Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Ale ciszaaa ... amulet123, mamunia30, Wzetka, Bernia- jak tam mamuśki :)coś was malutko na topiku? Berenia, juz po wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny. Dzięki za słowa otuchy. W środę badanie więc myślę że w piątek poznam płeć, a że w piątek wizyta u gina więc jeszcze zobaczę moja kruszynę w 4d. Jakoś bardzo się stresuję. Jeśli chodzi o samopoczucie to już całkiem dobrze, czasem jeszcze miewam mdłości, ale są chwilowe. Trzymam kciuki za starające się i życzę powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Kubolinka ja czekam na wypłate i wtedy pójdę do lekarza. Wybrałam innego niż tego co chodziłam z poprzednimi ciążami bo jest strasznie drogi. Sprawdzę jak bedzie przebiegać wizyta u tego nowego gina, jak mnie potraktuje i wogóle. Wiem, ze można u niego załatwić sobie cesarkę. Jak będę już po to napisze co i jak ;) Czytam codziennie ten topik i czekam na wieści o kolejnych zaciążonych no i czekam na sukcesy w planowaniu ;) Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bereniu ja idę do gina w piątek i też zobaczę co mi powie. Mój lekarz bierze 100, ma dobre USG za które się nie dopłaca jeśli jesteś jego pacjentką. Ta wizyta to niby kontrolna po szpitalu ale może dowiem sie czegoś więcej. Może zaleci mi jakieś badania albo coś powie dlaczego straciłam dzidziusia - bo jak na razie to tylko wszyscy gdybali. Stracilam moje dzieciątko, ale nadal moim marzeniem jest dać miłość i ciepełko małemu skrzacikowi. Nie miałam łyżeczkowania więc mam nadzieję że nie będę musiała długo czekać na lekarskie przyzwolenie na staranka. Pozdrawiam wszystkie babeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia_29
Witam Wszystkiego dobrego z okazji DNIA DZIECKA :) bo wgłebi duszy wszyscy jestesmy dziecmi :) U mnie po staremu teraz tylko moge czekac na fasolke lub na @ < Wolała bym na fasolke:) Piersi jak balony , wszystko mi sierdzi do okoła :) Ale jakos nie chce sie napalac . Okarze sie juz za 9 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaa 2 chłopców
Z okazji DNIA DZIECKA życzę wam kochani wszystkiego naj naj najlepszego ;* Dla tych "dużych" i tych mniejszych ,bo każdy z nas ma w sercu część z dziecka 👄🌻 u mnie dziś 3 dc i zaczynamy osłabiać żołnierzyki ;) yhm ciekawi mnie czy działanie 6 dc może coś nam wypalić ?? przypuszczam że owulke będe miała 12,13 dc. kubolinka trzymam kciuki za szybkie przyzwolenie na staranke ;) z całego serduszka Wam tego życzę 👄 sonia_29 oby @ się nie pokazała !! a ja coś czuję,że Ty już zaciążyłaś kochana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonia_29....trzymam mocno kciuki...juz tak niewiele dni ..i myślę że tym razem @ nie przyjdzie i będziecie mieli swoja fasolkę :) Pozdrawiam Was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia_29
minutka78 :) :) jestes kochana i mocno trzymaj moze maj bedzie tym szczesliwym miesiecem mamaa 2 chłopców osłabiajcie osłabiajcie moze cos bedzie > zycze pomyslnych staranek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tam dziewczynki? Czy któraś już wie że udało się zaplanować płeć? Bo to będzie bardzo motywujące i napędzające dla wszystkich:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizuje listę starające nick.....wiek ......cykl starań.......planowana @...planowana płeć Lolitka................25...........5........30.06.2010..dziewcz. mama 3 synusiów...28.........przerwa do VI.....19.06.2010..dziewcz sonia_29.............30....... ..9 i przer 3........9,06,2010..dziewcz ewinka_.............32.............3..................22. 06.2010... ..X tereskus............27..........5.....................10, 06,2010 zaciążone nick............wiek.......cykl starań.. płeć...planowana płeć amulet123..........28.............III.... mamunia30.........30.............III.... Wzetka.............34.............2........ Bernia...............34.............9........dziewczynka< br /> minutka78..........32.............2........ kobietki rozpoczynam cykl starań:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny. I niestety złej passy ciąg dalszy. Byłam dziś na badaniach, już widziałam tą strzykawę i igłę, a lekarz nagle że nie może wykonać badania bo łożysko przyklejone jest z tyłu, widzimy się za trzy tygodnie. Już mnie coś trafia, tyle godzin jazdy, tyle męczenia się na nic i za trzy tygodnie ponownie, a w piątek miałam już wszystko wiedzieć. Mam nadzieję że to co mówią że zły początek, dobry koniec - to prawda. Pozdrawiam i życzę miłej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki. amuleciku123 lekarz na pewno wie co robi. Jeśli miało to być niebezpieczne lub niemożliwe do zrobienia to pewnie lepiej że każe czekać. Wiem, że każda z nas by chciała wszystko szybko ale nie zawsze tak się da. A widziałaś dzidziusia? Napisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Kubolinko niestety nie widziałam, ale z tego co tam mówili to maleństwo ma chyba ok 6cm. Jutro mam usg 4d :-) dla mnie jest ważne to jak szybko się dowiem co z maleństwem gdyż mój syn jest chory na chorobę genetyczną śmiertelną a choroba ta przekazywana jest przez matki synom(każdy syn ma 50% szans urodzić się zdrowym). Im później tym trudniej podejmować jakiekolwiek decyzje. Wiem że lekarz podejmuje słuszne decyzje tylko że ja mam wrażenie że los się na mnie uwziął patrząc na te ostatnie lata (zawsze pod górkę, nigdy po myśli). Chciałam mieć liczną rodzinę, a teraz proszę tylko o jedno zdrowe dzieciątko, które jak mówią matki chłopców chorych na to co mój syn jest lekarstwem bo odwraca w pewnym stopniu myśli w inną stronę. Na razie nie potrafię cieszyć się tą ciążą do puki nie wiem czy maleństwo jest zdrowe, o ciąży wie tylko kilka najbliższych osób, a mam już taką ogromną ochotę oznajmić to całemu światu. Niestety muszę być cierpliwa i będziemy musieli poczekać jeszcze 3 tygodnie. pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amuleciku, wyobrażam sobie jak trudno Ci teraz musi być;), wierz ze będzie dobrze, trzeba wierzyć że wszytsko pomyślnie się zakończy. Bądź dobrej myśli, ja wierzę w to mocno i trzymam mocno kciuki. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dziś 3 dzień cyklu, tak się biegło ze 1 czerwca był 1 dzień cyklu, łątwo będzie mi sobie policzyć:) cieszę się bo akurat wyheżdzamy na wczasy z męzusiekm a 10-18 dc, więc może jest sznasa..:) wierzę że się uda, modlę się o cud poczęcia tak bardzo bym chciała mieć dzieciątko, od roku codziennie myślę o dziecku, marzę sobie, czasem ze łzami w oczach, czasem z ogromną siłą na to wszystko. tak bardzo kocham takie malutkie istotki, są takie słodkie, i cięzko mi na sercu jak słyszę ze ktoś urodził, ktoś w ciąży, ze ktoś ma to co jest moim największym marzeniem. Wierzę że każda z nas ma określony przez Boga czas kiedy ma zostać mamuśką ja to zawsze się modliłam, zeby Bóg sam wybrał dla nas najbardziej odpowiedni czas, choć nie mogę się doczekać tego dnia, kiedy zobaczę te dwie kreseczki. Oszaleje chyba ze szczęścia, już nie smecę. Trzymmy się dziewczyny razem, wspierajmy i róbmy wsyztsko co w najszej mocy a Skarb przyjdzie, a te które noszą pod serduszkiem so\woje upragnione szczęście niech są szczęśliwe żę spotkało je to co dla wielu z nas jet naszym marzeniem:) Pozdrawiam was wsyztskie bardzo gorąco i życzę udanego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem dziewczyny że jesteście ze mną trzymam za was kciuki by wam się udało w tym cyklu. Jestem ogromnej nadziei że będzie dobrze. lekarz powiedział mi jedną bardzo ważną rzecz, że jego pacjentki prawie w 99% trafnie stwierdzają płec dziecka, że jeśli kobieta czuje co nosi pod sercem to często tak jest. Nie wiem dlaczego ale tak jakoś wydaje mi się że to dziewczynka, nawet odruchowo nie raz mówię ona. nie nastawiam się tak do końca że to dziewczynka, ale jak byłam w ciąży z pierwszym dzieckiem to powiedziałam lekarzowi że to jest chłopczyk, że tak mi mówi intuicja i też odruchowo mówiłam on. Moja mama mówi że jak jest zły początek dobrze się kończy. Pierwsza część roku nie zbyt dobra poza ta kruszyną w brzuszku która ma się pojawić na świecie w grudniu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia_29
Witam Kobietki w ten sliczny dzionek. :) amuleciku moge sobie tylko wyobrazic jak ci jest ciezko ? Ale badz dobrej mysli i napewno bedzie wszystko doberze:) Jestem z toba kochan!!! lolitka 85 kochan zmiana klimatu moze zdziałac cuda !!!Wiec do dzieła i zycze udanych wczasów z pomyslnym zakonczeniem :)))))))) A u mnie dzis 23 dc mam jakies przeczucie ze ten cykl tez mge spisac na straty :( wydaje mi sie ze moje piersi sa co raz mniejsze :( nie wiem juz co ma myslec .Zostało mi tylko czekac do Srody !!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia_29
lolitka 85:) a ty kochana jak sie czujesz ????????? Masz ,moze jakies przeczucia ???????????Ja tez moco trzymam kciuki za ciebie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amulet123 co do tego przeczucia w ciąży jaka będzie pleć dziecka nie mogę się zgodzić bo u mnie było dokładnie odwrotnie tzn w pierwszej ciąży od początku czułam ze będzie chłopiec,byłam wprost pewna i to nie dlatego ze chciałam chłopca,było mi zupełnie obojętne bo to pierwsze dziecko.Kupowałam same niebieskie ciuszki i wybrałam imię dla synka.Dopiero w 8 miesiącu ciąży się dowiedziałam ze będzie dziewczynka i nie mogłam uwierzyć bo miałam takie silne przeczucie ze to chłopiec,a tu córcia.W drugiej i trzeciej ciąży z kolei byłam świecie przekonana ze będzie córka,tak coś mi mówiło no ale się znowu nie sprawdziło bo mam dwóch synków.Także ja w żadne przeczucia nie wierze.Moze tylko co do kształtu brzucha się u mnie sprawdziło bo z córką miałam brzuch jakby naokoło,rozłożony po bokach a z chłopcami taka piłeczkę z przodu,z tylu wcale nie było widać ze jestem w ciąży nawet w 9 miesiącu :-) Chciałam cie jeszcze zapytać czy twój synek jest chory na hemofilie?Słyszałam ze ta choroba dotyczy tylko chłopców.Nie wiem czy w Polsce jest to możliwe,ale w niektórych krajach rodziny jak ty, obciążone ryzykiem urodzenia kolejnego dziecka z tego typu chorobami dotyczącymi jednej płci,mogą poddać się sztucznemu zapłodnieniu po segregacji plemników aby mieć 100% ze bezie dziewczynka.I nie jest to kaprys tylko konieczność aby nie urodzić kolejnego chorego chłopca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Dluuuuuuugasno mnie tu nie bylo. Planowanie planowaniem , a w moim brzuszku rozkosznie baraszkuje trzeci syneczek:p ( love 9dc, owulka 13):):):) Jestem bardzo szczesliwa:) i nie moge sie juz doczekac jak spojrze w jego oczka:) Zycze Wam wszystkim dzieciatek wymarzonej plci, ale nawet jesli nie wszystkim wyjdzie tak jak planowalyscie zycze Wam abyscie byly tak szczesliwe jak ja :) Dziewczyny maly dylemat z imieniem Filip Niko czy Bruno. Niko wsrod polskich przyjaciol wzbudza najwiecej kontrowersji mowcie szczerze zobacze na ktore wy postawicie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. mamarazytrzy ty najwyraźniej miałaś odwrotnie. Ja nie mam na myśli tylko przeczuć, ale również samopoczucie i brzuch który jest już pomału widoczny, a przy synku długo go nie było :-) Niestety jeśli chodzi o zapłodnienie in vitro to w Polsce nie ma takiej opcji, by coś takiego preferowało państwo. U nas rządzi kościół a wiadomo jakie jest jego stanowisko. Państwo nawet nie interesuje się na tyle takimi chorobami by np sfinansować badania sprawdzające jaki rodzaj błędu genetycznego ma mój syn i czy jestem nosicielką by nie popełnić w przyszłości błędu i nie zezwolić matce na usunięcie zdrowego dziecka Mój syn nie jest chory na tą chorobę którą podajesz, ale jest związana z płcią. chorzy sa tylko chłopcy rodzący się z chromosomu obciążonego genetycznie. drugi chromosom jest zdrowy i z niego chłopiec rodzi się zdrowy, dlatego w badaniu genetycznym sprawdzają który chromosom jest powiązany z tym maleństwem, ale wpierw sprawdzą płeć bo dziewczynki sa zawsze zdrowe, a rodzące sie z chorego chromosomu zostaja nosicielkami. Niestety nie znając blędu genetycznego który spowodował chorobę synka uznawana jestem za potencjalną nosicielkę, choć nią wcale nie muszę być, wystarczy że wystąpi spontaniczna mutacja. Dla mnie ważne jest również że robiąc tą biopsję genetycy sprawdzają wszystkie chromosomy i wykluczają bardzo wiele chorób genetycznych, choć priorytetem jest DMD. Po tych badaniach będę pewna że moje maleństwo będzie zdrowiutkie :-) - a uwierz mi że po tym wszystkim mam różne myśli. Wczoraj też najadłam się troszkę strachu, gdyż lekarz nie umiał wysłuchać bicia serca, nawet zaczął sprawdzać gdzie znajduje się malec i nadal kiepsko było słychać. Chyba wszystko przez to że jest z tyłu macicy bo na usg figlował :-) Po tym zaczął mnie zapewniać że maluch żyje i że jest wszystko ok, bo chyba widział że się trochę przeraziłam :-( Miłego wieczoru życzę i słonecznej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcelkowa mamo gratulacje i rzeczywiście najważniejsze by maluch był zdrowy. Jestem zwolenniczką nietypowych imion więc Niko wpadł mi w ucho. Ja jak bym miała synka to Natan bez zastanowienia bym nazwała. Nie raz nawet tak sobie myśle że mógłby być zdrowiutki chłopczyk, malutki Natanek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amulet dzieki za gratulacje:) widze, ze mamy podobny gust bo mi Natanek tez sie bardzo podoba niestety mojemu M nie:p A ja mysle, ze u Ciebie bedzie dziewuszka choc jestem pewna, ze ze zdrowego chlppczyka tez bedziesz sie cieszyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amulet123 współczuję stresu i niepokoju z jakim oczekujesz badan i rezultatów.Trzeba być dobrej myśli,może akurat wszystko jest ok.Wszystkim tu dziewczynom życzę wymarzonych córek ale tobie chyba najbardziej z wiadomych względów,ale jeżeli będzie zdrowy chłopiec to na pewno będziesz szczęśliwa i kamień spadnie ci z serca.Rzeczywiście w Polsce pod wieloma względami jeszcze panuje Średniowiecze i chyba długo jeszcze za nim coś się zmieni :-( Do Marcelkowej mamy,czytałam twoje wpisy sprzed kilku miesięcy i to ze planowałaś dziewczynkę,jak widać jesteś którąś z kolei której się to nie udało ale podoba mi się twoje zdrowe podejście do tego-nie udało się to trudno,przynajmniej próbowałaś.Co do imion to podoba mi się Niko,ale tu gdzie mieszkam jest to po prostu skrót od imienia Nicolas czyli po polsku Mikołaj :-)Mam koleżankę która nazwala synka Nathaniel i mówią do niego tez Natan czy Natanek.Również Filipek znajduje moje uznanie.Zycze wszystkim milej i słonecznej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia_29
Witam U mnie dzis 25 dc jakos czekam spokojnie na@ i za bardzo nie na sie na planuje inaczej !!! lolitka 85 :) pomylio mi sie z tereskus!!1 bo ona ta samo oczekuje lub fasolki w Srode :) A własnie co tam tereskus u ciebie ? Napisz cos ? Jakies przeczucia ? Marcelkowa mama kochana gratuluje i widze ze to planowanie to zalery tylko od kogos na gorze:) Ale z całego serca podziwiam cie za twoja postawe < Zycze ci zeby malenstwo byo zdrowe i razem badzcie szczesliwa rodzinka:)a co do imienia uwielbiam imiona oryginalnae sama mas ynka ALANKA :) wiec NIKO jesy boskie :) amulet123 kochana zycze ci duzo duzo wytrwałosci i ukochanej ksiezniczki . Jestes naprawde dzielna kobietka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelkowa mama masz naprawdę super podejście :)gratuluje :) Chyba twój mąż ma silna męska armię. Tak naprawdę te metody mogą tylko wspomóc ale nie da sie zaplanować płci. Dziewczyny u mnie @ przyszła dzień wcześniej. Od owu miałam temp ponad 37 i testy owu pozytywne cały czas już myślałam ze będzie dzidzia a tu nic. Rozczarowanie było wielkie :( Za kilka dni znów starania :) Co do imion to ja bym dała synkowi Natan ale mam nadzieję ze będę mieć moja wymarzona Nadie :) Pozdrawiam Was serdecznie i życzę wytrwałości. Uda nam sie :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny.Soniu u mnie chyba się nie udało,więc czekam na @.Objawów żadnych nie mam,piersi nic nie bolą,a dzisiaj skusiłam się na test i nie ma nawet cienia.Z chłopcami w 25 dc miałam już wyraźne 2 kreski.Mam nadzieję,że chociaż u Ciebie rośnie mała fasolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×