Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość gość
EDZIA Sylwiatko- gratuluję :-) ----- Xxxpatxxx Pytasz o laktator -ja mialam tak jak sista reczny Avent i wg mnie jest beznadziejny. Mialam porownanie do -mam nadzieję, ze nie przekrece nazwy- MEDELA. O niebo lepszy. No i na pewno lepsze sa mechanicznr niz reczne, ale to juz wyższy koszt. Moze jednak ktos ma uzywany lub wiem, ze można wypożyczyć. --- Nika- Lenka to tez u mnie bylo brane pod uwage gdyby dziewczynka była. Ludwik i Lenka- no chyba pasuje, co?:-D ---- Magdalenamz Ja jestes blondynka, ale mam ciemne wlosy na nogach ciemna oprawę oczu. Z corka nie pamietam jsk bylo, ale teraz włosy na nogach rosną mi baaaardzo wolno z czego akurat się cieszę :-) ----- Sosi Hemoroidy tez mi się właśnie pojawily przy corci i...nadal są.. Ale nie martw się, ja się chyba po prostu za mało nimi zajmowalam i do tej pory cos tam zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Jestem w 14tyg i 0dni. Kurcze ciagle klody pod nogi ciagle cos nie wychodzi jak trzeba. Przed chwila sie dowiedzialam ze moge nie dostatc becikowego bo jeszcze nie mam zalozonej karty ciazy bo polozna na urlopie a wczesniej nie dostalam wolnego od szefowej a to trzeba miec przed 10tygodniem. I teraz nie wiadomo czy beda laskawi i wypisza karte ciazy z data w tyl czy zostane w.d***e z niczym a do bogatych nie naleze :( I jeszcze teraz nie wiadomo czy zbadaja mojemu dzieciatku karczek no szlak mnie zaraztrafi .... A na badania prenatalne czy jak im tam nie mam juz poeniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia - pasuje, pasuje ;-) Magdalenkamz - mi kartę ciąży na nfz założyły dopiero w 16 tygodniu i wg mnie nic w niej nie ma... Ostatnio położnej i gince nie chciało się uzupełniać i za każdym razem słyszę - proszę przynieść badania na kolejna wizytę to uzupełnimy... Masakra!! Ale do czego zmierzam - mam w tej karcie datę pierwszej wizyty a w sumie to tej drugiej po usg, więc jak będą Ci uzupełniać kartę to zwróć po prostu uwagę żeby pierwsza wpisana wizyta nie była po tym 10tyg. Natomiast jeśli chodzi o te badania genetyczne to raczej jest juz późnawo, no chyba, że maleństwo jest mniejsze niż z OM... Choć z tego co ja kojarzę to Ty idziesz dziś na normalną wizyte na nfz więc tak czy tak by Ci mega dokładnie wszystkiego nie zbadali bo nasza biedna służba zdrowia nie ma takiego dokładnego dobrego sprzętu... Ciekawe na co idą te nasze pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda nie martw się na zapas ,dogadasz się i zaloza ci z data wstecz . nie martw się kochana bo szkodzisz dzidzi . ja będę becikowe zalatwiala na dniach oby poszlo sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szosty_sierpnia
Magdalenkamz, na pierwsze prenatalne to juz i tak za pozno, bo masz skonczone 14 tyg, czyli dobrze kojarzylam :) nie martw sie, moze okaze sie, ze dzidzius jest mniejszy niz 8 cm i uda sie zbadac przeziernosc A co do becikowego to nie dam sobie glowy uciac, ale tutaj karta ciazy nie ma nic do rzeczy. Trzeba okazac zaswiadczenie od lekarza, ktory poswiadcza ze pierwsza wizyta byla przed skonczeniem 10 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi się wydaje, że ważne jest zaświadczenie a nie karta ciąży ale ja się w to nie wgłębiałam bo mnie becikowe niestety nie dotyczy... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi wczoraj lekarka wypisywala taki papierek na podstawie karty ciąży do becikowego. jeszcze tylko tysiąc innych dokow i można skladac. nika a czemu nie ? przekroczony dochod ? my się zmieścimy mam nadzieje na styk .. chore to - co ma mój dochod z 2012 do syt materialnej w 2014 ..nawet nie byliśmy malzenstwem jeszcze ,chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxpatxxx1
Magdalenkama ja kilka miesięcy temu zalatwialam becikowe po bliźnietach,mimo tego,że zmarły.... No i karta ciąży nie jest w ogóle potrzebna,tylko zaświadczenie od gina,że od minimum 8 tygodnia ciąży jesteś pod opieką gina. Do tego zaświadczenia twoje i męża o zarobkach,ale te rok wstecz. Ja rodzilam w 2013 ,a zaświadczenia musialam z 2012 dać. Zarobki dzielą na Ciebie i męża,nie mozna jakiejs tam kwoty przekroczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Sista, przekroczony dochód. Generalnie nic za dzidzie nie dostaniemy - polityka prorodzinna w Polsce... :-( ale w nosie z tym wszystkim - będziemy mieć nasz upragniony Skarb i to jest najważniejsze!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do becikowego trzeba miec zaswiadczenie od lekarza, a reszta dokumentow zalezy od wymagan urzedu gminy xx Azja, z tego co zauwazylam, spam mi wyskakuje najczesciej jak wiecej osob w tym samym czasie chce dodac post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zlozenie wniosku o becikowe jest rok od narodzin, wiec jak mialyscie nizszy dochod w 2013r to jakos chyba od pazdziernika sie ten dochod liczy, wiec jeszcze tak mozna kombinowac. Chociaz tyle ze podzial dochodow obejmuje tez dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxpatxxx1
SORRY od min. 10 tyg. Ciazy-pomyliło mi sie.... xxx siara ja tez od kilku tyg. Biore raz czy dwa razy na tydzień lactowaginal,bo gin. Kazal zapobiegawczo,mimo ze infekcje ostatnia mialam moze w okolo 14 tyg. Ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxpatxxx1
Kuuurde nie siara tylko SISTA. Pisze z telefonu,ja jedno on drugie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magalenkamz
Dziekuje dziewczyny kochane triche sie uspokoilam bo zaswiadczenie mam o ciazy z 6tygodnia to ze od innej ginki niz teraz chidze to chyba nie wazne co? Mi dochodu nie przekroczy bo ja man w umowie pol etatu a.maz na czarno jeszcze bo szef zwleka z umowa. Wiec na papierze nasz jedyny przychod to moje 630zl :( Oj oby tylko dalo sie cos tam jeszcze zmierzyc bo bede nie spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Sista Jestem w szoku!Tyle schudłaś to daje mi duża euforię bo myślę sobie że też szybko zgubię .Kochana ja mam dziś30 t i 3 dni wczoraj dwa dni mi uciekły łapie się na tym że się mylę w którym jestem tygodniu ale to chyba dobrze bo już mam lajta że będzie dobrze.Wizyty co trzy tygodnie.Ja w obwodzie już mam 100 rozstępów nie widzę chyba że po porodzie coś zauważę szkoda bo bym nie chciała paskudnie to wygląda.Ale wiesz mój syn ma 16 lat i wczoraj zauważyłam u niego na plecach trzy paski świeżych rozstępów podobno to od szybkiego wzrostu w szoku byłam takie grube czerwone że mi wcześniej nic nie mówił:(to bym go smarowała czymś powiedział tylko że u niego dużo chłopców ma właśnie na plecach. W niedzielę Bieżmowanie trochę mam przygotowań zresztą teraz Komunie ,Chrzty to istny raut sama zobaczysz:) Tabletki anty na peweno będę brać nie chciałabym niespodzianki:) Co do bycia samemu to mój mąż 11 sierpnia wyjeżdza na 3 tygodnie niestety musi.Będe sama z nastolatkiem i maleństwem ale jakoś to musi być kochana. Termin z miesiączki mam na 21 a z usg na 12 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Sylwiątko Moje gratulacje :):)Zdrówka i pociechy z dzidzi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Z ty,m becikowym to też tak słyszałam że zaświadczenie od lekarza że byłam pod opieką przed 10 t c ale słyszałam też że kryterium dochodowe jest barzdo duże nie pamiętam ile ale u mnie nie przekroczy po urodzeniu dziecko też wliczają prawda?No to u mnie 4 osoby to spoko. Magdalenka mz Ja będę miała dziewuszkę nie zauważyłam żeby włosy na nogach szybciej rosły.Włosy ogólnie na samym początku były suche i wypadały a teraz piękne silne i chyba zetnę je dopiero po porodzie(jestem fanką krótkich fryzurek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Małe sprostowanie :-) Moja córcia ma na pierwsze imię MAJA a drugie Marta :-) Azja ja też mam problem ze spamem juz od dłuższego czasu... Sylwiatko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłam zamówienie z apteki netowej i kupiłam jakies witaminy dha i takie tam kremy na dzień mamy dla mamuskow naszych i ta kawe mama cofee zobaczymy czy zjadliwa :) szaleństwo : zjadłam wlasnie pol jabłka - niesamowite jak teraz wszystko smakuje o niebo lepiej jak się nei jadlo pare tygodni.a jak jem biszkopty albo herbatniki wmawiam sobie ze to snikers albo mars :) i ze ten karmel się tak ciagnie eheh :) ze słodyczy można sezamki i chałwe podobno ? nie probowalam jeszcze. wogole nie mam weny co jesc i co gotowac z ta dieta bezmleczna ( kiedyś wrabalam jogurt czy musli na drugie sniadanie i mnie trzymalo pare godzin ) .wczoraj miałam na obiad kasze gryczana i piers w ziolach i odrobine burakow ale odrobine . a dziś chyba zupa z niczego - lodowka pusta , a pada jak szlag i nie mam jak wyjść z Ninka po zakupy buuu. wieczorem tatuś zrobi zakupy to jutro można szalec kulinarnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwitko no to witamy Majeczke :)))))))) Marta tez grzechu warta jak cos ale zapamiętamy : Maja jest u Sylwiatka :)) w domku już ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Sista znalazłam te papierki z adnotacją co jet potrzebne do becikowego u mnie w Toruniu jest tak -zaświadczenie z urzędu skarbowego twoje i męża -zaświadczenie z pracy o dochodach za ostatnie 3 miesiące(twoje i męża) -akt urodzenia dziecka -zaświadczenie z zus że jesteś na macierzyńskim -dochód na osobę 1900 zł nie może przekroczyć -Zaświadczenie od lekarza że byłaś pod opieką przed 10 t c -zaświadczenie o wszystkich innych dochodach jakie posiadasz -ja będę jeszcze musiała przedstawić umowę i świadectwo pracy bo moja umowa kończy się z dniem porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Maja-Slicznie moja najlepsza kumpelka to Majka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na dziecko : u mnie w urzędzie pare punktów się rozni. mam nadzieje ze sprawnie to załatwimy i będzie ok. spac mi się chce jak nie wiem co , malutka się wybudza przeciąga się cos tam sobie wykrzykuje piszczy i za chwile znow przysypia jeszcze :) pare minut to potrwa - zaraz pieluszka jedzenie i łobuzowanie a potem może zasnie na 30min :) kocham patrzeć na jej miny -na minute robi ich tyle ze można się posikac ze smiechu , a wogole to jestem zazdrosna ; do meza robi uśmiechy bez mrugniecia okiem a ja się musze nagadać naspiewac miny porobić i dopiero dostaje ;) córeczka tatusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Sista Ciekawe co powie pierwsze mama czy tata:) Kochane są takie maleństwa oj aż mi się łezka kręci w oku jak sobie pomyślę że i ja niedługo moją maleńką zobaczę wyczekaną;wymarzoną. Tera będzie coraz to mniej spać dopiero będziesz miała weseło a jak zacznie raczkować i gadać po swojemu tylko żeby zdrowiutka była.Smutno tylko że ty cały dzień bidulko sama ale cóż zrobić takie czasy .Ja też mówię że sobie poradzę jak mąż wyjedzie ale z drugiej strony to nogi mi się trzęsą bo się boję cholernie ale wyjazd był tak przekładany że już nie ma innej opcji:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista a podobna do tatusia? Bo ponoć wszystkie dziewczynki po urodzeniu są podobne bardziej do tatusiów niż do mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika podobna podobna :) na początku to xero taty było ( zazolcona była jeszcze ) a mój maz sniady to już się rzucalo ze podobni . teraz jest bladziutenka jak jej zeszlo ale ja nadal twierdze ze jest tatusiowa : moje ma usta i dolne partie ciala jedynie eheh ;) wloski jej się powoli wycierają bo trze glowka wszędzie lezy rozgląda się tu i tam .jak robi kupe to ma swoja taka mine jedna ( o ile jej nie boli nic i na spkojnie robi ) usta tak jakby przez slomke pila i dziurki w nosie takie wielkie jej się robia , a ostatnio nam od paru dni robi niespodzianke do wanny - taka wyluzowana . :) czekam na dziecko : ja już si nie mogę doczekać jej gugania i raczkowania później , każdy etap jest boski pewnie . teraz jest glownie : przytulanie głaskanie przewijanie karmienie i noszenie ( tata nauczyl ) i mala rozgląda się wszystko jest fajna i oczy robi duże , lezenie tez jest ok ale nie za długo ;) czekam wlasnie az się obudzi ; od posiłku mija 2.40 h - wstanie glodna i wsciekla i mnie opierdzieli przy pampersie jak zwykle heeh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja juz po wizycie, na szczescie bylo malo osob i szybciutko poszlo. Maly ok, ok 3200gr, jak sie nic nie zacznie wczesniej, to mam sie w poniedzialek do szpitala zglosic i raczej beda wywolywac. Oby, juz sie nie moge doczekac, juz wole kroplowke niz to czekanie i psychiczne meczarnie, takze byle do poniedzialku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxpatxxx1
Co do laktatora,chciałam ręczny,bo i tańszy...ale poczytałam na necie i ręcznym można się zajechać... xxxx Edzia-ja właśnie patrzyłam na te MADELA,bo nie są drogie.... a Ty miałaś ten MADELA MINI czy zwykły? xxxxxxxx Moonziet-Super,że mały ok... niech już wychodzi z brzunia ,bo ja sobie wyobrażam jak Ci się dłuży :) Ja 34 tc. i już się swojego synia doczekać nie mogę :) Wczoraj w nocy myślałam,że się zaczyna...za wcześnie ... ale wyciszyło się,w razie czego wczoraj spakowałam już torbę do szpitala :) xxxx Laski rodziła któraś z Was w Poznaniu w szpitalu świętej rodziny na Jarochowskiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu sosi: pisze z tel,może więc być różnie:) pobierznie poczytakam tylko.. Co pamietam to laktator tez MADELA tak bodajże firma sie nazywa. Elektryczny. Dostałam od kuzynki która była z niego b zadowolona. Wiem ze szkoły rodzenia wyporzyczaja.. Ja bym tak zrobiła,po co siano wydawać jak może nie być potrzebny;) Hemoroid nie daje spokoju, narazie mojej głowie. Wciąż o nim myśle bo boje sie ze będzie bolało itp itd i cholera co jeszcze:( Edziu, a jak sie dba o hemoroidy? Mnie póki co to trochę swedzi i boje sie co będzie dalej czy to jeszcze sie rozwija? Czy muszę sie z tym do końca ciąży tak męczyć? Niby problem ten dotyczy 70%kobiet a jak na razie wsród znajomych nie znalazłam żadnej która dopadloby to cholerstwo,a na forum tylko Edzia. Och by to szlag!! Jedziemy nad morze;) tylko trochę spoepszonevte wakacje przez tego dziada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu sosi cd;) Co do becikowych i zasiłków itp to sprawdzanie proszę dziewczynki czy w waszych gminach nie należy wam sie ok 1000 zł takiej jednorazowej zapomogi? Niektóre gminy tak maja i to jest niezależne od dochodów itp poprostu sie należy. CIAGLE MARTWIACA - nie starałam doe P nic takiego? Nie jestem pewna czy w Poznaniu jest ale poszerzają w necie albo podziel sie info jeśli masz jakieś;) ja becikowego nie dostanę ale liczę ze u mnie w gminie to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×