Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość emilie
wunderexxx juz tyle czasu przyjmujesz pigulki i jeszcze nie nabralas do nich zaufania ? nie wiesz, ze tabletki dzialaja na 99,99999999 itd :P % ??? poza tym ja czasem dostaje okres w trzecim, czasem w czwartym dniu! a ty mi tu mowisz o spoznieniu kilkugodzinnym hahaha:D:D:D ile masz lat? jesli tak panicznie boisz sie ciazy (biarac pigulki) to nie bierz sie za SEKS!!! no. a co do Twojego pytania, problem PMS odszedl w zapomnienie, od kiedy biore pigulki. a bolace piersi, to normalny skutek uboczny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... czy po odłożeniu pigułek to normalne ze tak bola piersi? Mnie zawsze jakos malo bolaly czasem jeden dzien niedłuzej, nawet jak bralam tabletki... a teraz bola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ale piękną mamy wiosnę. :) U mnie 20-ty dzień trzeciego cyklu bez tabletek. Samopoczucie dobre, choć teraz trudniej mi było połapać się z czasem owulacji, bóle były słabiutkie i dość rozproszone w czasie. Więc ciekawe, ile potrwa ten cykl... Do LEAA: Mnie przed tabletkami i w czasie ich brania piersi też prawie nigdy nie bolały, a pamiętam że w pierwszym cyklu po odstawieniu takie bóle były i trwały kilka dni. Potem przeszło i już nie wróciło, jak do tej pory. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, pocieszyłas mnie, nie wiem czemu doszukuje sie u siebei roznych objawow ciązy... taka panika po odstawieniu pigułek. Mam nadzieje ze to niedlugo przejdzie bo nie daje mi zyc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, poniewaz nigdy jeszzce nie bralam tabletek a zaczynam za pare dni mam kikla pytan do bardziej doswiadczonych :) jak to jest z tym \\\"braniem o tej samej porze\\\" w jakich granicach czasowych miesci sie \\\" ta sama pora\\\"? czy jest to do 15 min czy do pol godz czy co do minuty..? i czy wraz z 2 opakowaniem mozna zmienic godzine przyjmowania tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do LEAA: Nie ma za co. :) Spokojnie, jeśli się zabezpieczasz, to wszystko powinno być dobrze. Z tą płodnością po odstawieniu to może być różnie - albo gwałtowny wzrost, albo kilka pierwszych cykli bezowulacyjnych, więc najlepiej podejść do tego spokojnie i zacząć ufać innej metodzie. Bo stres często sam opóźnia okres. Więc głowa do góry! :) Do MOLIE: Witaj! \"Ta sama pora\" absolutnie nie oznacza brania co do minuty. Najlepiej gdybyś trzymała się wyznaczonej godziny jak najdokładniej (zwłaszcza na początku), ale jakieś drobne przesunięcia czasowe nie mają wpływu na skuteczność. Sama zawsze starałam się łykać tabletkę w danej godzinie, ale często zdarzało mi się spóźnić pół godziny, czasem nawet godzinę i było OK. A z tą zmianą tabletek, to oczywiście możesz, na wcześniejszą zawsze bez problemów, a jeśli chcesz aby była to godzina dużo późniejsza, to radziłabym wtedy skrócić 7-dniową przerwę o jeden dzień i w siódmym dniu przyjąć pierwszą pigułkę z nowego opakowania o nowej porze. Pozdrawiam i mam nadzieję, że podzielisz się tu swoimi doświadczeniami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brałam logest 1,5 roku odstawiłam 2 miesiace temu ,pierwsza miesiaczka trafiła tak jakbym te tabletki nadal brała ale na druga czekam...4 dni juz sie spoznia...mam nadzieje ze nie jestem w ciazy, przeczytałam na forum ze na ten drugi okres czeka sie najdłuzej po odstawieniu, ile wy czekałyscie najdłuzej?dzis chyba zrobie test dla swietego spokoju bo chodze cała podminowana ze strachu..pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do WYSTRASZONA: Hej! Spóźnienia po odstawieniu to norma. ;) Ja akurat czekałam tylko 2 dni więcej, ale są na forum dziewczyny, którym okres spóźniał się i 2 tygodnie, ale wszystko skończyło się dobrze. Oczywiście jak masz wątpliwości, to zrób test, uspokoisz się, bo stres tu na pewno nie pomaga. A dlaczego odstawiłaś tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocki
No i wreszcie problem z zapomnianą tabletka dopadł mnie :(Biorę logest od 5 lat, jak zdarzyło mi się zapomnieć to tylko o 2, 3 godziny, więc kłopot żaden. Ale w tej chwili moje spóźnienie wynosi ok. 17 godzin, jest to drugi tydzień , zostało jeszcze 12 sztuk do wziecia i kompletnie nie mam pomysłu, co robić:( Macie jakis pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO A wiec :) normalnie wez o porze o ktorej zawsze bierzesz- 2 tabletki (tą zapomnianą i kolejną) Nie musisz sie dodatkowo zabezpieczac bo to drugi tydzien. ja zapomnialam w pierwszym tygodniu brania (minęlo ok 20 godzin) i musialam :p ale jakos przezylam :D Teraz pamietam 24 godziny na dobe o tabletkach bo z moim chlopakiem mamy różne pomysly i to ze zapomnialam zmusilo mnie do zrezygnowania z niektorych przyjemnosci :p Pozdrawiam Cię serdecznie :) i trzymaj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocki
dzięki ale boję sie ,że brak tego zabezpieczenia, juz wymyśliłam, że zrobię 7-dniowa przerwę, ale szkoda mi pozostałych tabletek.Niby w drugim tygodniu jest sie dobrze zabezpieczoną , ale i tak mam jakieś obawy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sybilla
Witam wszystkie dziewczyny!! Po raz pierwszy pisze na tym forum, swoja drogą bardzo fajnie, że jesteście. Od niedawna biorę logest. Wszystko byłoby ok gdyby nie jeden dosyć nieprzyjemny skutek uboczny, mianowicie - cały czas towarzyszy mi potrzeba oddawania moczu. Czy to jest normalne i najważniejsze czy mija, a jeśli mija to po jakim czasie?? Z góry dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka75
U mnie dziś pierwszy dzień bez tabletki :-) Ciekawa jestem reakcji mojego organizmu, po 5 latach przyjmowania Logestu. Mam nadzieję, że obejdzie się bez szoku i miesiączki szybko się unormują. Bardzo chcę zajść w ciążę. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po odlozeniu tabletek ja bym uwazala z zachodzeniem w ciąze przez pare pierwszych cykli, bo czesto zdarza sie ze to taki szok dla organizmu ze zaczyna produkowac wiecej jajeczek i moze sie zdarzyc ciąza mnoga, albo moga byc pewne problemy z dzieckiem ( oczywiscie niekoniecznie, pisze tylko co slyszalam) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO POMOCKI No wlasnie szkoda tabletek ... :( A nie lepiej Ci bedzie na te kilka dni skoro się obawiasz, zabezpieczyc sie prezerwatywą albo zrezygnowac? Ja jak zapomnialam poczekalam dwa dni i pozniej bylo z gumką albo tylko troszke ... no wiesz :p Jeszcze raz Pozdrawiam!!! P.S taka przerwa w ktorej wywolujesz krwawienie gdzie nie minęlo min 3 tygodnie tez nie jest zdrowa dla organizmu. 3maj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO SYBILLA Witam :) ja biorę logest juz dluzszy czas i nie zetknęłam się z takim problemem i moje kolezanki tez nie :( a po jakim czasie Ci sie to zaczeło? Może masz po prostu zapalenie pęcherza? nawet lekkie przewianie moze takie zapalenie wywolac i ciągnąć się nie leczone przez wiele tygodni. Najlepiej jak skontaktujesz sie ze swoim ginekologiem albo lekarzem ogólnym :) Pozdrawiam gorąco!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do SYBILLA: Witaj. A czy zaobserwowałaś spadek wagi? Bo jeśli tak, to prawdopodobnie tabletki na Ciebie działają akurat w ten sposób, że nie powodują zatrzymywania wody w organiźmie. A może po prostu ta obecna pogoda tak działa, że większe pragnienie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wunderexxx Hej tez biore logest coś około 8 miesięcy, co do mnie na początku też okres się przesuwał, najpierw miałam w poniedziałki, potem przesunął się na wtorek i godziny też się zmianiały, teraz już to się ustabilizowało, więc pwenie u Ciebie też się unormuje :) Przed miesiaczką zdarza mi się mieć typowe objawy dla PSM, choć na mniejszą skalę niż przed okresem. Pozdrawiam i bądź spokojna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka75
do Leaa: Dzięki za odpowiedź :-) Wiem, że powinnam się wstrzymać, zwłaszcza, że tabletki brałam przez 5 lat. W poprzednią ciążę też zaszłam od razu po odstawieniu tabletek, ale wtedy przyjmowałam je tylko przez rok. Mam nadzieję że wytrzymam te kilka m-cy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ANECZKA75: Hej. :) Ja też sądzę, że powinnaś odczekać kilka m-cy, aby wszystko się w organiźmie unormowało. Mam nadzieję, że podzielisz się z nami swoimi spostrzeżeniami z odstawienia. ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikuś
witam:) ja zaczlam brac logest 5 dnia cyklu bo slyszalam ze tak tez mozna ale z odatkowym zabezpieczeniem przez 7 dni,coprawda jeszcze bez dodatkowego zabezpieczenia sie nie kochalam..zostaly mi jeszcze 2 tabletki do konca pierwszego opakowania, 8dnia brania tabletki pojawilo sie u mnie plamienie i trwa do teraz a zostaly mi 2 tabletki, mam nadizeje ze to minie bo czasami to nie bylo zwykle plamienie tylko bez wkladki by sie nie obeszlo bo zaraz bylaby plama na spodniach-wiec czy to mozna nazwac plamieniem wystepujacym w pierwszych miesiacach brania tabletek ??? prosze o odpowiedz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikuś
no i dodam ze to tak niezbyt komfortowo kochac sie z chlopakiem jak sie ma takie plamienie...prosze o odp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotuu
do wikuś tak to calkiem normalne. ja mialam takie plamienia przez ponad 2 tygodnie od pierwszej tabletki. wiem ze to bardzo uciazliwe i denerwujace. ale uwierz mi (sama w to watpilam) ale przechodzi. ja sie wstrzymalam w tym czasie z kontaktami z chlopakiem... dalo sie jakos wytrzymac tylko z przytulakami :) nic sie nie przejmuj. przejdzie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Wikuś Hmm... ja nawet mialam takjakby okres podczas brania tabletek w 3 miesiacu nie tylko plamienia. Nie chce Cie straszyc ale to sie czasem zdarza i wcale nie przechodzi. Ja odłozyłam tabletki. Jeśli Tobie nie przejdzie a wręcz z kazdym miesiacem bedzie gorzej (u mnie tak było) to radziłabym po prostu zmienic tabletki, niekoniecznie na silniejsze tylko po prostu inne i moze byc juz wszystko dobrze, bo nie ma co sie meczyc liczac na to ze za ktoryms razem sie unormuje. Mam nadzieje jednak, że wszystko sie ułozy i nie bedziesz miala tak jak ja. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneczka75
Obiecalam że podzielę się swoimi spostrzeżeniami z odstawienia tabletek. Dziś jest co prawda drugi dzien, ale staram się zaobserwować jakieś zmiany, no i jak na razie nic szczególnego się nei dzieje, chociaż mam dziś mniejszy niż zwykle apetyt ( jestem łasuchem ) i trochę kręci mi się w głowie, ale nie wiem czy jest to koniecznie związane z odstawieniem. Wcześniej jednak nic takiego mnie nie spotykało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do WIKUŚ: Cześć. Ja akurat miałam plamienia przy całym pierwszym opakowaniu, potem sytuacja się unormowała i to przeszło. Do 3 miesięcy organizm może różne reagować - to taki czas dostosowywania się do nowej sytuacji hormonalnej. Także głowa do góry, te plamienia pewnie niedługo się skończą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikuś
dziekuje za odpowiedz :) juz chyba przechodzi to plamienie bo juz takie male jest a dizsiaj biore ostatnia tabletke pierwszego opakowania i ide po recepte na nastepne i mam nadizjee ze bedzie ok a pozatym to skutkow ubocznych oprocz tgo plamienia to nie mialam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roomianek
Witajcie, pisze na tym forum po raz pierwszy :) bardzo sie ciesze ze jestescie, bo dzieki wam wiem wiecej i czuje sie spokojniejsza. Pigulki biore juz od 5 lat. Na poczatku byla to diana, lecz teraz pani doktor przepisala mi logest. Biore 5 tabletke z pierwszego opakowania. Czy juz teraz jestem zabezpieczona przed ciaza i moge wspolzyc bez dodatkowego zabezpieczenia? mam watpliwosci poniewaz slyszalam rozne opinie o logest ze jest bezpiecznie juz od pierwszej tabletki a niektorzy twierdza ze dopiero po zjedzeniu pierwszego opakowania. Bardzo prosze o wasza rade bo nie wiem czy moge wspolzyc bez dodatkowego zabezpieczenia jeszcze przed skonczeniem pierwszego opakowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Roomianek Jeśli bierzesz tabletki zgodznie z instrukcją na opakowaniu to powinny działać od początku, ja co prawda jakos temu nie ufalam i wolalam sie zabezpieczac dodatkowo przez pierwszy miesiąc ale to pewnie dlatego ze nie bylam jeszcze przyzwyczajona do tabletek i jakos wydawaly mi sie takie male i niepozorne jak na zabezpieczanie. Myśle ze na wszelki wypadek zabezpieczaj sie dodatkowo przez pierwszy tydzien tak dla Twojego spokoju, bo najbardziej chodzi o Twoje dobre samopoczucie psychiczne. Do Camelia Mam takie pytanie, Ty teraz całkowicie odstawiłaś tabletki czy planujesz za jakis czas do nich wrócić? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×