Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość Canelle
No bo ja właśnie słyszałam, że najlepiej wieczorem... I że wcale nie chodzi o to że lepiej przez to działają, bo wiem, że ta sama pora codziennie to podstawa :D Chodziło chyba bardziej o to, żeby uniknąć złego samopoczucia po zażyciu tabletki czy coś takiego, dlatego pytam, bo nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canelle
Mam małe pytanko... Własnie wzięlam pierwszą tabletkę. Czy jak pójdę wieczorem na małe piwko to się coś stanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama piję piwo i jakoś tabletki mnie nie zawodzą od kilku lat (choć powiem, że gdzieś tam we mnie jest lęk, że może jednak nie podziałały, nie wiem skąd się to bierze?). To o której bierzesz pigułkę jest bez znaczenia, ma to być pora, taka, żeby jej nie zapomnieć. Jak sobie ustalisz godzinę 5 rano to istnieje ryzyko, że sie nie obudzisz, \"zaśpisz\" do 9.00 i co wtedy? Ja biorę wieczorem o 21 bo o tej godzinie kończę pracę i dlatego zawsze o pigułce pamiętam. Pozdrawiam Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canelle
Hmm... Dziękuję za odpowiedź :) Nie jestem jakimś pijakiem, więc to naprawdę tylko małe piwko :D Tabletkę wzięłam o 16 i jak na razie czuję się bardzo dobrze :D Zobaczymy co będzie dalej... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anadiomene
Hej! Mam pytanie...Pewnie strasznie głupie ale pierwszy raz biore tabletki :) Zaczęłam brać tabsy od 1 dnia okresu. POtem 21 dni i przerwa 7 dni. CZYLI pierwszą tabletke z drugiego opakowania biore 29 dnia? i Tak jest zawsze i tak wypada, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canelle
Tak wynika z obliczeń ;p Ale najlepiej pomyśl sobie że bierzsz tę tabletkę tydzień później, tego samego dnia, którego wzięłaś pierwszą :) Czyli np. pierwszą z opakowania wzięłaś w piątek to znaczy że 21 tabletkę weżmiesz w czwartek (zgodnie z tym jak są dni tygodnia napisane na opakowaniu :)) a po 7 dniowej przerwie znowu musisz wziąć tą tabletkę w piątek, czyli w ten sam dzień co pierwszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anadiomene
Dzięki za odpowiedz :) Rzeczywiście zgadza się wszystko :D Biore dzisiaj w środe tak jak pierwszym razem :) Dzięx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anadiomene
O mam jeszcze jedno pytanie... Zastanawiam sie na jakiej zasadzie działa to że w przerwie 7 dniowej dalej jest się zabezpieczonym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anadiomene
Ach no i jeśli chodzi o moje odczucia... Mam wrażenie że przytyłam choć waga tego nie wskazuje... A po za tym moje libido znacznie skoczyło do góry :D ;) Z cerą wszystko ok...a nastroje? tylko przed okresem wpadam ze skrajności w skrajność a po za tym ok :) Ach no i jak już mam ten okres zaj____ście boli mnie brzuch bardziej niż kiedyś ale wystarczy ketonal i życie znów staje się piękne :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canelle
Jak długo utrzymuje się krwawienie podczas zażywania pierwszego opakowania, bo ja już mam 7 dzień okres i to mocno, a nigdy tak nie miałam, zawsze kończył mi się po 3 dniach mocny a w piątym dniu już nie miałam :/ I do tego boli mnie brzuch :( czy tak będzie zawsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anadiomene
Canelle ja miałam krwawienie 11 dni a potem było już spoko i wszystko grało i teraz tez jest ok :) Więc sądze że Tobie też przejdzie. A ponoc krwawienie przy 1 op to całkowita norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
Krwawienie to norma, to prawda... Ja jestem przy drugiej tabletce Logestu i zauważyłam coś niepokojącego... Po ok godzinie po wzięciu tabletki skozyło mi ciśnienie (o ok 10 przy dolnej i górnej granicy) strasznie łomotało mi serce a teraz boli mnie głowa... Czy to znaczy że mam coś z układem krążenia bądź sercem i nie powinnam przyjmować pigułek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canelle
Najlepiej skontaktuj się ze swoim ginekologiem i skonsultuj te objawy... Mi osobiście coś takiego się nie dzieje... Po wzięciu tabletki czuję się normalnie, nie mam jakiegoś wielkiego apetytu... Jedyne co mnie wkurza to wahania nastrojów :/ Ale mam nadzieję, że to przejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canelle
Mam pytanie: jeśli tabletki bierze się od pierwszego dnia okresu, to kiedy można się już bezpiecznie kochać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anadiomene
Ponoć odrazu od 1 tabletki jeśli od 1 dnia okresu, ale ja tam dmuchałam na zimne... :) I pierwszy tydz. nie ryzykowałam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anadiomene
Ach i Canelle ja jestem przy 2 op. i już nastroje spoko :) Jednak ból brzucha tak jak miałam kiedyś tak mam dalej :/ a myślałam że może Logest wpłynie akurat na to ale lipa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę logest od 1,5 miesiaca. Mam ciągłe zmiany nastroju, ostatnio nawet myśli samobójcze :( czytałam że działania uboczne trwają okolo 2 miesięcy. Jak myślicie warto poczekać jeszcze jakiś czas aż wszytko się unormuje czy przestać brać tabletki? A i jak przestane to po jakim czasie wszystko wróci do normy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canelle
Myśli samobójcze?? :/ Kobieto na konsultacje do ginekologa... Ja jestem w połowie pierwszego opakowania i czuję się dobrze, w sumie to nie mam aż takich zmian nastrojów, bo ja to ogólnie jestem wrażliwa więc to nie jest wina tabletek :) Ale co zauważyłam pozytywnego, to to że moje piersi stały się tak jakby pełniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piersi mi też urosły tylko ja się z tego nie cieszę aż tak bardzo... wczoraj już nie wzięłam tabletki, przerwałam w połowie drugiego opakowania. mam nadzieje że nic się nie stanie przez to że przestałam je brać w połowie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canelle
no pewnie nic się nie stanie... Zadzwoń do lekarza najlepiej :) Ale zabezpieczać to raczej już się będziesz musiała inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna 22222
hej mam pytanie bo wlasnie wcziraj wzielam ostatnia tabletke logestu i teraz 7 dni przerwy i mam pytanie czy podczas tej przerwy takze jestem zabezpieczona????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canelle
Mi lekarka powiedziała, że tak. Podczas tej siedmiodniowej przerwy także jest się zabezpieczonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anadiomene
No właśnie NIBY się jest ale ja się zastanawiam NA JAKIEJ ZASADZIE TO DZIAŁA??? Nie wie nikt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi też lekarka mówiła, że podczas tej przerwy nie trzeba stosować innych zabezpieczeń więc chyba możesz być spokojna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna2222
tylko kurcze dla mnie to takie dziwne jest!!!!!!!nie biore tabletek i jestem zabezpieczona!!!troche sie bije szczerze mowiac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canelle
Jeśli się boisz to zadzwoń­ do lekarza, on naprawdę rozwieje Twoje wątpliwości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteś zabezpieczona podczas przerwy ale tylko pod warunkiem że 8 dnia zaczniesz brać tabletki z kolejnego blistra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna 2222
ok dziewczyny to dzieki za informacje bo naprawde pierwszy raz biore tabsy!!!!!!!i caly czas mam watpliwosci jakies!!teraz czekam na okres i mam nadzieje ze sie pojawi!!! :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
Mnie tabsy nie służą... Jest 6ty dzień od kiedy biorę Logest (wcześniej brałam przez miesiąc Novynette) i moja twarz jest cała zasypana bolącymi pryszczami :( I mam pytanie: czy mogę przerwać branie tabsów teraz czy muszę dokończyć opakowanie i dopiero odstawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
A może któraś z Was też miała taki wysyp i przeszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×