Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

hej kobietki, jestem wreszcie:) Na poczatek sciskamy wszystkich noworocznie i bardzo, bardzo cieplutko ❤️ U nas pomalutku wracamy do formy... okazalo sie, ze Piotrus jest wrazliwy - nie uwierzycie - na dodatki chemiczne dodawane do pozywienia!!! Od dawna wiem, ze w Stanach do wszystkiego pakuja chemie i konserwanty w ilosciach kilogramowych dlatego jezdzilismy po zakupy bardzo daleko do polskich sklepow... ale jak sie okazalo mieso z polskich sklepow to tez amerykanskie swinki, krowy i inne nafaszerowane antybiotykami, paszami zwierzecymi itd... Teraz odkrylismy sklep, w ktorym wszystko jest naturalne, zwierzatka pasione na trawie, owoce nie pryskane... nie musze chyba dodawac ze nareszcie czuje smak owocow i warzyw ktore pamietam z babcinego ogrodka!! Swoja droga to paranoja, prawda? Zeby czlowiek musial jezdzic na spacjalne zakupy po zdrowa zywnosc!!! No i od kilku dni Piotrus zdecydowanie lepiej - tfu, tfu, nie zapeszam!! Po tych moich przezyciach serdecznie wam doradzam - sprawdzcie skad kupujecie mieso... jezeli z marketu to na pewno ma dodatki i stad te problemy brzuszkowe. Mamy tu swietna polska lekarke, to wlasnie ona nam podpowiedziala gdzie kupowac \"normalnie\". Apropos jajek w zupkach - moja mama zawsze dodawala nam jajak do zupek, nigdy nie chorowalismy jako dzieci. Robila to tak, ze na gotujaca sie zupke wlawala rozbeltane same zoltko lub zoltko z bialkiem - jako lane kluseczki. Inny sposob na zoltko, zeby konsystencja byla rzadka bez kluseczek to zmieszac zoltko z zupka ale ciepla, nie wrzaca:) Tyle o jajach:) Kaszke ryzowa my tez jemy ale robie ja sama (te gotowe maja sporo cukru i maluszki przez to sie czesciej przeziebiaja) tzn miksuje ugotowany ryz, dadaje zmiksowany banan, jablko lub inne owoce i w zaleznosci od konsystencji dodaje przegotowanej wody. A zupki jarzynowe robie podobnie jak madziam - gotuje warzywko, miksuje, dodaje swieze maselko i gotowe. Piotrus wsuwa:) Dzis mamy buraczkowa:) Dobrze uciekam bo sie rozpisalam niemozliwie... chociaz bylo tu pustawo wiec moze mnie nie pogonicie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamamo - mieszanka byla mleczno ryzowa wiec moze to uczulenie na mleko krowie... sprobuj sama kaszke ryzowa z owocami. Na razie przez kilka dni najlepiej nie podawaj nic krowiego zeby wyciszyc alergen (jezeli to wlasnie alergen krowi)... i powinno byc dobrze:) Widze, ze moj maluszek tak jak twoj szaleje przy przebieraniu:):) Wogole Piotrunio w miejscu nie usiedzi, wszedzie go pelno:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Noi po szczepieniu. Było troszke płaczu ale nie dużo i pielęgniarka pochwaliła maluszka,że fajny chłopczyk z niego,że ślicznie wygląda.Nie dowierzała,że karmiony tylko piersią :) Pani doktor dała nam płytke cd \"Jak wychować Małą Mądrale?\" i książke \"Książka kucharska dla alergika\".Noi będzie szedł wreszcie ząbek :D Dziąsełko jest podwyższone i rozpulchnione.Następne szczepienie w lipcu,także mamy na razie spokój :D Dziś mam zamiar wypróbować sposób na spanie z jajkiem :) Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noi jeszcze tabelka :) madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6845g.......70cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7515g.......77cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7750g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....7200g.......78cmcm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........9000g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........8350g ......70cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7600g.......67cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............8000g.......67cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............8100g.......72cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8000g ......70cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........8400g........79cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............7000g.......68cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............7400....75cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus............ www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek.......... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka.......... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl Lila26.............Maja............ www.majai.bobasy.pl mojreczka.......Tymuś.......... www.tymoteuszek.bobasy.pl iwka26..........Adrianek......... www.iwka26.bobasy.pl wzrostu nie zmieniam bo nie mierzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku tabelka Buu.. moja niunia w porównaniu z waszymi pociechami waży chyba najmniej:-( madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6845g.......70cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7515g.......77cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7750g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....7200g.......78cmcm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........9000g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........8350g ......70cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7600g.......67cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............8000g.......67cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............6000g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............8100g.......72cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8000g ......70cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........8400g........79cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............7000g.......68cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............7400....75cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus............ www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek.......... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka.......... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl Lila26.............Maja............ www.majai.bobasy.pl mojreczka.......Tymuś.......... www.tymoteuszek.bobasy.pl iwka26..........Adrianek......... www.iwka26.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem, wysłałam tabelkę i nie wpisało mojego nicka. Od kiedy karmię małą butelką nie przesypia całej nocy, budzi się dwa razy do karmienia, ale w nocy daję jej swoją pierś. Dzisiaj wstałam do niej o 4.00, nakarmiłam ją a po godzinie moja córcia już fikała w łóżeczku. Jak przyszła opiekunka o 6.00 moja Amelcia nie chciała spać. Od kiedy wróciłam do pracy, moje dziecko bardzo dopomina sie mojej bliskości, wciąż musi mnie widzieć, wsadzam ją do siedzonka i wożę ją po całym domu za sobą, wtedy jest szczęśliwa. Zaczęła dużo więcej jeść, ok. 10.00 dostaje deserek o 12.00 zupkę (sama gotuję, je nasze zupy tylko bez śmietany, ostatnio jadła pomidorową i bardzo jej smakowała, tak samo było z ogórkową czy brokułową). jak wracam z pracy dostaje mleko, a o 16.30 kaszkę ryżowo-mleczną z malinami bobovity. Niestety nie chce pić soków, już na wszystkie sposoby próbowałam jej podawać, ale nic z tego pluje i zaraz się denerwuje że jej próbuję wcisnąć to czego nie lubi. Potrafi okazać nam że jest głodna - wtedy głośno piszczy i macha nóżkami, zaciska piąstki i napina wszystkie mięśnie (śmiesznie to wygląda). Gdy np. siedzimy przy stole i mówię do niej bum bum, to wtedy uderza rączką w stół, najbardziej lubi trzymać wtedy łyżeczkę w ręce bo uderzenie wydaje jakieś dźwięki. Nauczyła się robić pa pa, macha rączką na pożegnanie. Wczoraj babcia aż się popłakała że wnuczka robi takie postępy. Skorzystam z waszej rady by dodawać żółtko do zupki, myślę że to naprawdę dobry pomysł. A to jako ciekawostka, od jutra zaczynamy naukę pływania, nie jest to tanie we Wrocławiu, ale zapisałam nas na 3 miesięczny kurs. Basen ma odchlorowaną wodę a dzieciaczki uczą się oswajania z wodą, a rodzice jak bezpiecznie trzymać dziecko, jak zanużyć itp. Takie pływanie trwa 30 min i niestety tylko raz w tygodniu. Napiszę Wam więcej jutro jak już będziemy po pierwszych zajęciach. ciekawa jestem kiedy się wreszcie skończą te nieprzespane noce, moze spróbuję tych sztuczek z jajkiem, chociaż nie wierzę w zabobony. zobaczymy, na pewno się z Wami podzielę wiadomoscią jak to podziałało na moją córcię. Miłęgo dnia Wam życzę. Spóźnione życzenia dla Rafałka i Karolka!!! Dołączyłam kilka zdjęć na stronce więc zapraszam was kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam ze szczepienia, więc na początek aktualizuję tabelkę madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6845g.......70cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7515g.......77cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....9000g.......71cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7750g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....7200g.......78cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........9000g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........8350g ......70cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7600g.......67cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............8000g.......67cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............6000g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............8100g.......72cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8000g ......70cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........8400g........79cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............7000g.......68cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............7400....75cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus............ www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek.......... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka.......... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl Lila26.............Maja............ www.majai.bobasy.pl mojreczka.......Tymuś.......... www.tymoteuszek.bobasy.pl iwka26..........Adrianek......... www.iwka26.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz wieści:) Maks jak zwykle był cały rozhahany i rozgadany, czym wzbudził w przychodni zachwyt (podobnie jak wasze pociechy) - ja również jestem z niego dumna❤️ Panie były zdziwione, że dużo się śmieje i nie marudzi, a czekaliśmy długo, bo lekarka się spóźniała. Bąbel rośnie prawidłowo, a nawet nadprogramowo:D. Waga słuszna - co mój kręgosłup wie najlepiej. Sama ważę 50kg, więc dla mnie to spory ciężar do noszenia;) Wg pani doktor prawdopodobnie wychodzą mu górne ząbki i dlatego ma takie złe noce. Na moje pytanie dotyczące karmienia dostaliśmy nakaz stopniowego oduczania Maksa od jedzenia w nocy. Po pierwsze dlatego, że jest coraz starszy, a po drugie kamiąc go nabywa nawyk jedzenia w nocy - co w jego przypadku nie jest konieczne. Zamiast piersi mam mu podawać herbatkę (tak jak robiłam) tyle, że coraz mniej słodką, aż dojdziemy do samej wody. Czuję, że czekają nas ciężkie noce żeby to przewalczyć. Kaszek ryżowo-mlecznych nie trzeba podawać, gdyż Maks jest karmiony piersią. Ciekawe co zrobię z 2 paczkami tych kaszek:( \"odkryłam\" ostatnio takie z Hippa - są bardzo dobre, choć dość drogie. Następne szczepienie mamy 16 sierpnia - w dwunastym m-cu nie musimy przychodzić, ponieważ pierwsza szczepionka na gruźlicę przyjęła się dobrze:) Zapomniałam zapytać czy mogę Maksowi podawać jakieś nasze pokarmy, więc chyba zacznę kombinować na własną rękę;) Z umiejętności to Maks lubi oglądać samochody przez okno. Mamy bardzo duże na ulicę i czasem stoimy tam bardzo długo. Jak jakiś zobaczy to cieszy się na głos - u nas w miarę mały ruch na drodze.Teraz już jak mówię \"bumbum\" (nawet nie przy oknie) to Maksio rozgląda się za oknem i \"szuka\" samochodu. Piszecie, że same gotujecie i ja mam wyrzuty sumienia, ponieważ jeszcze nic sama nie ugotowałam - głównie podajemy ze słoiczków i kaszki. Dlatego mam postanowienie - ugotuję coś dla bąbla przez weekand:) Wczoraj dałam mu skosztować \"naszej\" pomidorowej i wprost się trząsł na następną porcję - muszę mu sama ją ugotować;) Tyle u nas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jajko przelane :D Olivier spał dosyć mocno,nie wiercił się(nie jestem pewna czy to dzięki jajku bo zrobił sobie przed snem przerwe 4 i pół godzinną),obudził się dwa razy na karmienie. Ja po prostu zwariowałam!Jem po dwie czekolady dziennie.Do czego to doszło?Nie długo będzie mi sadełko rosło :P :( No ale niestety nie mogę się powstrzymać :( Co robić? RATUNKU Poszperałam troszke w książkach i znalazłam jak powinny prawidłowo się rozwijać nasze maluszki.poczytajcie: 6 miesiąc RUCHY \"W czasie odpoczynku moje rączki i nóżki są wyprostowane.Kiedy leżę na brzuszku unoszę się na rączkach i nóżkach.Czasami udaje mi się przewrócić z brzuszka na plecy i odwrotnie.Próbuję samodzielnie siedzieć,ale nie potrafię sam się podnieśc.z coraz większą pewnością chwytam przedmioty i przekładam je z jednej rączki do drugiej.\" ZMYSŁY \"Powoli zaczynam dostrzegać różnice pomiędzy przedmiotami.W dalszym ciągu poznaję swoje ciało.Uwielbiam łapać stopy i wkładać je do buzi.Chyba coraz lepiej słyszę,bo budzi mnie byle hałas.Wydaję z siebie różne dźwięki.Nawet czasami udaje mi się połączyć niektóre sylaby.\" 7 miesąc Popatrzcie ja siedzę! \"Ciężka praca się opłaca.Udało mi się.Już siedzę samodzielnie.Co za frajda.Teraz próbuję pełzać do tyłu i wokół własnej osi.Potrafię też trzymać dwie zabawki w dwóch rączkach.Jak jedną upuszczę to szukam ją wzrokiem.Wspaniałą zabawą jest uderzanie czymkolwiek w stół.Jeszcze wiekszą radochę mam,jak podtrzymujecie mnie pod paszkami,a ja mogę sobie podskakiwać.\" ZMYSŁY \"Robię się pomału straszną gadułą.Gaworzę,zmieniam głośność i intonację.Próbuję nawet powtarzać niektóre sylaby.Chyba zaczynam też rozpoznawać swoje imię.Zabawki oglądam z każdej strony i zaczynam manipulować paluszkami.Jak chcę na ręce,to wyciągam rączki.Zaczynam mieć swoje zdanie.\" Mój maluszek raczej z 6 miesiąca to już robi wszystko co tam opisują,a z 7 miesiąca to potrafi trzymać dwie zabaweczki,szuka wzrokiem jak coś upuści,uderza grzechotką (nie koniecznie to musi być stół).Jeszcze nie podskakuje.Gada prawie bez przerwy i jak chce na rączki to wyciąga ręce.Noi oczywiście pokazuje,że ma swoje zdanie.Jeszcze sam nie siedzi. Czyli z tego co czytałam to wszystkie nasze maluszki są po prostu super i idealnie się rozwijają :D :D :D AAAAAA i zapraszam na stronke bobasów-nowe fotki www.evka81.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale napaskudziłam i kto to teraz będzie czytał?O matko jak dużo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evka naprawde lałas to jajko????ja musze spróbowac jeszcze raz bo karol znowu spał beznadziejnie ale po jajku spal dobrze.tak samo jak ty szukałam tysiące innych przyczyn dlaczego spał lepiej ale spał.ja dalej chora karolek u babci.pokłuciłam sie z R i same problemy.pracy dalej nie ma fiskus nas sciga za mieszkanie i jestesmy chorzy. zęby juz prawie na wierzchu lada dzien wyjdą dalej sie nie odwraca.kupy 2-3 dziennie.katarek go męczy i nie da sobie wyczyscic nosa.czy któras z was uzywa fridy???napiszcie czy to dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jesteśmy po szczepieniu, dziś było źle. Zawsze był spokój, lekki płacz a raczej takie skrzywienie tylko przy ukłóciu i to wszystko. Jak tylko usłyszał płacz dziecka które było przed nami to też zaczął płakać - na zapas :). No i tak płakał już do końca nawet w samochodzie, a ja przezorna miałam ze sobą picie więc się trochę uspokił aż zasnął. Łzy jak grochy, później to nawet nie miał siły płakać, tak mi go było szkoda. Teraz jeszcze śpi a ja korzystam z chwili wolnego i zmykam na kawkę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi, my na katarek stosowaliśmy krople nasivin, są dobre i katarek szybko minął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O fajnie poczytalam o rozwoju i moja mala tak siedzi sama ale jeszcze nie podnosi sie do siadu.Bawi sie na siedzaco i kapie. Przeklada zabawki z raczki do raczi i stuka nimi o stol a w sumie to o bye co puka. Ciekawe czemu jeszcze nie raczkuje ani sie nie przymierza do tego.Wiecej rzeczy robi z 7 miesiaca niz z 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymko, myslisz, ze to od mleka? Tylko czy alergiczna wysypka od mleka nie utrzymalaby sie dluzej? Tak jak pisalam, zaczerwienienie znika mu z buzki po jakichs 10 min. od skonczenia kaszki, wiec jak to?... niestety kaszki owocowej na wodzie z Bobovity Rys nie chce, taki wybredniaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi lałam to jajko i było tak jak pisałam ale jak powiedziałam to mojej mamie to mnie porządnie opierdzieliła.Powiedziała,że takich rzeczy się nie robi bo nie wiesz czy to robisz na dobrze czy na źle.Kiedyś babcie i prababcie zajmowały się takim czymś i wiedziały co robią bo poprostu znały się na magii (może to jest śmieszne ale to jest magia).A żeby dobrze odprawić jakiś czar to musi być odpowiedni do tego dzień i jakoś na to jeszcze księżyc musi wpłynąć.A jeżeli czar będzie źle odprawiony to może do nas wrócić z potrojoną siłą i narobić byczych szkód. Jeśli chodzi o mnie to się przestraszyłam,jak ma być to niech będzie tak jak jest i żeby nie było gorzej. Nasze dzieciaczki są już większe i rozumieją ,że to kuj kuj to ktoś im krzywde robi i dlatego płakusiają :P Na katar stosujemy Euphorbium,a na oczyszczenie noska to gruszkę i patyczki. Na policzkach mojego maluszka najpierw pojawiły się czerwone krosteczki,a teraz na tym ma bardzo szorstką skóre.Co to może być?Mam nadzieje,że to nie uczulenie...a może to od ślinki? Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evka-- moja tez ma taka szorstka skorke na polach i dostalam na to kremik od lekarki i balneum baby w aptece bez recepty-kup sobie on jest na taie dermatologiczne sprawy-lekarka go polecila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkim malym jubilatom duzo buziakow!!! gratulujemy pierwszych zabkow!!! i kolejnych tez!! Kolorcia czekam z niecierpliwoscia na sprawozdanie z nauki plywania.tez chcemy sie wybrac tylko troszke sie boje teraz mrozu i chce poczekac do wiosny. nasze maluchy zeczywiscie przrastaja ksiazkowe dane.Hubi sam nie potrafi tylko usiasc a reszta opanowana do perfekcji! na nozkach skakac moglby caly dzien...a swoje zdanie to On ma !! oj ma!!! JaMama ja podaje Hubiemu kaszki na mleku NAN Bifidus.troche dogie jest to mleczko ale my tylko na noc.tez wydaje mi sie ze wysypsa moze byc od mleczka na wodzie zje ale nie jest szczesliwy po takim jedzonku... Evka81 Hubi tez ma takie uczulenie na buzi...tez myslalam ze to od slinki ale niestety u nas jest to jakias alergia.wiem ,ze jak policzkiem otrze sie o ubranie kogos doroslego (czyt. prane w innym proszku niz malego rzeczy) to Mu sie nasila...poz tym Hubi niestety jest znowu wysypany na calym cialku...buuu...jutro znowu do lekarza z tym uczuleniem idziemy...tyle ze tym razem buzie oszczedzilo. cholercia jak juz poznikaly krosteczki od proszku to znowu sie cos przyplatalo... no i od kiedy Maly spi w lozeczku budzi sie tylko dwa razy w nocy a spi \"ksiazkowo\" od 20 do 8. zazwyczaj... teraz juz raczej pewna jestem ,ze to ja Go budzilam.albo przekrecaniem na drugi bok ,albo pochrapywaniem... no! zupka na jutrzejszy obiadek sie ugotowala...wiec mozna isc spac... dobranocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj! jak ja bym chciała, żeby Maks po odłożeniu do łóżeczka spał dobrze. A ten mały cwaniak kiedy czuje, że my już jesteśmy w sypialni do najpóźniej do godziny się rozbudza i zaczyna płakać. Dajemy my wtedy herbatkę i drzemie. Jak tylko odchodzimy to wierci się na nowo i tak dopóki go nie zabierzemy do łóżka. Chyba go sobie już przyzwyczailiśmy:( Dziś noc była nawet, nawet (odpukać;) ) Maks obudził się o 23.30 dostał herbatkę, wprawdzie troszkę popłakał, ale udało się go ululać na nowo bez piersi - oczywiście w naszym łóżku. W nocy jeszcze obudził się nam, ale tylko (dla nas to jest tylko) dwa razy:D około 2 i coś po 4. Na dobre rozbudził się o 7.00 rano. Przy czym pierś mu dałam już potem oba razy - na razie postanowiłam, że jedną pobudkę dostanie herbatkę, aż się przestawi i tak stopniowo będę wykluczać pierś w nocy. Zobaczymy czy się uda. Z tym spaniem z nami nie wiem do końca o co chodzi, ponieważ Maks jest przyzwyczajony do swego łóżeczka. Wieczorem po kąpieli i karmieniu zasypia u siebie (nawet nie na rękach) i ładnie śpi do 23-1.00 - zależnie od dnia, a właściwie nocy. Potem czasem uda się go uspokoić i śpi dalej u siebie, ale nie za długo, bo zaczyna się wiercić, a nam nie chce się co chwilkę stać nad łóżeczkiem. Dlatego Maks śpi z nami trochę przez naszą wygodę;) Sorki za taki wywód na temat spania, ale u nas jest to w sumie najważniejszy problem dotyczący Maksia. Reszta jest super:D Może wam się nasunie coś czytając jak to u nas wygląda i macie na to jakiś sposób:) czekamy na opinie i może jakieś rady;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie dzisiaj mojej córci dałam w nocy herbatkę i mleko dopiero dostała o 5.00rano jak wstałam do pracy a później zasnęła i spała jeszcze do 8.00. To była naprawdę dobry pomysł z tą herbatką - dziekuję Wam za radę! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolorcia - fajnie, że wam pomogło. My jeszcze nad tym pracujemy - Maks tej nocy zasnął po herbatce i obudził się o 2.00. To dość szybko, ale i tak jak na nas długo wytrzymał;) Jak ja bym chciała, żeby przespał do 5.00 rano bez pobudki.... ech te marzenia;):D gumecko - u nas też raczkowania brak. Wpawdzie Maksio leżąc na brzuszku klęka i pupę ma w górze, jednak nie wpadł jeszcze na to, żeby dołączyć do tego nóżki. Pokazuję mu to, ale jeszcze nie skumał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumecka ja mam balneum hermal do kąpieli ale nie wiem czy ty o tym samym piszesz?Jaka nazwa jest tego kremiku? Dziewczyny jeżeli okaże ię,że ta szorstka skóra na policzkach to uczulenie to mały już będzie na 100% zaawansowanym alergikiem do końca życia,czy z czasem to minie?Pytam bo boję się,ze tak może być tym bardziej,że mój M jest alergikiem i jak był mały to miał astme,z której później wyrósł. Mój maluszek chodzi spać o 23,a budzi się o 7.30 lub 8 i też śpi w łóżeczku od 2 miesiąca życia. Jego cykl usypiania wygląda tak:o 23 usypiam go przy cycu,po 10 minutach jak mocno się zaśpi odkładam do łóżeczka,śpi spokojnie (a czasami niespokojnie,wtedy się wierci płacze ale to wszystko z zamkniętymi oczkami) o 2.30 lub 3 przebudza się,pokwękuje nawet raczej nie zdąży otworzyć oczu bo już jestem przy łóżeczku i biorę go do nas do łóżka.Papunia 5 minut,drugie 5 minut usypia mocno i odkładam go z powrotem do łóżeczka.Kiedyś spał spokojnie po odłożeniu i nie było problemu,a teraz zaczyna się wiercić i \"krząkać\".O 5,czasami 5.30 przebudza się noi znów tak samo jak o 3 papu,zaspanie i łóżeczko.7.30 lub 8 jest już pobudka.Czasami jest też tak,że budzi się i pokwękuje co 1 godzinke. Od paru dni rano jak budzi się na karmienie to zostawiam go już u nas w łóżku bo mi się nie chce wstać.Wiem,że nie powinnam ale cóż to jest silniejsze :P Musze się zmobilizować!Bo później będę tego żałować. Najlepiej jest jak śpie u mojej mamy.On śpi sam na dużym łóżku i ja tylko do niego przychodzę,nakarmie i śpi dalej.Wtedy jest spokój bo nie musze go rozbudzać przenoszeniem. Gumecka u nas raczkowania jako takiego jeszcze nie ma chociaż na brzuszku jak leży to dupkę próbuje podnosić i podnosi się na rączkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evka-- wlasnie mam kremik Balneum baby, a do kapieli jeszcze nie stosowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem załamana, Adaś znów nie śpi po nocach. Budzi się co godzinę, wierci, steka, płacze, co chwilę popiskuje. Już nie wiem, co mam robić.Noszę, tulę, przystawiam do piersi - bez skutku. Miało się skończyć po 3 miesiącach, a tu guzik.. Czasem jestem tak padnięta, że nie pamiętam, jak się nazywam. Mówicie, żeby lać jajko? Nie wiem, ostatnio tyle się mówi o ptasiej grypie i o tym, żeby drób gotować.... A jajko, to też jakby drób, znaczy się produkt \"drobiopochodny\", no nie? Ponoć dziecko może być niespokojne, jak się czegoś przestraszy. Tylko czego przestraszyć się mógł Adaś? Psa sąsiada?? Wiertarek?? Ciotka mówiła o innym sposobie - ponoć jak się dziecko czegoś przestraszyło, trzeba je przeciągnąć przez spódnicę. Sama już nie wiem, co robić :(, ale jakby to miało pomóc, to może warto? Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wczoraj bylismy na szczepieniu i uzupelnilam tabelke. tymus jest juz zdrowy i w sobote jedziemy na wesele:D naturalnie bez tymulki. on zostanie pod dobra opieka! ale tak szczerze powiedzialwszy boje sie panicznie zostawiac go z kims. nawet z M. ... nie wiem skad ten strach. moze stad ze mial ta operacje... i kilka innych perypetii w swoim krotkim zyciu.... no ale chce isc na to wesele. oderwac sie troche i zrelaksowac. moj tymek je jak narazie tylko jablko i marchewke( za marchewka nie za bardzo przepada:( ale za to soczki kocha!) nie wiem jak mam sie za to jego dodatkowe jedzonko zabrac...strasznie jest wybrzydzajacy....no ale moze sie da przekonac z czase;) licze na to! po wczorajszym szczepieniu tymek mial bardzo niespokojna noc :( zasna po kapieli dopiero po 22.00 zbudzil sie po 1 -ej, spal niespokojnie i znowu pobudka o 3-ej, zabralam go do swojego lozka i usna. zbudzil sie znowu kolo 6.30 a potem to juz o 8.00. ehh oby dzis bylo lepiej bo juz sie odzwyczailam od tak czestego wstawania. tak w sumie to ja moge wstawac tylko nie moge zniesc jego placzu. dzisiaj jest tez jakis taki marudny i wefekcie juz nie wytrzymalam i powiedzialam mu ze go sprzedam na allegro.....czuej sie teraz okropnie....przeciez na pewno jest jakis powod tego marudzenia tylko ja go nie odkrylam... obudzil sie po spacerku..lece. aha! ja uzywam fridy! dla mnie rewelacja! tylko wczesniej lepiej psiknac do noska dziecku woda morska! ( tak na 5 min wczesniej zanim sie jej uzyje) papap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasza tabelka
madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6845g.......70cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7515g.......77cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....9000g.......71cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7750g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....7200g.......78cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........9000g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........8350g ......70cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7600g.......67cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............8000g.......67cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............6000g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............8100g.......72cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8000g ......70cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........8400g........79cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca...........7500g........68cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............7400........75cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus............ www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek.......... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka.......... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl Lila26.............Maja............ www.majai.bobasy.pl mojreczka.......Tymuś.......... www.tymoteuszek.bobasy.pl iwka26..........Adrianek......... www.iwka26.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello Zeby sprawdzic, czy to o mleko rzeczywiscie chodzi, dalam wczoraj Rysiowi kaszke Nestle z Nan2. Buzia nie byla tak zaczerwieniona jak po kaszce Hippa, pojawily sie przy ustach dwie lekko czerwone plamki. Moze to od mleka, moze to ja obtarlam mu ustka łyzeczką. Idziemy na szczepienie dopiero 23 stycz. wiec poki co etoda prob i bledow probuje dojsc do tego, co Rysiowi dolega. Kurcze, zeby tylko nie alergia :( :( kobiety, Wy z tym jajecznym sposobem na sen dziecka, to tak serio ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten pomysł z jajkiem to mój ale powiem wam ze dopiero wczoraj drugi raz to zrobiłam.mój R sie smieje i mówi ze jestem wariatka ale nie zabrania bo widzi ze pomaga.przedwczoraj spał zle.wczoraj znów jajko zbite lezało pod łózeczkiem i obudził sie dopiero 5.30 nie wiem co mam myslec.ja tez w czary nie wierze robie tylko to co robiła moja ciocia kuzynce na krórą nie było sposobu no i pomaga.eVka tez pisała ze było lepiej choc nie wie czy akurat po tym ja tez nie wiem ale zbieg okolicznosci -po jakju jest lepiej. Karolek nie raczkuje nie odwraca sie ale dalej kupa do nocnika.siedzi slicznie sam.w dzien to jest inne dziecko potrafi sie sobą zając.na zeby dalej czekamy.w nocy róznie .dzisiaj znowu wyleje jajko niech sie dzieje wola....ja w czary nie wierze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×