Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ally-20

Evra - skutki uboczne

Polecane posty

Gość kigoga
Hej ! Mam naklejony drugi plasterek (od środy). Początkowo było wszystko ok'y. Krwawienie normalnie, żadnych niespodzianek. No, ale na 4-5 dzień się zaczęło!! Nudności, wymioty, bóle głowy, bóle brzucha,ogromna opuchlizna całego ciała (twarz,ręce, nogi jak balony itd.).Także bardzo niskie ciśnienie i puls (90/50/50),no i gorączka! A wczoraj dodatkowo ból piersi (fakt,że są większe ale to raczej opuchlizna). Byłam wczoraj na wynikach.Oprócz lekkiej anemii nie ma nic. Ale jak teraz poczytałam Wasze wypowiedzi, wiem,że muszę odkleić to świństwo!!!! Napiszę za kilka dni jak jest. Pozdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cilest czy evra
Hey, to co przeczytałam bardzo mnie zaniepokoiło gdyż biore od ponad roku ciles( skutki uboczne jedynie czasem bole glowy,przytyłam 6 kg, brak checi na sex, a jesli chodzi o podniecenie sie jest to nie mozliwe musze z partnerem wspomagac sie zelami) - dzis mam zamiar uzyc pierwszy raz Evry. Nie wiem co mam robic moj lekarz powiedzial ze moge spokojnie zastapic tabletki plastrami bez czekania na miesiaczke cytuje"ciles jest odpowiednikiem o tym samym skladzie co EVRA" Fakt kazda kobieta inaczej reaguje na leki zaryzykuje skoro je juz kupilam Napisze za pare dni czy i mnie cos dopadło. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kigoga
Hej !!! I jest dobrze !!! W czwartek nocą odkleiłam plasterek i już po około 3 godzinach ból nóg zelżał. Ale rano dla odmiany strasznie bolały mnie jajniki !!! Po 3 no-spach, przeszło. Teraz bez porównania czuje się super, choć wczoraj dostałam znów miesiączkę. Ale to jest nic z tym co przeszłam z plastrami !!! Swędzi mnie jeszcze trochę skóra ale myślę, że i ta dolegliwość ustąpi. Widać, ta forma antykoncepcji nie dla mnie. Pozdrawiam odważne i wytrwałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MadziaBaluty89
Czesc dziewczyny! Mam takie pytanie bo od trzech dni stosuje plastry Evra i wczoraj pojawily sie bardzo nieznosne obiawy miedzy innymi bol w podbrzuszu, napady zimna i goraca, zawroty glowy i wymioty ogolne oslabienie organizmu...I chcialam sie spytac was czy powinnam je odstawic, dolegliwosci powoli sie zmniejszaja ale boje sie ze moze mi sie cos stac...Czy ktoras z was miala moze taki sam przypadek???Prosze o odpowiedz...Z gory dziekuje:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julci3k
Wzięłam już receptę na plasterki, ale zastanawiam się. Po przeczytaniu waszych opinii już sama nie wiem co robić. Nie wiem jak moje ciało zareaguje na Evre. Boję się, bo zbliża się lato-żeby mi się nie odklejały na plaży, żeby nie przytyć i żebym po odstawieniu spokojnie mogła zajść w ciąże bez żadnych problemów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MadziaBaluty89
Witam!!! Na szczescie moje dolegliwosci minely...teraz czuje sie juz dobrze.Mam nastepne pytanie co robic jesli blaster sie odkleja mam go na zewnętrznej górnej części ramienia i ma czesty kontakt z woda ale tego nie zmnienie bo przeciez nie przestane sie myc:)Brzegi plastra sie odklejaja i podnosza do gory, boje sie bo to jest piaty dzien od przyklejenia plastra. W jakim stopniu musi byc przyklejony plaster aby odpowiedznio dzialal???Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dankaOiO
witam Was dziewczynki !!! ja stosuje evre od około 6 miesiecy. ogólnie jestem zadowolona :) ale od około 2-óch miesięcy boli mnie pierś. Na początku dwie, potem raz jedna raz druga, a teraz od dłuzeszego czasu jedna, to nie jest ból ale takie dziwne uczucie jakby coś w tej piersi było... nie umiem tego wytłumaczyć, bylam u ginek. zbadała mnie dłońmi powiedziala ze wszystko ok. martwie sie, musze zapisac sie na usg. jakies 3 lata temu brałam cilesty i wtedy tez miałam problem z piersią... antykoncepcja chyba mi nie sprzyja :) JEŻELI MIAŁYŚCIE COS PODBNEGO NAP[ISZCIE. CZEKAM I POZDRAWIAM WAS :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dankaOiO
witam Was dziewczynki !!! ja stosuje evre od około 6 miesiecy. ogólnie jestem zadowolona ale od około 2-óch miesięcy boli mnie pierś. Na początku dwie, potem raz jedna raz druga, a teraz od dłuzeszego czasu jedna, to nie jest ból ale takie dziwne uczucie jakby coś w tej piersi było... nie umiem tego wytłumaczyć, bylam u ginek. zbadała mnie dłońmi powiedziala ze wszystko ok. martwie sie, musze zapisac sie na usg. jakies 3 lata temu brałam cilesty i wtedy tez miałam problem z piersią... antykoncepcja chyba mi nie sprzyja JEŻELI MIAŁYŚCIE COS PODBNEGO NAP[ISZCIE. CZEKAM I POZDRAWIAM WAS :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dankaOiO
dankaOiO witam Was dziewczynki !!! ja stosuje evre od około 6 miesiecy. ogólnie jestem zadowolona ale od około 2-óch miesięcy boli mnie pierś. Na początku dwie, potem raz jedna raz druga, a teraz od dłuzeszego czasu jedna, to nie jest ból ale takie dziwne uczucie jakby coś w tej piersi było... nie umiem tego wytłumaczyć, bylam u ginek. zbadała mnie dłońmi powiedziala ze wszystko ok. martwie sie, musze zapisac sie na usg. jakies 3 lata temu brałam cilesty i wtedy tez miałam problem z piersią... antykoncepcja chyba mi nie sprzyja JEŻELI MIAŁYŚCIE COS PODBNEGO NAP[ISZCIE. CZEKAM I POZDRAWIAM WAS :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka2ka2
Ja za plastry zapłaciłam 45zł jest to apteka przy Radiu Polskim nie pamiętam jej nazwy. Oczywiście W WARSZAWIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lol_lol
mam dziewczyny pytanie: przeczytałam Wasze posty i nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie - jesetm w trakcie pierwszego plastra, nie miałam do tej pory żadnych skutków ubocznych, poza tym, że zawsze miałam dość obfity okres, który trwał 5 dni, a teraz okres skończył mi się po 3 dniach i mam bardziej \\\"plamienie\\\" niż okres.... no cóż... po tym, jak się naczytałam o Waszych wydłużonych okresach, zastanawiam się, czy wszystko ok? dodam, że jest to moja pierwsza antykoncepcja. dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kesjunia
ja kupuje za 45zł opakowanie i nie przytyłam, nie mam w ogóle większego apetytu co mnie zdziwilo, ale za to jak zmieniam plaster na nowy to w pierwszy dzień jest mi bardzo słabo i niedobrze i mam obrzydzenie do jedzenia. a plamienie wystepuje gdy stosuje sie bez przerwy dwa opakowania tak pisze w ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kesjunia
a poza tym to bardzo piersi mi urosly i mnie bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Femiga
Hej, plasteków używam dopiero 2 m-ce, ale już rozważam wszystkie za i przeciw. W sobote ściagnęłam ostatni plsterek drugiego opakowania i dzisiaj czuje sie świetnie, ale poprzedni tydzień to był jakiś koszmar, a dodam, że nie należe do specjalnie wrażliwych osób i rzczy typu bóle głowy, nudności czy ogólne rozbicie nie przeszkadzaj mi funkcjonować. Problem twi w tym, że miałam wrażnie jakby mnie ktoś "dopompowywał" z dnia na dzień. Najgorsze były UDA!!! Spuchły mi. A dodoam, że zawsze byłam szczupła, wręcz chuda i taka zmiana z dnia na dzień to było coś jak zjawisko, mimo że cały czas chodze na fitness i nie jem specjalnie więcej niż wcześniej. Czy miałyście podobnie?Czy to się może ureguluje, wiele z Was pisze, że najgorsze są trzy pierwsze cykle?Przeczekać jeszcze jeden czy odrazu przejść na coś innego? Ale poza tym to plastermi mają dużo plusów: urosły mi piersi:), ochote na sex chyba nawet większa, nic mi sie nie odkleja mimo ćwiczeń i basenu, no i zmiana raz w tygodniu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaya86
witam ! stosuję plasterki 3 miesiąc i jestem coraz bardziej zadowolona ! po pierwszym tygodniu stosowania chciałam zrezygnować : obfite krwawienie,straszny ból brzucha,wymioty,zawroty głowy.po drugim było lepiej chociaż występowały niewielkie plamienia,po trzecim było już calkiem ok.a teraz jestem w pełni zadowolona!!! nic nie przytylam po nich,a co mnie bardzo cieszy - urosły mi piersi ;))) więc polecam z czystym sumieniem ! aha , plasterki kupuję za 49zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0naKn
Też przez 3 lata byłam zadowolona,bo nie było nic co by nie pasowało.Ale wszystko co dobre kiedyś sie kończy:/ Po 3 latach je odstawiam,ale pewnie jeszcze do nich wrócę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alennna
ja stosuje plasterki od ponad pół roku. Więc w pierwszy dzień naklejenia plasterka wszytsko było ok, ale problem zaczął się już w trzecim dniu, gdzie wystapiły u mnie wymioty, zawroty głowy, okropnie złe samopoczucie, mdłości i ból w nogach... Odrazu odkleiłam, i po miesiącu czasu spróbowałam znowu i musze powiedzieć, że jedyne ze skutków ubocznych to były wtedy bóle głowy, które że tak powiem'przetrwałam' dzielnie;) Później sytuacja całkiem się unormowąła i w ogóle nie czułam żadnego dyskomfortu noszeniem plasterków, az do dnia gdy zapomniałam przykleic na czas nowego, przykleiłam po 3 dniach. Zaczęły sie plamienia i bóle brzucha, najgorsze że strasznie cierpły mi nogi, wystraszyłam sie tego bo pamietam że zanim zaczęłam używac evry to moja pani dr uprzedzila mnie że nalezy natychmiast przerwac stosowanie plastrów gdy pojawi sie ból w którejkolwiek z kończyn... ból w prawdzie minął, ale to są jednak hormony i wiem sama po sobie, że niczego nie wolno robic ani podejmowac na własną rekę! Może któreś z was dziewczyny moje wypociny sie przydadzą, bo sama całkiem niedawno przez kupnem 1ego opakowania evry, czytałam wszystkie forum w necie na ten temat;):) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytalskaawaafadfd
a czy ktoras z Was po odstawieniu miala nieregularne miesiaczki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosuje plasterki EVRA juz ponad 3 lata i wszystko jest w jak najlepszym porzadku. nie tyje, nie chudne, nie mam zawrotów głowy a najlepsze jest to ze w miedzyczasie wyjechalam do Anglii do pracy i nie byo problemu zeby isc do lekarza i poprosic o recepte na EVRE i okazalo sie ze antykoncepcja w Anglii jest za darmo, wiec tylko rok w sumie kosztowaly mnie te plasterki 56 zl miesiecznie, a teraz mam je za darmo :) POLECAM! PS. nalezy sie skonsultowac z ginekologiem czy mozna stosowac plastry w razie alergii czy skutków ubocznych i po miesiacu stosowania rowniez sie zglosic na cytologie, jesli wszystko jest ok, to mozna stosowac dalej i pamietajcie o wizycie przynajmniej rz do roku! :) Pozdrawiam Wszystkie Panie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnula650
A dzis kupiłam pierwsze op i zapłaciłam 39 zł(warszawa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolettaww
Witam! Ja mogę odsprzedac jedno opakowanie plasterków Evra, zużyłam dwa ale kompletnie mi nie odpowiadają zaczęłam puchnąc. Kupiłam je za 40 zł i za tyle odsprzedam zostało mi jedno opakowanie wioletta.malesza@neostrada.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w trakcie pierwszego opakowania, plaster drugi strasznie mnie mdli, non stop, czy zjem coś, czy nie - mam okropne mdłości, cały czas mi niedobrze... biustonosza nie zdejmuję, bo chyba piersi by mi odpadły z bólu... śpię w nim... no zdejmuję na chwilę do mycia - raz dziennie - i jakoś cierpię przez te 5 minut... zastanawiam się czy długo jeszcze? wiem, że są skutki uboczne... ale ile można.... ja już prawie 2 tygodnie cierpię z powodu tkliwości piersi i mdłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolettaww
Mi tez było bardzo niedobrze i na dodatek strasznie bolała mnie głowa. Jak Ty to robisz ze tak chudniesz??? Zdradz sekret:))) Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnula 650 a gdzie kupiłas plasterki??? 39 zł extra cena:) Pozdrowienia dla wszystkich! Kazdy musi sam wypróbowac bo kazdy organizm jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniela20
ja tez zdecydowalam sie na te plastry. dopiero zaczynam jestem ciekawa jakie beda skutki. ja w bydgoszczy zaplacilam za nie ok 42zł ale moze jeszcze znajde gdzies tansza apteke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze zna ktos apteke w warszawie gdzie sa tanie plasterki evra??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi87
Hej Dziewczynki stosuję już plastry od 4 lat z przerwami żeby organizm trochę odpoczął. Powiem tak ginekolog nie robiła mi żadnych badań tylko wywiad(ogólnie to są moj pierwsze środki antykoncepcyjne) ale jeśli coś zauważe niepokojącego to proszę ją o skierowanie ( tak było w przypadku piersi zrobiłam usg i wszystko jest wporządku poprostu trzeba się kontrolować ) na początku stosowania miałam problemy ze strony żołądka; wymioty bolały mnie piersi, ale nie przytyłam (chociaż chciałam ). Dziewczyny przeczytajcie sobie ze zrozumieniem ulotkę jest ona czytelnie napisana. Wszystko i plaster przyklejacie w ten sam dzień , np. dostajecie okres w czwartek przyklejacie 1szy plaster w czwartek 2 gi w następny czwartek 3 kolejny czwartek. pózniej robicie przerwe i znowu przyklejacie plaster w Czwartek bez względu czy dostajecie plamienie z odstawienia czy nie. (bo tak się nazywa Nasz okres -plamienie z odstawienia plastra).Ja plamienie dostałam dopiero po 7 dniach po odklejeniu 3 plastra z Mojego 1szego opakowania Evra. Więc się nie przejmujcię jeśli nie dostaniecie nawet wogóle plamienia bo może tak być , albo będziecie mieć bardzo skąpe może trwaćtylko 2 dni.Trochę się brudzi w każdym miejscu. W moim przypadku wogóle się nie sprawdziło naklejanie na podbrzuszu odklejał się polecam na pupie albo na ramieniu. A co do Kolesia który napisał, że każda która ma plastry evra w widocznym miejscu musi byc puszczalska? Mylisz się kolego . Ja mam stałego partnera i planujemy w tym roku ślub. I nie oznacza że odrazu dziewczyna jak się zabespiecza to jest puszczalską. CZYTAJCIE ULOTKI TAM JEST WSZYSTKO NAPISANE BO NIEKTÓRE DZIEWCZYNY TU GŁUPOTY PISZĄ a takie dziewczyny (stosujące krótko metode antykoncepcji)głupot się naczytają a pozniej tak jest idzcie do ginekologa. Ja w ciązy nie jestem Jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milik
Używam plastrów długo - 4 lata. Cena ich rośnie i to jest ich minus! Minusem jest również to, że są nieestetyczne (brzegi robią się brudne). Teraz mam połroczną przerwę ze względu na mięśniaki (podejżenie, że plaseterki przyspieszają ich powstawanie). Plusem jest komfort noszenia (pływam systematycznie 3 razy w tygodniu po 2 km i nigdy mi się nie odkleiły), brak efektu tycia i pilnowania godziny itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dulcis
Witam, wczoraj przykleiłam 1wszy plaster, tragedia minela chyba godzina i odrazu mialam przyspieszone tetno i bol serca ;O przestraszylam sie ale wytrzymalam do rana myslalm ze to organizm reaguje na hormony bo to moje 1wsze w zyciu ale gdy sie obudzilam bol byl niesamowity i zaczela mnie reka bolec :( wiec odlepilam, pieniadze poszly w błoto . dodam ze pani gin oczywiscie nie zobila mi zadnych badan chcialam tabletki ale zaproponowala ze plastry lepsze i nie niszcza zoladka. Czy po tabletkach tez bym miala taka reakcje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dulcis
Czy ktoras z was miala tez takie objawy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×