Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ally-20

Evra - skutki uboczne

Polecane posty

Cześć! OPUCHLIZNA Bardzo Was proszę o odpowiedź... Nie toleruję pigułek antykoncepcyjnych, antyandrogennych, m.in POTWORNIE PO NICH PUCHNĘ !!! :( I nasilaja mi sie problemy z cerą. Niestety jestem zmuszona brac pigułki... ale ja ich szczerze nienawidzę :( nie dosc ze i bez nich puchnę to jak bede wygladala po? Lekarz chciał mi przepisać w zw. z tymi problemami Spironol (moczopędny) ale czy do tego mozna używac plastrów? Czy wypadaja włosy itp? Jakie daja skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rachap
Witam serdecznie jesli chodzi o plastry Evra to na pocztaku ich brania mialam bole reki na której je przyklejałam, zbieralo mi sie na wymioty oraz mialam straszne bole glowy. Biore regularnie plastry i ogolnie po 2 opakowaniach zaczoł moj organizm sie stabilizowac. czy przytulam tak ale w biuscie to znaczy urusl mi o 10 cm , choc prawie nic nie jadlam i przyznam sie iz moj tryb zycia jest bardzo energetyczny. Te zmiany fizjologiczne mnie zdziwily, nie mialam zadnych badan na poziom chormowów i kazdy lekarz mowil co innego . Nalezy tu podkreslic iz kazdy organizm reaguje inaczej i skutecznosc Evry jest również uzaleznione od naszej wchlanialnosci bo jak wiemy chormon bedacy w plastrze uwalnia sie prze skore. Wsrod moich znajomych rowniez spotkalam sie iz kolezanka miala problemy z sercem i rowniez zmianila swoje ksztalty ciala. Podkreslam iz kazdy reaguje inaczej . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plasterek mi sie odkleja
dlaczego niektore z Was pisza ze nigdy nie odkleil im sieplaster pomimo tego ze chodza na besen sauna solarium itp. a inne ze im sie odkeljaja. ja weszlam raz na basen i mi sie odkleil. od czego zalezy ze jedneym sie dobrze trzymaja a innym odklejaja? przeciez przykleilam tak jak bylo napisane na ulotce. mialam przytrzymac 10 sekund a trzymalam nawet pol mi nuty wiec co zrobilam zle??? co mam zrobic zebym mogla znowu zaczac chodzic tak jak przed zastosowanie evry na basen bez obaw ze mi sie odklei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja, stosując plastry stałam się oziębła. Seks zaczął mieć dla mnie takie samo znaczenie jak np. trawa. Nie było sensu stosować dalej. Przeszłam na Yasminelle i jest lepiej. Każda reaguje inaczej. Może młode dziewczyny reagują na plasterki lepiej? Ja mam 43 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konfa
Hej!!! a czy w przypadku plastrow, w czasie 7 niowej przerwy jest tez 100 % bezpieczenstwo?? bo w sumie o tym nie ma nigdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka1099
Witam dziewczyny! podzielę sie z wami moimi spostrzezeniami: a więc plasterki używam od 2 tygodni i po kolei przechodze wszystkie skutki uboczne tj. zaczęło sie od mdłosci, potem bóle brzucha , wzdęcia, ale spokojnie - mijaja ....wiec teraz to wszystko za mna aktualnie mam zawroty głowy, chec na słone, i rano ciezko mi wstac z łóżka acha i jeszcze mały spadek nastroju.......hmm a tak wogóle zyje :-) i jest ok........cholera chyba was nie pocieszyłam ale cóz, piśze jak jest pocieszyc moge tym ze jestem mega wrażliwą kobietką na wszelkie zmiany w moim organizmie. Więc narazie jakos to wytrzymuje i czekam az dolegliwosci miną. Napewno o tym napiszę........ ach jezeli chodzi o wytrzymałosc to jest jak najbardziej ok. mam na ramieniu.... i nawet nie drgnie ..no moze ciut sie przesuwa jak mięsnie naprężam ;-)..ale to chyba normalne.........pozdrawiam was kochane !!!!! cmok cmok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trinitri
Hey ja stosuje plastry od misiąca no ale jestem z nich srednio zadowolona W sumie po 2 tyg bylo spoko ( 1 plaster mi sie odkleil po 3 dniach) no a w trzecim dostalam przedwczesnie okres i jakis taki dziwny byl Lekarz moiwl mi ze podobno bedzie mniej obfity i krotszy no ale jakos tego niezauwazylam i na dodatek dostalam hm tak jakby krwotoku bo przez ponad tydzien po okresie nosilam podpaski ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Czytajac cale forum to chyba jestem osoba najdluzej stosujacą plastry Evra. Juz ponad 3 lata. Nie mogłam stosować pigułek antykoncepcyjnych więc lekarz przepisał mi plastry i jak ręką odjął wszystkie dolegliwości. Początki zawsze bywają trudne ale po kilku cyklach wszystko powraca do normy. Po 3 latach mogę śmiało powiedzieć że jest to najbezpieczniejsza forma antydzidziusiowa:) oczywiście wymioty, biegunka nie obniżają poziomu zabezpieczenia. W 7 dniach kiedy nie stosuje sie plastrow tez jest kobieta 100% zabezpieczona, pod warunkiem ze po tej 7 dniowej przerwie znowu zalozy plaster. To co zaobserwowałam jako utrzymujaca sie dolegliwosc to obnizone libido;-) ale i na to są metody :) Co do odklejania plastrow - na 3 lata ani razu mi sie nie odkleil ;) Miejsce na plaster musi byc oczyszczone i bez owlosienia (wloski powoduja mniejsza przyczepnosc i mniejsze wchlanianie sie hormonow do organizmu). Ja przyklejam tak ze trzymam caly plaster przez okolo 30 sekund mocno a potem jeszcze wygladzam rogi paznokciem tak zeby mocno przylegal i nie mozna bylo go podwazyc. Odrywanie plastra po 7 dniach nie jest problemem mi odrywa partner :D Jeszcze co do skutkow ubocznych to plamienia podczas uzywania plastrow - moga trwac nawet do pol roku ... ale zawsze warto o tym poinformowac lekarza ktory oczywiscie powie ze jesli to bardzo przeszkadza lub dlugo sie utrzymuje to mozna odstawic i wrocic do tabletek. Ja evre polecam, to juz moja przyjaciolka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margaritaa
Okres po pierwszym opakowaniu jest naprawdę taki obfity? :( kazda z was taki miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane Ja stosuję Evrę 4 i pół roku. Jestem z niej bardziej zadowolona niż nie zadowolona;) Wcześniej nie stosowałam żadnej antykoncepcji aż do urodzenia dzieci. Pierwszą próbą był Cilest, ale dostawałam po nim mocnych krwotoków. Zużyłam jedno opakowanie i od razu przerzuciłam się na Evrę. Od początku nie miałam żadnych skutków ubocznych. W sumie pomyslałam sobie, że tak powinno być (dopiero z czasem zaczełam czytać o tym, że inne kobiety stosujące Evrę mają pewne nieporządane objawy). Miesiączki od razu mi się unormowały. Zaczynają się równo po ściągnięciu plastra a kończą max przy założeniu nowego. Nawet reguluję sobie w ten sposób trochę ich porę, bo gdy mam jakieś plany na wieczór to przyklejam je sobie rano i do wieczora końcówka miesiączki znika. Moimi ulubionymi miejscami do przyklejania są ramiona i plecy (okolice łopatki). Na tyłku przyklejam latem, by ukryć je pod majtkami. Nigdy nie przyklejałam ich na podbrzuszu, bo jakoś bałam się bliskiego kontaktu plastra i wydzielających się z niego hormonów i narządów rodnych. Swędzi mnie zawsze. Najmocniej w pierwszych dwóch dniach po przyklejeniu, ale już do tego przywykłam. Czasami są takie miesiące że swędzi mniej a innym razem bardziej. Nie wiem od czego to zależy. Skóra jest zaczerwieniona po ściągnięciu przez kilka godzin. Najbardziej mnie wkurza i denerwuje brud, który się zbiera w około plastra. Zwłaszcza jeśli chodzi się w ciemnych ubraniach to włoski, meszki z ciuchów momentalnie dostają się pod obrzeża plastra i wygląda to nieestetycznie. Ktoś mi kiedyś polecił wcześniej przemycie miejsca, w którym chce się przykleić plaster tonikiem ALKOHOLOWYM, ale mnie to nie pomogło z tym brudem. Oczywiście skóra zawsze musi być całkowicie sucha. Zwłaszcza wtedy kiedy chcecie przykleić plaster po kąpieli i skóra jest naturalnie wilgotna. Ja zawsze kąpię się w starym plastrze, schnę, odczekuję godzinkę i wtedy dopiero naklejam nowy. Nigdy miejsca nie smarujemy zadnym balsamem przed przyklejeniem..nawet wcześniej. Może dlatego własnie przylega on mi super. Oprócz tych brudnych brzegów. Raz mi się plaster na tyle lat odkleił, kiedy kąpałam się w jakuzi z biczami wodnymi. Od tych trzęsień plaster się zerwał. Ale ogólnie to nigdy. Kąpałam się w nim w basenie, w solonej mocno morskiej wodzie, wchodziłam na solarium i na saunę. Skuteczność gwarantowana:) Moje libido wcale nie spadło. A mąz miał taką nadzieję;) Nie przytyłam. Gdyby ktoś miał sposób na ten brud to byłabym wdzięczna, bo zbliża się lato i wolałabym nosić plaster na ramieniu a nie chować go pod majtkami bo brud wygląda nieestetycznie. w razie pytań z chęcią odpowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g00rka
Podobno u kazdego jest inaczej ale u mnie....jest dramat!!:) Stosuje je juz 3 miesiac! Na poczatku zaczelo sie plamienie ktore trwalo prawie bez przerwy okolo 2 miesiecy! Teraz nie mam juz plamienia ale zaczel sie bol piersi ( dobra wiadomosc jest taka ze urosly o jeden rozmiar co akurat mis ie pdoba) Od kilku sni znowu pojawily sie nudnosci ktore sa dosc meczace! Do tego w ulotce pisza o wzdeciach, bilach glowy, brzucha....wszystko to u mnie wystapilo! Wydaje mi sie ze moja przygoda z plastrami Evra juz sie zakonczyla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolarss
Sprzedam tabletki antykoncepcyjne i nie tylko! EVRA !! Gwarantuję oryginalny lek, oryginalne opakowania i dokładną instrukcję w języku polskim PACZKI WYSYŁAM NATYCHMIAST PRIORYTETEM. GWARANTUJĘ UCZCIWOŚC. Odbiór osobisty Wrocławiu / Olesnicy Lub expresowa wysyłka możliwość sprawdzenia paczki przed odbiorem. Kontakt:gg 1572522 dolarss@o2.pl Telefon 782549605 Chcesz za łatwić sprawe szybko,uczciwie i dyskretnie? Nie zwlekaj ! W razie pytan prosze dzwonic odpowiem na wszystkie pomoge sluze radą ! Daje 100 % pewnosci mozliwosc odbioru osobiscie ! ostatnie 5 paczek !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytowniś
Czytam i czytam wiele tu informacji dość niestety sprzecznych ale taka chyba uroda Evry. Mam dziewczyny pytanie. Pytam w imieniu mojej kochanej kobiety :) Wystąpiło u niej kilka efektów ubocznych: Powiększyły jej się piersi i są strasznie obolałe w sumie cały czas, kilka razy miała mdłości i biegunke, ponadto pobolewa ją brzuch. Jest to pierwszy cykl z użyciem Evry więc chciałem się zapytać czy za drugim razem to minie czy poprostu przekonywać mą wybranke do innej metody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytowniś
3 miesiące to dość długo. Jeszcze jedno pytanie, czy na przykład jeśli te efekty mają ustąpić to zmiane będzie widać podczas następnego cyklu? Skuteczność tego specyfiku też bardzo mnie zastanawia a wartość 98% sam nie wiem czy to wiarygodne. Niestety widziałem jeden komentarz o treści mniej więcej "stosuje plastry evra i jestem w 4 miesiącu ciąży" Troche przyznam szczerze mnie to niepokoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika xyz
a swoja droga fajnie ze juz 1 cykl a piersi sie powiekszyly ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plasterkowa
Witam używam plastrów evra od 4 lat byłam z nich bardzo zadowolona lecz od kilku miesięcy zauważyłam że sraciłam popęd seksualny uważam że to wina plastrów może poprostu za długo je stosuje mam ciągle ochote na słodycze przytyłam nie wiele nie całe 3kg ale najbardziej mnie męczy ten brak zainteresowania seksem wybieram się do ginekologa po pomoc boję się że da mi tabletki zamiast plastrów jestem zapominalska wiec to najlepsza dla mnie metoda po tylu latach to juz wiem ze co wtorek zmieniam plaster lub go odklejam :) Więc polecam ale z przerwami na tabletki Pozdrawiam Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziul
Dziewczyny!! w aptece internetowej na www.doz.pl można zamówić plastry Evra za 44,89zł i odebrać w wybranej przez siebie aptece ! Polecam, po co przepłacać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo zaniepokojona
Czy zdarzyło sie ktorejs z was przerwac na jakis czas stosowanie plastrow jesli tak to kiedy pojawił wam sie okres??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina4567893
hej dziewczyny ja ogolnie zuje sie ok po plastrach sa naprade wygodne... ale mam strasznie wysokie tetno przy tym... i serce mi bije szybko.. mzoe dlatego ze mysle tez o tym strasznie duzo i sie schizuje... czy ktoras tak miala? robilam polroku temu badania na serce i wszytko bylo ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naxxa
Witajcie Ja mieszkam za granica wiec mam bezplatny dostep do plastrow, uzywam ich juz od ponad roku i dotychczas nie doczuwlam zadnych skutkow ubocznych lub jesli mialam bole glowy wiazalam je z innymi rzeczami, ostatnio przemyslamsprawe i mam wraznie ze dokegliwosci jakie odczuwam, bole lewej piersi, mrowienie lewej reki i cieprniecie ciala spowodowane sa uyzwaniem platrow, rowniez moje libido spadlo znacznie. Bylam u kardiologa moje serducho jest w pozadku ale mam wrazenie ze wszystko jest przez plastry??????? Czy to mozliwe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martita.wrocław
mam na sobie plaster evra od 4 dni, wcześniej brałam pół roku tabletki yasminelle ale często po nich miałam biegunki albo wymioty więc nie byłam pewna co do ich skuteczności, okazało się że mam zespół jelita drażliwego i ginekolog przepisała mi evrę - przez pierwsze 3 dni wszystko ok, nic nie czułam, ale dzisiaj mam łydki jak z ołowiu i trochę bolą - myślicie że powinnam odstawić plastry i w ogóle antykoncepcję hormonalną?? to by była tragedia, dodam że mam troche pajączków i kilka bardziej widocznych grubszych żył na łydkach - mam się bać zakrzepicy? mówiłam ginekolog że u mnie w rodzinie praktycznie wszyscy mają żylaki, ale nic na to nie odpowiedziała, tylko zebym spróbowała plastry, a ja nie chce skończyć w szpitalu albo gorzej. Odstawić czy przeczekać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spinka16
ja płaciłam za plasterki 46 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej laseczki
ja stosowalam plastry 3 miesiace - wiecej nie dalam rady, najpiew bralam tabletki 3 lata a potem zmienilam na plastry. poczatkowo straszne bole glowy, mdlosci i wymioty - balam sie ze zaszlam w ciaze!! po ok 1 mcu bylo troche lepiej, bole glowy minely za to zaczely mi rosnac piersi co mnie ucieszylo bo mam mikro 75A ;/ po 3 opakowaniu cycki mialam zajebiste ale rzucil mi sie cellulit na uda a nigdy go nei mialam nawet po tabletkach :( do teraz nie moge sie go pozbyc a wcale nie jadlam jakos wiecej .. po prostu mialam chyba slabsza przemiane i spalanie przy plastrach.. najgorsze bylo jednak to ze w momencie zaprzestania stosowaniaplastrow nie dostlam okresu ! przez 3 miesiace!! mialam mega schizew ze jestem w ciazy robilam testy a tu nic - lekarz kazal czekac. w koncy wszystko wrocilo do normy a ja zerwalam z facetem wiec na razie nic nei biore . ale wtabletkach tez mialam przerwe i okres byl normalnie.. nei wiem kazdy organizm reaguje inaczej ja przytylam mam cellulit i zle sie czulam a na koneic akcja z tym okresem a raczej jego brakiem wiec NIE POLECAM. dla mnie szkoda tesknie za tymi fajnymi cyckami jakie dala mi evra ale co mi po cyckach jak stracilam figure :(( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukreszja
Ja właśnie z wielką radością odkleiłam i wyrzuciłam plasterek. Co prawda stosuję Evre dopiero od 6 dni, ale już mam jej dosyć! Od kilku dni nie wiedziałam co się ze mną dzieje. Ciągle spałam, a wciąż byłam słaba. Nie miałam na nic siły. Bolały mnie mięśnie. Myślałam, że to grypa. Poszłam do lekarza i nic! Oprócz tego potworne mdłości!!!! Dziś doszłam do wniosku, że to pewnie przez plaster. Mam nadzieję, że jutro będę jak nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliolila
Dziewczyny uważajcie na plastry Evra.Biorę je od 6 m-cy więc mogę coś na ich temat powiedzieć,nawet na początku je chwaliłam,czułam się dobrze nie licząc pierwszego m-ca gdzie cały m-c krwawiłam i nabawiłam się anemii.Potem miało być lepiej i było,nie licząc ostrych bóli głowy które brałam za bóle zatok.Przy 6 opakowaniu wyszło szydło z worka,zaczęły się znów krwawienia,bóle pleców,objawy typowo grypowe.Poszłam do ginekologa.Poradził mi donosić 3 plasterek do końca i zmienić na tabletki-nie dałam rady.Wieczorem ból nóg i tzw.grypowe rwania w mięśniach były tak ogromne że zerwałam plaster i wzięłam szybko aspirynę,która pomogła nieco i mogłam spokojnie usnąć.Niestety teraz mam obawy czy nie dorobiłam się zakrzepicy żył bo nadal bolą mnie mięśnie rąk,nóg...właściwie boli mnie wszystko.Jutro idę znów do poradni K.Takiego badziewia jeszcze nie widziałam i czytając opinię dziewcząt które używały plastrów to widzę że skutki uboczne po plastrach są o wiele częstsze i groźniejsze niż po tabletkach,więc nie jestem sama w tym koszmarze a miało być tak pięknie.:-)))Nie jestem nowicjuszką w tych sprawach i wiem co piszę....Jeśli już nawet zdecydujecie się na plasterki obserwujcie siebie uważnie!!!!...bo jeśli przegapicie jakieś objawy może być kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka1977
A ja mam drugi plasterek i ogólnie nie jest tak tragicznie poza.......bólami głowy i niekończacym sie okresem. I w sumie nie czuję się źle tylko........mam szaloną ochotę na seks , a nie mogę, bo ciaglę krwawię :(. Oby to mineło (albo okres albo ta ochota).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLECAM POLECAM I JESZCZE RAZ POLECAM :) u mnie zero skutków ubocznych, przytyłam 2kg (akurat u mnie to dobrze) i trochę piersi się powiększyły...czuje się świetnie a tak już od prawie roku. Ochota na sex ogromna :) jedyny minus to brudzi się trochę, ale nie można mieć wszystkiego ;p gorąco polecam... wiadomo że każda kobieta przyjmie Evre indywidualnie, ale warto spróbować. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajjajajjaja
mam maly problem gdyż w 1 dniu okresu nakeilam pierwszy plaster, po tygodniu zmienilam za 3 zmieniam na 3 plaster, a okres mam juz 13 dzien... czy to skutki uboczne? czy jkoiras z was miala podobny problem? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annaaaa
ja płacę niecałe 42zł ;) - Lublin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×