Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Witam Wszystkiego naj.... dużo zdrówka i uśmiechu dla Wiktorii i Zuzi oraz Huberta 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak miło jako pierwsza zacząć dzień, ten mroźny dzień, u nas o 7.30 było -22C. Dawidek już śpi 1,5 godziny pewnie zaraz się obudzi. Noc była spokojna, kaszelek nadal jest ale się odrywa także dobrze. Jak tam wczorajsze święto, dzień babci. My zeszliśmy tylko na dół były cieplutkie pączki. Prezentu nie daliśmy bo jeszcze nie gotowy-zamówiliśmy kalendarz ze zdjęciami Dawidka na każdy miesiąc. Pewnie lada dzień będzie, tylko myślałam że przyjdzie pocztą a tu nie, trzeba go odebrać osobiście w wybranym sklepie real. Uciekam zrobić sobie kawkę no i zjeść pączka. Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego dla Zuzi🌻 i Wiktorii🌻 oraz Domi🌻 i dla Hubcia🌻 i dla jego mamy any🌻 Olivierek ma chyba zapalenie spojówek :( Jedno oczko ma zaczerwienione i troszke mu ropieje(pewnie sobie zatarł) :( Jutro trzeba do pediatry skiknąć :P Wczoraj wieczorem zaczął usilnie się podnosić :D Jedną ręką się mnie podtrzymuje i się podnosi ale nie do końca,a jak mu się nie uda to strasznie się wkurza :O Ja znów cały weekend przekoczowałam sama :( mężulek znowu w Zakopcu...ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło przynajmniej sobie troszke w domku posprzątałam.Muszę się przyznać,że jak M jest w domu to nie mogę nic zrobić,Ciągle mi przeszkadza :P mam nadzieje,że tego ne przeczyta :P Ile godzin w sumie wasze dzieciaczki w nocy śpią?Bo mój Oli ostatnio tylko 8 :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jak tam dziewczyny, żyjecie? Coś cicho i pusto na forum..... U nas znowu mrozi rano było -25C, już mam dość chcę wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo tu
już wam pisałam dlaczego tak tu cicho i pusto i jak się nie powtarzać poprostu zginęły gdzieś mądre rozmówczynie, rozsypał się pył inteligencji połączonej z ciepłym matczynym sercem rozeszły się w świat dowcipy, nocne pogadanki i wieczorne serdeczne dyskusje i o matkowaniu i o chamskich zagrywkach polaków w tramwajach pozdrawiam te z którymi kiedyś tam.... czytało się mądre życia strony Anulka macham łapą, bumpy, elfia:), o Kamelii nie zapominając oczywiście pozdrawiam ją serdecznie i znikam a całej reszcie tylko 100 lat i sto lat, jak kto woli...( ileż można życzenia sobie składać) i nie opisujcie tak rzewnie tych dziecięcych postępów bo co niektóre mogą się ostro zaniepokoić, ze ich dziecko siada później od innego o tydzień i nie przewraca sięz boku na plecy, bo woli od razu z pleców na brzuch, a zaniepokojenie matek wynikające z waszej chęci chwalenia moze doprowadzić do przewlekłego lęku o swoją pociechę, lepsza radość i jeszcze raz radość niż chore pokazywanie które dziecko szybciej leży siedzi i stoi od innego. zmykam lepiej bo i tak już na mnie psy zaczniecie wieszać, szkoda, że tych psów jużnie przeczytam a szkoda, moze czas wyciągać wnioski, poczytać wstecz i nie być aż tak monotematycznym jak grupowy odśpiew zbiorowych życzeń. mimo wszystko było miło...dawniej Dr Hanibal Leckter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po weekandzie:) smuci mnie atmosfera jaka tutaj nastąpiła od kilku dni:( ja tak nie chcę😭 zawsze u nas było tak przyjemnie i serdecznie, że inne \"topiki\" zazdrościły nam tego - wróćmy do tego:D elfia mamo - czemu nie ma was w tabelce? i z kim będziemy teraz porównywać wagę, wzrost i dzielić się problemami brzuszkowymi?:) jak czytasz nas to napisz jak tam u was z tymi nocami. Jak może widziałaś (jakiś czas temu cię pytałam) o to, bo u nas jest okropnie. Ciągłe pobudki z płaczem, problemy z uspokojeniem, itd. Podejrzewałam brzuszek, ząbki lub głód. Postanowiłam to sprawdzić. I oto było przez weekand: Dzień pierwszy - piątek. Na kolację dostał kaszkę na wodzie i przed snem pierś. Po czym przygotowałam mu 200ml mleka NAN 2R (z kleikiem ryżowym), więc kiedy obudził się koło 23.00 wytrąbił to od strzału... i zasnął w łóżeczku do 3.00!!! bez pobudki i marudzenia:D potem dostał o 3.00 pierś, ale nie płakał i spał już z nami do rana. Nad ranem dostał jeszcze raz pierś i znów nie płakał oraz od razu zasnął. Dzień drugi - sobota. Zamiast kaszki na wodzie na kolację dostał 200ml kleiku ryżowego na mleku (łyżeczką) i tradycyjnie przed snem pierś. Tak wytrzymał bez pobudki \"tylko\" do 1.00, po czym było kilka karmień do rana + herbatka za którymś razem. Dzień trzeci - niedziela. Znów próba inna. Na kolację kaszka na wodzie + potem pierś (to obowiązkowo;) ), a na pierwszą pobudkę przygotowałam znów 200ml mleka, ale tym razem nie zagęszczonego (boję się rozpychać Maksia). Kiedy Maks obudził się ponownie koło 23.00 dostał to mleko i spał spokojnym snem u siebie do 2.00 - wzięliśmy go do siebie, dostał pierś i spał to 6.00!!! W międzyczasie raz się przebudził, ale dostał smoka i spał dalej. Wnioski: jednak chyba był głodny. Też tak myślicie? Mam tylko pytanie, bo nie chcę za bardzo Maksiowi rozpychać brzuszka i uczyć go jedzenia w nocy. Czy mogę go karmić tą butelką tak późno, czyli koło 23.00, czy lepiej wcześniej mu to podać? Zastanawiam się nad tym. Z tego zagęszczonego chyba zrezygnuję (jeszcze zobaczymy), bo jest bardzo syte, a nie chcę go roztyć;) Sorki za wywód, ale chciałam zdać relację z placu boju i może którejś coś się nasunie to proszę o komentarz. Chętnie poczytam:) Poza tym Maks od kiedy wyczaił obracanie się z plecy na brzuszek to wogóle zaczął się kulać nawet przez sen i teraz często śpi na boczku - fajnie to wygląda:D❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, ale koszmarnie się czyta tak rozciągnięty topik W międzyczasie pojawił się wpis i pozwolę się jednak odezwać. bo tu - jestem również tutaj prawie od samego początku i faktycznie jest tutaj troszkę inaczej, ale przypuszczam, że głównie dlatego iż coraz więcej mam wróciło do pracy, jesteśmy zajęte pociechami, które wymagają więcej uwagi od nas. Mamy po prostu mniej czasu niż będąc w ciąży. Życzenia fakt może i niepotrzebne (osobiście nie przywiązuję do tego wagi), ale zawsze mając problem liczę na zrozumienie i jakąś radę, którą nie raz otrzymałam. Choć nie zawsze się do tego stosuję i zgadzam to jednak dobrze wiedzieć jak widzą lub robią to inni. Ja mimo wszystko wierzę, że jeszcze będzie dobrze, życie zacznie się lepiej układać itd, Chcę w to wierzyć, bo mam duży sentyment do tego topiku, w końcu jestem tutaj ponad rok:D🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i mam nadzieję, że mimo długiego i rozciągniętego mojego wpisu zechce się wam go przeczytać:) czekam na uwagi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram Asiek 78---jakos tu dziwnie i nawet pisac mi sie juz tu nie hcce, ale racja taka ze ja nie mam czasu na dlugie rozpisywanie sie bo mam swoje sprawy. A dziecko wymaga duzo uwagi. Kto ma jakies cenne uwagi dotyczace odzwyczajania dziecka od noszenia i zachecania do raczkowania????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumecka - ja ci nie odpowiem, bo sama bym chciała znać taki sposób;) przetestowaliśmy kojec i za długo to Maks w nim nie wytrzymuje - po chwili wyciąga rączki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia......
czesc dziewczyny, ja mam Synka, ma pół roku- a dokładnie jutro mija :) czy jest jakas mama ktorej dzieciątko równiez ma pół roku?? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo tu-czy tobie się wydaje,że mnie np. nie tęskni się do tamtych dni kiedy to Anulka opowiadała o chamstwie innych ludzi,albo Kamela i Anulka sobie mandoliniły?Owszem nawet bardzo za tym tęsknie ale nic na to nie poradzimy,że życie tak sie układa ,że trzeba pracować,zajmować się domem i opiekować się dzieciaczkami. A o matkowaniu to my jednak bez przerwy rozmawiamy bo jakbyś nie zauważyła to przewracanie się naszych pociech czy to z plecków na brzuś czy z brzusia na plecki jest dla nas bardzo ważne i jednak to jest chyba matkowanie,prawda?Miło było dawniej ,a teraz jest jeszcze milej bo razem z naszymi pociechami! A i mnie na przykład jak ktoś złoży ,a raczej mojemu dziecku,życzenia to się z tego cieszę i jest to bardzo miłe. Wywnioskować z tego wszystkiego można,że jesteś bardzo nieszczęślwym człowiekiem.Współcuję i pozdrawiam! Myślę,że i tak to przeczytasz :) Asiu mój Olivierek ma prawie 7 miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jornek
Ja tez mam na imie Asia i tez mam synka. Konczy pol roku za dwa dni. Pozdrawiam wszystkie lipcowe mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi sie wydaje
czesc dziewczyny mi sie wydaje ze "bo tu" to jedna ze stalych bywalczyn ktora poczula sie czyms urazona i teraz stara sie wam tak zamieszac zeby wam sie juz pisac nie chcialo. moze to nawet elfia, ktora czesto ma inne zdanie na temat karmienia dzieci lub innych takich. moze to byc tez nawet wasza kochana anulka, bo taki rodzaj wypowiedzi tez jest w jej stylu. mysle ze daloby sie rozpracowac to "bo tu", ale chyba nie ma sensu. ja was sobie podczytuje ...i jedynie co mnie troche denerwuje to te zyczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6845g.......70cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7515g.......77cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....9000g.......71cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7750g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....7200g.......78cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........9000g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........8350g ......70cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7600g.......67cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............8000g.......67cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............6000g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............8100g.......72cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8000g ......70cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........8400g........79cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca...........7500g........68cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............7400........75cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus............ www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek.......... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka.......... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl Lila26.............Maja............ www.majai.bobasy.pl mojreczka.......Tymuś.......... www.tymoteuszek.bobasy.pl iwka26..........Adrianek......... www.iwka26.bobasy.pl wklejam tabelke. moze szybciej minie ta strona. przepraszam za zamieszanie. nie wiedzialam ze tak rozciagnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6845g.......70cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7515g.......77cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....9000g.......71cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7750g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....7200g.......78cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........9000g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........8350g ......70cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7600g.......67cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............8000g.......67cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............6000g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............8100g.......72cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8000g ......70cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........8400g........79cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca...........7500g........68cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............7400........75cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus............ www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek.......... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka.......... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl Lila26.............Maja............ www.majai.bobasy.pl mojreczka.......Tymuś.......... www.tymoteuszek.bobasy.pl iwka26..........Adrianek......... www.iwka26.bobasy.pl jeszcze raz tabelka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6845g.......70cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7515g.......77cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....9000g.......71cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7750g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....7200g.......78cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........9000g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........8350g ......70cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7600g.......67cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............8000g.......67cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............6000g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............8100g.......72cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8000g ......70cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........8400g........79cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca...........7500g........68cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............7400........75cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus............ www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek.......... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka.......... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl Lila26.............Maja............ www.majai.bobasy.pl mojreczka.......Tymuś.......... www.tymoteuszek.bobasy.pl iwka26..........Adrianek......... www.iwka26.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6845g.......70cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7515g.......77cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....9000g.......71cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7750g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....7200g.......78cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........9000g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........8350g ......70cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7600g.......67cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............8000g.......67cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............6000g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............8100g.......72cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8000g ......70cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........8400g........79cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca...........7500g........68cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............7400........75cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus............ www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek.......... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka.......... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl Lila26.............Maja............ www.majai.bobasy.pl mojreczka.......Tymuś.......... www.tymoteuszek.bobasy.pl iwka26..........Adrianek......... www.iwka26.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6845g.......70cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7515g.......77cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....9000g.......71cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7750g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....7200g.......78cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........9000g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........8350g ......70cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7600g.......67cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............8000g.......67cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............6000g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............8100g.......72cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8000g ......70cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........8400g........79cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca...........7500g........68cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............7400........75cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus............ www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek.......... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka.......... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl Lila26.............Maja............ www.majai.bobasy.pl mojreczka.......Tymuś.......... www.tymoteuszek.bobasy.pl iwka26..........Adrianek......... www.iwka26.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6845g.......70cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7515g.......77cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....9000g.......71cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7750g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....7200g.......78cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........9000g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........8350g ......70cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7600g.......67cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............8000g.......67cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............6000g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............8100g.......72cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8000g ......70cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........8400g........79cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca...........7500g........68cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............7400........75cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus............ www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek.......... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka.......... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl Lila26.............Maja............ www.majai.bobasy.pl mojreczka.......Tymuś.......... www.tymoteuszek.bobasy.pl iwka26..........Adrianek......... www.iwka26.bobasy.pl ok. ostatni raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc 🖐️ no to rzeczywiście ktoś tu nam psuje atmosferę :( u nas okropny mroz , az oddech zamarza, zeby sie juz to skonczyło bo chcialabym wyjsc z Krystiankiem na spacerek :D Asiek78- u nas tez pobudki troszke z głodu , srobuj moze z tym mleczkiem R z kleikiem ryzowym , mam nadzieje ze pomoże . krystianek przesypiał juz całe nocki a teraz znowu sie budzi, tzn. ok. 19 - kapiel , po tym buteleczkano i pobudka ok. 2 w nocy , buteleczka i spi do rana tzn . tak do 6-7. trzymam kciuki . POZDRAWIAM cie i Twojego Maksia :D POZDRAWIAMY MOCNO !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo tu
Anulka ktoś myśli ze ja to ty wybaczcie ale to straszna pomyłka i proszę nie robić krzywdy poczciwej duszy Anulki, bo ona ostatnia mogłaby was tak skrytkować jak ja, ona ma serce dla was na dłoni, a wy co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6845g.......70cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7515g.......77cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....9000g.......71cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....8000g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....7200g.......78cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........9000g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........8350g ......70cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7600g.......67cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............8000g.......67cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............6000g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............8100g.......72cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8000g ......70cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........8400g........79cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca...........7500g........68cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............7400........75cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus............ www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek.......... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka.......... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl Lila26.............Maja............ www.majai.bobasy.pl mojreczka.......Tymuś.......... www.tymoteuszek.bobasy.pl iwka26..........Adrianek......... www.iwka26.bobasy.pl zmienilam wage;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no to rzeczywiscie nie bylam ja. Sluchajcie dziewczyny fakt faktem tak sobie mysle, ze musze, jestem winna kilka slow od siebie. Mam nadzieje,ze nikt sie na mnie nie obrazi. Ja jestem osoba glodna swiata, i wiekszosc z Was wiedziala,ze wychodze poza nasz topik, czasem nawet zartobliwie mnie upominalyscie ,ze gdzies tam na innych topikach walcze z kims na argumenty, spieram sie, tocze jakies boje. Dlatego tez jakkolwiek sentyment do tego topiku pozostanie mi na zawsze, ruszylam nieco dalej. Tu wpadam poczytac zyczenia i zobaczyc co nowego u dzieci. Rzeczywiscie i mnie przeszkadza czasem litania niekonczacych sie zyczen, bo bywa,ze zanim czlowiek sie przez nie przedrze, zapomina o pozostalych rzeczach.Ale - to jest topik wszystkich, kto chce czyta, kto nie chce - nie czyta.Przykro mi tylko bylo,ze prawie nikt nie zauwazyl przyjscia tu bumpy - po takiej dlugiej nieobecnosci. Sentyment do tego topiku pozostanie mi rowniez ze wzgledu na cudowna przyjazn, ktora tu zawiazalam.Mam nadzieje,ze to takia na cale zycie...Ja to wiem... Mysle,ze nie ma co sie klocic.Piszcie o czym Wam sie podoba, ja napewno od czasu do czasu zagladne, dopisze sie. A te, ktore lubia wychylic nosek spoza topiku i poczytac o roznosciach- zapraszam na moj blog i na lamy gazety internetowej, ktora wspolnie ze znajomymi wlasnie zaczynamy tworzyc. Pozdrawiam cieplutko wszystkie. Wpadne za kilka dni - zostawie Wam link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znowu ja. tymonek poszedl spac wiec skrobne kilka słów. wiesz anulka zle myslisz ze nikt nie zauwazyl bumpy. ja zauwazylam i bardzo sie ucieszylam ze sie odezwala. z tym ze ja nie z tych co zaraz sla achy i ochy bo ktos sie pojawil. pozdrawiam serdecznie bumpy i mam nadzieje ze jeszcze kiedys uda mi sie z nia porozmawiac na gg ;) dawno nie rozmawialysmy. zadko sie odzywam bo czesto moje posty sa ignorowane ale to nie powod aby nie pisac. ja to calkowicie rozumiem, bo czasem czytam wypowiedz ktorejs z dziewczyni mysle sobie \"o! to tak jak u mojego szkraba\" lub\" ja tez tak chce zeby moj synek juz siedzial lub raczkowal jak synek lub córeczka tej mamuski lub tamtej\" albo\" moim zdaniem to za wczesnie\" lub \" ja bym tak nie robila\". nie koniecznie od razu trzeba do kazdej mamuski pisac i ja krytykowac lub zachwalac. mysle ze tak ma duzo dziewczyn. czyta sobie ale nie koniecznie musi wszystko komentowac, prawda? mam nadzieje ze nikogo nie urazilam. jesli tak to sorki. nie mialam takiego zamiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie było mnie prawie tydzień a tu znowu tyle nieprzyjemnych spraw. Wiecie, następnym razem jak mnie długo nie będzie to aż będę bała się zajrzeć bo jak mnie nie było ostatnio to wyszła sprawa z Agapiszonem a teraz podobna sprawa. Edi mam nadzieję że jednak nas nie opuścisz bo bardzo lubiłam czytać Twpoje wpisy i z podziwem śledziłam postępy Karolka. Może Cię to pocieszy, ale ja mimo, że jestem tu od kwietnia czy maja zawsze czułam że jednak dziewczyny są tu dłużej. Z tego powodu bardziej się zżyły. było ich mnie i lepiej się poznały. Teraz za to jest nas więcej, więcej jest też radości do dzielenia i więcej doświadczeń do wymmiany. FAkt faktem jak moje posty są ignorowane jest mi przykro ale tłumacze sobie to brakiem czasu czy faktem że inne mamy nie mają akurat takiego problemu i dlatego milczą na dany temat. Mimo to uwielbiam czytać kafeterię i każdego dnia gdy tu nie zajrzę ma poczucie że coś utraciłam, a przez to tez wypadam nieco z obiegu. Przykro mi że niektóym nie odpowiada już nasz topik i go opuszczją, ale taka jest kolej rzeczy - topik ewoluuje i nigdy już nie będzie tak jak było bo kiedys miałyśmy więcej czasu. Za to teraz mamy więcej szczęscia w naszychh domkach. Patrząc na to z innej strony - każdy ma prawo do wypowiadania własnych opinii ale może róbmy to tak by nie urazić innych....... Pewnie po tym moim wpisie zupełnie mnie zaczniencie ignorowac ale chciałam napisać troszkę o swoich odczuciach. .......... W ubiegłym tygodniu byliśmy na szczepieniu. Marta waży już 9140. Aż boję się myśleć ile będzie ważyła na roczek. Jutro miałyśmy iśc na rehabilitację ale ze względu na mrozy nie pójdziemy - mam nadzieję że dadzą nam jakiś inny termin i zrozumieją że przy minus 29(a tyle było u nas dziś rano ) ja nie pojadę z Małą do Torunia. Jutro ma byc u nas podobnie jak dzis więc nawet nie zamierzam ryzykować wyjściem MArty na dwór. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja nie odchodzę, z nikim się nie żegnam...ja tylko mówię,że czasem bywało mi przykro....doskonale wiem,że brak czasu - sama cierpię na jego chroniczny brak.Ja tylko starałam się napisać,że zamiast tych życzeń dla bobasów- przecież wszystkie tu wiemy,że one są darzone przez każdą wielką sympoatią...zamiast tych życzeń, możemy pisać o czym innym...choćby o tym,że przyszła dawno niewidziana osoba .... Popatrzcie, któraś z rzędu mówi,że zauważyła,że jej posty są ignorowane....Ja wiem,że nigdy nie będzie już tak jak było...Czas płynie, my mamy nowe zajęcia, inne kłopoty....ale tak sobie myślę,że może warto wrócić do dawnych nawyków, ciepłego witania każdej - i tej starej i tej nowej.... Tłumaczyłam się też czemu ostatnio mnie tak mało.... Pozdrawiam Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyrzucimy swoje jakby \"żale\" i może atmosfera się oczyści;) Powtórzę się i powiem, że i moje wpisy również nie doczekają się czasem odpowiedzi, ale dla mnie to nie powód do zaprzestania pisania tutaj oraz nie obrażam się na to. Tłumaczę sobie, że albo nie miała żadna z was rady albo po prostu tak wyszło w danym momencie, itp. choć nie ukrywam, że w ciężkich dla nas chwilach czekam na jakąś reakcję. Zdaję sobie jednak sprawę jak teraz wygląda nasze życie tym bardziej, iż niektóre mają po dwoje dzieci:) Czasem wystarczy sam fakt wywnętrznienia się tutaj;) Bardzo często jest tak jak pisze mojreczka: poczytam i mówię sobie \"o, to podobnie jak u nas\" lub \"fanie wiedziecieć, że nie tylko my mamy problemy ze snem\" itp. Moje posty i tak są przydługie, bo zawsze staram się odpowiedzieć na wszystkie wpisy, na które oczywiście mogłabym coś dodać od siebie. Co dopiero by było jakbym odpowiadała totalnie wszystkim o wszystkim;) hi hi hi U mnie również czasu zupełnie brak z powodu powrotu do pracy. To, że tutaj jestem to głównie dlatego, że lubię ten topik, ciągnie mnie do niego i pracę zaczynam przeglądem poczty oraz zajrzeniem tutaj i wpis:D W domciu już zupełnie nie mam czasu. Ostatnio właśnie rozmawiałam o tym z S. - popołudnia i wieczory tak są wypełnione, że nie mam zupełnie czasu na swoje przyjemności, lubiłam zawsze np. czytać. A bumpy oczywiście, że zauważyłam, jak można by nie zauważyć:D. Jednak wpisywałam się trzy dni później i atmosfera już tutaj była zdominowana przez inne sprawy, co \"przyćmiło\" radość z widoku bumpy... a szkoda. Zapewniam jednak BARDZO się ucieszyłam z jej wpisu i pocichutku miałam nadzieję na znów regularną \"rozmowę\" z nami pomimo wielu obowiązków. Tak samo tęsknię za madziam i domi, z którą tylko od czasu do czasu wymienimy się mailami:) Dlatego mam pomysł - nie wiem czy zaakceptujecie go. Kiedyś w różnych momentach naszego topiku podawałyśmy sobie nasze nr gg lub maile. Może teraz je wpiszemy razem i każda, która będzie chciała zapisze sobie je i uda się częściej skontaktować lub zostawić wiadomość na GG. Nie bywam często na gg, ale jeśli już jestem to chętnie pogadam lub poczytam pozostawioną wiadomość i na pewno odpiszę:D oto moje: gg4163608, joannaj14@interia.pl mojreczko - nic się nie stało, że rozciągnęło topik, przecież wiadomo iż nie chciałaś, a tak wyszło i tyle:)🌻 Teraz trochę prywaty;) Maks dziś znów pospał po mleku z butelki (nie zagęszczonym) do 2.00 potem była pierś i smacznie spał:) o 4.00 drugi raz kamrmienie i ładnie bez płaczu!!! spał do 6.30:D:D:D czyżby mieliśmy jakiś postęp? Czekam na dalsze wpisy jak wy robicie z "kolacjami" maluszków. P.S. i znów się rozwlekłam, a miało być krótko i zwięźle, bo roboty po łokcie, a ja tutaj zaśmiecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×