Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Witam. Jednym z celów wykonywania amniopunkcji jest poznanie płci dziecka. W moim przypadku tak bynajmniej będzie ponieważ mój syn jest chory na rzadką chorobę genetyczną w której nosicielkami są kobiety a chorują chłopcy. Wpierw zbadają płeć a później chromosom. Nie wiem pod jakim kątem u ciebie ma być wykonane to badanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iw76
Mi w pierwszej ciąży chciano wykonać amniopunkcję w celu sprawdzenia czystości wód płodowych, gdyż byłam już 2 tyg. po terminie. Niestety z powodu zamkniętej szyjki macicy nie udało się wykonać lekarzom tego badania.Także to badanie wykonuje się z różnych przyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
cze wam dziewczyny u mnie 18tydzień i .... chyba czuję już jak kopie:):)w tamtym tygodniu teZ już coś wyczuwałam ale nie byłam pewna a teraz to chyba na 90% jestem pewna że to junior:) dumam w którym tygodniuz apisac się na usg 3d/4d wiem że między 20-24 tyg no i tak sobie myślę kiedy to się zapisac bo napewno pójdziemy, na 15go mam wizyte u gina i jego też spytam o szkołę rodzenia nie wiem jeszcze czy spytam o płeć:):) a poza tym to zaczynam odczuwac większe ssanie w żołądku..czasem to nawet nad ranem mam taki wilczy głód że az boli:) a poz atym spoko buuuziakidla reszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Coś pustki nastały na naszym forum??? Ja jestem w trakcie @. Czyżby nikt nie miał żadnych dobrych informacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama synka 27
marzy mi sie coreczka z tego co zauwazylam to wiekszosc z nas marzy o coreczce. ahh lezka mi sie kreci w oku jak widze male krolewny w wozeczakach tak bardzo bym coreczke chciala. teraz 30ego mialam pierwszy dzien okresu, mam cykl 28 dni, wiec niedlugo musze zaczac dzialac tak? dobrzez rozumialam na kilka dni przed owulacja, zeby byla dziewczynka? dziekuje i caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama synka 27
to jeszcze raz ja dziewczyny, a slyszalyscie moze cos o metodzie invitro? mozna sobie ustalic plec na 100 proc taka metoda, ale napewno jest to kosztowne? prosze powiedzcie cos wiecej o invitro. jesli dalaby mi pewnosc a kosztuje np 10tys to uwierzcie ze bylabym w stanie tyle wydac, zakasac rekawy ale zeby miec wymarzona corke. boje sie ze znow urodze synka, ciekzo mi moic do kolezanek o tym ale chce juz tylko coreczke :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama synka 27
znalazłąm ze 5,5 tys kosztuje invitro w warszawie, dokladnie cykl zaplodnienia pozaustrojowego. ciekawe ile selekcja plemnikow itd, prosze napiszcie jak cos wiecie dziewczyny. 5,5 tys to naprawde malo w porownaniu do ryzya urodzenia kolejengo syna, zwlaszcza jesli tylko ktos che miec np dwojke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama synka ale pamiętaj, że in vitro nie zawsze się udaje (a raczej częściej się nie udaje i jest bolesne). Hmm, ale in vitro robi się jeśli są problemy, np niedrożne jajowody. W przypadku zdrowych kobiet może wystarczyłaby zwykła selekcja plemników. Nie wiem jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama synka 27
berniu dziekuje, ale te przebrane plemniki tez jakos trzeba do tej macicy wprowadzic, czy to inseminacja bedzie wtedy? gubie sie w tych terminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Bernia
Ale ta metoda ma swoją sprawdzalność tylko w przypadku, gdy dni płodne=owulacja Twoje faktyczne pokrywają się z tymi, które wyznaczył Ci Jonas. Raczej niewielkie sznase na pokrycie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie wg próbnego obliczenia będą dni płodne pokrywały się z moimi :) i to ma być dziewczynka alatego tak mnie to zainteresowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. A ja 15dc i zero owulki. Testy dzień w dzień wychodzą negatywne. Jak już dziś nie wyjdzie, to albo ze mna jest cos nie tak, albo z tymi testami. Pozostałych objawów też brak. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia32
hej! czytuje to forum juz od pewnego czasu i bardzo duzo sie od was dowiedzialam na temat planowania pd. teraz prosze was o pomoc!!Dzis 30dc i okresu brak kochalismy sie z m w 18 dc (od 13 dc robilam testy ow pierwszy byl negatywny 14 dc test negatywny 15 dc test pozytywny 16 dc sluz bialy i ok 23 silny bol podbrzusza) czy waszym zdaniem to mozliwe ze zaszlam (ja mysle ze raczej nie) dodam tylko ze mam dwie coreczki i przy obydwoch staranka byly w 14 dc udane pozdrawiam wszystkie forumowiczki i prosze o przyjecie do waszego grona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, też jestem tu nowa i też od jakiegoś czasu Was podczytuję ;o) Od września staram się o dziewczynkę, do tej pory kończyliśmy staranka za wcześnie a listopadowy cykl to się strasznie poprzesawiał i chyba tez nie trafiliśmy. Mam juz 3,5 letniego synka którego utrafiliśmy za pierwszym razem. Amulet 123 z testami to różnie bywa ja w zeszłym miesiącu robiłam test 1 raz w zyciu i pozytywny wyszedł mi 14 i 15dc, a teraz w listopadzie dopiero w 17dc!! tez myślałam, że testy wadliwe albo cos nie tak ze mną, ale owu w tym miesiącu chyba była bo temp idzie mi w górę. poprostu ten cykl jakoś mi się poprzesuwał. Na twoim miejscu robiłabym do skutku, może tez Ci się owu przesunęła. Cykle mam regularne co 28-29 dni, mam nadzieję że ten się wydłuży bo jak miałby trwać 28 dni to byłby dość dziwny ;o) POZDRAWIAM WSZYSTKIE FORMUMOWICZKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia32, mierzysz też temperaturę czy tylko testy? Nie wiem czy 18dc to nie było już za późno, chociaż tej owulacji to tak dokładnie nie da się przewidzieć ;o) Ja 4 lata temu jak planowałam synka to nie wiedziałam, że istnieją testy owulacyjne. Mierzyłam tylko temp. i się obserwowałam, o synka staraliśmy się w dniu skoku temp (wieczorem) . Byłam przekonana że owulacja występuje między spadkiem tem. a skokiem. Zresztą dalej tak uważam ;o) najważniejsze że się udało ;o) Ilu dniowe masz cykle? Trzymam mocnokciuki żeby Ci się udało bo nawet jak miałaś owulację miedzy 16 a 17dc to komórka jest zdolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Mam dla was zagadke:) 4dc 36,3 5dc 36,4 6dc 36,5 7dc 36,4 (serduszkowanie) 8dc 36,4 test neg 9dc 36,5 test neg (serducha w nocy) ostatnie 10dc 36,5test neg 11dc 36,2 test neg (widac druga kreske, ale jest bardzo blada ledwo widoczna) klucia po prawej stronie 12dc 36,2 test z druga kreseczka mocniejsza niz poprzednio ale nie taka sama ( prawie) klucia ciag dalszy 13dc 36,4 test identyczny jak 12 ale tylko o godz 12 o 17 druga kreska juz slabnie klucia bol brzucha tepy jakby mnie rozsadzalo 14dc 36,4 test negatywny ( jak 11 ledwo ledwo widac druga) 15dc 36,8 test typowo negatywny HELP kiedy wedlug was byla owulka??????? Mnie sie wydaje, ze 13 a wam dziewczyny? Pozdrawiam wszystkie forumowiczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam, ze cykle przewaznie 28 czasem 29 zadko 32 lub 27, ale sie zdarza. W poprzednim cyklu test typowo dodatni wyszedl w 13 dniu cyklu a w 14 byl ostatni dzien niskich temperatur i druga kreska duzo bledsza skok w 15 a @ dostalam w 28dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia32
Dziekuje bardza za odpowiedz jastina3pl moje cykle trwaja 28 dni czasami 29 dzisiaj nie mierze temp. zaczyna sie 30 dc okresu brak testc pokazal tylko jedna kreske ,wiec albo ja bzikuje albo swiateczna krzataina daje mi sie we znaki i cykl mi sie wydluzyl. marcelkowa mamo a jak twoje samopoczucie moze jestes przeziebiona albo serduszkowanie przynioslo efekt bo wdocznego skoku temp.nie bylo wiec moze.....? pozdrawiam wszystki forumowiczki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelkowa mama ja bym obstawiała owulkę na 14 dc czyli dzień przed skokiem, ale to tylko moje zdanie, niech się wypowiedzą jeszcze inne forumowiczki ;o) Gosia32 chyba muszisz poprostu uzbroić się w cierpliwość ;o))) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia32
dziekuje za slowa wsparcia cierpliwosci to u mnie nigdy nie bylo w nadmiarze. We wrzesniu mielismy zaczac starania o synka i klops wszystko naopak,ciagle czekam za @. Pozdrawiam milego wekendu zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Wczoraj robiłam test ciążowy. Wyszła druga kreska :D Nie wiem tylko jaka będzie płęć bo jak już mój M przekonał się do dziecka to stwierdził, że nie ma ochoty nic planować - co będzie, to będzie tak więc przytulanki były co dwa dni zarówno przed owulacją jak i po, więc na dwoje babka wróżyla. Jak wszystko pójdzie dobrze to za parę miesięcy się dowiem co noszę pod sercem. Pozdrawiam was cieplutko i nie dajcie się przygnębieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
wzetka gratulacje:):)grun by bylo wszystko okej i zdrowe:):) u mnie 19tydzień...kopie już junior tak że czasem aż się wzdrygnę:)czuję sie dobrze i zaczynam czuć ten przedświąteczny nastrój....juz nie mogę się doczekac świąt wyjazdu do mojej rodzinki:):) a co u was? haaalooo clarisa jak tam u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia32
hej!! u mni @ a co za tym idzie 2 dc wiec zaczynam od nowa w tym miesiacu swieta wiec nie wiem czy bede miala wystarczajaco czasu na oserwacje mojego cyklu. Jak pewnie sie domyslacie chciala bym chlopca. Ja i moj M bylismy lekko zawiedzeni gdy jak bylam w ciazy z 2 dzieckiem lekaz powiedzial ze to corka teraz gdy juz od 2 lat jest z nami nie wyobrazam sobie zycia bez tej malej kruszynki :-) problem polega na tym ,ze 100% pewnosci nie ma ze bedzie chlopczyk ale jesli macie jakies ciekawe sposoby na to by dyl to prosze podpowiedzcie nowaa26 piszesz ze junior kopie czy planowalas chlopca:-) pozdrawiam wszystkie forumowiczki i czekam na podpowiedzi zgory dzieki pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
hej gosia32 nie wiem kto u mnie zaieszkuje mówię junior ogólnie ale nie mam pewności że to chłopak, za tydzień idę do gina..ale z moim M nie chcemy znać płci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
Witam, U mnie ok, przybieram na wadze. 23 t.c. sie w tyg rozpoczyna. Dwa razy w tyg staram sie chodzić na basen, bo mi żylak jeden sie zaczął pokazywać na nodze ;/ Mała szaleje wieczorami, bardzo się rusza, zwłaszcza kiedy ja juz leże i do spania sie układam. Za tydzień do gina, może coś nowego sie dowiem ;)) Nowa26 naprawdę nie chcesz znać płci?? kurcze myślałam, ze za tydzień sie juz pochwalisz kto tam u Ciebie zamieszkuje :) Miejmy nadzieje, ze to będzie JUNIOR. a może zmienisz zdanie i zapytasz na kontroli... :)) Powodzenia forumowiczki i gratulacje dla zafasolkowanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. A ja chyba mam tą swoja upragniną owulkę. 17dc i 18dc test ow. pozytywny, więc dziś chyba to jest ten dzień. Chyba z tego całego wyczekiwania (i testowania) wszystko mi sie poprzesuwało i moje planowanie poczęcia dziewczynki w 11dc byłoby bez szans :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×