i temu jej nie czuję ??? a po za tym chwycił mnie taki dziwny ból w dole brzuch takie ukucia :O \

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlo ja tez spalam :) zaczelam czytac gazete i padlam . obudziłam się przed chwila i jem obidzicho :) sylwiatko może będzie wszystko ok z ta paczka . ja tez miałam jazde na cytrusy : pomarancze , pomelo , mandraynki . nadal je jadam :) dziennie robie sobie talerz rozkoszy eheheh : kroje owoce i szamam :) tylko wiem ze można je jesc do ktorejs tam godziny bo na wieczor to cukier niewskazany. co do kebaba domowego - taka tortillka ? czy cos innego ? ja tez to robiłam w domu i przynajmniej wiem co jem - domowy fast raz na jakiś czas jest ok :) frytek jak mi się chce to tylko jem domowe z piekarnika . ja jutro musze się od rana wypuscic na miasto zalatwic cos . a zimno i wieje jak cholerka - no ale trzeba się przyzwyczaić : kolene 3 mce takie będą heeheh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlo a Ty zjedz cos i poglaskaj mała - może się pobudzi zaraz :) a może sobie smacznie spi i ma wszystko gdzies ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Sylwiatko25 my jesteśmy milczące bo nas zabija nuda i rutyna ;( nawet nie mam Wam co opowiadać więc nie piszę....cały dzień sama w domu,od rana te same zajęcia,po południu parę seriali a później nuda że aż mdli;( wczoraj i dziś spacer zaliczam do nie udanych bo wczoraj na spacerze dostałam takich skurczów że ledwo do domu doszłam nie wiem co to było ale tak się wystraszyłam że resztę dnia przeleżałam jak placek.... a dziś z kolei tak rozbolało mnie krocze że uszłam 300m od bloku i cofnęłam się z powrotem bo nie dało się iść z bólu....;/ we wt mam wizytę to o tym wszystkim powiem lekarzowi ale czytam tu w necie że niestety to normalne te wszystkie bóle w ciąży;/ ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
A co do pobudzania Małej do aktywności na Nią nie działa najedzenie lub zjedzenie czegoś słodkiego, jest jak statystyczny Polak jak się naje idzie spać:)) z kolei jak ja odczuwam głód to fika nie miłosiernie....ostatnio często zdarza się jej to koło 4 a 5 rano,budzi mnie jej "gimnastyka" i potężne ssanie w żołądku,podejrzewam że przez to że od 19 nic już nie jadam a zasypiam koło 1 w nocy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagle martwiaca mnie niekiedy tez nudy zjadają ale damy rade : za pare tygodni nie będzie już nudy eheheh :) moja o 23 skacze kopie a ja chce isc spac :) ale Twoja jest już dużo wieksza wiec pewnie bardziej daje czadu : Ty masz ile tyg do przodu ? 8 więcej niż ja ? ja mam 22 tydzień wlasnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Sista kochanie my zaczęłyśmy w pon 29tc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie narzekajcie na nudę tylko delektujcie się ciszą i spokojem póki czas:) Potem będziecie zmęczone i nie wyspane, więc korzystajcie ;) Ubranka mam nadzieję że będą w dobrym stanie, w końcu takie maluchy nie niszczą ich tak bardzo jak chodzące dzieciaczki. Mlo zapomniałam chyba napisać - imię Maleńkiej piękne :) Chociaż oba nad którymi się zastanawiałaś są bardzo ładne. Frezja dokładnie rozumiem Twoje uczucia... Ja też czasem myślę że tylko mi tęskno za tą małą istotką, która nas opuściła. Ale jak np. ostatnio mąż odprowadzał swojej siostry syna do przedszkola to aż mu łzy w oczach stanęły, pomyślał o maleństwie, że nas takie rzeczy ominą teraz... A przyznał mi się do tego dopiero po jakimś czasie. Więc wiesz, mężczyźni wiele ukrywają żeby nas nie martwić, a tak naprawdę to i im tkwi to w serduchu... xxxpatxxx1 co u Ciebie? Dentist jak maleństwo? Kornelka 2104 daj znać co słychać? Pati podczytujesz nas jeszcze? Co u Ciebie Kochana? Napisz choć kilka słów. Dzięki dziewczyny, że i o mnie pamiętacie :) U mnie nic nowego - staramy się nadal, choć się nie nastawiam póki co jak ostatnio, jak będzie tak będzie... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
sista83 zjadłyśmy gulasz z kluchami na parze :P było pycha ale mała dalej mało aktywna :( coś mnie boli brzuch tak po lewej stronie pod żebrami :O xx ciągle martwiąca ja mam też te bóle krocza i bioder :( znam ten ból. Ledwo chodzę czasem ciężko mi do sklepu dojść a mam dość blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Akinom3 co tak cichutko ?? xx Azja18 kochana rodzisz czy jeszcze nie ??? xx patxx1 co tak cicho u Ciebie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo88 Jak tam dzisiejszy poziom cukru?W normie? Sorrki,że mnie nie było ale mąż ma dwa dni wolne i jakoś czasu brak. :) Połaziłam po mieście.Oj ciężko było!Ciężko! Później obiadek-spaghetti-ale szału nie było:( Zanim ogarnęłam chatkę to dzień minął.Chlebek się piecze,boczuś studzi się więc będzie wyżerka:).Jakoś nie toleruje tej sklepowej wędliny więc raczę się własnymi. Ah!Waga szaleje ale trudno.Głodna chodzić nie będe.Mój dziś stwierdził,że jestem takich rozmiarów jak ,,turecki basza". :) Ja też kupowałam kilka rzeczy przez internet i jak na razie to rzeczy zawsze były w eleganckim stanie.Może w waszych paczkach też będą fajne,niezniszczone ciuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Akinom3 kochana jutro jadę do nich po nowe płytki i w sobotę zrobię znowu krew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
onlyfamily no tak mi wpadła Nilay i jest dla mnie takim miękkim imieniem :) koleżanka ma lilię wiec nie będę powielać :) Małej tato chce dać jej inne imię którego ja nie potrafię zapamiętać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Dziewczyny czy wasze maluszki tez maja czasem spadek aktywnosci?? Moja prawie nie kopie a jak juz kopnie to bardzo lekko, tak jest juz od srody wieczur, martwi mnie to bardzo :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo ja tak mialam. czasem 2-3 dni maly leniuchowal i slabo go bylo czuc, czasem wcale. jak ten Twój cukier? u mnie dziś termin. bylam właśnie ns zapisie i czekam na lekarza. ale małemu się w ogóle nie spieszy. zadnych skurczy ani objawów które mialy by zwiastowac ze wkrótce wyskoczy. a w tym szpitalu dopiero 10 dnia wywoluja poród. msm nadzieje że nie bede musiała tyle czekac. plecy zaczynają mnie napierniczac okrutnie i jeszcze na dodatek stalsm dzis cala droge w tramwaju bo oczywiście wszyscy nosy w szybach i co tam ich baba w ciąży. a dziś wyjątkowo myslalam ze uwiedne. bo i ten kręgosłup i nogi zaczynają mi siadać po tym ciężarem :/ mam nadzieje że u Was lepiej dzis będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja, faktycznie coś ten Twój Maluszek się nie spieszy. Lepiej by było już urodzić, bo ile można czekać i się męczyć.... Trzymam kciuki, za szybkie rozwiązanie :) x Ciagle martwiaca, jeśli chodzi o kontakty do położnych do porodu, to narazie nic nie mam. Gadałam z dziewczynami ze szkoły rodzenia - żadna z nich nie bierze położnej i nie mają kogo polecić. Może coś dostanę od koleżanki, ale najpierw musi odnaleźć swoje kontakt. Jesteś pewna, że chcesz wydawać tyle kasy na położną ? Nie lepiej wydać te pieniadze na coś dla Tosi ?? Zrobisz, jak uważasz, nie chcę wpływać na Twoją decyzję, ale wydaje mi się, że na Polnej są specjaliści i oni mają obowiązek się Tobą zająć jak należy bez dodatkowego płacenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo ja wczoraj zupelnie odwrotnie, czułam kopniaczki znacznie czesciej i troszke mocniejsze. Moj mąż tak tylko sie czai, bo rowniez chciałby poczuc ale ile razy wieczorem trzymał reke na moim brzuchu to Mała go nie słuchała. Wczoraj sie z niego smialam ze ojciec nie ma autorytetu u własnej córci bo jego nie słucha :-D hehe. Tylko on ma tak "zrobione,twarde" ręce (ręce mechanika samochodowego) że on tez moze nie czuc ale wczoraj poczuł 1 raz!!! :-D Tatuś zadowolony. ... Sista wczoraj to był kebeb na talerzu( frytki, surówka, pierś z kurczaka w przyprawie kebab i sos czosnkowy) wczystko własnej roboty. Pyszne było. Najadłam sie tak ze brzuch mialam 2 razy wiekszy i wyglądałam jak do porodu :-D ... Ciagle martwiaca ja tez mam problemy z zasnieciem. Wczoraj tak sie meczyłam ze o 2 w nocy jeszcze się wierciłam w dzien czułam zmęczenie ale nie spałam. Męczarnia jakas... :-/ ... Azja Ty juz dzis masz termin!!! Jestem tak podjarana jakbym to ja miała rodzić :-) Ludzie potrafia być chamscy i niewychowani, masakra. U nas jest tylko 1 jedyny sklep gdzie ciężarne sa obsługiwane poza kolejnością. Sama byłam swiadkiem jak z konca kolejki ekspedientka zawołała najpierw ciężarną. Ja byłam pod wrażeniem bo tak powinno byc a facet ktory mial byc wlasnie obsługiwany to kręcił nosem. Ja jeszcze nie załapałam sie żeby skorzystac z takich przywilejów bo teraz pod płaszczem az tak mocno nie widac. Musiałabym chodzic w samym sweterku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Azja18 ja pikole Ty chcesz żeby moja wizja Twojego porodu w tramwaju się spełniła ?? :D a swoją drogą to ludzie są bezczelni widząc kobite z wielkim brzuchem to miejsca nie ustąpią :( Wasz malutki mówi że ma w nosku taką pogodę woli posiedzieć w ciepełku u mamusi bo i bar ma 24/7 :P xx sylwiątko25 ja się w nocy nastraszyłam bo za spokojnie było, już przed 6 nie spałam tylko głaskałam brzuch i mówiłam malutkiej żeby kopnęła choć raz porządnie, ale chyba wdała się w tatusia z upartością :P dopiero jak włączyłam jej piosenkę Bednarka - cisza to kopnęła :) xx byłam dziś w tym szpitalu i dostałam rozpiskę co mogę jeść a czego nie mogę, zero owoców słodyczy, soków itp przez tydzień i po tygodniu takiej diety mam zmierzyć znowu cukier, trochę się martwię że nie mogę owoców bo ja nie biorę żadnych witamin bo źle się czułam po nich :( muszę na necie poczytać o tej cukrzycy ciążowej, a teraz chyba idę do łóżka się położyć bo coś zmęczona jestem :O na zewnątrz szaro buro ponuro to i ciśnienie kiepskie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle martwiaca
Azja kochanie wspolczuje ci tego czekania,pamietam jak Hanakali i Karola tez wyczekiwaly i tak mysle czy czasem my wszystkie sie nie "przeterminujemy" czekajac na nasze bobasy :)) X X Agnik ciagle o tym mysle i wiem ze na polnej to jest ich obowiazek,ale sluchalam opowiadan dwoch kolezanek o porodzie na polnej ktore mialy oplacona opieke i dwoch ktore nie mialy,te ktore nie mialy oplaconej opieki mowily ze np.czekaly z potwornymi bolami na porodowce juz i czekaly az peknie pecherz z wodami a polozna zagladala jedynie od czasu do czasu i mowila ze nic nie moze moze pomoc,z kolei przy tych ktore mialy oplcona pomoc polozne byly caly czas przy nich masowaly krocze,i plecy,a jak juz widzialy duze meki to same przebily pecherz ( czego niby nie wolno robic) ale po tym akcja idzie juz szybciej...i wiecej takich przykladow...a ze jestem pierworodka i nie wiem co mnie czeka wolimy zapewnic sobie wiec taka opieke a i maz mowi ze bedzie spokojniejszy o nas... X X Ja dzis jestem taka rozleniwiona ze jeszcze w lozku leze ale zaraz sie zbieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki moje drogie- powinnam dostać od każdej z was Ogromnego kopa. Nie wiem dlaczego ale jakoś mam złe przeczucia ze nie mam owu -chyba dostaje na głowę. 2 miesiące temu owu potwierdzona na usg po zabiegu śluz piękny płodny a ja sobie wmawiam, ze pewno znów coś ze mną jest nie tak, ze znów będę czekać nie wiadomo ile. Jakoś trudno mi się przestawić ze po raz kolejny musimy się starać a to dopiero 1 miesiąc kiedy możemy pracować pełna para a w mojej głowie takie historie. Siedzę pisząc to do Was i normalnie mam ochotę się rozryczeć nie wiem czy to ta pogoda tak na mnie działa czy co się dzieje. Cały czas tak jakby mi ktoś podpowiadał, ,,po co się starać jak i tak nic z tego nie wyjdzie?''. Nie chce tak myśleć. A w sumie może to i lepiej niż wmawiać sobie ze się udało a za dwa tygodnie będzie wielkie rozczarowanie- swoja droga nie wiem ile takich rozczarowań przetrwam. Z reguły jestem silna kobieta, strasznie uparta i w garacej wodzie kompana. Chcialambym już teraz natychmiast- wiem ze to złe bo na wszystko przyjdzie czas. Chyba nie mogę zapomnieć o tym co się wydarzyło w sierpniu:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem padnieta na maxa .. wlasnie wrocilam do domu i siadłam naa d***e . od 6 rano na nogach . bylam w dwóch urzędach .. daleko i blisko i wogole dużo się dziś dzialo - ale udało się wszystko . bylam mierzyc tez spodnie które mi laska w szmatexie zostawila : za 40 zł a hm ciążowe ale jedne za male drugie za duże i kupialm tylko sweterek narzutke . musze nieco odpczac i biore się za obiad ; dziś będzie kalafiorek i ziemniaki z blachy i kupiłam se kapustę kiszona w nagrodę :) jutro wieczorem wyjezdzam na slask na pare dni . wroce ok srody :) może się azja rozpakuje do tego czasu :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bylam dzisiaj odwiedzic kolezanki z pracy I tez mi caly dzien zlecial. Na wczorajszej wizycie okazalo sie, ze moja Gabrysia jest Filipkiem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×