Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Do Yennefer Wiesz co, ja myśle ze bierz je jeszcze troche ale niekoniecznie do konca, jak nie wexmiesz paru ostatnich tabletek to wielich zmian nie bedzie. Ja pamietam moment jak zostaly mi tylko dwie i stwierdzilam ze na 100 % to rzucam i nei wiem po cholere konczylam to opakowanie, moglam sobie darowac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 d.c. i nadal nic... Ciekawe kiedy w końcu się doczekam... Nigdy więcej tabletek. ;) A jak tam u Was dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna_1980
Do "Camelia" Dzięki, dzięki :) To cieszę się, że u Ciebie samopoczucie lepsze po odstawieniu :), na razie wahają Ci się cykle, ale w końcu na pewno Ci się uregulują, orgaznizm musiał się przyzwyczaić do brania pigułek, teraz do ich odstawienia. Chociaż na pewno troszkę jest denerwujące wyczekiwanie na okres, jak nie wypada regularnie, ale to kwestia czasu. Logest biorę 10 miesięcy. Na razie bym chciała zostać przy nim, ale zobaczymy dalej jak to będzie z tymi moimi wahaniami nasroju, ale zdrowie jest najważniejsze przede wszystkim. Pozdrawiam :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Mam pytanko czy w czasie 7 dniowej przerwy skutki uboczne nasilały się wam? I czy zawsze w czasie siedmiodniowej przerwy dostawałyście okres? Czy pozniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
logest i harmonet maja identyczny sklad,niczym sie nie roznia pod wzgledem chemicznym. Inny jest tylko producent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
Dziewczyny, organizm przyzwyczaja sie do tabletek od 3 do 6 miesiecy. Wczesniej nie mozna ocenic czy sa wlasciwe dla danej osoby. Odstawic mozna zawsze,ale trzeba wiedziec,ze nie jest pewne kiedy pojawi sie okres. czasami mozna nawet czekac do pol roku i jest to tez normalne,bo organizm przestawia sie w roznym tempie na samodzielne funkcjonowanie po zazywaniu tzw. syntetycznych hormonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest! :) Czyli czwarty cykl zakończony na 34 dniach. Od dziś zaczynam liczyć piąty po odstawieniu... ;) Do CZARNA-1980: Hej! No właśnie ja też na to liczę, że w końcu cykle mi się uregulują z dokładnością do 1-2 dni. W sumie i tak nie jest źle, bo wszystkie 4 zamknęły się w przedziale 30-39, ten ostatni 34, więc może się to jakoś wypośrodkuje. Ale samopoczucie znacznie lepsze i to jest najważniejsze. :) Od dawna masz te zmienne nastroje? Czujesz jakąś różnicę w czasie 7-dniowych przerw? Pozdrawiam!! :) Do MILENA_M: U mnie tak - miałam zawsze bóle głowy oraz bardziej bolesne i obfite okresy, które zawsze pojawiały się 4-tego dnia przerwy, raz chyba tylko 5-tego. Za to cerę miałam lepszą w czasie przerw i teraz po odstawieniu prawie w ogóle nie mam z nią problemów, w przeciwieństwie do okresu zażywania pigułek. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilie
a mi logest pięknie poprawił cerę! z czego się niezmiernie cieszę!:) poza tym libido super i oby tak dalej! no i ten okres! zawsze mialam z nim problemy, a teraz niemalze co do godziny! no i trwa trzy! dni, jest baardzo skąpy! a przed tabletkami miałam straszne bóle! nie mogłam podnieść się z łóżka! więc póki co wszytsko wporządeczku! pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
Hej dziewczynki!!! Jeszcze tylko 6 dni i koncze opakowanie Logestu i tym samym moja prawie 3 letnia przygode z tabletkami i mysle ze niepredko do nich wroce a podejrzewam ze nawet wogole.....mi osobiscie wcale Logest nie podpasowal.Oprócz stanow depresyjnych ktore mnie lapia odczuwam niepohamowana potrzebe.....jedzenia!!!szok,jak najszybciej koncze to opakowanie i KONIEC..strasznie sie boje dziewczyny,naprawde....no ale pozyjemy zobaczymy.... DO Emilie chcialam sie zapytac Ciebie ile bierzesz juz Logest? POZDRAWIAM WAS DZIEWCZYNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do YENNEFER22: Głowa do góry! Kwestia odstawienia tabletek prędzej czy później dotknie każdą kobietę je zażywającą. Twoje obawy są zrozumiałe, zwłaszcza że przez 3 lata przyzwyczaiłaś się do tabletek i to jest dla Ciebie pewna norma. Ale pomyśl o tym tak - właśnie dopiero po odstawieniu Twój organizm zacznie funkcjonować normalnie, naturalnie, tak jak powinien, a na co tabletki mu nie pozwalały.Będzie dobrze, najważniejsze to podjąć decyzję i wykonać ten krok, który tak naprawdę jest przecież nieunikniony. Sama przez to przeszłam i ani przez chwilę nie żałuję tej decyzji, więc dzielnie będę Cię tu wspierać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilie
biorę rok, w tym czasie, nie robiłam żadnej przerwy. zdaję sobie oczywiście sprawę, że tabletek wiecznie brać nie będę..ale póki co robię badania, wszystko jest dobrze, więc nie zrezygnuje, tym bardziej, że nie widzę jakoś dla siebie innej alternatywy, jeśli chodzi o antykoncepcję... no cóż, obserwuje swój organizm i jeśli będzie mi wysyłał sygnały, że ma dość tabletek, na pewno coś zrobie..może rzucę te, może zmienie, zobaczymy! pozdrawiam wakacyjnie i pracująco:P dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilie
no i ten okres! przed tabletkami naprawdę umierałam z bólu :( faszerowałam się tymi prochami przeciwbólowymi, a i tak niewiele pomagały! więc logest troszke mnie urarował, bo umarlabym wkoncu przez te bóle :P :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Co słychać? U mnie dziś 3-ci d.c. i okres praktycznie na wykończeniu... Trochę to dziwne, że taki \"słaby\" jest. Zawsze miałam około 6 dni, a tu już wygląda na to, że końcówka... Hmmm... Oczywiście nic nie boli, czuję się naprawdę dobrze, tylko ten okres mnie zastanawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
Hej dziewczyny!!!odliczam juz dni kiedy skonczy mi sie opakowanie tego Logestu i przestane brac te tabletki.Ostatnia biore w sobote takze juz niedlugo....Przytylam 1,5 kilo bo naprawde mam ,,wilczy apetyt" ,zawsze lubilam sobie dobrze zjesc ale teraz to juz troszke przesadzam....i co najgorsze wszystko odklada sie na brzuszku a o checi do jakichkolwiek cwiczen nawet nie ma mowy...biore te tabletki i wszystko mi jedno....dziwne..chyba taki skutek uboczny....caly czas sobie mysle ze wezme sie za siebie jak juz je odstawie..nie moge sie juz doczekac...dobrze Camelio pisalas mi na poczatku ze Logest nie jest srodkiem antyandrogennym bo moja cera sie nie polepszyla a wrecz przeciwnie, takze tym bardziej upewniam sie w tym ze moj gin oprocz tego ze fajny i mily facet jest strasznym, nieodpowiedzialnym lekarzem....siedze w pracy i strasznie mi sie nudzi....a to jest najgorsze bo juz chce mi sie jesc:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do YENNEFER22: Miałam tak samo - wszystkie ważniejsze rzeczy i postanowienia odkładałam na czas po odstawieniu, jakby zaczynał się nowy rozdział w życiu. ;) I to prawda, sama zobaczysz, że to Ci doda energii. Mnie cera przy Logeście psuła się przez kilka pierwszych opakowań, potem troszkę się to wszystko uspokoiło i było znośnie. Paradoksalnie w przerwach się poprawiała, a jak zaczynałam nowe opakowanie, to znów było gorzej - i tak w kółko. Na szczęście bez tabletek jest w porządku, znacznie lepiej niż podczas ich przyjmowania. :) A jak myślisz, co z tym moim okresem? Może to upały tak działają? Bo już nie wiem... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny czy po skonczeniu pierwszego opakowania w czasie 7 dniowej przerwy normalnie wystapil u was okres? ja zaczelam brac tabletki 2 dnia okresu i moja pani doktor powiedziala mi ze przez pierwsze dwa tygodnie brania nalezy sie dodatkowo zabezpieczec na ulotce pisalo ze tydzien wystarczy ale i tak ponad dwa tygodnie uzywalismy gumek a pozniej to juz bez i on konczyl we mnie a teraz juz mam 3 dzien przerwy i teraz mnie brzuch tak pobolewa jak przed miesiaczka i mam plamnienie takie ciemne brazowe ( tak czasmi mialam zanim zaczelam przyjmowac tabsy) czy ze mna jest wszystko ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilie
o jej, no pewnie, ze wszystko okej, bolacy brzuch to znak zblizajacego sie okresu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
DO CAMELIA Wiesz mysle ze mozliwe ze przez te upaly masz tak skapy okres.Sama dobrze o tym wiesz ze jest strasznie duzo czynnikow ktore moga na to wplynac np. stres, odchudzanie czy wlasnie warunki pogodowe.Mysle ze nic zlego sie nie dzieje.Ja odkad biore tabletki okres trwa od 3 do 5 dni a zamin zaczelam brac trwal niekiedy nawet 7,8 dni....No ale Ty juz tabletek nie bierzesz wiec mysle ze moze to byc tez przyczyna tego ze Twoj organizm caly czas sie przyzwyczaja do funkcjonowania bez tabletek....Ja na Twoim miejscu Camelio bym sie nie martwila.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
DO MILENA_M rowniez mysle ze wszystko wporzadku wiec glowa do gory i czekaj na okres.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak pytbo sie zastanawiam
jeli zrezygnowałyście z tabletek to jak teraz będziecie się zabezpieczać? Plastry, tylko gumki, czy NPR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
DO TAK PYTAM... szczerze Ci napisze ze jeszcze sie nad tym nie zastanawialam,mysle ze jak w koncu trafie do dobrego gina to z nim pogadam ale mysle ze raczej prezerwatywy.Chociaz mam niemile doswiadczenia z nimi to mysle ze raczej to ale naprawde jeszcze nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO TAK PYTAM...
sorry ale nie chce mi się czytać całego wątku- a próbowałaś plastrów? czy tylko tabsy? JA właśnei stwierdziłąm po półtora rocznych męczarniach z gumkani że koniec i dziś ide do ginekologa po jakieś dodatkowe zabezpieczenie- dlatego tak zagaduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO TAK PYTAM...
poprzednia wypowiedź była oczywiście do yennefer22-tylko mi stopki pokopały (czy jak to się tam zwie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do YENNEFER22: Dzięki. Nie przejmuję się, po prostu troszkę mnie to zdziwiło, nigdy tak nie miałam. Tłumaczę to sobie tak, że może właśnie wszystko zaczyna wracać do normy, cykle w końcu się troszkę skrócą i będzie jak dawniej. Zobaczymy, czas pokaże. Ja to chyba w ogóle jakoś \"odwrotnie\" funkcjonowałam przy tabletkach - cera gorsza, okres bolesny, obfitszy, a niby wszystko było OK. ;) Dobrze, że już nie biorę, teraz dopiero widzę co znaczy OK. :) A ten wzmożony apetyt pojawił się u Ciebie teraz przy Logeście czy wcześniej też tak miałaś? Pozdrawiam! Do MILENA_M: Podpisuję się pod wypowiedziami dziewczyn - poczekaj cierpliwie, zapewne lada dzień dostaniesz okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do TAK PYTAM: Standardowo gumki i o żadnych męczarniach nie ma mowy - zupełnie przeciwnie. :P Plastry odpadają, bo to też hormony tylko inaczej aplikowane do organizmu. Natomiast same NPR to jak dla mnie trochę za duże ryzyko, przynajmniej teraz kiedy jeszcze nie mam ustabilizowanych cykli po odstawieniu pigułek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny :) I wczoraj wieczorm dostalam okres, ale bol brzucha dzisiaj w nocy mnie tak wymeczyl nigdy jeszcze takich boli nie mialam, cała noc nie przespana nie wiedzialam co mam zrobic to byl bol nie do wytrzymania a nie mialam jeszcze zadnej tabletki, zaraz lykne i mam nadzieje ze przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MILENA_M: No widzisz, niepotrzebnie się martwiłaś. Ale z tym bólem to nieciekawie... Mam nadzieję, że to Ci się nie będzie utrzymywać. Ja niestety przy tabletkach miałam bardziej bolesne okresy niż bez, jednak nie aż tak żeby się zwijać z bólu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W nocy to bol byl nie do zniesienia :/ ale teraz jest dobrze. Pierwszego dnia zawsze bolal mnie brzuch ale to co w nocy sie dzialo to byl koszmar siedzialam i plakalam nie wiedzialam co mam zrobic. Mam nadzieje ze to sie wiecej nie powtorzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez jestem teraz za gumakami, juz sie do nich przyzwyczailam, nie odczuwam zeby byly problematyczne i raczej jestem zadowolona. Jesli chodzi o ten apetyt i taka niechec do wszystkiego to miaalm tak samo przy Logescie, mialam ochote spotkac sie z kims bo jakos brakowalo mi kontaktu z ludzmi, ale nie robilam tego, cwiczyc.. ale moze innym razem. Odstawilam, przeszlo wszystko jest fajnie i dobrze Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! 6 d.c. i jednak moje podejrzenia o skróceniu okresu się nie potwierdziły, tyle że był słabszy. Ciekawa jestem, ile potrwa ten cykl, czy to będzie miało jakiś wpływ czy nie i kiedy w końcu wszystko mi się ureguluje jak przed tabletkami. Do YENNEFER22: Dziś ostatnia pigułka, prawda? Trzymam kciuki, bądź dobrej myśli! :) Do LEAA: Ja miałam bardzo podobnie, a po odstawieniu stopniowo wszystko zaczęło wracać do normy. Ooo, a jak tam Twoje egzaminy? Wiadomo już coś? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×