Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

ja wam powiem ze jestem juz po trzeciej pigulce i czuje sie dziwnie:( zawsze w poludnie dostawalam strasznego bolu brzucha, mialam mdlosci i wogole czulam sie jakas niezywa. ale jak narazie jest oki. dzisiaj wezme nastepna tabletke i zobacze co bedzie dalej. a jeszcze na dodatek zachorowalam i ogolnie to wszystko sie na mnie zwalilo:(jedynie ciekawa jestem czy ten bol brzucha to od tych tabletek. a wy jak myslicie od czego to moze byc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile teraz placicie za logest
czy 36 zł to dużo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Przyjmuje tabletki \\\"Logest\\\" od ponad roku i jestem z nich zadowolona choć strasznie przejmowałam sie kiedy miałam je zacząć brać. Moja cera wyraznie sie poprawiła a okres trwa około 4 dni a nie jak zawsze 7-8 dni a poza tym nie mam takich bólów jakie miałam zanim zaczełam je przyjmować- ciagle leżałam w łóżku i nie mogłam sie ruszyć pomimo tabletek przeciwbólowych. Wiec z dużym przkonaniem twierdze ze tabletki te spełniają swoje zadanie. Serdecznie Was pozdrawiam . Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i u mnie logest w wwojewództwie Śląskim kosztuje około 30zł. wiec nie jest aż tak strasznie drogi- licząc sie z konsekwencjami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie powiem ze ejstem zadowoona z tego ze nikt nie odp na moje pytania i za przeproszeniem ja olewa a nie uwazam ich wcale za blache i nie porownala bym go do pyt kiedy mam zarzuc lub od kieyd jestem zabezpieczona :( bo takie nagle krwawienie nie ejst normalne a tak szczerze nawett niek nam nie odpisal to nie feir :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co my Ci mamy pisac? Tu nikt nie ma doktoratu ani nawet magistra z medycyny a tym bardziej ginekologi. Zamiast od kilku dni sie wypytywac idz lub zadzwon do lekarza :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzilo nap choc o odp czy ktos mial cos takiego a szczerze mowiac nawet owej nie bylo wiec ocb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu się dzieje...;) U mnie już niedługo minie okrągły rok z Logestem. I póki co nie mam na co narzekać - wyniki w porządku, samopoczucie również, żadnych huśtawek nastrojów, spadków libido itd., no i skuteczność 100%.:) Mam nadzieję, że wszystko to utrzyma się nadal na tak dobrym poziomie. A ja płacę za Logest niecałe 29 zł za opakowanie - trzeba znaleźć w okolicy najtańszą aptekę.;) Gratulacje dla lekarza przepisującego 15-latce pigułki, to pewnie w ramach jakichś badań naukowych nad wpływem hormonów na rozwijający się ciągle organizm i późniejszych tego konsekwencjach - no comment... A co do tych przypadkowych krwawień w trakcie opakowania, to niestety nie spotkałam się z czymś takim, więc nie wiem co to może oznaczać. Najlepiej zasięgnąć porady specjalisty, bo to raczej nie jest prawidłowy objaw. Do EDYTA25: Wiesz, do odstawienia pigułek też trzeba się przygotować, bo jeśli np. po zakończeniu opakowania (w tych dniach, kiedy normalnie jest przerwa) współżyłaś bez dodatkowego zabezpieczenia, a potem nie rozpoczęłaś nowego opakowania, to ryzyko jest... Najlepiej więc kup test, rozwiejesz swoje wątpliwości. Powodzenia! Do MONIA003: A nie planujesz robienia przerwy przy takim dłuższym zażywaniu pigułek? Jakie jest zdanie Twojego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam W sieprniu odbyłam badania cytologiczne po zażywaniu \"Logestu\" wynik okazał sie na 1 co oznacza bardzo dobry, lekarz wie ze chce brać dalej te tabletki i nie ma rzadnych przeciwskazań. Ufam mu i mam nadzieje ze wszytsko bedzie ok. Pozdrawiam was gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady Cop.
Hej dziewczyny! Moje pytanie ktore zadalam ostatnio na formum brzmialo;czy Logest wchosdzi w interakcje z propranololem..lekiem na obnizenie cisnienia,ale..zadzwonilam do lekarki i powiedziala ze NIE,takze troche mnie to uspokoilo Dopiero co zaczelam brac Logest jestem przy 8 pigulce,ale..nadal mam okres a w zasadzie to nie okres tylko krwawienie,czy to normalne?bo zaczynam sie obawiac ze cos nie tak sie dzieje,niby w ulotce pisza ze plamienia moga byc nawet do 3 opakowania ale.. noi kolejne pytanie zasadnicze:kiedy moge wspolzyc z chlopakiem bez obaw zajscia w ciaze,w ulotce dziwnie o tym pisza,lekarka mowila ze zaraz po wzieciu pigulki,a teraz przeczytalam ze po 14??to jak to w koncu jest?? Pozdrawiam i powodzenia z logestem mam nadzieje ze mi ta dolegliwosc jakos przejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady Cop.
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotunaplotu
witaj Lady Cop, witajcie wszystkie logestowiczki! chcialam Cie uspokoic, to Twoje krwawienie jest normalne, tez sama sie denerwowalam ze to tyle trwa i nie moglam sie doczekac konca. a szybko przeszlo, 11 dni od pierwszej tabletki. teraz zadnych przypadkowych plamien nie mam a skonczylam wlasnie 2. opakowanie. boli mnie troche prawa łydka czasami, mam migreny w dni kiedy robie przerwe( wlasciwie to dopiero 1 przerwa byla, zobacze jak teraz bedzie) no i spadlo libido. to ostatnie martwi mnie najbardziej... to tyle, pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwina
hej dziewczyny !!! wlasnie zazylam pierwsza taletke:):):):) i wiecie co? milo zaskoczylam sie ze jest wogole takie forum na ktorym gada sie na ten temat:):) to moje pierwsze tabletki i mam nadzieje ze omina mnie wszystkie skutki uboczne:):):) na razie oczytalam sie tego co piszecie, jak bede miec pytania to licze na wasza pomoc!! pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dzaga i innych
którym zdazyło się plamienie pod koniec opakowania i przeszło w okres. A więc byłam dziś rano u lekarza i robił mi usg. Biore logest od miesięcy (wczesniej regulon), lecz w zeszłym cyklu okres zaczął mi się jeszcze zanim zakończyłam opakowanie. Lekarz stwierdził, że to się zdarza przy niskoestrogenowych tabletkach, ale - i tu ciekawostka. Usg wykazało, że w moim jajniku.... narasta pęcherzyk graffa, czyli... mój organizm normalnie sie buntuje przeciwko tabletkom, lub sa dla niego za słabe. Lekarz uspokoił mnie, że pęcherzyk pewnie sie wchłonie i ciąża raczej nie grozi, ale przepisał logest jedynie na miesiąc i za miesiąc również zrobimy usg. Jeśli sie okaże, że wbrew pigułkom moje jajniki chcą jednak nadal pracować zmienimy je na "mocniejsze", lub - mam pomysleć o wkładce. Konkluzja - anomalie i krwawienia po dłuższym stosowaniu pigułek mogą znaczyć tyle - że te pigułki sa nie dla nas. A ciąże przy braniu pigułek są tego wynikiem. Swoja drogą zadziwił mnie dzis mój organizm... Obserwujcie siebie, a każda anomalię konsultujcie z dobrym lekarzem, tu naprawdę nie ma żartów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dzaga i innych
aha... nie wpadajcie od razu w histerię ( co niektóre). Nawet jak jajniki wyprodukują to jajeczko, pigułka działa na kilku poziomach, więc uchroni przed ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz jestem po 8 tabletce i jak narazie mialam lekkie dolegliwosci ale teraz jest dobrze. tylko okres mam juz 8 dni i wcale mnie to nie cieszy ale ponoc to normalne. chcialam sie spytac po ktorej tabletce mozna spokojnie wspolzyc zeby nie zajsc w ciaze?(prosze o to bardziej doswiadczone dziewczyny bo w ulotce jest tak dziwnie to napisane).prosze odpowiedzcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwina
hej Andziula:):):) ja tam doswiadczenia jeszcze nie ma jestem po jednej tabletce ale ginekolog mi powiedzial ze jezeli ja zazywam pierwsze opakowanie juz po okresie nie na jego poczatku to po 7 tabletkach jestem juz zabezpieczona:):) ale glowy sobie nie dam uciac :):) pozdrawiam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ANDZIULA: Hej! Ja już biorę Logest rok, więc można powiedzieć, że jakieś doświadczenie mam.;) Plamieniami się nie przejmuj, ja miałam przez całe pierwsze opakowanie, potem przeszło. A zabezpieczona jesteś od pierwszej tabletki - jeśli wzięłaś ją dokładnie pierwszego dnia okresu. Pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela 87
do - do dzaga88 i inne dziewczyn roznież mi się pojawiło w zeszłym miesiącu krwawienie przed zakończniem opakowania, czy mam czekać do następnego i zobaczyć czy bedzie juz wszystko ok, czy isc do gina? a jak jest z zabezpieczneiem?? zazywajac tabletki powinnam sie obawiac ciazy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dzaga cd
Ela - pigułki działają nie tylko tak, że owulacja jest zablokowana, ale też nie tworza sprzyjajacych warunków by jajeczko się zagnieździło (zapłodnione...). To jeden z argumentów przeciwników pigułek, jakoby były one wczesnoporonne. Z tym nie polemizuje, bo uważam, że to prywatna sprawa każdej kobiety i nikomu nic do tego (po dzisiejszych wypowiedzach na temat in vitro zaczynam bac się zyc w tym kraju jako kobieta nawiasem mówiąc - ale to dygresja). Lekarz powiedział mi, że nie powinnam się bać, że zajdę w ciążę, ale jeśli sytuacja powtórzy się w tym cyklu (zacznie wcześniej krwawienie) trzeba będzie zmienić pigułki na mocniejsze, lub rozważyć inną metodę antykoncepcji. Jeśli pęcherzyk sie tworzy znaczy, że może uwolnić sie komórka jajowa. Zadaniem dobrej pigułki jest w ogóle do takiej sytuacji nie dopuścić. Możliwe , że dla mnie logest jest za słaby, ale fakt, że do tej pory była to moja najlepsza pigułka. Gdy brałam regulon zatrzymywała mi się woda w organiźmie, przy logeście nic takiego nie wystąpiło. Jeśli u Ciebie powtórzy się wczesniejsze krwawienie też idź do lekarza... choć dowiedziałam sie też dziś, że to się zdarza czasem bez takich sensacji jak u mnie, bo logest ma niewielką dawkę estrogenu. Jest też dobrze przebadanym co do skuteczności srodkiem antykoncepcyjnym, więc mimo tego rosnącego pęcherzyka nie wpadłam w panikę. Obserwujcie swoje ciało i jego reakcje, a wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz nie powinien kazać brać dalej tabsów jak ewidentnie są dla kogoś za słabe. A moze akurat dojdzie do owulacji i zapłodnienia, zdaża się, czasami komórki mimo to się zagnieżdzają. Zmień tabletki na mocniejsze, a póki co nie szalej, nie sądzę, żeby należało w 100 polegac na tabletkach w takiej syt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze ktoras z dziewczyn mialaby ochote mi jeszcze napisac kiedy zaczyna dzialac tabletka, kiedy moge byc bez obaw ze zajde w ciaze??czekam, pozdrawiam was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zora123
hej dziewczyny mam pytanko. Dopiero zaczelam zazywac tabletki i zaczelam 3 dni po okresie (ginekolog mi powiedzial ze jeszcze moge) i tu jest moj problem bo nie wiem po jakim czasie bede juz zabezpieczona? moze ktoras z was zaczynala tak brac i jest w stanie odpowiedziec na moje pytanie :):):) z gory dziekuje za odpowiedz:):) buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze przeczytaj forum? lub chociaz 2 strony w tyl? To pytanie padlo juz chyba ze 100 razy i udzielono 100 odpowiedzi. Poza tym czytajcie ulotke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zora123
Droga Malice:):):):):) czytalam forum i kilkakrotnie ulotke w której pisze tylko o tym ze albo w pierwszym dniu miesiaczki powinno sie zazyc tabletke albo do piatego dnia cyklu!! ja zazylam 3 dni po okresie dlatego pytam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 dni PO okresie??? Czy3go dnia okresu? To duża róznica.... Jak 3go dnia okresu to zabezpieczaj sie dodsatkowo przez conajmniej tydzien, dla bezpieczenstwa dwa. Jak 3 dni po okresie to nie jestes zabezpieczona, bo dojrzewanie jajeczka moglo sie juz rozpoczac i wtedy do konca opakowania lepiej sie zabezpieczaj dodatkowo. Ale sadze ze mialas na mysli 3ci dzien okresu, bo zaden lekarz nie powinien zalecac rozpoczynac juz po!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady Cop.
Hej Dziewczyny! Juz dzis wzielam 10 pigulke logestu! W sumie zadnych wyraznych problemow nie mam,libido mi wzrasta,biust sie powiekszyl,ale!!!! troche mnie boli brzuch noi,ten glowny problem to to ze,nadal krwawie,i to nie jest plamienie tylko krwawienie,juz nie wiem co mam robic to irytujace,czy powinnam isc do lekarza??moze cos jest nie tak?? ktos pisal ze krwawienie przeszlo po 11 tabletce,ale ja czuje ze mi to nie przejdzie szybko. Ogolnie tez przez to czuje sie oslabiona.. moze ktoras z was miala podobne problemy?? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×