Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość spokojna19
Hej Natalee!! Na na Twoim miejscu mimo wszystko posłuchałabym lekarza. Ja tez biore Logest i lekarz kazal mi przyjac tabletke pierwszego dnia okresu, a wiem ze bylam na prywatnej wizycie u bardzo dobrzego ginekologa. Czesto lekarze z przychodni w małych miastach nie bardzo przykladaja sie do swojej pracy...niestety taka jest prawda. Nie wiem u jakiego Ty bylas lekarza, wiec bez tej wiedzy moge tylko poradzic, zebys wziela ta pierwsza tabletke wedlugl zalecenia lekarza. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalee
Dzięki wielkie za rade :))) Byłam ponoć u jednego z najlepszych w Wawie, ale ta wizyta była taka trochę zakręcona i nie byłam juz do końca pewna czy wszystko dobrze załapałam :) Ale chyba jednak tak. Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALINKA _90
dziewczyny mam pytanie brałam przez 21 dni tabletki Logest było ok przez te dni i zrobiłam przerwe za mniast 7 dniowa to zrobiłam 8 i dopiero 9 dnia wziełam tabletke mineło juz 5 nin jak bioje je po ilu tabletkach moge sie teraz czuc bezpieczna ?? czy tu tez działa od 1 tabletki?? błagam o pomoc bo nie wiem czy moge sypiac z chłopakiem.. dodam ze to bedzie moje 2 opakowanie tabletek dopiero ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojna19
Hey ALINKA _90 :) Oczywiscie mozesz kochac sie ze swoim facetem, ale w takiej sytuacji radze Ci dodatkowo sie zabezpieczyc przez kilka nastepnych dni :) ( nie powinno sie przedluzac 7 dniowej przerwy, mozna ja ewentualnie skrócić) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helenka82
Witam Mam 3 pytania 1. biore logest od 5 miesiecy, czuje sie wysmienicie waga bardzo dobra, sliczna cera,zadnych mdłosci tylko jeden jedyny minus, bardzo boli mnie głowa, taki bol migrenowy najczesciej w okolicach prawej skroni, nasila sie przed okresem jest wtedy dosc intensywny, co radzicie?brac dalej i sie nie rpzejmowac czy ten jeden minus powinien sklonic mnie do zmiany tabletek? 2. jesli uprawiam seks mniej wiecej 1 na tydzien lub 1 na dwa tygodnie z powodu braku mozliwosci pokojowych:-) czy jest sens stosowania tabletek antykoncepcyjnych, czy dopiero jak zmaieszkamy razem to wtedy lepiej brac, bo jesli sobie uzywamy tak rzadko to czy jest sens truc sie tabsami/ 3. po ilu miesiacach lub latach powinnam zrobic przerwe pot abletkach i na ile? Z GORY DZIĘKUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie robi się przerwy, bo po co? Robienie przerwy nie jest niczym dobrym, gdy organizam przyzwyczai się już i funkcjonuje na hormonach to odstawienie ich powoduje, że organizam musi znów przestawiać się na funkcjonowanie bez nich. Poza tym mimo iż współżyjesz raczej rzadko to ja bym na Twoim miejscu nie rezygnowąła z pigułek, przeciez one dają ogromny komfort, a poza tym ponad 90 % skuteczności. wypbraź sobie teraz, że nagle pęka gumka i co? A tak bierzesz proszek i masz z głowy. Ja biore tyle lat i nic mi nie dolega, jestem zdrowa i zadowolona. Pozdrawiam Eva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssophie
A ja nie widze najmniejszego sensu w braniu tabletek kiedy sie tak rzadko uprawia seks. Przeciez w cyklu jest zaledwie kilka dni plodnych, nie oplaca sie przez 3 tygodnie truc pigulkami. A jeszcze przy takich migrenach... Oczywiscie Twoje zdrowie i Twoj wybor... Ja bym sie nie zastanawiala - zdrowie masz jedno. Eva nie wiem jakie masz doswiadczenia ale prezerwatywy tak latwo nie pekaja, wiec nie strasz ludzi. W ten sposob rowniez mozna sie bardzo skutecznie zabezpieczac i to przez dlugi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Droga ja nie straszę, ale ostrożności nigdy zbyt wiele. Ja napisałam tak od serca, od siebie, bo ja bym się bała tak bez pigułek, z samą gumą, ale są zapewne odważne dziewczyny. Te odważne pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aidzia
ej laski ja bralam harmonet ale po nim mdlalam i zmienila mi lekarka na logest...biore 3 tydzien i dostalam jakiegos plamienia...HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojna 19
Witaj aidzia!! Nie musisz sie przejmowac tymi plamieniami...niestety to jest normalne. Ja wlasnie skonczylam pierwsze opakowanie i przez caly miesiac mialam te okropmne plamenia...Ale nie powinny sie utrzymywac dluzej niz ten miesiac, gora połtorej. Tak wiec nie rezygnuj przez to z tych tabletek, bo sa naprawde dobre:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Spokojna19 --> dobrze, ze porobiłaś wszystkie badania. Akurat tutaj przysłowie "co za dużo, to nie zdrowo" się nie sprawdza ;) Mam nadzieję, że tabsy będą Ci dobrze służyły (a zapewne będą ;) ) Ja u sibie (w zależności od apteki) płacę za Logest nawet od 28zł/opak.,warto więc poszperać trochę w aptekach misiuniaa --> antybiotyki osłabiają działanie tabletek, więc polecam stosować dodatkowe zabezpieczenie przez jakiś czas (1/2 tyg). Ja po antybiotykach zazwyczaj w ogóle przez kilka dni nie uprawiam seksu i dalej jadę już na tabsach ;) i dzidziusia nie mam :) w_olg --> ja na Twoim miejscu przemęczyłabym się jeszcze przez jedno opakowanie. Pamiętaj, że organizm na nowo musi się przyzwyczaić do hormonów. Jeśli po 2-óch opakowaniach nie będzie lepiej, to wybierz się do gina i razem omówcie strategię ;) Może faktycznie trzeba zmienić tabletki (zazwyczaj na mocniejsze niestety :( ) natalee --> Logest ZAWSZE zaczyna się brać od PIERWSZEGO DNIA MIESIACZKI :) Tak mówił mi gin i jest tak napisane na ulotce :) ALINKA _90 --> nie jesteś niestety zabezpieczona :( Przerwy nie wolny wydłużać (można tylko skracać). Przy wydłużeniu zabezpieczenie nie zostaje zachowane. Sypiać z chłopakiem możesz oczywiście cały czas, ale musisz dodatkowo się zabezpieczyć :) helenka82 --> 1) mnie przed okresem czasem bolą piersi i podbrzusze, ale nie jest to strasznie uporczywe. Logest biorę od ponad 3 lat i nigdy te dolegliwości nie były na tyle duże, abym myslała nad zmianą tabletek ;) Jeśli Twój ból głowy naprawdę Ci przeszkadza wybierz się do gina i zapytaj czy warto zmieniać tabletki :) 2) Ja z różną częstotliwością uprawiam seks, ale nawet jak mój ukochany wyjechał na ok rok, to brałam przez ten czas tabletki. Dla mnie to niesamowita wygoda, bo okres jest praktycznie jak w zegarku, poza tym szkoda psuć momenty w których obojgu Wam się zachce kochać, ale nie będziecie mogli, bo akurat nie macie gumki przy sobie a najbliższy sklep jest parę kilometrów dalej ;) i poza tym wiesz.. zycie jest pełne niespodzianek ;) 3) ja nie robiłam w ogóle przerwy przez ponad 3 lata i gin mi powiedział, że w ogóle nie trzeba jej robić, jeśli wszystko jest ok no i jeśli nie chcesz zajść w ciążę ;) i tak, jak napisała Eva 27 lat - pamiętaj, że odstawienie hormonów i ponowne ich przyjmowanie to dla organizmu większy szok niż przyjmowanie ich przez cały czas :) sssophie --> owszem jest tylko kilka dni płodnych, ale zdarzały się już przeróżne przypadki, nawet takie, gdzie dziewczyny zachodziły w ciąże podczas okresu ;) Stężenie hormonów w Logeście jest tak małe, że nie robi to praktycznie żadnej szkody w organizmie. Więcej szkody narobią Ci narkotyki, alkohol, fajki, czy żarcie z McDonalda ;) aidzia --> nie martw się - plamienia są dosyć częstym skutkiem ubocznym, zwłaszcza przy 1-szym i 2-gim opakowaniu. Potem wszystko wraca do normy :) pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nawiazuja cod temmatu ja brałam logest prawie 2 lata zdarzało mi sie zapomniec tabletki a jednak nie zaszłam w ciaze po tym po logest schułam 5kg jak dla mnie tabletki rewelka mój gin nie spotkal sie z ciaza po tych tabletkach jezeli sie je stosowało prawidłowo pózniej odstawiłam i po 3 miesiacach zaszłam w ciaze oecnie nie chce wracac do tabletek a zastanawiam sie nad zastrzykiem z tradzikiem tez nie było problemu i miałam mniejsze bóle brzucha przed miesiaczka niz wczesniej mam nadzieje ze moej pozytywy pomoga niektórym podjac decyzje wiadomo ze na kazdego zadziałaja inaczej ale jak dla mnie sa super pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasko
Mieszkam w okolicach kalisza.W jakiej aptece moge dostac najtanszy Logest?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALINKA _90
Dziekuje dziewczyny za rady:) sypiam z chlopakiem ale zabezpieczamy sie a tabletki biore caly czas mam nadzieje ze jak skoncze to opakowanie i zrobie 7 dni przerwy to tego 8 dnia jak wezme to juz bedzie wszystko oki?? i nie bede musiala sie jeszcze dodatkowo zabezpieczac bo moj chlopak nic nie mowi ale czuje ze woli bez gumeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALINKA _90
a tak wogule jeszcze takie pytanie ja nie wiem czy zemna jest cos nie tak czy po prostu tak jest ale ja nie czuje ruznicy w prezerwatywie a bez??Czy cos jest nie tak ze mna?? seks przestal mnie podniecac pragne chlopaka ale jak juz jestesmy w luzku to to sie stalo taka norma a gdy sie kochamy to ja nie czyje przyjemnosci powoli widze ze on zauwarza ze on widzi ze cos jest nie tak bo nawet ostatnio stwierdzil ze pujdzie ze mna do lekarza ..ale po co nie boli mnie ani nic tylko nie jest to wielkim czyms..A ja go kocham i chce zeby mial mnie ! Prosze pomuszcie mi bo ja juz nic nie wiem moze to przez ten Logest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helenka82
dzięki Apo Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczeek
ja właśnie zaczęłam 'przygode' z tabsami, jestem pod koniec 1szego opakowania LOGEST...objawy jakie zauważyłam to: plamienie(ale ponoc to norma,może sie pojawiać przez pierwsze 3 mies.),ból piersi i czuje jak mi urosły a to mnie nie cieszy:-/poza tym mam powiększony jajnik z prawej strony:(nie boli ale sie obawiam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczeek
ALINKA_90 byc może to wina tabletek.. ale jak długo je przyjmujesz??? jak tak dalej pojdzie to po prostu poproś lekarza o zmiane tabsów:)głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIE POLECAM!!!! Stosuję LOGEST od 6 miesięcy i już więcej tego świństwa nie wezmę... Jak biorę tabletki to podczas stosunku ( jak już do niego dojdzie bo moje libido wynosi minus 100%) bolą mnie jajniki i nie odnoszę żadnej przyjemności ;( Jestem wiecznie zmęczona, zdenerwowana i na nic nie mam ochoty. Brałam je tylko dlatego, że mam duże piersi a nie chciałabym mieć większych (troszeczkę tylko jędrniejsze się zrobiły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spokojna 19
Witaj Rybcia22 OK to jest Twoje zdanie, ale pewnie wiesz o tym ze kazda z nas jest inna i inaczej reaguje na rozne tabletki. Tak wiec nie pisz ze sa najgorsze na swiecie, bo np mi sluza. I moge napisac zupelnie co innego niz Ty. Owszem, pisz jakie mialas skutki uboczne, ale nie musisz zniechecac dziewczyn:) Pozdrawiam i zycze szybkiej zmany tabletek na lepsze-takie ktore Tobie bede sluzyly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczeek
U mnie najgorsze było to( w sumie tio jeszcze jest),że cały czas boli mnie brzuch jak na okres:( jestem dopiero po 1szym opakowaniu, zobaczymy może się wszystko unormuje/mam nadzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam paskudne wspomnienia związane z Logestem, najgorsze co mnie po nim spotkało to paskudna wysypka, no i dotego objawy wspominane przez Was w poprzednich postach. Została mi po nim \"pamiątak\" w postaci blizn po wysypce na nogach ( na szczęście sącoraz mniej widoczne, po zastosowaniu leków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam paskudne wspomnienia związane z Logestem, najgorsze co mnie po nim spotkało to paskudna wysypka, no i dotego objawy wspominane przez Was w poprzednich postach. Została mi po nim \"pamiątak\" w postaci blizn po wysypce na nogach ( na szczęście sącoraz mniej widoczne, po zastosowaniu leków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie logest
ja biore wlasnie 2 opakowanie logestu:) jestem z niego zadowolona bo nie mam zadnych dolegliwosci:) tzn mam troche nabrzmiale piersi ale mi to nie przeszkadza:) okres mialam bardzo fajny bo zamiast 5-6dni trwal ok 3 i nic mnie nie bolało:) wspolczuje tym dziewczynom ktore maja jakiekolwiek skutki uboczne ale to swiadczy tylko o tym ze nalezy zmienic tabletki bo logest okazał sie nietrafnym doborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krop_ka
Hej:) Moje drogie mam problem. Mija dokładnie rok jak biore logest. Moja lekarka przepisała mi je bo comiesięczne bóle były nie do wytrzymania jak sobie przypomne tamte czasy to szkoda gadać naprawde. No i zaczełam brać tabletki, wszystko było takie piekne, pierwszy, drugi, kolejny miesiąc okres regularny jak w szwajcarskim zegarku, praktycznie bezboleśnie go przechodziłam i już nie był tak obfity...No właśnie ale po roku brania tabletek mam wrażenie że mój organizm powoli sie do nich przyzwyczaił bo powoli powracają te czasy i chociaż dalej jest punktualny to już bardziej bolesny i obfity jak dawaniej. Jak myślicie czy takie przyzwyczajenie organizmu na hormony już po upływie roku jest możliwe? Czy to znaczy ze nic tylko pora zmienić tabletki no i czy przestają byc skuteczne i zabezpieczać?? Może któraś z Was miała coś takiego? Bede wdzieczna za informacje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawdopodobnie pigułki nie utrzymują cyklu jak należy i faktycznie są za słabe dla Ciebie, moja lekarka mi kiedyś o tym wspominała i radziła przejść na Mercilon, kiedy po roku brania nagle zaczęłam plamić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza24
Cześć Dziewczyny!!!Pozwólcie, że sie przyłączę!!! Właśnie wróciłam od lekarza gin. z receptą na logest trochę się boję, bo po pierwsze: Mam duze piersi i mam nadzieję, że większe nie będą, wolała bym mniejsze!!!Po drugie nie chciałabym już przytyć!!!Są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne nigdy wcześniej ich nie zażywałam 3-majcie za mnie kciuki.Zobaczymy jak będzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie logest
ja to moglabym troche przytyc bo jestem za chuda(tak uwazam) ale bardzo chce aby mi w koncu uosły cycki:) mam juz 18 lat a moja klatka wyglada prawie jak deska :( czy Wam bardzo urosly piersi po tabletkach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka102
Hej! Od dzisiaj mam przyjmować logest, chciałam sie dowiedzieć jaki ma wpływ na cerę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczeek
w sumie u mnie dużego wpływu na cere nie zauważyłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×