Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość lubie logest
no ja teraz jestem w trakcie 2 opakowania i szczrze mówiac chyba nawet cera mi sie pogorszyła ale moa mama jest ginekologiem i mówi ze tak moze byc na poczatku. ze to po prostu sa zmany hormonalne bo sie cos dzieje w organizmie i ze jak sie organizm przyzwyczai torche to cera sie poprawi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logestharmonet
Hej postanowiłam podzielić się moimi spostrzeżeniami. 2 lata temu przez rok brałam logest, były to moje pierwsze pigułki. Zaobserwowałam spadek masy ciała, nabrzmienie i lekkie bóle piersi, polepszenie cery, zerowy wpływ na libido ale także ból brzucha podczas krwawienia z odstawienia- zazwyczaj 2 dnia (nie taki jak przy miesiączce ale jednak był) i oczywiście zmiany nastroju: płacz (nawet z tego powodu, że uciekł mi autobus)---> śmiech--->złość (miałam ochotę komuś przywalić) . Pigułki odstawiłam po roku, teraz postanowiłam wrócić do hormonalnej metody antykoncepcji. Jako, że pozytywnie oceniam stosowanie logestu dlatego też teraz zdecydowałam sie ( po rozmowie z ginekologiem oczywiście ) na harmonet (dawka ta sama, cena ok. 5 zł niższa). Na każdą osobę dana pigułka może inaczej działać dlatego najlepiej sprawdzić na sobie i przy ewentualnych efektach ubocznych zmienić na inną. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulia
ja biorę od dwóch lat LOGEST i jestem bardzo zadowolna, na początku miałam przez LOGEST bardzo zmienne humorki, co drażniło mnie bardzo, ale po ok.2mc mi to przeszło, ale nie mam już bolesnych bólów brzucha, okres regularny i krótki, cera na twarzy bardzo mi sie poprawiła, może troszkę przytyłam ok.5 kg, bo zanim brałam logest zawsze wazyłam 45kg, a teraz moja normalna waga to 50kg. a tak poza tym, to wszystko jest ok. no może cena mogłaby być niższa, ale polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalee
hej mam pytanie. Czy biorąc diclofenac ( czopki) i stereon czy stercoś tam(globulki) mogę normalnie brać Logest?? Czy to nie będzie wpływać ujemnie na działanie leków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NnowaA
Dopiero zaczynam z Logestem. Niestety w ulotce dokładnie nie pisze czy podczas 7-dniowej przerwy (po zażyciu 21 tabletki) można współżyc bez dodatkowego zabezpieczenia. Ulotka jest obszerna, ale brak w niej tak konkretnej i ważnej informacji. Jak to jest? Mogę współżyć bez gumki przez te 7 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalee
Bardzo dobre pytanie, właśnie jak to jest? Wie ktoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoja_królewna
NnowaA- można współżyć w czasie 7-dniowej przerwy... W tym czasie jesteś zabezpieczona i nie masz czym się martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoja_królewna
Słyszałam, że alkohol zmniejszania działanie tabletek antykoncepcyjnych, ale mimo tego skusiłam się żeby wypić parę piwek wczoraj na imprezie. Biorę dopiero pierwsze opakowanie LOGESTU i wczoraj o 19.30 wzięłam swoją 14-tą tabletkę. Odczekałam 3 godz. i wypiłam pół piwka w drodze na imprezę ( może nawet mniej niż połowę). Gdzieś po pół godz. wypiłam kolejne piwko. Łącznie wypiłam ok. 3 i spaliłam pół papieroska. Teraz zastanawiam się czy to co zrobiłam ma jakiś wpływ na skuteczność tabletki i czy mogę nadal bez obaw je przyjmować. Bardzo proszę o pomoc. I jak jest z Wami jeżeli chodzi o alkohol i palenie? Rzuciłyście imprezowanie ze względu na tabletki? Z goy dziękuję za odpowiedzi ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva27lat
Alkohol pić możesz, ale z głową, bo jeśli zwymiotujesz pigułkę to ona nie zadziała (to oczywiste). Poza tym raczej nie popijaj jej alkoholem, tylko wodą. Reasumując nie ma to wpływu na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dita1532
mam 30 lat urodzilam juz dziecko..........czy moge brac logest??? inne dzialaja na mnie katasrofalnie.bralam kiedys logest i po nich nie mialam zadnych dolegliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalee
czy biorąc Diclofenac i Sterowag można spokojnie brać Logest? Prosze o dpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spokojna19
Witam:) Ostatnio w gazecie czytalam artukuł o plusach i minusach korzystania z solarium...Byly tam tez wypisane sytuacje w których nie mozemy korzystac z Solarium, m.in. własnie stosowanie TABLETEK ANTYKONCEPCYJNYCH !!! Czy to jest prawda?? Ja bardzo lubie sie opalac...i nie chcialabym z tego rezygnowac...Jesli wiecie cos na ten temat to prosze o szybka odpowiedz. Chcialabym wiedziec jakie mogloby to miec skutki uboczne (opalanie) podczas brania tabletek. Pozdrawiam!! I czekam na jakies konkrety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalee
Ja tam pierwszy raz o czymś takim słysze. Co może mieć wspólnego solarium z tabletkami :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spokojna19
Heh teraz to sama sobie odpowiem na pytanie:P Od wczoraj udalo mi sie zebrac troche informacji na ten temat i niestety tabletki maja troche wspolnego z solarium. Zdazyly sie przypadki, ze dziewczyną po opalaniu sie w solarium na ciele wychodzily okropne brazowe przebarwienia, ktorych ciezko jest sie pozbyc. Na szczescie to nic groźnego...obawiałam sie raczej ze moga wplywac na skutecznosc działania, ale o to mozemy byc spokojne. Mi na szczescie te plamy nie groża, bo korzystałam wczesniej z solarium niczego nie swiadoma, i zadne plamy mi nie wyszły. Czytałam, ze jest to indywidualna, ze tak napisze "cecha" Tak jak przy kazdych innych skutkach ubocznych. Pozdrawiam :) I zycze samych przyjenosci:D Ja korzystam i jestem bardzo zadowolona z tabletek LOGEST :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalee
Dobra no to ja od dzisiaj zaczynam przygode z Logestem :) Biore wieczorem 1 tablete bo w czwartek miałam małą wpadkę...ale tabletki 72 h po zadziałały i dzis zaczynam brać Logeścik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spokojna19
W takim razie Natalee zycze Ci samych pozytywów:) A jakby co to pisz, chetnie pomozemy:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalee
Super :)) Dzięki Spokojna19 :) a właśnie tak się zastanawiam... jak zaczęłyście brać Logest w pierwszym dniu cyklu to kiedy Wam się skończył okres? I czy był taki jak zawsze czy może krótszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spokojna19
Jesli chodzi o mnie to okres miałam tylko 4 dni:), a zazwyczaj trwał on 6-7dni. Generalnie podczas stosowania tego rodzaju antykoncepsji okres trwa krócej i co lepsze jest mniej bolesny, nie miewamy hustawek nastroju itp. (ale oczywiscie nie zapominajmy, ze kazda z nas jest inna i inaczej reaguje na LOGEST jak i inne tabsy:) ) Pozdrawiam i zycze równie krótkich i bezbolesnych kobiecych dni:) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalee
No własnie zdziwiłam się że trzeci dzień a już tak łagodnie :) może jedynie bolało bardziej ale to pewnie po postinorze duo który brałam w tamtym tyg, więc jest wszystko ok :) fajnie. pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamila
No to dziś zaczyna się moja przygoda z Logest, uff i po pierwszej pigułce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamila
No to dziś zaczyna się moja przygoda z Logest, uff i po pierwszej pigułce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spokojna19
Na temat Postinoru Duo tez moge sie wypowiedziec:) Słusznie podejrzewasz, ze te bóle mogą byc spowodowane zazyciem tych tabletek, bo równiez miałam wpadkę i podobnie jak Ty, bóle po wzieciu tabletek. Także według mnie wszystko w normie:) Przyjemnosci:) Tobie Malamila równiez zycze samych przyjemnosci i samych pozytywów!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinaaa23
Czesc ja wlasnie miesiac temu przerwalam branie logestu... przytylam po nim z 5 kg i troche zle sie z tym czuje a poza tym nadal przybywalo mi na wadze bralam przez 6 mies. Mam pytanie czy teraz bede miec juz normalny okres czy moze mi sie spoznic? i czy moje piersi wroca do poprzedniego rozmiaru?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamila
Dziękuje Spokojna19 za wsparcie:) Dziś 6 tabletka, mam strasznie chwiejne nastroje, normalnie jak przed okresem, szok:) I mam większy apetyt. Na razie to tyle co zauważyłam:) Nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalee
A ja znowu mam problem...naprawde jak nie urok to sra**czka... Zaczęłam brać Logest(tab. antyk.) pierwszego dnia okresu i ten okres tak jakby mi już został...czyli mam go już dziesiąty dzień... Zastanawiam się teraz czy to po tabletkach anty czy postinorze który wziełam z powody wpadki 27 kwietnia. . Ech, o losie. Cieszyłam się tak bardzo z okresu a teraz cieknie ze mnie juz dziesiąty dzień. Czy któraś tak miała jak zaczynała brać Logest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spokojna19
A widzisz Natalee , odpowiadajac wczesniej mówiłam o tym co bedzie jak juz wszystko sie unormuje...przepraszam, mój bład!! Zapomniałam Ci napisac, ze przy pierwszym opakowaniu, nawet przez caly miesiac mozesz miec tzw. plamienia. Ja tez przez to przechodziłam...nie jest to fajne, ale niestety, trzeba przezyc. Przy drugim opakowaniu wszystko juz bylo ok. Dziwie sie ze o tym nie wiesz...Ginekolog powinien Ci był o tym powiedziec...NO ale lepiej późno niz wcale:) Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalee
Rany dzięki wielkie za odpowiedz spokojna19 :)) Wiesz ta wizyta była zakręcona,a już kiedyś brałam Logest i pewnie gin wyszledł z założenia że wszystko wiem. No to nie ma co się stresować :) wszystko będzie ok :) pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do malamila
i jak tam u Ciebie z tym nastrojem, poprawił się troche?? bo ja właśnie też zaczęłam brać logest ( na razie 6 tabletek) i niestety to nie są moje pierwsze tabl:( Wcześniej było novynette i jasminelle i też ten nastrój -w piątek i wczoraj to taka rozdrażniona byłam, myślałam że wszystkich pozabijam...a nikt mi nic nie zrobił itp. Na szczęście nie ma takich migren jak przy jasminelle bo tam były od pierwszej tabletki.Są szanse że to rozdrażnienie minie??? U ciebie może troche jakaś poprawa? Bo jak te tabsy mi znowu nie podpasują to ja chyba zwariuje...A jak w ogóle z libido?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamila
Hej Kobietki! U mnie z nastrojem raz lepiej raz gorzej, ale ogólnie jest ok:)Cera nie zmieniła mi się nic a nic.Dziś 10 dzień cyklu i nadal mam plamienie, ale nie martwię się, bo wiem,że przy pierwszym opakowaniu to normalne:) Jeśli chodzi o libido to wzrosłooooooooooo... I mam pytanko...wiem,że już setki razy było mówione o tym na forum,ale powiedzcie mi jeszcze raz..po ilu dniach mogę czuć sie bezpieczna, jestem delikatnie rzecz ujmując straszna panikarą i nie chciałabym wysiwieć przed 30:) Plis, plis, plis napiszcie czy mogę się czuć bezpieczna już dziś... Pozdrawiam wszystkie forumowiczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melua
Wczoraj była moja 8 tabletka, kochaliśmy sie z chłopakiem bez zabezpieczenia dodatkowego. Boli mnie dziś lewy jajnik, napiszcie mi czy powinnam sie obawiać czegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×