Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość mlo88
byłam w szpitalu po to skierowanie i wiecie co, we wrześniu kazała mi zrobić krew przed 20 tygodniem a dziś mówią że to nie konieczne, już głupia jestem :O po drodze zrobiłam zakupy, nakupiłam owoców i orzechy włoskie :) ledwo do domu doniosłam z parkingu, popiłam tabletkę ciepłom herbatą i dostałam zgagę :O popiłam jogurtem i jeszcze gorzej jest. wiem że Wam mleko zimne pomagało ale ja na sam widok mleka mam odruch wymiotny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wy to i tak aktywne jestescie .. ja teraz te dwa dni przez chorobe to dętka .. bylam przed chwila na malych szybkich zakupach ( wieczorem z mezem machne wieksze autem ) i zmeczona zdyszana .. teraz znow termos herbaty - na zewnatrz pieknie 20 stopni slonce swieci a mnie nie do smiechu z tym przeziebieniem ..:( zapytam dzis w aptece czy cos mozna na ten katar dla ciezarnych bo czuje ze mi zatoki zaraz sie odezwa zaraz sie zabieram za gary i takie tam dzis mam jakis dziwny brzuch .. czuje sie tak nieswojo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po wizycie i jestem troche rozczarowana. Nie mialam żadnych badan ani na fotelu ani usg :-/ gin zapytal tylko jak sie czuje wypisal L4 i do domu. Kolejna wizyta za 2 tyg. Myslalam ze zobacze moje malenstwo i tylko to mnie cieszylo i sie rozczarowalam. Na poczekalni do tego lekarza bylam tylko ja jedyna i mialam wrazenie ze nie chcialo mu sie włązyc usg i tez spoznil sie i przebadal na odpieprz. A taka mialam dobra opinie o nim. Przeprowadzil 2 ciaze szczesliwie mojej bratowej. Moj tesc radzi mi zebym wybrala sie prywatnie do jakiego dobrego ginekologa z dobrym sprzetem i przebadala sie od A do Z zeby troszke sie uspokoic... co o tym myslicie? Wy mialyscie usg na kazdej wizycie? A tym bardziej na poczatku ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szosty_sierpnia
sylwiatko, ja na pierwszej i drugiej wizycie nie miałam usg, bo lekarz powiedział, że jest wszystko w porządku, a na usg wiele nie zobaczymy. A jak poszłam w 11tc na wizytę to miałam już usg. Pierwsze i niestety ostatnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanakali
Ja byłam badana ginekologicznie i usg na każdej wizycie, czyli co 3 tygodnie a ostatnio co 2 tygodnie. Jeśli chodzi o badania to najwięcej razy miałam zlecane badania krwi i moczu. Raz robiłam "na własną rękę" badanie moczu i 3 razy sprawdzałam tarczycę bo lekarz tak często mi tego nie zlecał. Dodam jeszcze, że czasem warto poza ginekologiem wybrać się do lekarza rodzinnego bo ten też może zlecić część badań. Raz w szpitalu robili usg nerek, a poza tym to takie typowe dla ciężarnych czyli cukier i takie związane z żółtaczką ciężarnych chyba (a może cholestazą?) i ktg wielokrotnie. Inne badania to raczej i tak trzeba płacić, czyli nie potrzebne są skierowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanakali
Badania prenatalne oczywiście miałam robione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwiatko25 Ja nie miałam często(co wizytę)usg. Wydaje mi się,że w Pl też nie każdy lekarz robi usg co spotkanie,chyba że prywatnie.Płacę-wymagam.Moja bratowa(rodziła w przeszło rok temu)chodziła na wizyty na kasę chorych i miała chyba cztery usg,jak chciała dodatkowe to musiała płacić. Rozumiem twoje rozczarowanie,też z chęcią ,,podłączyłabym się" na stałe pod jakąś machinę. Wizytę następną masz za dwa tygodnie,dobrze się czujesz to i tak poproś lekarza by zrobił usg bo po prostu się stresujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwiątko, dziwię się, że lekarz nie zrobił USG. Skoro już byłas u niego na wizycie, to raczej powinien. Ja od 6 tyg. miałam na każdej wizycie. A nieraz jeszcze pomiędzy wizytami jak się denerwowałam czy wszystko ok, to dzwoniłam do lekarki i mnie wołała na USG żebym się uspokoiła. Przecież tak na to czekamy, zeby zobaczyć dzidziusia, a ten Ci nie pokazał. Moja gin. nie tylko mi USG robi na każdej wizycie, ale jeszcze bada szyjkę macicy, czy się czasem nie skraca. U mnie dobrze, poza bólami krzyża i zgagami. Byłam na badaniach połówkowych i wszystko z naszą córeczką ok. Tylko trochę mała- wszystkie parametry w dolnej granicy. Ale rośnie i przybiera na wadze, więc bez obaw. Ja też nie tyję prawie wcale. Od początku ciąży 2 kg na plusie, z czego większość to chyba biust, wody płodowe i dziecko, bo w normalne ciuchy się mieszczę, tyle że w jeansach się nie dopnę w pasie. Pozdrawiam Was Dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanakali
Dla mnie zobaczenie na monitorze usg pęcherzyka i mrugającego do mnie serduszka w 7tc to było bardzo wiele, więc nie rozumiem takich tekstów lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanakali
Na pierwszej wizycie byłam prywatnie a cała reszta z nfz. 11, czy 12 wizyt do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem aktualnie w 11 tyg i mialam takie obawy jakas taka niespokojna bylam i bardzo liczylam ze zobacze moje malenstwo. Osatnie 3 wizyty mialam usg i 2 razy badanie na fotelu. Oni po prostu nas traktuja jak kolejna pacjentke do odchaczenia i ich juz to nie wzrusza bijace serduszko na usg czy szalejace malenstwo. Mnie wzrusza nawet raczka i nozka widoczna na zdjeciu usg i czesto sie rozczulam patrzac na nia a tak sie dzis rozczarowalam! Ja juz zdazylam sie zakochac w moim malenstwie, jak zaczyna nam sie kolejny tydz zaraz czytam w necie co w danym tyg dzieje sie z moim malenstwem. Ja juz mam po prostu fiola na tym punkcie. Az sie poryczalam nawet nie wiem dlaczego :-( chyba umowie sie prywatnie do jakiegos innego w najblizszym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwiatko sorry ale co to ma byc ?? wizyta bez usg i obejrzenia czy u dzidzi wszystko ok ??????? zmien lekarza .. ja chodze co 4 tyg i zawsze mam i fotel i dopochwowo badanie i rozmowe o stanie zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chodze tylko i wylacznie prywatnie do ginekologa przed ciaza i teraz tez . badanie to swieto : stres ale i wielka radosc jak zobaczysz dzidzi ... i jak fika sobie :) umow sie do madrego lekarza i idz :) nie mozesz sie stresowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwiatko25 Jeśli ma cię to uspokoić to pewnie IDŹ. Ja sama będąc w Pl z prędkością światła pobiegłam do lekarza i wskoczyłam z uśmiechem(jak nigdy)na fotel.Nawet lekarz się śmiał,że z taką chęcią ktoś chce być zbadany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
a ja mam dziś stres i to spory :( coś czuję że z maluszkiem nie jest ok. nie czuję już jakiś czas tych motylków, a do tego piersi mi zmalały i otoczki w koło sótków zrobiły się bardziej gładkie :( pewnie sama sobie wkręcam coś ale mam taki niepokój dziś, nie czuję się jakbym była w ciąży, tylko głowa mnie boli..... jeszcze 10 długich dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanakali
Mlo który masz tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Hanakali 19 od wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo z tego co wiem to u osob pulchniejszych (przepraszam za to okreslenie, wybacz) ruchy dzieciątka możesz poczuc znacznie pozniej. Gdzies o tym czytalam. Nasza foumowiczka Ciagle Martwiaca tez poczula pierwsze ruchy jakos 21 czy 22 tydz zreszta niedawno o tym pisala takze Mlo spokojnie, jeszcze masz troszke czasu i nie denerwuj sie kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
ja się ogólnie taka pusta czuję :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanakali
Mlo ja też miałam takie przerwy po 2-3 dni nic kompletnie nie czułam. Tak wyraźnie zaczęło się bodajże w 22 tygodniu. Piersi mam cały czas "wiotkie". W tej ciąży mnie nie bolały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanakali
Czy jest jakiś sposób żeby ta reklama kurtek nie rozpieprzała się na pół strony po muśnięciu kursorem? Nie mam już ochoty patrzeć na to badziewie i jeszcze ciągle zwijać żeby mi nie zasłaniało postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo spokojnie. Jeszcze czas na mocne ruchy. To normalne spokojnie. Tez tak mialam i balam sie jak ty. Sprobuj sie polozyc napic czegos slodkiego na mojego bobasa to dzialalo. Pamietaj ze jesli chodzisz to kolyszesz malenstwo do snu.... wsluchaj sie w swoje cialo. A piersi mnie na poczatku bolaly straszelnie potem przechodzilo i znow powracalo. Spokojnie po prostu to tylko hormony. Usmichnij sie i poglaskaj brzusio. Rozumie cie doskonale tez to przechodzilam. A teraz jak maly rabnie to sie musze zatrzymać i pooddychac glebiej. Hanakali jak tam masz leki przed porodem? Karola cos cichutko czyzby? Azja co za cisza u ciebie ok wszystko? Co u innych slychac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanakali
Jasne, boję się porodu a zarazem bardzo na niego czekam. Już ledwo chodzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9tygodni-jeszcze nic.Jutro termin i cisza.czekam :) Czasami łapie mnie ból na @ i to wszystko!z tego wszystkiego nic mi się nie chce.przepraszam że nie do wszystkich ale nie mam weny dziś do pisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam objawy zatrucia ciążowego ;( jestem przerażona. Jadę na pogotowie, czekam tylko aż mąż się zbierze. Trzymajcie kciuki żeby to nie było to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja18 Trzymam kciuki aby było wszystko dobrze.Mocno w to wierzę. Daj znać po wizycie w szpitalu.Trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom3 mi tez proponowali w UK szczepienie zaraz na poczatku ciazy, ale moj lekarz z Pl zalecil zaczekac z tym do 12 tyg xxx Azja18 czekam na wiesci ! mam nadzieje, ze wszystko ok xxx xxx Dziewczynki mam do Was pytanie odnosnie aspiryny... mam ja brac jak tylko zajde w ciaze, ktoras z Was doradzila mi abym to zaczela robic juz podczas staran, na necie gdzies widzialam, zeby tego nie robic... Doradzcie jak to w koncu jest... Brac od staran, czy od II kreseczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Cześć Dziewczęta!!Wreszcie będę już w stałym kontakcie z Wami:)) HURRRAAA:D bo wreszcie ogarnęliśmy internet w komputerze...muszę parę stron nadrobić:) ale jak coś to już jestem do Waszych "usług" :)) Agnik Macie córę:)) jak fajnie my czekamy aż Maluszek wkońcu się ujawni;)) Przepraszam że nie do każdej osobno ale jak nadrobię zaległe strony to postaram się skrobnąć do każdej;) :* muaaaa całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×