Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gdyby tak było jak mówisz, to można by już po 14 tabletkach robić sobie bezpiecznie 7 dni przerwy i takie też sprzedawaliby opakowania, nikt \"nie trułby się\" niepotrzebnie o 7 dni dłużej. Wiem, że na ulotce dopuszczają taką możliwość, ale z drugiej strony zaraz obok napisali, że w przypadku pominięcia którejś tabletki jest ryzyko ciąży. Zajrzałam też do wszystkich prospektów, które mam na temat Logestu (wydanych przez producenta) i tam już nie wspominają o tej drugiej możliwości - napisane jest, że w przypadku pominięcia tabletki w trzecim tyg. należy natychmiast zażyć zapomnianą drażetkę, nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwu na raz. Kolejne powinny być przyjmowane codziennie o zwykłej porze. Nowe opakowanie należy zacząć już następnego dnia po wzięciu ostatniej drażetki z aktualnego opakowania (bez 7-dniowej przerwy). Oczywiście najlepiej nie zapominać tabletek, wtedy nie będzie problemu. Natomiast jeśli już tak się zdarzy, to tak naprawdę niestety w każdym przypadku istnieje ryzyko ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurkaaaaaa
E, nie, źle mnie zrozumiałyście... ja po prostu pytałam się lekarza, i on powiedział że: oczywiście, często tego nie powinno się robić, ale jeśli już tak się zdarzy, to w drodze wyjątku można przyjąć DO 6 TABLETEK MNIEJ. Czyli np. zgubimy dwie tabletki, jakimś cudem. No rzadko się to zdarza, ale powiedzmy że tak się zdarzyło. Wtedy cykl kończy się o dwa dni wcześniej.... np. zamiast w niedzielę, kończy się w czwartek. Siedem dni przerwy, i w kolejny czwartek przyjmujemy pierwszą tabletkę następnego opakowania.... i już. No w każdym razie tłumaczył mi, że naprawdę nic się nie stanie jak tak się zrobi, że organizm to nie zegarek który liczy tabletki co do jednej. Pewnie że - żeby mieć wszystko ok wyregulowane itd., to najlepiej nie gubić, nie wymiotować tabletek ani nic. Ale nie zawsze tak jest w życiu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik18
jest to skomplikowane... chciałam sie zapytac czy wy tak bez zadnych obaw zdecydowałyscie sie na branie tabsow? bo jak czytam na innych forach ze panienki np. po roku stosowania maja tak zepsuta watrobe, problemy z jelitami,cere ,włosy ... i to nie pisała jedna osoba a wiele... bardzo wiele... ze przeklinaja dzien w ktory poszły po pigulki!! ile miałyscie lat jak zaczełyscie brac tabletki?? znaczy logest ma najnizsza dawke hormonu ale 18 lat to moze jeszcze troche za wczesnie?? bo panny pisza ze dopoki brały myslały ze jest wszystko ok. po odstawieniu zaczeło sie szybko pogarszac!! i trwa to nadal chociaz pig odstawiła dawno. byłam u gina, przepisał mi tabsy, kupiłam ale jeszcze nie zaczełam brac. boje sie ze to moze miec zbyt duze konsekwencje... a co wy myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Widzę ze rozmawiacie o Logeście, ja tez brałam go, przez 1,5 roku. I bardzo żałuję tego okresu...czulam sie wtedy fatalnie, fizycznie i psychicznie. Wiem ze to sprawa indywidualna... Ale nigdy wiecej!!!! Najgorsze ze pojawily mi sie pierwsze malutkie żylaki (a mam 25 lat!), jesli ktos ma do tego sklonnosc, nie radze. Oprocz tego - waga 6 kg w górę , dziwna depresja, zanik libido (zero absolutne...). Teraz - od jakiegos roku- stosuje tylko gumki. I na prawde ciesze sie zyciem i seksem tez :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady Cop.
a u mnie, libido wzroslo bardzo,tylko poco skoro juz wzielam 17 pigulke i dalej krwawie,a dzis nawet myslalam ze dostalam okres..niby pisza w ulotce ze moga byc PLAMIENIA do 3. opakowania,ale..to plamienia nie sa,w dodatku troche przytylam,2 kilo..nigdy tyle nie plakalam co w ostatnim tygodniu,noi co tu duzo mowic w zwiazku z tym latwo mnie wyprowadzic z rownowagi. KOlejna negatywna cecha to to,ze mecze sie okropnie,np.jezdzac na rowerze,wchodzac po schodach..sapie jak stara babcia a wczoraj nawet zaczelam mnie bolec noga w lydce?? czy myslicie ze to normalne?? Czy ktoras z was tak miala??najbardziej mnie interesuje odp. o krawieniu,bo czuje sie slaba noi..nie poto biore pigulki zeby nie miec sexu..no ale!! Pozdrawiam,i mam nadzieje ze u was lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotunaplotu
Witajcie. Ku przypomnieniu jestem juz z wami od ponad 2 miesiecy. Nie moge zasnac, strasznie boli mnie noga. Powiedzialam sobie, ze musze sprobowac. Przeczekac te 3 pierwsze miesiace. Ze wszystko sie unormuje. Uspokoi. Nie wiem czy to wszystko ma sens. Nie wiem czy nie za wczesnie sie zdecydowalam na te tabletki. To powazna decyzja. Cos znaczy. Zobowiazuje do czegos. Chyba to wszystko pisze, bo nie jestem pewna czy temu komus bardzo(!) na mnie zalezy. Bo jesli tylko zalezy, troche zalezy, nawet zalezy... to za malo. Musi bardzo. Plakac mi sie chce. W ulotce pisze ze zachwiania samopoczucia to tez skutek uboczny. Jeden z wielu... Z pewnoscia minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy nie swedzi was bardziej skora?? mnie czasem, a własciwie czesto, tak nogi swedza ze nie moge wytrzymac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik18
ja jednak doszłam do wniosku, ze mimo juz zakupionego pierwszego w moim zyciu opakowania , nie wez me jeszcze tej tabletki. jezeli to ma za taki wpływ na samopoczucie i wogole... pozniejsze skotki (po odstawieniu), to rezygnuje narazie. nie moge sie katowac na kilka miesiecy przed matura :/ a propos plamienia - plamienia przypominaja dwa ostatnie dni okresu. znaczy , taka słaba miesiaczka. a to ze jestes słaba jest konsekwencja duzych plamien. radze zgłos sie do ginekologa i powiedz ze te plamienia sa za duze!!!! ja bym tak zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przestańcie popadać w skrajności!!! To że ktoś zle znosi, nie znaczy że ty też tak będziesz znosiła, może być wręcz przeciwnie. musiszsama sprawdzić, zawsze mozęsz zrezygnować jak nie będą Ci pasowały.. Nie możecie się sugerować wszystkim co ktoś pisze. Ja gdy brałam logest czułam się świetnie totalnie zero negatwnych odczuć i problemów. Na to jak się będziesz czuła nie ma reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mselene
Cześć Dziewczyny! Biorę tabletki od 6 lat, zaczęłam jak miałam 16. NIGDY w życiu nie używałam prezerwatywy i przy w miarę regularnym współżyciu (2-3 razy w tygodniu przez 6 lat) jeszcze na szczęście nie zostałam matką. W ogóle nie wyobrażam sobie życia bez tabletek, dają pełną swobodę. PS. Niedawno wyszłam za mąż za faceta, przez którego w ogóle zaczęłam je brać :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MSELENE: Gratulacje! Ja również ufam tabletkom, cały rok mnie nie zawiodły.;) Powiedz, czy podczas tych 6 lat robiłaś jakieś przerwy w ich braniu czy żadnej? Robisz regularnie jakieś badania? I czy od początku brałaś Logest czy zaczynałaś jakieś inne pigułki? Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no coz moja przygoda z logestem chyba sie zakonczyla :P hehe bylam u ginka i zmienil mi tableteczki na novynette ktos moze mial z tym doczynienia ? jestem happy bo na strobowanie i ocenienie dostalam opakowanko za friko :) i jest ogolnie fajnie co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm. Nie słyszałam o tych tabletkach. Poszukaj na necie. Ja myślę, że może być tak, że to coś nowego jest i twoja lekarka ma jakas uklad z producentem, ze miala za darmo do rozdawania. Lekarze tak robią. Ja kiedys kupowalam logest za pol ceny od laski ktora miala go od zaprzyjaźnionego lekarza za pół ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik18
no kobiety- jezeli lekarz panstwowy daje cos za darmo to raczej nie z dobrego serca... pewnie ma układy. w zamian za promowanie owego produktu dostał hajs... wiem jak to jest bo znajomy pracował dla jakiejs firmy i roznosił po lekarzach takie probki zeby dawali pacjentom, a najlepiej przepisywali i w zamian dostawali jakies tam promocje wczasy itp... znaczy regola to nie jest ale... ale sie rozpisałam :P a co do tyh noweyette-costam tych tabletek , to sa takie, i jak czytałam o pig to słyszałam o nich wiele pozytywnych opini. moze jednak sprobuje z tym logestem.... ale sie boje troche :| ale jak chce byc bezpieczna to coz.. nie zostaje nic innego... na poczatku wysmiałam mojego faceta kiedy mowił ze chce uzywac samych gumek... powiedziałam ze to niedopuszczalne dla mnie, powiedziałam ze musza byc pigułki... potem zmieniłam zdanie bo naczytałam sie o skotkach ubocznych.... on mnie skwitował ze jestem bardziej zmienna niz ktokolwiek... jak sie teraz dowie ze jednak bede brała te tabletki to chyba sie załamie :P ja tez sie załamie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siema Navynette jest dobrym środkiem to nie jest żaden szajs, zresztą kosztuje normalnie ok 25zł (chyba że teraz zdrożał) ja go bralam na początku przez 3 m-ce, potem zmieniłam na Logest bo cały czas miałam jakieś grzybice albo stany zapalne. no ale przy Logeście było to samo :P poza tym libido miałam zerowe :O teraz od 2 lat stosujemy gumki i jest ok :) wszystkie dolegliwości jak ręką odjął Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny sluchajcie jesli wizelam tabletke o 10 min pozniej to czy ona dziala tak samo??prosze o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nutii
Ja biorę już 16 tabletkę z pierwszego opakowania, plamienie nadal nie przeszło a dzisiaj zrobiłam to z moim chłopakiem. Czy jest możliwe, że zajdę w ciążę?? Błagam odpowiedzcie mi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, no wybaczcie, ale ile razy można odpowiadać na takie same pytania?! Poczytajcie forum, a przede wszystkim ulotkę, to rozwiejecie wszystkie swoje wątpliwości. I przestańcie tak wariować - Logest to tabletki antykoncepcyjne, więc ich zadaniem jest zabezpieczanie przed ciążą. Jeśli stosujecie się do ulotki, to muszą być skuteczne i będą. Więc polecam - najpierw zdobyć trochę podstawowej wiedzy, a potem zaczynać z pigułkami. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgaaa_16
Siema... Własnie lekarz zapisał mi logest..... chciałabym podziekowac cameli ze tak rozkreciła gadke na tym forum... duzo sie dowiedziałam... terz czekam na okres.... jak nigdy :) mam tylko małe pytanko do pan... czy ktoras paliła jak zaczynała brac tabletki?? ja pale... lekarz tego nie skomentowal.. ale na ulotce jest napisane ze to ma jakies znaczenie... odpiszcie... goraco pozdrawiem :) caluski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgaaa_17
sorry za głupie pytanie... znalazlam juz odpowiedz na 10 stronie... nie mam wyboru... musze rzucic... ktos rzucał palenie z powodu pigułek?? pale 3lata... z głupoty... inaczej tego nie mozna okreslic... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno się udzielałam na forum, ale znowu zabiorę głos. Moja przygoda z Logestem też się właśnie kończy. Okazało się, że miałam mięśniaka macicy (już jestem po operacji) i nie wykluczone, że to tabletki hormonalne przyczyniły się do jego nagłego wzrostu. Ale tego lekarze nie wiedzą na 100%. W każdym razie dziewczyny badajcie się, bo nigdy nie wiadomo. Ja się badałam niecałe pół roku temu i nic nie było, a tu nagle takie coś. Więc tabletek to ja już chyba nie będę brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypadek Mexi mówi sam za siebie. Badajmy się! Mam nadzieję, że czujesz się już w porządku. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z logestem - piąta tableteczka. Pozdrawiam forumowiczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgaaa_17
Mexi wspołczuje... Ginekolog wykonuje badania co rok... zalwazyłas jakie objawy ze zdecydowałas sie na zrobienie dodatkowych badan?? moze nam uda sie uniknac twojego losu... ile sie rozwijał?? co mowili lekarze?? buzka :* l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie ten mięśniak nie dawał kompletnie żadnych objawów. Miesiączki normalne, niebolesne, nieobfite i nie skąpe. Po prostu tak jak zawsze. Zadnych innych krwawień itp. Na tabletkach czułam się świetnie. Aż tu nagle dostałam bólów w podbrzuszu (podobnych do miesiączkowych, tylko nie przechodziły). Pojechałam do szpitala, zrobili mi USG przez pochwę i wyszedł mięśniak. A jeszcze 5 m-cy wcześniej nic nie było. Ale wyczytałam na necie, że takie mięśniaki powtają m.in. z nadmiaru hormonów, więc niewykluczone, że Logest się do tego przyczynił. Także dziewczyny rządajcie u swoich lekarzy badań USG. To jest na prawdę podstawowe badanie. 3majcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie. wzięłam pierwsze opakowanie logestu, mam teraz przerwe. czy podczaj tej 7dniowej przrwy tez jestem zabezpieczona i czy czy od momenty pierwszej tabletki następnego opakowania równiez?? a jeśli chodzi o logest dla mnie sa super. nie mam żadnych skutków ubocznych, jak narazie polepszyła mi się cera,piersi lekko zaokrągliły( mam nadzieje , ze jeszcze urosną;) ) proszę o o odpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgaaa_17
jestes zabezpieczona:) jest o tym mowa na storejs stronie tego forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotunaplotu
witam was logestowiczki, szczegolnie ciebie camelio, zalozycielko naszego forum. chyba sie z wami zaprzyjaznilam... tak sobie mysle... moze bys zalozyla jakis blog logestowiczek, skopiowala wszystkie wypowiedzi. moze latwiej byloby znalezc szukany opis. jestem pewna ze blog by rosl w sile i z pewnoscia mialby wiele stalych czlonkin. pozdrawiam, u mnie ok. przestalam palic, zreszta i tak nie tak strasznie duzo palilam. od tego momentu noga mnie jeszcze nie bolala. ale nie zapeszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Logestowiczki! :) Dziękuję za miłe słowa, bardzo się cieszę, że forum tak się rozwinęło i nadal rozwija. Dzięki temu wiele kobiet, które - podobnie jak ja rok temu - zaczynają brać Logest może znaleźć tu odpowiedzi na wiele ważnych pytań pojawiających się zawsze na początku. Także dziękuję Wam za wszystkie Wasze wypowiedzi, bo mnie osobiście bardzo pomogły, mam nadzieję że i Wam pomogą.:) Ja już straciłam rachubę w tych opakowaniach.;) Minął rok, popatrzcie na datę założenia forum - 18.11.04. I z tej perspektywy nadal bardzo pozytywnie oceniam Logest. Jak dla mnie jest idealny. Czuję się, jakbym nic nie brała, żadnych huśtawek nastrojów, tycia, plamień, wszystko jak najbardziej OK, no i bardzo skuteczna ochrona. Po Nowym Roku będę robić badania kontrolne, mam nadzieję że i tu wszystko będzie w porządku. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia z Logestem!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia23
Ja też podobnie jak Camelia biore logest juz prawie rok i jestem bardzo zadowolona. Nie wypowiadam się tu zbyt często, ale zo to czytam wszsytkie wasze wypowiedzi. No i naprawde Camelia naleza Ci sie podziekowania za załozenie forum o logescie. Pozdrowionka dla wszystkich logestowiczek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaaa_17
siema dzis bedzie moja 4 tabletka logest... jak na razie zadnych zmian.... troszke tylko brzuch bolał...... a nigdy tak nie miałam w czasie okresu... dziewczyny jak paliłyscie i brałyscie tabletki to czułyscie sie jakos inaczej??? buziaczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×