Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość sunshine
Bardzo się cieszę, że znalazłam to forum bo właśnie dzisiaj kupiłam pierwsze opakowanie Logestu i teraz tylko czekam na okres. Troche nie jestem pzrekonana czy akurat te tabletki to najlepszy wybór, tym bardziej, ze mój lekarz tez przepisał mi je bez prawie żadnych dodatkowych badań, a są to moje pierwsze tabletki anykoncepcyjne. Mam jednak nadzieję, ze wszytsko będzie ok :) jeżeli chodzi o skutki uboczne i, że nie spadnie libido ;) Jak juz wezmę pierwsza tabletkę będę informować o moim samopoczuciu :) Pozdrawiam cieplutko :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine: mi przepisał bez żadnych dodatkowy badań...Ale jest dobrze, dzisiaj 8 pigułka, pobolewają mnie trochę piersi i jajniki. Czy tobie też ginekolog powiedział, że musisz zabezpieczać się dodatkowo przez pierwszy miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NNN nie rozumiem dlaczego niektorzy ginekolodzy mowia o tym zeby sie dodatkowo zabezpieczac przy pierwszym opakowaniu, i to przez caly miesiac, trzeba to jedynie gdy tabl nie przyjelo sie 1 dnia okresu, ale to wtedy tylko przez tydzien, poza tym gdyby ich dzialanie bylo niepewne na poczatku w ulotce musialby byc zamieszczone inf, a z tego co wiem to nie ma, przy zadnych tabletkach camelia jesli o mnie chodzi to moj czas z tabl. Logest jest juz chyba policzony, i zaczynam przypuszczac ze juz ogolnie z antykoncepcja hormonalna, oprocz tego ze jestem ciagle zmeczona i nic mi sie zbytnio nie chce /co moze byc rowniez wywolane ogolnie zima - mam nadzieje/ to zaczely sie u mnie pojawiac bole w klatce piersiowej, w sumie juz 3 raz w ciagu 3 tyg, do tej pory czegos takiego nie mialam, zostaly mi 3 tab do konca, wezme je i zobacze czy bole powroca, nie sa one bardzo intesywne ale dosyc odczuwalne, a przy tab. trzeba na takie objawy uwazac. Obawiam sie ze moj organizm ma dosc hormonow, w styczniu pojde do gina i wtedy zobaczymy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o pytanie co do tego, od którego dnia tabletka jest skutczna, to mi lekarka powiedziała, że od 14 dnia, ponieważ tego dnia normalnie dochodzi do jajeczkowania. Więc potem niby już jest zabezp. Ale jakoś nie byłam do tego przekonana i wolałam przez miesiąc dodatkowo stosować gumy. Co lekarz to inna opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunshine
Moim zdaniem, jeśli zażyje się tabletkę pierwszego dnia okresu to nie trzeba już stosować dodatkowego zabezpieczenia. Ja mam zamar tak właśnie zrobić, bo w sumie nie po to faszerujemy się hormonami żeby jeszcze myśleć o innym zabezpieczeniu. Jestem bardzo ciekawa jak mój organizm zareaguje na tabletki antykoncepcyjne, trochę się boję choć staram sie nie panikować a myśleć optymistycznie. Ale mimo wszystko jeśli nawet po tabletkach będę się czuła ok to i tak nie chcę stosować ich zbyt długo, myślę, że najwyżej 2 lata. Teraz chcę mieć 100% zabezpieczenie przed ciążą ale później, zamierzam wyjść za mąż a w małżeństwie ewentualna wpadka nie jest już wielkim problemem ;) więc można wtedy stosować nawet trochę mniej skuteczne metody antykoncepcyjne. Pozdrawiam :) Z niecierpliwoscią wyczekuję pierwszego dnia miesiączki ....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś była moja ostatnia pigułka z pierwszego opakowania.;) Ogólnie, jeśli miałabym podsumowywać te 21 dni, to jestem zadowolona. Żadnych większych problemów nie było, jedyne co mnie tylko denerwuje (nadal niestety), to to plamienie, choć ono teraz jest zupełnie inne niż na początku, tak jakby sytuacja wracała do \"normy\". Tak więc myślę, że powinno być ok. Ciekawe, jak zniosę tę przerwę... Do ARNISKI: Te bóle naprawdę są niepokojące, może powinnaś porozmawiać z lekarzem? Masz rację, nie powinno się bagatelizować tego typu objawów. Chociaż wiesz, to niekoniecznie musi mieć związek z tabletkami. Ale sprawdzić nie zaszkodzi. Życzę Ci, żeby te problemy szybko minęły. Powodzenia i bądź dobrej myśli. Pozdrawiam cieplutko! Do SUNSHINE: Witamy, witamy!:D Mam nadzieję, że podpasują Ci te pigułki i dobrze będziesz na nie reagować. Jeśli o mnie chodzi, to jest ok, czego i Tobie życzę. Pisz koniecznie o swoich odczuciach.:) Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już nie mogę wytrzymć tego bólu piersi :-) Nie jest jakiś specjalnie silny, ale jednak trochę przeszkadza. Dzisiaj 11 tabletka, plamienie już mi się skończyło. Pozdrawiam :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maupiszon
Wiecie, jesli chodzi o skutecznosc to preparat preparatowi nierowny. Ja biore Harmonet, i lekarka-tak jak i ulotka:)-powiedziala, ze jest skuteczny od pierwszej zazytej pigulki, wiec staram sie spac spokojnie;) Przez kilka pierwszych dni poteznie bolala mnie glowa i dokuczal mi bol lydek, ale przeszlo. Troche pryszczy mi wyszlo w dziwnych miejsach, typu okolice lokcia, a nigdy nie mialam z tym problemu, ale nie sa to ilosci hurtowe:) Libido jakby nieco w dol, ale moj chlopak jest cierpliwy, a poza tym mam nadzieje, ze po kilku opakowaniach wszystko wroci jednak do normy. Co do badan, to znajoma polozna powiedziala mi, ze nalezy je robic za kazdym razem, bez wzgledu jak niska dawke hormonow sie przyjmuje, i sa to badania platne, przynajmniej w moim miescie nie dajo skierowan. W ich sklad wchodza trzy proby watrobowe[GOT/AST, GPT/ALT i poziom bilirubiny], poziom glukozy i morfologia. Nie ryzykujcie powilkan biorac hormony bez uprzednich badan, niby na jakiej podstawie lekarz ocenia, ze z wasza watroba/organizmem wszysto ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszsz
biore Logest ok 2 lat i wlasnie zastanawiam sie nad zmiana.nie wiem czy jestem w stanie zniesc dalej te bole glowy(kilka razy w tygodniu,ostatnio prawie codziennie),do tego ochota na seks spadla mi do zera(!!!!),sucho w pochwie i w ogole ...porazka.Zmieniam na plasterki Evra,co myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maupiszon
czytalam charakterystyke Evry w spisie lekow aktualnie dopuszczonych do obrotu w Polsce, i ilosc potencjalnych skutkow ubocznych mnie przerazila, ale nie uzywalam, wiec nie wiem jak jest w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maupiszon
czytalam charakterystyke Evry w spisie lekow aktualnie dopuszczonych do obrotu w Polsce, i ilosc potencjalnych skutkow ubocznych mnie przerazila, ale nie uzywalam, wiec nie wiem jak jest w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maupiszon
czytalam charakterystyke Evry w spisie lekow aktualnie dopuszczonych do obrotu w Polsce, i ilosc potencjalnych skutkow ubocznych mnie przerazila, ale nie uzywalam, wiec nie wiem jak jest w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maupiszon: \"Wiecie, jesli chodzi o skutecznosc to preparat preparatowi nierowny.\" Mogłabyś to sprecyzować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maupiszon: \"Wiecie, jesli chodzi o skutecznosc to preparat preparatowi nierowny.\" Mogłabyś to sprecyzować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maupiszon: \"Wiecie, jesli chodzi o skutecznosc to preparat preparatowi nierowny.\" Mogłabyś to sprecyzować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszsz jesli masz juz takie objawy to koniecznie albo rezygnuj z tabletek albo zmien je na cos innego, jesli o plastry chodzi to uzywalam, jak chcesz to sproboj, jesli jestes psychicznie silna - nie bedziesz co chwile zerkac na plaster czy aby na pewno dobrze lezy i czy aby skutecznie dziala :) ja mialam z tym troche problemow, poza tym - skutki uboczne - silne bole piersi, i swedzenie w miejscu przyklejenia, nawet do 2 tyg juz po odklejeniu plastra, wiec powrocilam do tabletek. Prawda jest ze sa one dosyc wygodne no i ze niby dzialaja bez wzgladu na wymioty czy biegunke, ale \"troszke\" kosztuja, i maja swoje wady, jak wszystko zreszta :) Skonczylam opakowanie, wczoraj znowu mnie bolalo, ale juz o wiele slabiej, wiec jestem dobrej mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maupiszon
->NNN: Chodzi mi o to, ze biorac Harmonet bylam zabezpieczona od pierwszej zazytej dawki, przyjaciolce bioracej Cilest lekarz powiedzial, ze pelne zabezpieczenie nastapi dopiero po przyjeciu 21 tabletek, od nastepnego cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w trzecim dniu przerwy pojawił się okres, więc chyba wszystko w normie. Czuję się dobrze i nie widzę jakichś specjalnych zmian w porównaniu do dni \"z pigułką\", czy wcześniej kiedy jeszcze jej nie brałam. A z tym zabezpieczeniem to naprawdę można się zamotać - co lekarz, to opinia. I komu wierzyć? Ja ufam ulotce, gdzie jest napisane, że ochronę mamy od pierwszego dnia - chyba bzdur tam nie piszą? Zresztą mój lekarz też tak powiedział. Myślicie, że w przypadku tabletek o odmiennym składzie jest inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od ponad 4 lat zazywam LOGEST- moj lekarz przeprowadzal na mnie \'\'doswiadczenie\'\'.Przepisal mi je zaraz po wejsciu na rynek Polski. Nigdy nie mialam zadnych problemow. tak jak napisalam od 4 lat jestem wierna tym tabletkom i napewno nigdy ich nie zmienie.Uwazam twoj wybor za jak najbardziej sluszny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od ponad 4 lat zazywam LOGEST- moj lekarz przeprowadzal na mnie \'\'doswiadczenie\'\'.Przepisal mi je zaraz po wejsciu na rynek Polski. Nigdy nie mialam zadnych problemow. tak jak napisalam od 4 lat jestem wierna tym tabletkom i napewno nigdy ich nie zmienie.Uwazam twoj wybor za jak najbardziej sluszny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maupiszon: to nie jest raczej uzależnione od pigułek, ale od lekarza, dokładnie tak, jak napisała Camelia :-) Mi lekarz również powiedział, że jestem zabezpieczona dopiero od następnego cyklu, tak więc narazie się tego trzymam stosując dodatkowe zabezpieczenie. A tak poza tym dziś 13 pigułka, strasznie bolała mnie głowa, no i ból piersi nadal nie ustąpił. Ale nie zrażam się :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki! Jestem jeszcze przed swoim pierwszym razem- zanim się zdecyduję, chciałabym uzyskać komfort psychiczny, tak więc wybrałam się do ginekologa i dostałam receptę na HARMONET. Nie miałam żadnych testów hormolanych, tylko zwykłe badanie ( trochę się zdziwiłam, że dostałam receptę tak szybko). Trochę sie boję, bo czytałam różne opinie, na temat Harmonetu. Mam 3 pytania: 1. po jakim czasie zaczyna działać? 2. jak z tym moim pierwszym razem (słyszałam, że są jakieś problemy podczas stosowania pigułek)? 3. Jakie są efekty uboczne, podczas stosowania ( i odstawienia) tego środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia22
Mam takie pytanko chce zacząc brać tabletki ale nie ma pojecia ile kosztyują czy bedzie mnie na to stać ile kosztuje prywatna wizyta u ginekologa itp. czy moze mi ktoś coś doradzić?? I czy znacie moze jakąś dobra panią ginekolog w krakowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MILUSINSKA: Dzięki, ja póki co też jestem zadowolona, no ale zobaczymy jak to będzie dalej. A powiedz, czy skoro bierzesz tabletki już ponad 4 lata, to robisz systematycznie jakieś badania? Pozdrawiam! Do NNN: Ja też miałam ból głowy, ale na samym początku, bodajże po drugiej tabletce. Potem wszystko przeszło, czego i Tobie życzę. Powodzenia dalej!:) Do PIRA: Z tego, co widzę, to jednak większość z nas dostaje od lekarzy pigułki bez uprzednich badań. Ja planuję zrobić sobie testy wątrobowe i sprawdzić krzepliwość po trzech opakowaniach, a potem co pół roku. Bierzemy akurat tabletki z najmniejszą zawartością hormonów, więc ich ingerencja w nasz organizm również jest ogranicznona (w porównaniu do środków o większej ilości hormonów). Już tu dyskutowałyśmy z dziewczynami, jak to jest z tym czasem działania i stwierdziłyśmy, że co lekarz, to opinia.;) W ulotkach piszą, że od pierwszego dnia jesteśmy bezpieczne, ale u mnie osobiście to zaufanie dopiero się buduje. Myślę, że przy drugim opakowaniu będzie już dużo lepiej. A narazie - dodatkowe zabezpieczenie. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia! Czekamy oczywiście na opis Twoich doświadczeń.:) Do GOSIA22: Ceny tabletek są różne, część z nich jest refundowana, wtedy kosztują poniżej/ około 10 zł. Ja za swój Logest płacę około 30 zł za opakowanie, które starcza na 21 dni + 7 dni przerwy. Prywatna wizyta u lekarza kosztuje mnie 60 zł, ale u Ciebie może być zupełnie inaczej - najlepiej zasięgnij opinii znajomych, może ktoś poleci Ci sprawdzonego lekarza (a to ważne, żeby w przypadku antykoncepcji hormonalnej być pod profesjonalną opieką dobrego specjalisty). Powodzenia!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunshine
Jestem coraz bardziej zaniepokojona, czekam na okres a tu nic !!! :( Mam nadzieje, ze nie jestem w ciąży, bo wtedy mój Logest byłby mi narazie niepotrzebny ;) a już nie mogłam się doczekać kiedy będę mogła go przetestować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia22
Do camelia dzieki za informacje:) cały widz polega na tym ze moje kolezanki chodzą u siebie w mieście do lekaża a ja wole w krakowie bo jestem z małego miata i tam ciezko znaleźć kogoś dobrego poza tym to wiekszośc czasu spedzam w krakowie. Ale dzieki za odpowiedź:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psychoza
powiem tylko tyle - bralam logest przez miesiac, czyli jedno opakowanie. lekarz przepisal mi go jako lek hormonalny, gdyz zle znosilam miesiaczki. po logescie czulam sie fatalnie psychicznie, odstawaialam takie jazdy ze az sama sie dziwie, mialam wrecz mysli samobojcze. nie twierdze ze na Ciebie bedzie dzialal tak samo, poprostu wypowiadam sie na ten temat. jesli bedziez ise po nich zle czuc- zmienisz ja zrezygnowalam z jakichkolwik tabletek antykoncepcyjnych, na razie jestem uprzedzona pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camelia, dzieki za odpowiedź... ciesze sie, że nareście znalazłam miejsce, w którym moge swobodnie spytać o nurtujące mnie zagadnienia... Tak sie zastanawiam, czy zacząć brać pigułki (spodziewam się w najbliższych 2 dniach okresu), czy poczekać kolejny miesiąc, a teraz zrobić wszystkie badania. Co wy o tym sądzicie? Buziaki :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia22
mam bardzo ważne pytanie. Czy znacie moze jakiegoś dobrego ginekologa w krakowie?? bo ja dopiero sie tu przeprowadziłam i nikogo nie znam kto mgłby mi pomóc. A wiem ze to wazne przy przepisywaniu pigułek. Help please!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Krakowie od 4 lat chodze do dr Ireny Kaim w Świadomym Macierzyńswtie. jest po prostu super lekarką czego dowodem jest ogromna ilość pacjentek. Nowoczesna wesoła i rzeczowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×