Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ally-20

Evra - skutki uboczne

Polecane posty

Gość haha
????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dziewczyn którym się odklejają plastry. wydaje mi się że coś źle robicie z tymi plastrami, może jakieś kosmetyki nie takie (np żel do mycia)?? ja swój naklejam na ramieniu. basen mu zupełnie nie szkodzi tak samo jak długie kąpiele. ostatnio przetrzymał nawet łaźnię parową i bicze szkockie. a może to zależy od cery??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha
????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha
czy evra działa od pierwszego plasterka, pierwszego tygodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evra jest taka sama jak tabletki, działa od pierwszego plasterka od pierwszego dnia miesiączli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evra jest taka sama jak tabletki, działa od pierwszego plasterka od pierwszego dnia miesiączli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla dziewczyn, które jeszcze nie rozpoczęly a zamierzają...artykuł o plastrach evra. Po angielsku, ale większość powinna dać radę przeczytać. Nie straszę, tylko podaję fakty. (cytuję Maydaykę z forum http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1361344&start=240) http://www.lifesite.net/ldn/2004/sept/04092001/html http://www.yourlawyer.com/practice/news.htm?story_id=8653&topic=Ortho%20Evra%20Patch http://www.yourlawyer.com/practice/news.htm?story_id=8730&topic=Ortho%20Evra%20Patch jak to mówią \"każdy kij ma dwa końce\" ja skończyłam brać hormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie nimi zatrulam. mialam takie mdlosci ze na nogach nie moglam stac , na drugi dzien mialam jeszcze gorsze objawy!!!odkleilam plaster i powoli zaczelo mi przechodzic ale jeszcze krazyly we mnie hormony i przez to mialam jeszcze przez ten dzien objawy zatrucia(skutki uboczne). mialam objawy jak na grype ale taka okropna grype .mialam takie bole stawow ze nie moglam wytrzymac a przy tym dreszcze i mdlosci. bylam tak oslabiona ze spalam jakies 20 h na dobe nic przy tym nie jedzac budzac sie czasami z lzami w oczach z zapytaniem co mi jest!!! na na nastepny dzien wszyszystkie objawy przeszly. jestem pewna w 100% za za tym wszystkim staly cudowne plasterki. jestem wsciekla bo liczylam ze sa naprwade dobre!!!kiedys bralam tabletki i oprocz strasznego przytycia nie mialam takich objawow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczynam właśnie drugi cykl z Evrą i mam mieszane uczucia.. To moje pierwsze hormony w życiu, więc być może powinnam wziąć poprawkę na to, że mój organizm musi się do nich przyzwyczaić, ale coś czuję, że i tak wizyta u lekarza mnie nie ominie.. Pierwszy miesiąc to była istna tragedia - miałam chyba wszystkie możliwe skutki uboczne - mdłości, bóle głowy, koszmarny nastrój, bóle podbrzusza, potworne uczucie głodu (3 kilo do przodu), plamienia.. Ponadto - mimo, że przestałam chodzić na basen, bo bałam się że plaster może się odkleić i ani razu nie zrobiłam \'dużej kąpieli\' w wannie tylko szybki prysznic - plaster mi się do połowy odkleił i to dzień po przyklejeniu go ! Nie dało się go przykleić, bo do połowy stracił klej.. Jako że nie trzyal się na całej powierzchni zgodnie z zaleceniem zdjęłam go i nakleiłam w inne miejsce nowy.. Nie jest to przyjemna sprawa, bo te plastry do tanich nie należą.. W tej chwili moja waga normuje się, samopoczucie też, tyle że występują plamienia poprzedzone naprawdę nieznośnym bólem w podbrzuszu.. sama nie wiem czy mam to przeczekać czy biec do lekarza.. ponadto \'okres\' który wystąpił po 3 pierwszych tygodniach stosowania Evry to była jakaś masakra ! Lało się ze mnie jak z wiadra ! Założyłam największego dostępnego na rynku Always\'a a po dwóch godzinach przemiękłam tak jak nie zdarzyło mi się nigdy ! Któraś z dziewczyn pisała też o braku zaufania do tej metody antykoncepcji.. powiem Wam szczerze że jak na razie mam to samo.. Zarówno mój facet i ja podchodzimy do tego baaardzo sceptycznie.. i on i ja się denerwujemy, więc nie wiem czy to ma sens .. Zastanowię się czy nie zmienić Evry na pigułki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, używam plastrów od 2 tygodni i wszystko robię zgodnie z ulotka, mimo to wlaśnie pojawił się u mnie ból podbrzusza który zawsze towarzyszyl mi podczas owulacji a przecież plastry, tak jak inne środki hormonalne mają ją hamować. Biorę hormony po raz pierwszy więc może to dlatego, ale czy ktoś może mi powiedzieć czy mimo tego bólu jestem zabespieczona. Bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princesss
Hej, uzywam plastrów od dwóch tygodni i pomimo że robię wszystko zgodnie z ulotką pojawił się u mnie ból podbrzusza który zwykle towarzyszy mi podczas owulacji a przecież plastry tak jak inne środki hormonalne mają ją hamować. Po raz pierwszy przyjmuje hormony więc to moze dlatego, aly czy ktoś może mi powiedzieć czy mimo to jestem chroniona? Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fijonna
ja nosze własnie pierwszy plasterek szósty dzień.nie odkryłam u siebie jeszcze żadnych skutków ubocznych,generalnie więc wszystko jest w porządku.nie zmienia to jednak faktu ,ze jestem w stresie ze to cholerstwo sie odklei.rogi plasterka są juz nieznacznie odklejone,a podczas kąpieli ciągle sie osuszam plaster ręcznikiem.paranoja.nie moge narazie brac tabletek ze względu na trzustkę ,więc plasterki trochę mi potowarzyszą.marzę jednak juz o tym aby moc brac tabletki.plasterki jak dla mnie nie są specjalnym udogodnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ka
Jestem w trakcie brania drugiego opakowania Evry, po pierwszym opakowaniu czułam się w miraę dobrze, oprócz bardzo bolesnej miesiączki i 7-dniowego plamienia, gdzie normalnie miałam 4 dni miesiączkę nie mogłam nic im zażucić.Jednak przy drugim opakowaniu zaczął się koszmar dla mnie pojawiły się wszystkie możliwe skutki uboczne:przewlekłe grzybice, mdłośi,straszne bóle głowy,a na dodatek przyplątało się jakieś zakażenie dróg moczowych.Także,ja nie polecam tych plastrów. Wcześniej brałam tabletki i wszystko było ok!!!!!!Mam pytanko, czy któraś z Was dostała zapalenia dróg moczowych na wskutek brania tych cholernych plastrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroll
cześć dziewczyny... :) Właśnie zaczynam swoją przygodę z plasterkami Evra.Chcialabym dowiedziec sie jaki wplyw maja na cere?Bo u mnie np po tabletkach Jeanine, które wcześniej stosowałam nie zauważyłam poprawy(tradzik) a nawet sytuacja się pogorszyla :)Jezeli ktoras z Was stosuje te plasterki to prosze o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli22
stosuje EVRĘ od poł roku.zadnych ubocznych skutków,ale mały problem,dzisiaj po raz pierwszy odkleił mi sie!a miałam go na ramieniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojuzniewiem
dziewczyny a dlaczego właściwei nie należy przyklejać plasterka na owłosioną skóre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość airriss
z tego co się orientuje to Evra ma identyczny skład hormonów jak Cilest , który w stanach jest przpisywany jako środek leczący trądzik (jak u nas Diane 35), więc teoretycznie Evra powinna pomagać w zwalczaniu trądziku a nie go potęgować... ja nie mam problemów z trądzikiem i nie moge powiedzieć czy plasterki mi pomogły ale u mnie napewno nie powoduja trądziku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viki 22
Ja tez mam caly czas problem z zapaleniem drog moczowych, zwedzenie calego ciala, depresja, zawrotami glowy. Zastanawia mnie czy po dluuuuuuugim stosowaniu plastrow, w miejscu, gdzie sie je przykleja nie bedzie jakis zmian. Bo miejsca po plastrze bardzo mnie swedza... Jedyny plus plastrow to chyba tylko to ze oszczedza sie zoladek i watrobe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molokka
mój ginekolog powiedziała że najlepiej naklejac plastry cały czas w innych miejscach [oczywiscie tych wyznaczonych:)]bo wtedy skóra jest mniej obciązona i może "odpocząć".ja np. zmieniam - raz jedno ramie raz drugie, czasami na podbrzuszu.i tylko czasami zostaje mi troche kleju ale rzadnego swędzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaveeee23
ja przykleilam 1 plasterek w niedziele - dzis 3 dzien jak narazie wszystko o.k. nie odkleja sie, nie odczuwam zadnych skutkow dziwnych jego dzialania... no ale to narazie bardzo krotko... martwi mnei tylko czy on na pewno oszczedza watrabe.. bo mam proby watrobowe podwyzszone wiec sie zastanawiam.. :o zobaczymy jak bedzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuśka
ja tez miałam wieczne problemy z wątroba i dlatego właśnie zaczełam interesować sie plasterkami.lekarz mi je polecił mówiąc ze plasterki własnie tym sie różnia od tabletek ze omijaja watrobe.wchłanaja sie bezposrednio do układu krażenia a nie przez układ pokarmowy.wiec wotroba nie musi nad nimi "pracować".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doda06
witam was wszytkie:) ja tez mam pewne zastrzezenia co do tych ''cudownych'' plastrów.Dzisiaj przykleilam drugi plasterek i cuje sie fatalnie!!w ciagu tygodnia przytyłam prawie 6 kilogramow.Czuje sie jak wieloryb,a do tego dochodza te okropne mdłosci,zawroty glowy.Dzisaj nawet trudno mi sie oddycha,nie wiem czemu..nigdy nie mialam takich objawów jest to dla mnie jakas paranoja:( napewno odstawie plastry i bede brala Cilest tabletki antykoncepcyjne.Po nich sie nie tyje i mozna liczyc na poprawe samopoczucia,co zupelnie nie dotychy tych plastrów.I co tu duzo mowic pewne rzeczy nie sa tak fantastyczne jak nam KOBIETKA:) sie wydaje.Pozrawiam;0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEATAA 100
Używam plastrów od roku i dla mnie są pewne na 100 %. Co prawda mam bardziej obfite miesiaczki, ale teraz przynajmniej głowa mnie nie boli. POLECAM!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guśkaA
HEY !! Przyklejam plasterki pierwszy miesiąc i teraz mam 2gi przyklejam na ramiona bo lepiej mozna kontrolowac czy sie nie odklejają ;) Trochę brudzą się po rogach i zostaje wokół ciemna obwódka,ktora nie wyglada ładnie.Po odklejeniu mam zaczerienioną skóre w miejscu gdzie był naklejony plaster i troszke swedzi. Jest to moja pierwsza metoda antykoncepcyjna i od razu zdecydowałam się na Evrę. Jeśli chodzi o wieksze skutki uboczne to od poczatku jakies były! Najpierw obfitsza miesiaczka,ktora jak ustala przerodzila sie w plamienie i mam je do tej pory..bol w podbrzuszu (Troche uciażliwe..) i od poczatku 1go okresu stosowania mam strasznie obolałe piersi ..i też zauwazyłam,ze powychodziły mi żyłki na klatce piersiowej..(myślę,ze znikną z czasem jak mój organizm sie do hormonów przyzwyczai..)Narazie nie przytyłam co jest plusem . A jeśli chodzi o alkohol To wystapiła chyba u mnie nietolerancja - po wypiciu na imrezie 2 piwek strasznie wymiotowałam na 2gi dzien :/ . Reszty skutków nie odczułam .. :D mam nadzieje,ze inne równie szybko znikął jak sie pojawiły. Jedynym największym bolem to są koszty Plastrów..55-65zł :|:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia b
ja trafiłam cały zestaw skutków ubocznych; obolałe piersi, nogi a o sexie mogę zapomnieć! mój facet sytwierdził że plasterek to 100% antykoncepcji ponieważ nie mam ochoty na sex i przy pierwszym etapie miałam okres 22 dni!!! a mój lekarz stwierdził że to przejdzie. z drugiej strony kobiety to 'kosmiczne' istoty, ponieważ jaka ludzka istota tyle krwawi i żyje?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez odczuwam
skutki stosowania plastrow - odparzenia w miejscu naklejania plastrow, obolale piersi, sennosc, zgaga, drazliwosc i przede wszystkim 3 raz @ w ciagu jednego cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to ja mam pytanko..
dla mnie super stosuje pół roku POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anty-evrofanka
W ciągu trzech miesięcy przytyłam 5 kg, wróciły niesamowite migreny, piersi po prostu nie mogę dotknąć tak są obolałe i jeszcze dostałam uczulenia. NIGDY WIĘCEJ EVRY! NIGDY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×