Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ally-20

Evra - skutki uboczne

Polecane posty

Gość kiczo
dziewczyny, czy wy tez mialyscie/macie takie dziwne uplawy? niby to wodniste niby nie... ogolnie jakies dziwne i w duzej ilosci... jestem w trakcje 2 plasterka, a tak w ogole to jestem z nich zadowolona :) zeby jeszcze piersi urosly to juz w ogole bedzie super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaP20
Ja stosuje plastry od dwuch lat,i teraz zastanawiam sie nad zmianą na coś innego,bo przez cały okres stosowania plastrów troche mnie sie przytylo.nasilila mi sie migrena(jest czestsza),mam strasznie złe samopoczucie ,denerwóje sie bez powodu,i tak sobie myśle że spróbuje teraz spiralki,bo chce coś albo jednoskładnikowe,albo wogóle bez hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaP20
a i zapomniałam dodać,że podczas kuracji plastrami popadłam w depresje ,która nawraca co jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka682
Witam drogie Panie ja swój pierwszy plaster nakleiłam w sobotę( dzień miesiączki) jak na razie nie zauważyłam nic niepokojącego, nie mdli mnie nie czuję się osłabiona. jak na razie wszystko ok. Też chciałabym aby mi piersi urosły o jeden rozmiar chociaż:D Mam nadzieję że en pierwszy sposób antykoncepcji będzie dla mnie dobry, nakleiłam plasterek na pośladku i trzyma się idealnie, rzeczywiście brzegi plasterka z początku trochę się przybrudziły ale wzięłam gąbkę z mydłem i teraz jest czyściutki ani się nie odkleja... czytając te posty zastanawiam się czy skutki uboczne nie wystąpią za jakiś czas czego bym nie chciała, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monq
na zawsze naklejbrzusze (tak ze jak mam majtki to plasterek sie ladnie pod nimi chowa) Jesli moge spytac to tak "na gore" posladkow za plecami zaraz nakleilas? Przeciez pupa sie rusza;p hehe Trzyma sie mowisz? A ja ma pytanie, prosbe.. czy ma ktoras rozparowane opakowanie? Potrzebuje JEDNEGO plasterka. Moze ktoras chcialaby przeslac poczta, mozemy sie dogadac :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 2 plasterki
z rozpoczetego jakis czas temu opakowania. ale niestety bede miala do nich dostęp dopiero w poniedzialek. A co do plastrow, teraz mam przyklejony na posladku 3 plasterek i jest on moim ostatnim, wracam do tabletek. po roku stosowania podwyzszony cholesterol i fibrynogen (rok temu robilam badania i bylo ok). ogolnie antykocepcje hormonalna stosuje dosyc dlugo. przez ten rok przytylo mi sie, i czasami pojawialy sie plamienia w trakcie "cyklu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 2 plasterki
jakbys byla zainteresowana hexa69@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyhormon
Czesc! Nakleilam drugi plaster, mam mdlosci, wilczy apetyt oraz wrazenie, ze noga mi puchnie... Chce je zdjac ale czy nie za szybko? Moze warto przeczekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monq
Hormony roznie oddzialuja na organizm.. Ja np po tabletkach Novynette czylam sie fatalnie i mialam przez miesiac krwawnienie.. (wytrzymalam do drugiego blistra i sie poddalam) Gine przepisala mi plastry i CACY :) Czesto tez skutki uboczne siedza Ci w glowie i jesli np obawisz sie skutkow uboczych to podswiadomie sobie je tworzysz.. Oczywiscie nie ma co sie meczyc, sama musisz uznac na ile niewygodnie Ci z nimi jest.. Generalnie wedlug opakowania organizm przed 3cykle sie przyzywczaja.. (3 opakowania). Zawsze mozesz skonsultowac sie z gine. Ona pewnie lepiej wie jakie obiawy wykluczaja, a jakie moga minac :] A pytanie do Was dziewczyny, ile placicie za opakowanie Evry i GDZIE kupujecie? Ja w Gdanku przy dworcu glownym i place (od roku ta sama cena) 39.90zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vogelchen
mam do odstąpienia plastry Evra 2 op. ( w dobrej cenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamtarammtam
Własnie zużyłam pierwsze opakowanie plastrów, pierwszego dnia okresu po przyklejeniu plasterka dostałam mdłości, i w sumie tak co tydzien- gdy rano przyklejalam plaster juz po poludniu mialam mdlosci, ktore trwaly jeden wieczor-a nastepnie dluzej 2 dni. Na poczatku bylo tylko to, ale w drugim tygodniu dostalam najpierw plamienia a nastepnie po dwoch dniach plamienia dostalam okresu(ledwie 10 dni od pierwszego dnia ostatniego okresu!) i bardzo duzych boli w podbrzuszu.. Ginekolog mowila ze bole okresowe(które u mnie byly typowe) powinny ustac dzieki plastrom jednak te byly jednymi z mocniejszych jakie mialam i trwaly 4dni! zawsze mialam 1 max 2 dni poza tym czuje sie troche opuchnieta, choc nie jestem pewna czy to przez plastry czy nie.zastanawiem sie czy nie przestac stosowania, jestem umowiona do ginekolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JJJGGGHHHTTT
ODSPRZEDAM 2 OPAKOWANIA PLASTROW EVRA. PROSZE PISAC SMS: 695 512 249 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolciasnk3
ja przyklejam plasterki juz drugi rok, i jestem zadowolona, owszem przez ten czas 2 mi sie odkleiło ale to przez długa kąpiel,nie przytyłam wrecz odwrotnie , jedyny minus to dzien przed miesiaczką mam okropna migrene ze czasami tabletki przeciw bólowe nie pomagaja i jestem okropnie słaba i spiaca ale to tylko przez jeden dzien, nie wiem czy tylko ja tak amam czy któras z pan tez tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka1989
witam ja stosuje plastry od wczoraj dzisiaj rano mialam biegunke i caly dzien jestem ospala o tym ze mam okres juz nie wspomne ale to chyba normalne wiec sie n ie przejmuje a co do ceny utrzymanie dziecka miesiecznie jest o wiele drozsze niz plastry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borys187
plastry Evra - sprzedam ! fleczer1@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała kofeinka
dzisiaj przykleiłam pierwszy plasterek i na początku było wszystko ok, tzn. nie było żadnych pęcherzyków z powietrzem a po kilku godzinach cały plasterek wypełnił się pęcherzykami mimo, że nadal dobrze przylega do ciała. czy powinnam się tym martwić? a może powinnam odkleić go i jeszcze raz przykleić? dziewczyny doradźcie coś ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasniie przykleilam drugi plaster.Nie mam takich skutkow jak po tabletkach-bralam yaz i czulam sie fatalnie,jakby mi sie zyly zatykaly. Jednak po plastrach jestem strasznie rozdrazniona, maz juz ;edwo ze mna wytrzymuje:)a to do mnie nie podobne. Tez ktoras z was tak miala?czy to przeszlo?Mam tez wieksze laknienie. i to nawet nie chodzi o to, z mam chec jesc tylko, ze ja nie zjem co 3 godz to mi slabo sie roi. Czy to jest nor,malne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cindy656
Kupię opakowanie plastrów evra za pobraniem z możliwością sprawdzenia zawartości kontakt gg38573075 e-mail buziaczek12345@inter ia.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmm81
witam. zaczełam stosowac plasterki 6 tygodni temu. lekarz mi je polecił bo mam od wielu lat refluks i zespoł jelita wrazliwego. co u mnie oznacza czeste biegunki wiec skutecznosc tabletek była ok. 50%. co do skutkow ubocznych nie byłp bolow głowy mdłosci ani przyrostu wagi. ale za to były inne: straszny bol piersi, w krotkim czasie urosły bardzo (mam na nich nowe rozstepy). ale mam OGROMNY problem, chyba dostałam uczulenia, swedzi mnie całe ciało. z poczatku zwaliłam to na kwitniecie i pyłki bo jestem alergikiem. ale nigdy tak długo uczulenie mi sie nie utrzymywało. wziełam leki na alergie i nie jest zle ale jak probuje je odstawic to swedzenie wraca. prosze o pomoc. jesli ktoras miała podobny problem to niech napisze co robic. bo juz sama nie wiem czy przerwac stosowanie czy nie. prosze o pomoc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina2711
hej dziewczyny!! zaczelam dzis trzeci plaster juz i jak to widac 3tydz mam krwawienie, jakbym miala okres :( szalu idzie dostac.. tez tak miala ktoras z was czy powinnam sie zglosic z tym do lekarza? ja juz nie wiem, glupieje ;( pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeewka!
ja w Lublinie place 38 zl :) ul chodzki jak by ktos byl zaintesowany bo wiem ze w innych aptekach jest drozej. Biore pierwsze opakowanie, jak narazie jest w porzadku ale przykleilam na posladku i nie radze nikomu tego robic bo ciagle mi sie odkleja :( nie wiem, moze to z mojej winy bo czytalam ze inne dzeiewczyny tez tak robily i bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sophi
ja w Szczecinie płacę 34 zł - > Apteka na placu Sprzymierzonych Plastrów używam od 3 m-ce pierwszy miesiąc był trudny- bóle piersi kłócie w podbrzuszu ale przy następnym opakowaniu wszystko zaczęło się uspokajać i na czas obecny nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, nie tyje nic nie boli, humorów brak. Co do wytrzymałości plastra, to należy dobrze przykleić go na samym początku, mocno docisnąć i przytrzymać. Nie polecam stosowania plastra na pupie, bo non stop przy siadaniu wstawaniu portki ocierają się o niego co powoduje odklejanie. Dla mnie najlepszym miejscem jest podbrzusze raz na prawej stronie raz na lewej. Pozdrawiam Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stosowałam plastry przez 2 lata sa świetne ale na początku wystepowaly przez ok miesiąc plamienia i bóle glowy oraz senność ale to podobnie jak z innymi hormonami zalezy jak organizm reaguje, piersi zawsze moga pobolewać w koncu zazywasz duza dawke hormonu nawet nie stosując plastrów mialam bole piersi przed okresem, a przy plastrach to nie okres tylko tzw krwawienie z odstawienia. super sie trzymają na skórze jak odpowiednio przykleisz, polecam łopatki do naklejania super się trzyma i nie przeszkadza w długich kapielach, zimą stopsuje na pupie albo na biodrach. polecam plastry evra sa skuteczne i bardzo wygodne nie trzeba o nich pamietac codziennie a paniom którym sie odklejaja po prostu nie potrafia ich nakleić!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycjaaa94
Dzisiaj byłam u ginekolog i przepisał mi plastry Evera bo po probie stosowania tabletek okazało się, że mam za delikatny żołądek. Za proponował mi plastry lub krążki jednak zdecydowałam się na plastry bo wydały mi się wygodniejsze. Pierwsze co przeraziła mnie cena bo zapłaciłam aż 56 zł, ale to nic w porównaniu do tego jak teraz zaczęłam czytać różne fora. Najbardziej wystraszyła mnie zakrzepica i udary, co w sądzicie o tym? znacie osobiście takie przypadki? i czy na pewno są od plastrów? bo na jednym z forów przeczytałam, że jednak najczesciej okazuje się, że te osoby u których te skutki wystąpiły wiekszość z nich mialo juz zakrzepice wrodzona tylko o tym nie wiedziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycjaaa94
Dziewczyny tez zawsze macie gdzies troche pomarszczony jakby ten plaster czy idealnie równy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smileee
Ja kupuję plastry w Super Pharm w Opolu ;-) i płacę co miesiąć 35,99 ;) polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po kilkunastu godzinach od naklejenia pierwszego plastra dostałam okropnych mdłości i wymiotów, ustąpiły dopiero po kilku godzinach od odklejenia plastra, dwa dni dochodziłam do siebie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. od kilku lat stosowałam tabletki, jednakże w końcu dostałam od nich migreny, po 1,5 rocznej przerwie gin namówiła mnie na plastry evra. Mam go drugi dzień, wszystko było ok ale teraz poajwił się ból w lewej stopie (plaster mam na lewym biodrze). Boję się i chyba go odkleję! Jeżeli, któraś jest zainteresowana chętnie odsprzedam - cale nienaruszone opakowanie + 2 plastry ( posiadam też paragon). 500007886

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc wszystkim Zaczełam stosować plastry Evra 1 października. Tak jak ulotka mowila przykleilam pierwszy plaster 1go dnia miesiaczki. Wszystko było ok, teraz mam na sobie 2 plaster z 2 cyklu (5 plaster od kiedy zaczelam stosowac ta antykoncepcje) i zaczely mnie boleć piersi. Ból nie jest odczuwalny dopoki nie dotkne ich. Czxy jest to normalne? Słyszałam że wiele dziewczyn tak ma ale nic mi sie wczesniej nie dzialo a w tej chwili zaczely mnie bolec tylko jezeli je dotykam. I kolejne pytanko...czy ktoras z was majac plastry evra kochala sie podczas dni plodnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×