Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Hanakali gratuluje z calego serca Kochana, fajnie ze strach masz juz za soba. Teraz tylko cieszyc sie synkiem i wracaj szybko do formy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaka tu cisza dziś ;) my po dwóch dniach roboty odgarnelismy co nieco pokój dla małego. nawet okno wczoraj umylismy. został tylko do zamontowania karnisz, wyszorowanie podlogi i skrecenie łóżeczka bo reszta mebli złożona. potem tylko posprzatac i mozemy czekac na małego az zechce wyjść ;) prasowanie zaczynam jutro. wiec mysle ze w ciągu tygodnia wszystko będzie gotowe na 100%. a co u Was w ten piękny dzień? ja ide się zaraz odświeżyć i na jakiś spacer wyskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja a jak sobie radzisz z puchnieciem nog?? Wiedzialam ze jak sie pochwale ze mi jeszcze nie puchna to zaczna, ja opuchlizny w zasadzie nie widze ale polozna pokazywala zeby usicnac na kosc nad stopa i jak zostanie dolek to czyli opuchniete, wczpraj wieczorem zauwazylam ze tak mam, no i nie wiem co z tym robic, potrzymalam troche w gorze, rano juz zniklo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 tygodni niestety zaczelam Cie swietnie rozumiec jak czekalas niecierpliwie na ciaze po poronieniu... ja juz dostaje szalu bo niwoele brakuje do rocznicy a tu ciegle nic... w Dzien Dziecka Utraconego ryczalam jak bobr... ale strasznie sie ciesze ze juz jestes na koncowce i niedlugo szkrab bedzie w Twoich ramionach... szkoda tylko ze taka niespokojna ta Twoja ciaza... Hanakali GRATULACJE!!!!! fajnie ze masz juz Krzysia przy sobie... a pamietam jak po poronieniu nie wierzylas ze Ci sie to uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Hej Dziewczęta ;) wszystkie chyba korzystamy z tej pięknej jesieni ;) może dlatego taka cisza... x x Azja Kochana Ty już na końcówce i ostanie przygotowania aż miło się czyta ;) sama bym chciała żeby już było tak bliziutko u Nas;) x x Miłego wieczorku;* mua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha biedulko co ci moge poradzic im wiecej myslalam tym bylo gorzej. Wlasciwie z kazdym dniem bylo gorzej. Wzielam na siebie wiecej pracy i po prostu obrazilam sie na los. Zaczelismy z mezem wychodzic czesciej szalec jak nastolatkowie i jak mowilam troche wina wieczory przy swiecach i snulismy plany remontu ze musimy oszczedzac itd. Mielismy jakis dzien slabosci jakos po dniu kobiet wybralismy sie na zakupy i przetracilismy tyle kasy ze dlugo mialam wyrzuty..... To bylo w sobote a w poniedzialek po pracy robilam test ciazowy, a jeszcze wczesniej jakos sie z mezem poklocilam i jak zobaczylam ta blada kreseczke pierwsze co to sie modlilam i plakalam z radosci i strachu a drugie co stwierdzilam ze mezowi nie powiem za ta klotnie!!!! Ale nie wytrzymalam oczywiscie, za bardzo go kocham. I dopiero jak przestalismy uwazac ze to te dni ze trzeba dzis sie udalo, do dzis nie wiemy kiedy to bylo he he. Oj dosssssskonale cie rozumiem ale psychika plata figle myslalam ze nad nia panuje ale nic z tego. Pamietasz ze mialam jakies bole brzucha i takie tam myslalam ze po zabiegu cos mi tam naruszyli czy cos lekarz nastraszyl mnie zabiegami laparoskopia itd. Bylam zalamana z reszta wiesz. Uda sie zobaczysz tylko skup mysli na czyms innym. Zapomnij sie z mezem zrob tak jak ja, choc to bylo paniczne z mojej strony bo po owulacji nie pilam ani lyczka piwa zeby w razie w nie zaszkodzic. Oczywiscie nie namawia cie do picia czy uzywek ale taki romantyczny wieczorek to super sprawa;;;;; bardzo mi tego brakuje bo z tych rzeczy juz brak mi teraz figury wina wiadomo to i zostaly mi swieczki he he . Uda sie uda uszy do gory, byly ciaze to masz pewnosc ze jestescie zdrowi!!!!!!!!!! Trzymaj sie mocno i czekam na nowiny o II pieknych krechach od ciebie:))))))) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniolku problem w tym ze sobie nie radze. ogólnie sa bardzo spuchnięte. czasem robia się jeszcze bardziej. czasem trochę mniej. nie pomagaja juz ani zele na obrzeki ani lezenie z nogami w gorze. jak jeszcze wizualnie nie widzisz opuchlizny to nie jest źle. ja juz zapomnialam jak moje kostki wygladaja. Wszystkie buty nawet takie które juz w ciazy specjalnie luzniejsze kupowalam sa po prostu za ciasne. Musze je wkladac na sile bo w czymś trzeba chodzic. a jak kapcie zakladam to nie dosc ze nie wchodzą do konca to przy krawędziach takie bulki się robia ;) a jak zdejme skarpetki to przez dobra godzine mam odcisnieta prege wglab skóry na glebokosc centymetra :/ wszyscy mnie pocieszaja ze po porodzie zejdzie ze mnie wreszcie cala woda i nogi wrócą do normy. mam nadzieje ze tak będzie... a Ty poki co jak najwięcej odpoczywaj z nogami do gory poki to jeszcze pomaga ;) xxx Ciągle martwiąca Ty juz właściwie w połowie wiec ani się obejrzysz a będziesz łóżeczko dla malenstwa scielic ;) szybko Ci zleci. najgorzej chyba te ostatnie tygodnie się dłuża. przynajmniej ja tak mam. tydzien to jakby miesiacem byl :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisałam posta i mi wcielo grrrrr no wiec tak : bylam rano na badaniach krew mocz .. znow nie było latwo się wkłuć .. teraz ogarne dom i później wybije się na spacer .. i po lososia i szpinak _ taki dziś obiad będzie :) humor musze nakrecac na pozytywny bo ostatnie pare dni bylam smutek ...dolek ..- balam się o dzidzi ...byle do srody - niech już będzie wizyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie typowo depresyjna pogoda.Leje deszcz,dmucha wiatr nic tylko siedzieć w domu.Brrr... I tak będe siedzieć w domu i czekać na listonosza.Kupiłam prześcieradełka do kosza dla Małego.Zobaczymy czy będą dobre:) Nie chce mi się gotować.Chyba pôjdę na łatwiznę i zrobię placki ziemniaczane.Trochę mało zdrowe ale raz mi chyba nie zaszkodzi. Muszę się wkońcu zebrać i przedyskutować z mężem i przetłumaczyć plan porodu.W czwartek wizyta u położnej to może zdąrzę. Sista Będzie dobrze!Do środy już tuż tuż.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W piatek dostalam kolejne badania krwi morfologia, mocz i toxo. I mam pytanie odosnie toxo, dlaczego dopiero teraz te badania na toxoplazmoze? Przeciez teraz nawet gdyby wykryli to i tak skonczylo by sie na poronieniu... Zawsze myslalam ze toxo sie robi na poczatku ciazy... a jak sie okaze ze jest to co wtedy? Ja mieszkam na wsi i tu o to bardzo łatwo. Moja tesciowa poronila przez toxo, moja ciocia tez rok 2 lata temu i twz mieszkaja na wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno... mam 2 okna do umycia, chcialabym je umyc ale teść mnie straszy ze nie wolno mi unosic rąk do góry (tesciowa kiedys poronila 2 razy, raz przez toxo a drugi bo zbierala owoce wysoko z drzewa i unosila b. wysoko ręce i teraz tesc jest bardzo przewrażliwiony) Slyszalam ze to mit z tym unoszeniem rąk ale z drugiej strony nie chcialabym zaszkodzic sobie ani dzidziulkowi. I jak mnie teść zobaczy to opieprz będzie :-) Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwiatko ja miałam toxo po poronieniu robione i cytomegalie ( cytomegalia okazało się ze była ale przed poronieniem jakos pare mcy ) .. a teraz toxo ostatnio powtarzałam i dla mnie to było normalne . Tobie po poronieniu nie zlecali takich badan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanakali, Asia81go Dziewczyny, gratuluję Wam szczęśliwych narodzin waszych Pociech :) trzymajcie się ciepło x Moniii23, jak po wizycie ? Mam nadzieję, ze wszystko w porządku z Dzidziusiem... x Sylwiatko, toxo chyba nie zawsze musi być przyczyną poronienia. Badają po to, żeby w razie czego mogli odpowiednio zareagować. Nie martw się na zapas, tylko zrób badania. Ja w 2 ciąży miałam te badania dopiero w 10 tyg. Z tymi oknami to nie wiem, czy zabobobon, ale osobiście bym nie myła. Przemęczysz się przy tym. Zleć to mężowi :) x Miłego dnia Dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Sylwiątko faktycznie toxo robi się na początku ciąży ale na ten temat nic niestety więcej nie wiem ... a co do okien- DAJ SOBIE SPOKÓJ z oknami!!Po pierwsze kobieta w ciąży nie powinna myć okien bo łatwo może zachorować owieje cię przeciag i choróbsko gotowe,po drugie z tymi rękami chodzi o to że kobiety w ciąży łatwo tracą równowagę możesz spaść i to dopiero nieszczęście gotowe ja poprosiłam siostrę i mi okna umyła sama bym się nie odważyła.... x x Akinom przy takiej pogodzie to można faktycznie się załamać...ale to do Ciebie nie podobne;)) x x Sista środa faktycznie tuż tuż ale ja też odliczam do każdej wizyty i wręcz nie mogę się doczekać a kiedyś jak myślałam o wizycie gin to odwlekałam to jak mogłam czułam się zawstydzona jak się rozbierałam a teraz to dla mnie jak pokazanie gardła:)) :P x x U mnie w Poznaniu dziś (jak narazie) bez słońca , i wieje .....jak zawsze brak koncepcji na obiad;/ posprzątałam wczoraj wszystko a dziś będę nudzić się jak mops.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę się dziś na niczym skupić. Po 16 mam wizytę u gina i znów się denerwuję, mimo, że czuję ruchy Małej, więc chyba wszystko jest ok. Aż mam biegunkę i brzuch mnie boli. Nie wiem, dlaczego tak się stresuję.Niech już będzie ta 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Agnik - spokojnie! dlaczego się denerwujesz?przecież czujesz Malutką kopsa i pluska się w twoim brzuszku;) Pewnie nie możesz się doczekać żeby ją zobaczyć to wtedy zrozumiem że nie możesz doczekać się wizyty;) Oczywiscie czekam za info po wizycie...A gdzie chodzisz i do jakiego gina?Jeśli mogę spytać? x x Ja wróciłam ze spaceru i zakupów i ledwo dyszę , tak się zesapałam....pokręcona też ta pogoda bo niby wieje a jednak ciepło i nie wiem jak się ubierać;/ miałam nie jeść słodkości a lizaka w buzi "ciamkam" ;:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Akinom3 to ja juz wiem kto mi taka pogode podeslal, u mnie w nocy tak dmuchalo ze masakra. Xx Agnik24 nie stresuj sie bedzie dobrze zobaczysz, Xx Sista83 ty tez nie denerwuj sie w srode bedzie ok zobaczysz, jesli wiecej sie bole nie pojawily to na pewno nie bylo nic waznego, X Przepraszam ze nie pisze do wszystkich ale nie moglam z laptopa wejsc i pisze z tabletu a troche mi nie fajnie na nim pisac bo nie mam polskich znakow :O u mnie jako tako choc martwie sie troche bo mam od 3 dni biegunki i brzuch mnie boli, w sobote tak mnie bolalo ze ledwo sie umylam, wczoraj mala krolewna byla dosc aktywna a dzis jest cisza i boli jak na okres, w sumie. Do pozna w nocy nie dala mi spac bo tanczyla kankana moze spi teraz, ostatnio tyle stresu mialam ze bym chciala gdzies wyjechac na kilka dni ale nie wiem, pojechalabym do pl ale tam w domu matka mojego taty szaleje ( z corka chce chyba odebrac dom moich rodzicow) i jakby mnie zdenerwowala to obawiam sie ze zrobilabym jej krzywde,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnik Ty czujesz ruchy wiec lepiej ..ale niech jzu będzie ta 16 ta :))) i zebys się uspokoila ;) ja do srody mam to samo i do 19.30 az musze czekac .. a później szybko siwe wlosy farbować do fryzjera heheeh :) miałam robic lososia i szpinak ...ale odwidziało mi się i bedie taka potrwaka z; ryz , piers , ananas , sok z ananasa , papryka i puszka mexyk :) zupa pomidorkowa wlasnie dochodzi . pospalam 2 h ;) musze isc do sklepu po polowe rzeczy do obiadu a chce mi się bardzo .. :) ale maz wroci dopiero ok 19-20 to mam czasu a czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlo kochana dobrze by było abys się zrealaksowala i odpoczela bo masz dużo stresów . a masz może jakies inne miejsce gdzie możesz jechać na pare dni ? jakas kolezanke może ? wlasnie pochłaniam kanapki i czekam na zupe i chyba pojde po te zakupy ale w miare blisko bo mi się nie chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sista nie, nie mialam jeszcze badan na toxo, nawet po poronieniu (chociaz ja mialalm puste jajo wiec moze nie bylo powodu aby je zlecic) Dopiero w zeszlym tyg i to byl 13 tydz dopiero mi je zlecil. A na własna reke nawet mi nie przyszło do głowy żeby je zrobic. troszke sie ich obawiam... no nic, zobaczymy ... A z tymi oknami to zobacze bo zrobilismy sobie nowy dodatkowy pokój i te okna po prostu musza byc umyte jeszcze przed swietami bo są zachlapane gipsem i okurzone i niedlugo swiata nie bedzie przez nie widac. Pokój piękny a szyby bleee... może mame poprosze i przyjedzie do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwiatko ja tez miałam puste jajo i zlecila mi po zabiegu i później ok 10-14 tydzień miałam badanie . zrob i tyle nie spinaj się . na hiv i takie tam już robilas ? co do okien .. ja nie myje : mam do umycia w mieszkaniu i olewam i na budowie - ale to z mezem jakos będę robila bo nie będę się przemeczala . a przed wprowadzeniem kogos poproszę o pomoc .bo mam okna 3 na 2 metry np. w salonie .. kurde leniwca zlapalam i nie chce mi się wstać po zakupy - ale chyba wybiorę najbliższy sklep i rusze 4 litery po to :) a później ksiazke będę czytala albo cosik ..a buty miałam umyc i schować te lekkie już :) o 16 mam dzwonic czy sa wyniki dziś czy jutro .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista Złapałaś leniwca?To on chyba ma brata bliźniaka który u mnie zamieszkał.:( Kompletnie nie mam siły.Posprzątałam by w bałaganie nie siedzieć,zjadłam i musiałam się położyć bo podusia mnie wołała. Miałam ogarnąć łazienkę ale chyba nie dziś.Nie dam rady.Zaraz obiadek zjem i muszę zmusić siebie by chociaż chleb kupić bo bez kolacji się nie kładę. :) Jutro trzebaby było wyruszyć na zakupy większe.Mąż rano będzie w domu więc go wykorzystam. :) Wszędzie piszą,że od początku ||trym.kobiety dostają przypływu energii i zastanawiam się kiedy u mnie się pojawi.Ja siłę posiadam jedynie jak do lodówki pędze. Non stop jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom3 Ty non stop jesz a nie tyjesz maupooo :))) ja obiad wlasnie robie . zupke już zjadłam .. nieco ostra mi wyszla eheheh ;) hot hot :) ale dobra jest . jutro może będziemy miały więcej sily ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sista na HIV tez nie mialam i mysle ze te akurat nie sa mi potrzebne :-D jesli mi zleci to pewnie zrobie. Tak jak Akinom wczesniej wspominala ze osoby ktore chodza do lekarza na NFZ to jest oszczednosc na wszelkich badaniach. Jak bylam raz prawie 2 tyg temu prywatnie u pani ginekolog to roznica w bdaniach byla ogromna i pozytywna, no wiadomo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwiatko być może wlasnie z tego wynikają te roznice ze ja chodze prywatnie wlasnie . co wizyte mam badania : więcej mniej ale zawsze mam , no i usg wiadmo i badanie ginekologiczne . w ta srode ma mi tez zrobić cytologie . wlasnie maz ma mi zaraz odebrać wyniki morfologia i mocz ..ciekawe jak to tak wygląda w tym mcu . dalas mi do myslenia z tymi oknami .. w mieszkaniu mam je w d***e ale przed wprowadzeniem się do domu będę musiala umyc a wtedy będę 7-8 miesiąc ciąży hmmm..... pomoc konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista83 No troszkę tyję ale jem jak smok. :) wczoraj mój mi powiedział,że taka okrągła się zrobiłam,że nawet z tyłu widać. Dobrze,że płaszcz mam rozszerzany to nie muszę nic kupować. Jutro z pewnością będe miała więcej siły bo planuję zakupy.Oprócz jedzenia muszę pokupować sobie rzeczy do szpitala(koszule nocną,podpaski,podkłady itp.).Nie chcę męża tym obarczać bo jak on kupi mi koszulę to będzie ,,babcina". Ty sobie daj odbój z tymi oknami.Zapomnij o myciu ich.Jeszcze spadniesz albo się zaziębisz a to ci nie potrzebne.Jak bardzo ci przeszkadzają,że są brudne to poproś kogoś by cię wyręczył(męża,mamę,koleżankę).Czyste okna ci szczęścia nie dadzą a Twoje zdrowie i Bobo najważniejsze.Nawet jak ich nie umyjesz nawet do świąt to nic się nie stanie.Ma do ciebie przyjść św.Mikołaj z worem prezentów a nie pracownik sanepidu. :) Sylwiatko25 Wyniki będą dobre.Nie nakręcaj się za wczasu! Może po prostu wypadło lekarzowi z głowy by ci je wcześniej zlecić i dopiero teraz się zorientował.Czasami też niektórzy zlecają wykonanie ich dwa razy.Co lekarz to troszkę inne zasady i zalecenia.Zrób i się nie łam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Agnik no jak tam po wizycie?czekam z niecierpliwością za wieściami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja toxo robie co miesiac i mocz no i teraz mam pelno do zrobienia przed porodem. Na toxo jest lepiej robic czesciej to dla waszego dobra i dziecka przede wszystkim. Takze nie narzekajcie to bardzo wazne. Dajcie znac jak po wizytach. Azja jak sie czujesz kiedy masz nastepna wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×