Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość *ad*
Takie posty są zakazane na forum i będą usuwane! To nie jest miejsce do nielegalnego handlu środkami na receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apocalypsis
*ad* --> jakie posty?? przecież nikt tu nic nie sprzedaje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *ad*
Bo widocznie post już został skasowany zanim go dojrzałaś. ;) Oferty o sprzedaży tabletek są na bieżąco usuwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gcha
Hej!! Mam takie pytanie i proszę o szybką odpowiedź. Dzisiaj miałam wziąć ostatnią tabletkę z drugiego opakowania Logestu, jednak gdzieś zgubiłam tabletki!! Więc nie ma sposobu, by ją zażyc dzisiaj...:( Czy wszystko będzie ok jeśli zrobię przerwę na okres i znowu zacznę je zażywać normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gcha
Hej!! Mam takie pytanie i proszę o szybką odpowiedź. Dzisiaj miałam wziąć ostatnią tabletkę z drugiego opakowania Logestu, jednak gdzieś zgubiłam tabletki!! Więc nie ma sposobu, by ją zażyc dzisiaj...:( Czy wszystko będzie ok jeśli zrobię przerwę na okres i znowu zacznę je zażywać normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megitulamea
Cześć! Jestem tu na forum po raz pierwszy, ponieważ nigdy nie miałam kłopotu z braniem Logestu. Biorę go już ponad 3 lata i zawsze wszystko było w porządku. A teraz pierwszy raz zdarzyło mi się, że nie dostałam krwawienia z odstawienia. Wprawdzie w 3 tygodniu blistru tabletek brałam antybiotyk, ale to był tylko jeden dzień a potem do końca opakowania zostało i 5 tabletek. Sam lekarz powieział, że wystarczy nie współżyć przez dwa dni po Azitroxie, a ja w sumie odczekałam 6 i dopiero w siódmym dniu wieczorem kochałam się z mężem. Był to drugi dzień przerwy, a w czwartym dostaje okres z odstawienia, który zwykle jest bardzo skąpy, nieraz same plamienia, które trwają właściwie 2 dni. Teraz chcieliśmy się kochać jeszcze przed okresem, ale okresu nie dostałam.......Może poradzicie mi, czy w tej siedmiodniowej przerwie mogłam zajść w ciążę, skoro antybiotyk(Wyczytałam, że nie wpływa na pigułki) brałam jeden dzień, a współżyłam dopiero po wzięciu 5 tablek i dopiero w drugim dniu przerwy? Nadmienię, że w tym samym cyklu byłam przeziębiona i brałam tylko ibuprom i syrop, a jeszcze w pracy mam bardzo bardzo stresującą sytuację.....czy ten stres przeziębienie mogły wpłynąć, że nie dostałam krwawienia z odstawienia? Czytałam, że może się zdążyć, że krwawienie nie wystąpi, a dopiero dwukrotne nie wystąpienie może oznaczać ciążę. Jeśli któraś może pomóc, to będę wdzięczna......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megitulamea
Do Gha: Z tego co wiem, możesz zacząć przerwę wcześniej...nie po 21 dnich, a po 20 i zrobić 7 dniową przerwę, ale taką, jak przy tym skróconym cyklu, czyli kończysz brać na 20 dniu robisz 7 dni przerwy i 8 dnia bierzesz tabletkę z kolejnego opakowania, ale niestety zmieni Ci się dzień brania pierwszej tabletki z kolejnego opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o mnie to ja gdy jestem przeziębiona często przesuwa mi się okres. Ostatnio zamiast tak jak zwykle 3 dnia dostałam go 5 i był bardzo, bardzo skąpy. Więc może i Ty tak reagujesz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _vina_
Do megitulamea : Wydaje mi sie ze na ten brak okresu wplynely inne czynniki niz ciaza. Sama wspominalas, ze masz stresujaca sytuacje w pracy itd. Przyznam szczerze, ze skoro wyczytalas ze ten antybiotyk nie wplywa na antykoncepcje to tym bardziej nawet jeden dzien zazywania nie powinien Ci wplynac tak bys okresu nie dostala. Wiesz przeziebienie samo w sobie troche rozregulowuje organizm. Jesli zas chodzi o Twoja porade dla Gha: Tu bym sie z Toba nie zgodzila, nie wolno z tabletkami robic tak ze sie nie wezmie calego kompletu tj 21 tabletek! Rozmawialam z lekarka i można skrocic PRZERWE 7 dniowa (wtedy zmieni sie automatycznie dzien przyjmowania kolejnego opakowania) ale jesli chodzi o blister to trzeba zazyc komplet tabletek. W sytuacji Gha skoro nie ma opakowania dodatkowego tj "awaryjnego" to niech poczeka ze wspolzyciem na dobry czas, do momentu gdy w tym samym dniu w kolejnej przerwie dostanie okres i bedzie wiedziala ze wszystko sie juz unormowalo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megitulamea
Nie wiem jakie Gcha bierze tabletki, ale na ulotce moich tabletek jest napisane, że jeśli zapomni się tabletki w 3 tygodniu, to albo nie robić siedmiodniowej przerwy i przyjąć następne opakowanie bez przerwy, ale skoro Gcha zapomniała ostatniej, bo nie miała to raczej to nie wchodzi w grę. Można też zrobić tak, że przerwie sie tabletki i zrobić 7 dniowa przerwę łącznie z dniem pominięcia tabletki i po przerwie zacząć nowe opakowanie, ale istnieje możliwość słabszej antykoncepcji, więc radzą,żeby stosować dodatkowe metody mechaniczne przez jakiś czas. No cóż zdania są różne, ale zawsze zdarzy się zapomnieć tabletki...racja pierwsza i ostatnia tabletka są najważniejsze, ale to nie jest wyrok....najlepiej zastosować sie do ulotki w przypadku pominięcia tabletki w zależności od tygodniu, w którym sie zapomniało no i oczywiście zgłosić sie do lekarza i stosować dodatkową metodę zabezpieczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megitulamea
Ale jestem zakręcona....Gha tez bierze logest, wiec radzę przeczytać ulotkę, tam jest opisany schemat , jak postąpić przy zapomnieniu tabletki w różnych tygodniu cyklu. Chyba tez stres zjada mi mózg...... Ja zrobiłam test i wyszło, że nie jestem, ale jakby coś było, to raczej za wcześniej, żeby wykrył...bo kupiłam taki co wykrywa już 6 dniową, a zrobiłam 5 dni po "ewentualnym zajściu" , ale powtórzyłam już rano w 7 dniu i tez nic, poza tym byłam u lekarza, który stwierdził, że jeśli regularnie zażywałam, to nie powinno nic być, bo antybiotyk miałam tylko jeden dzień, a kochałam sie dopiero 7 dniu po wzięciu antybiotyku. Powiedział, że logest może być już dla mnie za słaby i dlatego miałam skąpe okresy, a teraz mógł nie wystąpić przez to, lub rzeczywiście przez stresy i przeziębienie. Powiedział, żeby zaczęła nowe opakowanie i zrobiła test jeszcze pod koniec tygodnia, a jak skończę opakowanie i znowu będę miała skąpy lub w ogóle, to zmieni mi na mocniejsze tabletki. Sama nie wiem, czy dobre będą mocniejsze, bo za rok będę się starała o dzidziusia, ale teraz koniecznie muszę mieć zabezpieczenie, bo wole nie ryzykować, wiec jeszcze rok muszę połykać "pastylki" :) Zrobię jeszcze jeden teścik i wtedy sie uspokoję.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy tabletkach skąpe okresy to normalka, ja mam tylko delikatne ciemnobrązowe plamienie i nie używam nawet podpasek tylko wkładki. Więc skąd na miłość Boską ta teoria, że wówczas proszki są za słabe. Chyba wręcz przeciwnie DZIAŁAJĄ ! Pozdrawiam Eva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apocalypsis
Gcha ---> zgadzam się, z _vina_. Też mi się wydaje, że mozna skrócić PRZERWE a nie 21-dniowy cykl brania tabletek. Ten z kolei mozna wydłużyć (biorąc kolejne tabletki z nowego opakowania bez 7-dniowej przerwy). W przypadku pominięcia 1 tabletki należy postępować wg. instrukcji dołączonej do tabsów + lekarz + dodatkowe zabezpieczenie megitulamea ---> na Twoim miejscu bym się nie martwiła :) Ja też jakieś 2 miesiące temu miałam podobną sytuację. Co prawda dostałam okres, ale spóźniony o 2 dni, co dla mnie było szokiem, bo przez 3 lata miałam okres idealnie wręcz co do godziny ;) Ale tak, jak pisałaś. Stres robi swoje, antybiotyki robią swoje i wszelkie lekarstwa robią swoje ;) Ja osobiście po antybiotyku robię sobie zazwyczaj ok 5-7 dni przerwy we współżyciu.. tak w razie czego. Dodatkowo, jeśli piszesz, że masz skąpe okresy, to się rozumie 'samo przez się', że w końcu mógł nie wystąpić :) Dobrze, że poszłaś do gina :) Mam nadzieje, że rozwiał Twoje wątpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megitulamea
DO Apocalypsis: Spoko zrobiłam jeszcze jeden test dzisiaj i wyszedł negatywny, wiec nie mam się czym martwić. Tak właśnie myślę, że ten stres inne lekarstwa i antybiotyk mogły poprzestawiać cosik tam w środku, że w końcu nie dostałam okresu. A co do przerwy po antybiotyku, to zrobiłam 7 dni przerwy we współżyciu, ale tego 7-mego dnia wieczorem, to był już 2 dzień przerwy, a okres dostaje 4 dnia przerwy i jak nie dostałam okresu, to bałam się, że ten antybiotyk mógł osłabić ten cykl do końca łącznie z 7-dniową przerwą, bo wiadomo, że wtedy hormonów sie nie przyjmuję.....w sumie długo zażywam logest, ale tak jak Ty zawsze miałam regularne krwawienie 24 dnia cyklu, ale oczywiście w różnych godzinach dostawałam. Teraz kiedy nie dostałam okresu to spanikowałam zważywszy na to, że brałam antybiotyk...więc kobieca wyobraźnia w tych sprawach zadziałała....ale już wszystko ok. mimo, że nie dostałam okresu w ciąży nie jestem, bo robiłam test dzisiaj po 9 dniach tego dnia, kiedy współżyliśmy, a test był bardzo czuły, bo mógł wykryć już 6 dniową ciążę, a wyszło negatywnie, wiec spoko. Zresztą 3 testy robiłam i wszystkie wyszły na nie. Odetchnęła z ulgą.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midzi
MEGITULAMEA...pierwszy test robi sie w dniu spodziewanej miesiączki test jest w stanie wykryć conajmniej 6 tygodniowa ciąże a nie 6 dniową a i tak nie zawsze wykrywa czasem dopiero 8 tygodniową także na przyszłość nie wierz w te bzdury o czułosci testu który potrafi wykryć 6 dniowa ciążę.jesli chcesz byc w 100% pewna to zrób sobie test bhcg z krwii bo tylko to da ci pewnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megitulamea
DO Midzi: Jakbyś czytała dobrze, to okres jaki się dostaje w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych, to jest to okres z odstawienia, wiec nie taki normalny, tylko poprzez odstawienie na 7 dni hormonów. W związku z tym nie muszę czekać aż miesiąc jak i dłużej, czy wystąpi okres czy nie. Może nie wiesz, co jest w aptekach.....są już takie testy, które potrafią wykryć już ciążę 1 dzień po zapłodnieniu, aczkolwiek są drogie i bardzo rzadkie. Zwykły test racja 6 dniowej nie wykryje, a raczej już 2 tygodniową, lub więcej. Skoro są takie testy, które wykrywają już 6 dniową ciąże, to raczej bzdur by klientkom nie wciskali, bo pewne firmy najpierw zrobią badania, a potem dopiero wypuszczą coś na rynek. Od tego jest również kilkakrotne robienie testy co kilka dni i od różnych producentów, gdyby były jakieś nieścisłości w wynikach wyszłoby, że testy są do du...... Skoro wszystkie, które robiłam były innych producentów i każdy pokazał to samo, to czemu nie wierzyć? A poza tym badanie lekarskie też sie przydaje w ocenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midzi
MEGITULAMEA:nie wnikałam dokładnie w twój problem a w temat testów ciążowych.żaden doświadczony lekarz nie powie ci że test jest w stanie wykryc 6 dniową ciążę.słyszałam o sporadycznych przypadkach kiedy wykrywał 2 tygodniowa ale to przy bardzo wysokim stężeniu hormonu w moczu co zdarza sie niezwykle rzadko.nie słyszałam natomiast nigdy o tym żeby test wykrył 6 dniowa ciążę a tym bardziej jedną dniową.no ale każdy wierzy w co chce....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sądzę, że po 2 tygodniach test może ją wykryć, wcześniej raczej nie. Poza tym kobieta na ogół czuje że coś z nią jest nie tak ma nudności i takie tam. Poza tym zajście w ciążę przy zażywaniu pigułek zdarza się naprawdę niezwykle rzadko nawet jeśli się zapomni pigułki, czy przy zażywaniu innych leków. Więc może nie warto tak się przejmować. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głodna
Witam! Pierwszy raz zazywam Logest ( w ogole tabletki antykocepcyjne ) i caly czas mam krwawienia... jest napisane,ze to normalne... ale mialyscie tez tak ?? i czy moge nie dostac z tego powodu krwawienia w przerwie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!Poszukuję osóbki która ma do sprzedania logest, pilne! gg 4777794

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz nie dostać krwawienia z odstawienia, albo jeśli wogóle dostanieszbędzie ono bardzo skąpe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spokojna19
Witajcie! JA biore LOGEST od 5 dni i jak narazie nie odczówam zadnych znian, oprócz minimalnej (jak narazie) zmiany w piersiach:) Myśle ze troche urosną. Na temat tych tabletek naczytałam sie bardzo wiele, ale ja wiem ze dobrze wybrałam. Byłam u bardzo dobrego Ginekologa, który wysłała mnie na szereg róznych badan, które są konieczne (nie rozumiem jak mozna przepisywac jakiekolwiek tabletki bez wczesniejszego badania:/) Wydałam duzo pieniedzy, ale przynajmniej wiem ze wszystko bedzie ok. Co do skutków...kazda z nas jest inna, i inaczej reaguje na LOGEST. Dlatego wiec, nie nastawiajcie negatywnie dziewczyn które zaczynaja brac te tabletki, sugerujac sie tylko swoimi doznaniami.Owszem, piszcie, jakie moa byc działania, ale nie zniechecajcie...:) Ja sie nie denerwuje. Przeciez jak tylko cos zacznie sie dziac, poprosty idzie sie do ginekologa i w razie potrzeby zmienia tabletki na inne:) Za opakowani płace 36zł z groszem w pozaniu :) Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiuniaa
czesc ostanio zdarzyl mi sie maly wypadek wyladowalam w szpitalu i dostawalam tam antybiotyki przez ten caly czas bralam logest.. dzisiaj wyszlam zostalo mi 7 tablet do konca po ilu bede mogla sie znow bezpiecznie kochac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! rok temu bralam logest przez prawie dwa lata i bylo wszystko ok. od ponad tygodnia znow zaczelam go brac po rocznej przerwie i strasznie mnie mdli,najgorzej w nocy,przez to nie moge spac bo boli mnie brzuch i chce mi sie wymiotowac a w dzien boli glowa i tez chce mi sie wymiotowac. Nie wiem czy przestac brac te pigulki czy moze poczekac jak org. bedzie sie zachowywal przy drugim opakowaniu. a moze te mdlosci nie sa spowodowane tabletkami? jak Myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! rok temu bralam logest przez prawie dwa lata i bylo wszystko ok. od ponad tygodnia znow zaczelam go brac po rocznej przerwie i strasznie mnie mdli,najgorzej w nocy,przez to nie moge spac bo boli mnie brzuch i chce mi sie wymiotowac a w dzien boli glowa i tez chce mi sie wymiotowac. Nie wiem czy przestac brac te pigulki czy moze poczekac jak org. bedzie sie zachowywal przy drugim opakowaniu. a moze te mdlosci nie sa spowodowane tabletkami? jak Myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mnie kiedyś bardzo mdliło ale po Yasmine i brzuch bolał mnie też. Po zmianie na Logest przeszło mi, więc może Ty masz to samo tylko po innych prochach? Może też być tak, że załapałaś wirusa, takiego typowego jak się teraz łapie, z bólem brzucha, biegunkami i nudnościami. Ja niedawno takiego złapałam. Wiadomo pogoda jaka jest, widać, wystarczy wyjrzec przez okno. Pozdrawiam Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalee
hej mam szalenie ważne pytanie!! Czytałam wiele o Logeście i piszecie żeby brać 1 lub 5 dnia miesiączki, a mi ginekolog kazał 3! Nie wiecie czemu tak?? Jestem już tak ogłupiała że nie wiem czy on się pomylił czy ja się przesłyszałam czy może tak mi kazał i tak ma być. Będe bardzo wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiuniaa 2
misiuniaa czesc ostanio zdarzyl mi sie maly wypadek wyladowalam w szpitalu i dostawalam tam antybiotyki przez ten caly czas bralam logest.. dzisiaj wyszlam zostalo mi 7 tablet do konca po ilu bede mogla sie znow bezpiecznie kochac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalee
wiesz wydaję mi się że skoro przez cały czas brałaś logest to nie powinno byc tak żle, i działanie tabletek nie powinno być aż tak słabe. Ale ja na Twoim miejscu przez najbliższe 2 tyg bym się zabezpieczała innymi środkami na wszelki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalee
hej mam szalenie ważne pytanie!! Czytałam wiele o Logeście i piszecie żeby brać 1 lub 5 dnia miesiączki, a mi ginekolog kazał 3! Nie wiecie czemu tak?? Jestem już tak ogłupiała że nie wiem czy on się pomylił czy ja się przesłyszałam czy może tak mi kazał i tak ma być. Będe bardzo wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×