Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość natalee
dziewczyny u mnie już wszystko gra :)) Nie leci ze mnie krew, jest ok, przedwczoraj miałam jedynie takiego doła, taka histerie że chciałam zostawiac mojego faceta i nie wiedziałam skąd cos takiego u mnie... A tu mam chyba odpowiedz :)Więc humorki u mnie ze skrajności w skrajność... a po za tym wszystko gra :) To jest tak: jezeli bierzesz tabletke 1 dnia cyklu to jesteś zabezpieczona od pierwszej tabletki. Jeżeli wzięłaś 1 tabletke piatego dnia cyklu trzeba zabezpieczać się z inny sposób(przez jakiś czas). :) Przynajmniej tak mi lekarz powiedział :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaya25
Ja biorę logest od 4 lat, ale z przerwami. Dla mnie te tabletki są idealne! nie przytyłam po nich, cycki też mi nie urosły, nie schudłam, nie straciłam humoru ani ochoty na seks. Jedyny problem to plamienia przez pierwszy miesiąc przyjmowania (ze względu na małą ilość hormonów zawartą w tych tabletkach), ale to da się znieść! Potem jest już super. Okres ok 3-4 dni trwa w czwarty dzień po ostatniej tabletce! Ogólnie dla mnie są idealne! Pozdrawiam wszystkie logeściary!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toSemJa85
ja Logest biorę od lipca 2007 ...i zaliczyłam 1 zapomnianą z nowego opakowania , zawsze biore w 8 dniu o 12;00:) a tą wziełam w 9 + dodatkowa? czy wszystko jest ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toSemJa85
tzn jakiejś niespodzianki nie powinnam miec:>?? dzięki z góry za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canelle
Hej dziewczyny :D Nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych, a teraz ginekolog przepisał mi właśnie logest... Jak tak czytam opinie to już sama nie wiem, czy rzeczywiście chcę brać te tabletki :( Boję się wielu rzeczy :( A najbardziej przeraża mnie fakt obniżonego libido po zażywaniu tych tabletek :/ Mam jeszcze pytanko: jeżeli przez pierwszy miesiąc występują krwawienia, to czy są silne czy raczej bardzo słabe?? Ja czekam na okres i zacznę brać Logest... A okres mam dostać dzisiaj albo jutro... Zobaczymy... Czekam na Wasze wskazówki i porady :D Buźka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canelle
I mam jeszcze jedno niedyskretne pytanie... Bo tak się zastanawiam i naprawdę mnie to ciekawi... Czy pozwalacie, aby Wasi faceci dochodzili w środku?? I czy naprawdę jest to bezpieczne?? Ja jestem trochę panikarą, więc tabletkom nie uwierzę nawet, dopóki nie zobaczę, albo ktoś mi nie powie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro lekarz Ci przepisał te tabletki to znaczy, że Ci nie zaszkodzą a wszystko będzie ok. Ja biorę pigułki od dawna i powiem szczerze nie mam pojęcia co to jest seks z prezerwatywą. Poza pigułkami nie stosuję żadnej mechanicznej metody. Słuchaj nie po to tyle płacisz za ten specyfik żeby jeszcze dodatkowo dopłacać i coś stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia2222
hje dziewczyny no ja biore logest juz 8 dzien i wszystko bylo by ok gdyby nie plamienie które jest caly czas i denerwuje mnie okropnie !!!!nie wiem czy mozna zrobic cos aby to plamienie ustapilo???no i jescze tylko boje sie ze przytyje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia2222
no naprawde nie wiem czy mam odstawic czy tez jakos przetrwac to !!!!!czy któras z was przytyła po tabsach i jak skóra czy wystepuja jakies zmiany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
Nie przejmuj się tym zupełnie. Ja właśnie dzisiaj byłam u mojej pani ginekolog ponieważ po raz pierwszy brałam tabletki (coprawda Nowynette) i miałam bez przerwy plamienia, a nawet krwawienia podobne do okresu. Powiedziała, że wszytsko jest ok i zmieniła mi właśnie na Logest, bo ogólnie po nowynette czułam się do bani, więc uwież mi nie panikuj, to zupełnie normalne, że organizm się przyzwyczaja, ponieważ masz jeszcze swoje hormony i dodatkowo dostarczasz je z zewnątrz. Dla organizmu to niemały szok. Dlatego nie odstawiaj i bierz regularnie a wszystko będzie ok :) A ja mam pytanie do dziewczyn, które już coś na temat tych tablet wiedzą. Tyje się po nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toSemJa85
Eva27 tzn że ten 9 dzień to nie jest aż taka długa przerwa? przepraszam że męcze cie pytaniem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Japonka1981
Witam, ja się mogę wypowiedzieć jako doświadczona "użytkowniczka" Logestu :) Brałam Logest ostatnie 4 lata, nie przytyłam raczej (przynajmniej nie od piguł), nie miałam żadnych większych skutków ubocznych, poza typowymi dla wszystkich pigułek - minimalnie częstsze infekcje okolic wiadomych, czasem bóle głowy (ale nie na tyle silne i częste żeby lekarz kazał odstawić) i okresowy lekki spadek libido - na szczęście minął ;) Przeszłam na Logest (wcześniej jeszcze Harmonet) z Cilestu bo miał mniejszą dawkę hormonów (po Cileście miałam plamienia, po Logeście już nie). Ale oczywiście każde pigułki muszą być indywidualnie dopasowane do osoby i przepisane po badaniach! PS: jeśli któraś z kobitek biorących Logest chciałaby odkupić tanio 2 opakowania to mi zostały (ważne do 2009), chwilowo odstawiłam w ogóle wszystkie tabsy bo czas niedługo rodzinę powiększać :) Odstąpię po 30 zł za pudełko, ale prosiłabym chętne osoby o okazanie jakiegoś dowodu że przyjmujecie te tabletki, a nie tak na własną rękę bo na Kafeterii o nich dobrze piszą... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Japonka1981
Aha ze skórą żadnych zmian ani podczas brania ani po odstawieniu, ale nigdy nie miałam specjalnych problemów z cerą :) A te moje Logesty są do 2011 ważne nie do 2009...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
Ja po pierwszym miesiącu brania Novynette nie przytyłam (a moja kumpela np 4 kg), wręcz schudłam (nie wiem czy się oczyszciłam z wody czy przemiana materii się zmieniła) i mam nadzieję, że po Logescie nie będę miała wilczego apetytu. Co do cery to strasznie się obawiam, ponieważ podczas pierwszej przygody z Novynette tak mnie zasypało, że nie mogłam sobie dać rady :( Czy by się to unormowało nie wiem bo zmieniam na Logest właśnie i mam nadzieje, że nie będzie kontynuacji trądzikowej serii, ponieważ problemy z wypryskami mam nie powiem od jak dawna. Nie działa na niego nic - ani maści ani antybiotyki:( No cóż. Taki los:( A mam pytanie do Pań, które odstawiły ten preparat w celu zajścia w ciążę. Ja złapałam się za hormony głównie z powodu bardzo ciężkich przeżyć podczas miesiączek więc zależy mi na tym, żeby jakby co nie mieć problemów z dzidziusiem :P Dlatego jak długo czekałyście po odstawieniu na zajście w ciążę oraz co towarzyszyło Wam po odstawieniu (plamienia, nieregularny okres, problemy z cerą)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia 2222
jeju ja noramlnie to juz mam metlik w glowie!!!!!!!!!!naprawde juz dzisiaj 9 tabletke wzielam i wogole te plamienia mnie dobija!!!!!!tylko to bo tak pozatym to czuje sie dobrze po lgescie!!!no tylko boje sie ze przytyje!!!a nie wiecie jakie mozna wziasc tabletki na powstrzymanie krwawienia???bo to taka nie komfortowa sytuacja gdy kocham sie z chlopakiem!!!!!!!! naprawde zero jakiej kolwiek depresji,libido moze nawet i wieksze tylko te okropne plamienia!!!!!kiedy one sie skoncza????a i jeszcze plusem jest to ze piersi mi sie powiekszyly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
Plamienia? Hmm.. Skąd ja to znam... Odkąd biorę tabletki (19 dni) nie wiem co to sex :( Jakoś nie potrafię z tymi plamieniami a teraz to mam prawie ze okres :( Ogólnie czuję się beznadziejnie ale jeszcze tylko kilka tabletek i zmieniam na Logest. Mam nadzieję, ze się poprawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysiaaa222
no ja to raczeuj nie okres ale krew jest i jestem przez to zla!!bo wlasnie tez jakos nie moge uprawiac sexu z ta swiadomoscia ze jest krew!!!!!!niech ona juz zniknie!!!!!!bo nie wiem juz co zrobic !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canelle
Tak czytam co piszecie dziewczyny i sama aż się zaniepokoiłam :/ Sama za parę dni mam zacząć brać tabletki (właśnie Logest) i mam pietra z powodu tych wszystkich objawów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
Ja jeśli po Logescie dalej będę tak plamić i krwawić rezygnuję z hormonów. Po pierwsze jest to bardzo niekomfortowe a po drugie skoro 14 dni temu miałam okres, teraz już od 5 dni krwawię i mam jeszcze krwawić w 7 dniowej przerwie, i ma się to regulować przez 3 cykle prawdopodobieństwo anemii jest chyba całkiem spore :( I skoro mam do czasu aż się wszystko ureguluje powstrzymywać od sexu to serdecznie dziękuję :( Wg mnie badania hormonalne powinny być przeprowadzane w pierwszej kolejności zamin lekarz przepisze pigułki! Nie jest żadnym królikiem doświadczalnym, żeby sobie na mnie eksperymentować różne dawki hormonów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canelle
Ja niestety o tych badaniach dowiedziałam się już po fakcie od koleżanek :/ Lekarka mi o tym nie powiedziała... Zaznaczyła tylko, że Logest jest chwalony przez jej pacjentki i mi go przepisała... Mam nadzieję, że faktycznie nie będzie z nim problemów, a w przeciwnym razie o następnych tabletkach zadecydują już badania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
Tylko że z tymi badaniami to też nie jest taki miodek, bo niestety są cholernie drogie (jeśli ktoś chodzi do lekarza, który nie ma umowy z NFZ niestety są odpłatne). Moja kumpela za komplet badań musiała zapłacić ponad 180 zł ;/ Jednak przeżywając to co teraz przeżywam gdyby mój pan doktorek (a niech go...) zlecił mi badania zapłaciłabym za nie znacznie więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spokojna19
Oj sporo sie naczytałam, wiec pokoleji... Dziewczyny...nie zrazajcie sie tymi plamieniami!! To jest normalne...w moim przypadku trwalo to caly miesiac i jakos zyje:) Na sex jeszcze bedzie czas, a dzidziusia chyba narazie nie chcecie co nie?? Wszystko pomalu sie unormuje, nic na sile:) Co do badan...Jaki lekarz przepisuje tabletki bez KONIECZNYCH badan??!! Idzcie do swoich lekarzy i poproscie o wyslanie na badania i niech dopiero po zapoznaniu sie z nimi przepisza Wam jakiekolwiek tabletki!! Kolezanka napisala ze te badania kosztowalu ponad 180zł...ja zaplacilam ponad 240...Same wizyty u lakaza kosztowaly niewiele mniej, wiec nie wiem jak Wy ale ja podeszlam profesjonalnie;) Wam tez radze, bo to powazna sprawa,wiem, że sie oplacalo, bo przynajmniej jestem swiadoma tego, ze lekarz zapoznal sie z moim stanem zdrowia i wie co robi:) Jest duzo przeciwwskazań do zazywania tabletek Anty Anty!! Ja nigdy w zyciu nie pozwolilabym sobie wcisnac pierwszych lepszych tabletek...co z tego ze wszyscy je chwalą, moze akurat Twoj organizm nie bedzi ich akceptkowal?? I co wtedy?? Ok zmienisz je na inne, ale po co, skoro mozesz odrazu brac takie, ktore Ci odpowiadaja:) Zastanówcie sie. A waszych lekarz ktos powinien zje8ać porzadnie :) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canelle
Masz rację koleżanko! Ja na razie spróbuję z Logestem, a jak nie będzie mi pasował to idę na badania bez względu na ich cenę... Wizyty też mnie i tak dużo kosztują więc co za różnica... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
A ja mam takie pytanie. Byłam dzisiaj u mojej Pani ginekolog ponieważ krwawienie trwa dalej. Zostały mi 2 tabletki ze starego opakowania i pani kazała mi je wyrzucić, zrobić 7 dniową przerwę o te 2 tabletki wcześniej i zacząć brać Logest. I tu moje pytanie. Czy kiedy zacznę brać ten Logest skuteczność będzie wporządku bez tych dwóch tabletek wcześniej? Bo z tego wszytskiego zapomniałam się zapytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canelle
Pewnie skoro Ci lekarz powiedział, no to chyba będzie ok :D Chociaż niektorzy to się zachowują jakby z księżyca spadli ;p A skoro masz jeszcze tylko dwie tabletki, to chyba możesz je wziąć... dwa dni w tą czy w tamtą to chyba żadna różnica chociaż ja się nie znam, bo dopiero mam zacząc brać tabletki... A najlepiej to zadzwoń do lekarza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
Już za późno nie wzięłam. Ale i tak planuję się zabezpieczać dodatkowo przez jakiś czas żeby hormony się ustabilizowały jako tako skoro mam takie problemy. Nigdy nic nie wiadomo. Obym tylko po zmianie na Logest nie miała żadnych znów plamień i wszytsko było ok... Strasznie się tego boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canelle
No to dobrze :D A ja mam pytanko... Bo dzisiaj właśnie dostałam okres i nie wiem za bardzo o której godzinie najlepiej brać tabletki i czy to w ogóle ma jakieś znaczenie?? To mój pierwszy raz z tabletkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva27lat
Nie ważne o której zaczniesz brać, ale jak się już zdecydujesz np. na godz. 21,00 to musisz brać codziennie o tej samej porze. Może to czy weźmiesz o 20,45 czy 21,10 nie zrobi równicy ale jak będziesz brała raz o 6,00 rano a następnego dnia a 19,00 to nie będą działały !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×