Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość cherreyy
Niezapominajka: mozna uprawiac seks w czasie 7o dniowej przerwy i jestes zabezpieczona o ile w normalnym czasie przyjmiesz kolejne opakowanie. Magdalenka: to nie sa minipigulki, wiec takie male wahania w godzinie przyjecia nie sa wazne. PRZEDE WSZYSTKIM TO DZIEWCZYNY CZYTAJCIE ULOTKE! TAM JEST ODPOWIEDZ NA WIEKSZOSC Z WASZYCH PYTAN. JAK I PRZEJRZYJCIE SOBIE TO FORUM, BO BARDZO DUZO PYTAN SIE POWTARZA I NIKOMU JUZ SIE ZA SPECJALNIE NIE CHCE PISAC PO RAZ 10 TO SAMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habcia *
moim drugim powodem brania tych tabletek sa piersi. chciałam żeby mi urosły, zauważyłyście duża różnicę? o włosach i cerze nie słyszałam wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emendem
Witam serdecznie. Ja przyjmuje Logest juz okolo 5 lat , z tym ze miałam przerwe na dziecko . przed zajsciem w ciaze przyjmowałam okolo 2 lat , odstawiłam w styczniu , w listopadzie zaszłam w ciąze, wiec odpowiedni czas aby organizm doszedł do siebie. Kilka miesiecy po porodzie znów zaczęłam ich przyjmowac. Czuje sie dobrze , nie przytyłam (moja nadwago jest wynikiem ciązy :-)))) Samopoczucie tez bez wiekszych zmian . Polecam serdecznie jak sie juz ktos zdecyduje na branie tabletek. Rzeczywiscie sa bardzo ''delikatne '' jezeli chodzi o dawke hormonów. pa pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama****
logest to moje pierwsze pigułki zaczełam go brac na uregulowanie okresu i zmniejszenie bolu brzucha. Biore pierwsze opakowanie i po 17 tabletkach dostałam miesiaczki... CZY To normalne??? przestraszyłam sie troche bo a doktor powiedziała ze mam wybrac 21 tabletek i dopiero wtedy dostane okresu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tracaca cierpliwosc
kama przeczytaj sobie odpowiedzi, ktore sa kolejno 7miejsc wyzej (liczac od twojej wypowiedzi) i tu znajduje sie odpowiedz na twoje pytanie jak i 3miejsca w gore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam Was dziewczyny biorace logest- juz niedlugo i ja sie do Was dolacze :) to beda moje kolejne tabletki i zastanawiam sie czy mi beda w koncu pasowaly....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heyo! Logest sa moimi pierwszymi tabletkami, ale mimo to boje sie i stresuje podczas stosunku z moim partnerem, dotychczas stosowalismy metody mechaniczne, ale zdecydowalismy sie na branie hormonlnych srodkow antkoncepcyjnych. Jestem mloda i strasznie boje sie zajscia w ciaze na tym etapie mojego zycia. Kolezanki mi naoopowiadaly jak to ich znajome sie naciely na tabletkach i sa w ciazy teraz. Chcialabym miec 100% pewnosc ze moge stosowac Logest bez dodatkowych zabezpieczen, jezeli sa jakies inne przypadki w ktorych tabletki zawiodly(oprocz tych podanych w ulotce) chcialabym o tym wiedziec, prosze nie mwcie ze jestem glupia, ja poprostu chcialabym sie wyluzowac i moc sie cieszyc wspolnymi chwilami pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Missska
Dzieki zarzywaniu tych tabsow popadlam w depresje czulam sie fatalnie myslalam ze ten stan psychiczny sie nigdy nie skonczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey! U mnie zpsychika wszysto ok ale troche sie martwie bo po kazdym stosunku wystepuje u mnie krwawienie, male bo male ale jesta juz jem tabsy 2gi tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabłuszko pełne snów
JA WOHL!!! jabiore od 3 lat. raz zmała przerwa na jasmin (niby takie wypasione a jednak mi nie służyły w ogole). tylko minus jak dla mnie jedyny to taki, ze libido mizerne, ale moze tez dlatego, ze i partner jakos zmizerniał:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kna3012
mi ginekolog przepisał LOGEST bez jakichkolwiek pytań typu czy mam bolesne miesiaczki czy są obfite itp więc nie wiem czy dobrał go właściwie dopiero zaczęłam pierwsze opakowanie (dodam ze wcześniej nie przyjmowałam tabletek anty) wogóle jakis dziwny ten lekarz był... więc nie wdawałam sie z nimw dyskusje bo widać było żebym jak najszybciej opóścła gabinet - chyba mu sie gdzieś spieszyło... dlatego musze was zapytac o porade czy w czasie zażywania tabletek spokojnie można sie opalać na słońcu czy w solarium oraz tam od czasu do czasu wypić piwo czy drinka , czy takie czynności osłabiają działanie antykoncepcyjne tabletek?? prosze o pomoc z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allma85
słońce czy solarium takie rzeczy nie mają wpływu na działanie tabletek, jedyne co może zaszkodzić to ewentualne wymioty spowodowane alkoholem, jeśli tab nie zdązy sie wchłonąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kna3012
allma85 dzięki bardzo ... ufff odetchnęłam z ulgą bo szykują mi się wakacje w egipcie wiec .. słonka to tam sporo będzie ... jeszcze raz dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juyk2
Cześć czytam to forum od dawna i w wielu sprawach otrzymałam tu odpowiedzi... dzięki...Mam takie jedno pytanko jeżeli chciałabym zmienić godzine przyjmowania Logestu z 18 na 22 to muszę zastosować jakieś procedury czy po prostu przy kolejnym opakowaniu zmieniam godzine bo nie mogłam nic znależc w ulotce, czy to jakoś wpłynie na działanie tabletki i czy zaistnieje większe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże...??? Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszkaaaaa
Witam!Mam takie pytanko! Już po raz 2 od kiedy zaczęłam zażywać Logest dopadła mnie niestety grzybica. Czy to może być spowodowane tym że zażywam te tabletki??? Proszę o radę. Nie mam zamiaru co miesiąc biegać do lekarza bo jest coś nie tak, płacić za wizytę i leki. Poradźcie coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie:) Do Juyk2 -> wiesz z tym zmienianiem godzinek to radziłabym Ci tak po prostu dla pewności, żebyś zaczynając nowe opakowanie tabletek regularnie trzymała się już nowej pory (a nie zmieniając tak w trakcie). Niby to tylko kilka godzin, skuteczność antykoncepcji powinna być zachowana (troche jak tak, ze po paru godzinach przypomniałaś sobie, że zapomniałaś wziąc tabletke ale nie upłynęło jeszcze 12h:) ale przynajmniej ja na Twoim miejscu tak bym postąpiła:) Do myszkaaaaa -> Niestety grzybica bardzo często dopada kobiety biorące tabletki (z tym, że jest wiele innych czynników które również znacząco mogą wpływać na pojawienie sie infekcji: chodzenie często na basen, brak odpowiedniej higieny itd), sama rozmawiałam na ten temat z moją ginekolog i powiedziała, że \"nasza bariera ochronna\" jest zachwiana. Dlatego polecam jako, że biore Logest od pół roku i jak do tej pory odpukać nie przytrafiła mi sie infekcja grzybiczna, produkty firmy Ziaja Intima do codziennej higieny (taka zielona z macierzanką ma działanie przeciwgrzybiczne, jest też wiele innych rodzajów, cena to około 4-5 zł, bardzo wydajny wg mnie rewelacyjny). Zapraszam również do poczytania tego artykułu, który znalazłam w necie na temat infekcji różnego rodzaju: http://zdrowie.onet.pl/1351611,2039,,,,infekcje_bardzo_intymne,profilaktyka.html Życze skutecznej walki! Pozdrawiam serdecznie i pamietajcie, czytajcie ulotkę dołączoną do Logestu:) Vina86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juyk2
Dziekuje za odpowiedz Vina , właśnie tak zaczęłam robić przy nowym opakowaniu po tej przerwie zaczęłam zazywa tabletki o nowej porze bo niestety o starej zdarzalo mi sie czesto spozniac czasem z zapomnienia a czasem tak mi wychodzilo z praca ze nie mialam kiedy... a tej godziny na pewno bede sie trzymala jeszcze raz dziekuje za odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alisz
Dziewczyny ja Logest biore juz prawie 2 lata na poczatku moze wystapic krwawienie dosyc czeste badz tylko skape plamienie! To normalne z czasem sie ustabilizuje! Nie bieszcie sobie wszystkiego co jest napisane na forum do serca gdyz kazdy organizm jest inny i reaguje inaczej! Od tego tygodnia przestalam brac gdyz moj chlopak wyjechal i na razie nie ma sensu! p.s. Baaardzo za nim tesknie! Napisze co i jak po tym jak nie biore Logestu mam nadzieje ze tak jak po braniu zadne skutki uboczne nie wystapia! Pozdrowienia dla bojazliwych: Ciaza to nie koniec swiata to dopiero paczatek nowego Zycia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alisz
Dziewczyny tez mysle ze niektore z was sa przewrazliwione! Wyluzujcie ja w przerwie 7 diowej kochalam sie PRAWIE ZA KAZDYM RAZEM tylko trzeba pamietac zeby wziasc nastepne opakowanie w terminie! A jezeli o to chodzi to pare razy tez zdazylo mi sie zapomniec i nastepna tabletke bralam czasami nawet na nastepny dzien (w dniu w ktorym zapomnialam tez sie kochalam) i w ciazy nie jestem! PAMIETAJCIE JEDNAK KAZDY ORGANIZM JES INNY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) mam pewnie nurtujace mnie pytanie. wlasnie skonczylam pierwsze opakowanie Logestu. wczesniej bralam 2 lata Rigevidon - postanowilam go zmienic na tabletki o mniejszej dawce hormonow. czy taka zmiana, z wiekszej dawki na mniejsza, ma jakis wplyw na dzialanie tabletek, mam na mysli skutecznosc..? slyszalam o przypadkach, kiedy dziewczyny biorac tabletki zachodzily w ciaze. slyszalam tez, ze moze tak sie zdarzyc przy zbyt malej dawce hormonow w stosunku do masy ciala. ja naleze do osob szczuplych, wiec mam nadzieje, ze nie mam sie czym martwic.. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gio
zaczełam brać drugie opakowanie Logest i w 2 dniu kochałam się ...czy zawsze trzeba 7 dni abstynencji podczas brania tabletek czy tylko jak się zaczyna je brac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam szanowne forumowiczki-logestowiczki :)) Kiedyś, dawno dawno temu aktywnie czytałam ten topik na forum, gdyż sama przez prawie 3lata łykałam Logeścik! Jednak po tym czasie, zaczął mnie irytować pod każdym wzgędem!! Że muszę o nim pamiętać, że muszę zabiegać i recepty, że jest drogi, że libido nie takie jak bym chciała!! No i ciach, zrobiłam sobie przerwę, złapałam oddech i już nie mogę się doczekać kiedy zno zarzyję pierwszą tableteczkę!! Właśnie dziś wróciłam od lekarki ze świeżutką receptką :) A dlaczego chce wrócić, ponieważ po tej półrocznej przerwie, wróciły meeeeega bolesne i obfite miesiączki, niesamowite boleści połączone z mdłościami i wymiotami, do tego wprost FATALNY stan cery!!!! Aż strach w lusterko spojrzeć podczas malowania, przed nałożeniem makijażu wyglądam koszmarnie!!! Niemalże jak na skrzydłach poleciałam spowrotem po te tabletki!! Jednak na początek dostałam 3 opakowanka, i potem na \"przegląd\" mam sie pokazać ;) Jednak lekarka podsuwała mi dziś zamiast Logestu jakąś nowość Yasminelle, hmmm poki co zostałam jednak wierna Logeścikowi, ale ma może któraś z was jakieś doświadczonka w tą nowinką?? wiem że na kafe jest mnóstwo topików o yasminelle, ale szczrze mówiąć chcę znać opinie logestowiczek ;) w koncu to ta sama firma schering je produkuje wiec moze ktoś coś wie, któraś je próbowała, coś słyszała??? pytam bo nie chciałabym znów po jakimś czasie łykania logestu złapać doła, robić kolejną przerwę i przeżywać te katusze z cerą :((( może odrazu zmnienić na coś innego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotuu
Czesc dziewczyny, czesc mallwi83. Malwi, ja tez jestem z 83, tez kiedys przez dwa lata bralam logest, tez zrobilam przerwe z tych samych powodow, tez wrocilam do tabletek po pol roku z tych samych powodow. Dostalam yasinelle, tak jak ty. Niestety nie dalam rady skonczyc drugiego opakowania. Pierwsze jakos ok, ale przy drugim mialam takie migreny nieziemskie... okropnie, wyladawalm na pogotowiu bo zadne tabletki mi nie pomagaly. Bylo kilka inncyh czynnikow ktore mogly nasili te migreny, ale jak mam wytlumaczyc fakt ze natychmiast po ich odstawieniu bole zniknely???? poki co znowu nie biore i jestem szczesliwa... to moj przypadek pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotuu dziękuję za odpowiedz :) to ja pozostane przy logescie jednak!!! na nic innego sie nie pisze (przerabialam juz harmonet, novynette, cilest) i przy logeście bóle głowy w przerwach między opakowaniami jest najmniejszy, też niestety cierpię na migrenki przy tabletach, ale da sie to przezyc, nie bede wiec probowac z kolejnymi, logescik juz niech bedzie :) a po jakim czasie ceraz wrocila do normalności po powrocie d tabletek, bo ja nie moge juz na siebie patrzec ;( 24lata a normalnie istny wstętny trądzik jak u nastolatki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość micelowin
dziewczyny mam do was pytanie... stosuje logest juz trzeci miesiac... i jestem po piatej tabletce trzeciego opakowania.... Co jezeli miało sie lekkie biegunki....przez te 4 dni....ale nawet nie pamietam... to było chyba raz.... i przez te 5 dni dosżło do zblizenia.... czy jest mozliwosc ze jakas tabletka sie nie wchłonęła i mogło przez to dojsc do zaplodnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy jaka była ta biegunka, bo jeśli to tylko zwykłe tzw. \"rozwolnienie\" to nic nie szkodzi, gorzej jakby dosłownie się z Ciebie \" lało\" (ostra biegunka) to tak. Raczej nie obawiaj się. Ja niedawno miałam biegunkę z wymiotami (dodam, że współżyję codziennie) i w ciąży nie jestem. Wymiotowałam następnego dnia rano, a pigułkę biorę o 21,00. Pozdrawiam Eva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość micelowin
Eva dzieki za odpowiedź... mam nadzieje ze nie będize z tego zadnych niespodzianek... w ogóle jakos nie moge zaufac tym tabletką.... niby juz trzeci miesiac je biore ale jakos nie komfortowo sie czuje przy zblizeniach... a myslisz (myslicie) ze jak czasem weźmie sie tabletke 4 godziny później... a czasem 4 godziny wczesniej.... nie zawsze o tej samej godzinie wyliczonej co do minuty to tez moze byc problem? i czy w piątym dniu 3 opakowania są skuteczne? przeciez robi sie tą przerwe 7 dniową... i wtedy nie bierze sie tabletek...:/ dziwnie nieufna jestem heh... i ostantie pytanie... :) jak np skróci sie przerwe raz do 6 dni to tez zaburza działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×