Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ally-20

Evra - skutki uboczne

Polecane posty

Gość jozefina
Ja niestety przytylam 2 kg, ale teraz walcze by schudnac:) We wrocku place 55 zl:) I ogolnie jestem zadowolona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie do Jozefiny. z jakiego powodu przetylas? wzrost laknienia czy zatrzymanie wody w organizmie? ja wlasnie zaczynam z plasterkami i boje sie ze przytyje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozefina
Wzrost laknienia, niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam wzrost laknienia przy tabletkach, mialam nadzieje ze przy plasterkach tego nie bedzie :( pierwszy plasterek naklejam za 2,3 dni i juz mam dola :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam wzrost laknienia przy tabletkach, mialam nadzieje ze przy plasterkach tego nie bedzie :( pierwszy plasterek naklejam za 2,3 dni i juz mam dola :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozefina
Nie stresuj sie!! Po pierwsze nie każda kobieta tyje po plasterkach a po drugie jesli bedziesz umiarkowanie jadla to na pewno nie przybedzie Ci zbednych kilogramow. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medeski
Hello dziewczęta! Polecam sieć Euro Aptek, kosztują 49 zł i jest to cena normalna, a nie promocyjna:) W każdym większym mieście powinna się znajdować choć jedna taka apteka (najczęściej w supermarketach, albo centrum miasta). Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam temet! Mam pytanko do stosujacych plastry Evra: czy przy pierwszym plastrze przyklejonym w pierwszym dniu miesiączki miałyście obfite krwwienie? Jeżeli tak to jak długo było ono obfite i czy było tak przy każdej miesiączce czy tylko na poczatku. Pytam bo dopiero zaczęłam swoją przygodę z antykoncepcją i to własnie plastrami Evra i nie wiem czego mogę się spodziewać.Zawsze miałam regularne miesiączki i nie były zbyt obfite oprócz 1 dnia. A teraz juz drugi dzień z plastrem i tak się ze mnie leje że coś okropnego:(((. Nie wiem czy wybrać cały cykl plastrów czy też udać się do lekarza po jakieś inne tabletki ale dla mnie to i tak było by kolejne strzelanie na oślep bo niewiem czy tabletki nie dawałby takich samych objawów. Proszę dziewczyny, piszcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozefina
Moim zdaniem powinnaś zaczekac i dokonczyc opakowanie Evry i zobaczyc jak bedzie w nowym cyklu. jesli problem sie powtorzy wtedy zglos sie do lekarza. Skoro to Twoje pierwsze hormony to może tak właśnie organizm sie do nich przyzwyczaja. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak
a kiedy przykleic pierwszy plasterek,jesli teraz stosuje pigulki.pierwszego dnia miesiaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak pierwszego dnia miesiaczki przykleja sie pierwszy plasterek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak
dzieki za odpowiedz Dj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak
DJ,dzieki za odpowiedz!!!na ulotce jest to jasno napisane,ale ktos na ktoryms forum napisal cos innego wiec wolalam byc pewna.a za niedlugo jest TEN wielki dzien,kiedy przylkejam plaser.szczerze piszac nie spodziewam sie rewelacji,ale musze sprobowac cos zrobic,bo sama siebie wykoncze tymi tabletkami.takie mam dolki,ze nie moge ze soba juz wytrzymac. a jak Evra nie pomoze to rzucam to w diably i ...niech sie dzieje co chce.prezerwatywy chyba mozna polubic.ech,czy to nie moglo by byc prostsze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fikołek
a ja uzywam już Evry od pół roku :-) Jestem bardzo zadowolona, oczywiście pierwszy miesiąc był straszny - jeśli chodzi o psychikę... zastanawiałam się czy to na pradwdę działa, mniby mój ginekolog mnie uspokajał i zapewnial ze wszystko będzie ok :-) No więc pierweszy miesiąc miałam plasterek na ramieniu - co chwilę patrzyłam czy jeszcze jest na miejscu, a mój chłopak miał mieszane uczucia... nie bardzo wierzył w moc tej Evry... Ale poczytał sobie w Internecie o tych plasterkach i chyba sie przekonał :-) Ja też sie przekonałam :-) Jedyny efekt uboczny to podrażniona skóra... ale nie jest to aż tak uciążliwe Teraz nawet plasterki juz mi sie nawet na rogach nie odklejają no i przestały się fałdować :-) Od jakiegoś czasu przyklejam je na podbrzuszu - jakoś bardziej mi pasuje niż na ramieniu... No i nie bardzo lubię jak się skóra brudzi od kleju na około plasterka, na szczescie szybko mozna się tego pozbyć :-) Za plasterki płacę 56 zł, wiem jest to niemało, jednak za taką wygodę byłabym wstanie zapłacić nawet więcej... tylko raz w tygodniu muszę pamiętać o antykoncepcji! Muszę przyznać że zwykłe tabletki zdażało mi sie zapominać łykać :) Polecam wszystkim Evrę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość withheld
hej dziewczyny, ja też stosuję te plasterki (jeszcze) ale w tym miesiącu zdarzyło się coś, czego nie potrafię w zaden sposób wytłumaczyć. Zaczęło mi się plamienie, na początku była to ciemna, brunatna krew, później leciało coś białego, serowatego (myślałam że to może upławy, w necie były informacje o nich, ale żadna nie pasowała do tego co ja mam), a po tygodniu znowu zaczęła lecieć krew, tym razem intensywnie czerwona... Nic mnie nie boli, może czasami brzuszek troszkę, tak jakbym miała okres... Chciałam iść do doktorka, ale nie poszłam (tu przyczyny są róże). Stwierdziłam, że był to ostatni miesiąc tych plasterków. Ogólnie nie miałam do nich zastrzeżeń, ale są drogie i jak na taką ilość stosunków jaką teraz mam, jest to po prostu nieopłacalne, no a w dodatku te plamienia... Zdarzyło wam się coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA TEŻ JESTEM ZACHYBA
DZIEWCZYNKI. ja za tydzien naklejam 1-szy.I JAK TO Z NIMI JEST?pierwszy, w pierwszy dzień miesiączki?Potem mija 7 dni i odklejam na 8 dzien?i naklejam nastepny?w inne miejsce?Prosze,niech ktoras napisze mi schemat stosowania na cały cykl az do przerwy na okresik!!!!! A i jeszcze jedno.Plastry niweluja bóle miesiaczkowe??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA TEŻ JESTEM ZA CHYBA
a i jeszce jedno.je sie zmienia o tej samej godzinie?wiem,ze mam ulotke ale wiecie jak to jest,tam wszystko takie naukowe.kurcze najlepiej jakbym zobaczyla taki schemat na kalendarzu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość withheld
Ok, to ja Ci mogę napisać, jak to stosować. Załóżmy, że dziś (piątek) Ci się zaczyna okres, dziś więc musisz nalepić pierwszy plasterek, nosisz go przez 7 dni, i zmiana jest zawsze tego samego dnia tygodnia, czyli również w piątek (za tydzień :-)). I tak aż do trzeciego plasterka. Jak Ci się skończy opakowanie, robisz przerwę (czyli odlepiasz plaster w piątek, i za tydzień również w piątek przylepiasz plaster z nowego opakowania). Co do godzin przylepiania, to wydaje mi się, że nie ma to większego znaczenia. Hormony są uwalniane i tak przez dłuższy okres niż równo 7(dni)*24 (godziny). Aha, pytałaś jeszcze czy zmniejsza bóle.. U mnie zmniejszyło, i spowodowało też, że okres był krótszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA TEŻ JESTEM ZACHYBA
witheld!!! wielkie dzieki!!!!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA TEŻ JESTEM ZACHYBA
witheld!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA TEŻ JESTEM ZA CHYBA
WITHHELD-sorki za byka w nicku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj bylam znowu u gina, i tak powrocilysmy do tematu tych plastrow, i pani ginekolog powiedziala mi ze jak od roku sa one u nas w polsce, tak bardzo duzo dziewczyn chce sprobowac tej nowej metody, i w sumie tylko ja i jeszcze jedna dziewczyna mialysmy fizyczne problemy, ja - bo mnie skora potwornie swedziala, nawet gdy juz plaster byl dawno odklejony, a tej drugiej bo jej sie wszystkie plastry notorycznie odklejaly, cos w skorze musialo byc czy cos ;) a tak glownym problemem byla psychka - zwlaszcza u dziewczyn ktore wczesniej stosowaly tabletki :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominisia
Dziewczyny mam do sprzedania 4 plastry Evra za 55 zł mój kontakt 608618074

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA TEŻ JESTEM ZA CHYBA
dziewuszki a plaster dziala antykoncepcyjnie od pierwszego naklejenia,w sensie ze od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA TEŻ JESTEM ZA CHYBA
dziewczyni,i jeszcze jedno!!! jak tam jest z plastrami np przy piciu piwka i braniu leków np antybiotyków????odpiszta!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem juz drugi mieisac na plasterkach i jak na razie nie zauwazylam u siebie skutkow ubocznych (nawet wracam do swojej wagi :)) Problem w tym ze nie chce stosowac tego typu antykoncepcji (stosuje plasterki na wyrownanie gospodarki hormonalnej :/) sporadycznie uprawiam sex i sadze ze niepotrzebnie stosuje :) boje sie tylko ze jak je odstawie to znowu nie dostane okresu i znowu przytyje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plastry tak samo działają antykoncepcyjnie jak i pigułki, z tym ze plastry wchłaniają się prosto do krwioobiegu natomiast pigułki poprzez przewód pokarmowy. Jedyne co na pewno obniża skutecznoś hormonallnej metody to na pewno antybiotyki. Zapraszam www.forum.antykoncepcja.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×