Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

do fikusowa Jeśli starasz się o dziewczynkę to może i ten sposób z osłabianiem plemników jest ok najlepiej jakbyś wiedziała kiedy jest skok u mnie zazwyczaj z 15 na 16 mam bardzo dużo wykresów jak nie miałam jeszcze dziecka to cały czas robiłam wykresy codziennie 6.30 rano to jest bardzo dobre żeby poznać swój organizm zachęcam wszystkie a co do testów owulacyjnych i tak w sumie to nie wiadomo nic bo jak się ma śluz to łatwo jest określić dni płodne oczywiście mówię o regularnych cyklach plus minus 1 dzień. Uważam że jest to wydawanie kasy nie potrzebnie. I jest to dobra metoda mierzenia temperatury jako metoda antykoncepcji stosuję ją 5 lat i mam 1 dziecko.Tak więc mobilizacja i do dzieła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kate83, chcialabym starac sie o dziewczynke dlatego pytam Ciebie jak to zrobilas :)hehehe Dopiero w tamtym cyklu zaczelam mierzyc temerature i sprawdzac śluz i narazie zadnych wnioskow wysiagnac nie moge, obserwuje i czekam. PS czy Ty przytulanko mialas przed tym skokiem, skad wiedzias ze masz juz owulacje? czy przytulanko bylo na 3 dni przed owulacja? Moze duzo dziwnych pytan zadaje, ale chce sama niedlugo sproowac - a nóz sie uda, choc wiem ze sa rozne przypadki ale ja chce byc dobrej mysli i wierzyc ze sie uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki :) Wiitam nowa starajaca sie :) Stanowcze NIE NIE NIE planowaniu plci na podstawie tempki , zawsze bede to powtarzac , przy cyklach obserwowanych owu wystepuje nawety od 3 dni przed lub 3 dni po skoku , wiec nie sadze aby byla jakakolwiek mozliwosc planowania ta metoda plci, nie jest miarodajna jako antykoncepcja a co dopiero planowanie . Mialo by to sens w polaczeniu z testami owu, obserwacja szyjki , sluzu , czy nawet obserwacja pecherzyka na usg. Zwlaszcza ze o owu dowiadujesz sie juz po fakcie czyli skoku temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fikusowo niestety nadal nie wiem , bede w polowie lipca w Polsce to postaram sie zrobic i mam nadzieje ze sie dowiem :) Niestety tutaj robia USG tylko 2 razy , i tu dopiero mam miec 27 lipca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jestem takiego zdania że po samej tempce nie jesteśmy wstanie stwierdzić czy już po owu czy jesteśmy przed a pozatym małe przeziębienie i już temka pokazuje co innego najlepsze z tego to obserwacja śluzu i szyjki TAk dziewczyny pisały że w 9 dc chłopiec ale nie osłabiały plemniczków Kate 83 jak u ciebie było miałaś osłabianie czy tylko jeden szczał ja mam 3- ego chłopca z 13 dc ale nie osłabialiśmy ani nie sprawdzałam śluzu też mam cykle 28 dn rzadko 27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do fikusowa tak jak mówię przytulanko było z 14 na 15 dzień a skok był z 15 na 16 dzień w tym 14 dniu tak ja myślę to są tyko moje przypuszczenia miałam śluz który osłabił plemniki a słabsze plemniki mówią że płeć żeńska coś w tym jest jeśli masz regularne cykle to wiesz mniej więcej kiedy skok i próbuj z każdym miesiącem bliżej skoku no chyba że chcesz już być w ciąży. Mi się udało za 3 razem ale myślałam troszkę inaczej niż dziś. Najważniejsze jest zdrowe dzidzi i przyjemność z...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mamunia30 witam każdy człowiek myśli inaczej moje zdanie jest inne bo przed skokiem następuje wzrost pęcherzyka ostatni dzień śluzu nazywany jest szczytem i wtedy pęka ciałko żółte tzw skok temperatury jeśli chodzi o formę antykoncepcji uważam że jest ok ale trzeba zaznaczyć że każda kobieta jest inna zwłaszcza jeśli @ jest nie regularny no to jest troszkę problem ja z własnego doświadczenia wiem że od 17 dnia nie zajdę w ciąże bo ostatni nawet miałam 12 godzinne jajeczkowanie i nie trafiliśmy bo było za póżno no chyba że nam nie było pisane wtedy zostać rodzicami może się mylę ale obserwacja samej siebie korzystnie wpływa na dalsze życie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mama 3 synusiów biorąc pod uwagę fakt 27 dniowych cykli to się zgodzę że chłopiec z 13 dnia bo śluz mogłaś mieć już w 8 dniu a sam szczyt w 13 to trwa tylko kilka godzi kobieta jest płodna od 12 do 24 godzin i akurat trafiliście w skok podaję przykład kobieta mierzy rano i ma niską myśli że jeszcze nie ma skoku ale w ciągu 2 godzin nawet godziny to się zmienia następuje skok i dochodzi do zapłodnienia to jest moje takie prywatne spostrzeżenie z mojego punktu widzenia. Mam znajomą pierwsza dziewczynka z 14 drugi chłopczyk też z 14 ale zaznaczam raz miała 28 dni a raz 27 dni cykle. Ja zaszłam w ciąże w 14 dniu wcześniej nie było przytulanek i mam córeczkę kocham ją nad życie. Ale skok miałam z 15 na 16 dokładnie nie wiem kiedy ale w 15 dniu nie miałam skoku rano pewno nastąpił po południ lub wieczorem bo 16 był a plemniczki sobie żyły w śluzie od 14 dnia ja tak myślę ale oczywiście mogę się mylić pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kate83 niby racja z tym skokiem temperatury ale skąd mozesz wiedziec ze kiedys mialas 12 godzinne jajeczkowanie? do temperatury dobrze jest dolaczyc obserwacje sluzu, wtedy raczej na pewno zauwaza sie kiedy sluz jest najbardziej Rozciagliwy i przezroczysty, czyli najabrdziej płodny. z tego co rozumiem to jak pojawi sie ten sluz typu najbardziej plodnego to warto probowac na dziewczynke tak? bo to oznacza ze za kilkanascie-kilkadziesiat godzin nastapi owulacja? a ostatani dzien sluzu czyli tzw szczyt to dzien w ktorym nastapilo jajeczkowanie tak?Czy dobrze mysle, móglby ktos potwierdzic albo skorygowac to co napisalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny - u mnie dzisiaj 29 dc i czekam na @ sama już nie wiem co mam robić bo tak jak wcześniej pisałam biorę antybiotyk (chociaż dzisiaj go przerwałam) i nie wiem czy spóźnienie @ to wynik antybiotyku czy może fasolka. Zastanawiam się czy jeszcze poczekać do jutra czy zrobić test. Zdarzało się, że cykl był nawet 30 dniowy. Więc może przez ten antybiotyk mi się przesunęła-sama już nie wiem. Piersi nie bolą i nie są twarde tylko trochę wrażliwe i jest delikatny ból w podbrzuszu. Poradźcie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kate83 nie zgodze sie napewno ze jest to dobry sposób planowania plci , chyba ze po facie ;) jak moge to tak nazwac . Poniewaz nie masz pojecia o tym kiedy nastapi skok , wiesz dopiero gdy juz nastapi . Tak samo z ostanim dniem sluzu plodnego wiesz o nim dopiero po fakcie , bo jak mozesz przewidziec ze dzisiaj np. jest ten ostatni ? Dlatego śmiem twierdzic ze metoda nie jest naprawde dobra w planowaniu plci , chyba ze polaczy sie tak jak pisalam wczesniej, sluz szyjka i przedewszytskim dobrej jakosci testy owu. Testy owu sa o tyle pomocnym narzedziem poniewaz wiesz o owu przed a nie po jak w metodzie kalendarzykowej , co daje wieksze pole manewru. Zreszta sama widzisz ze jestes mamusia coreczki nie synka , co oczywiscie jest wspaniale bo kazde dziecko jest super a nie ma tez metody doskonalej . Chodzi mi tylko o sam fakt zeby nie wprowadzac dziewczyn w bląd, ze da sie za pomoca termo zaplanowac plec. Oczywiscie to tylko moje zdanie, mam tylko nadzieje ze dziewczyny planujace plec wezma pod uwage za i przeciw metody kalendarzyka. Ewinka aaaaaaa na co Ty jeszcze czekasz ? testuj :D ja trzymam mocno kciuki :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajaderka727
Witam wszystkie forumowiczki! Rok temu ponad byłam jedną z Was...:) mam wyczekane drugie dziecko córeczkę już we wrześniu skończy roczek.:) Nie chcę zajmować Wam tu miejsce ale chciałabym parę słów powiedzieć. Po pierwsze gratuluję dziewczynom zafasolkowanym i tym które juz też mają swoje dzieci w ramionach. Dziewczyny nie uwierzycie ale ja nadal Wasze forum podczytuję jak mam tylko wolną chwilkę. Wiadomo nie udzielam się choć często miałam ogromną ochotę Wam odpowiedzieć na wiele pytań niestety mam dużo obowiązków a moja córcia wymaga coraz większej uwagi ,jesteśmy na etapie raczkowania:) Piszę dzisiaj dlatego bo chcę powiedzieć że macie na forum fachowca i trzeba jej się pytać bo dziewczyna ma naprawdę dobrą wiedzę.:) Kate 83 serdecznie pozdrawiam i chylę czoła :) obrałaś dobrą drogę i uważam tak samo jak Ty że ta metoda jest najlepsza a nie żadne kalendarze księżycowe czy wróżki :) oczywiście dodałabym tylko jeszcze jedną ważną obserwację a mianowicie śluz szyjkowy i testy owulacyjne choć niekoniecznie bo one mogą błędnie pokazywać i wtedy człowiek całkowicie zbaranieje. I najważniejsza rzecz to regularne cykle to podstawa !!!!!! w mierzeniu temperatury i ustaleniu owulacji:) jeśli są one regularne co 28 dni tak jak ja miałam to wiesz kiedy będzie skok temperatury oczywiście mogą wystapić odchylenia dwa dni w jedną i dwa dni w drugą stronę ale to się już wie po fakcie dokonanym czyli tak jak pisze Mamunia 30 również ciepło pozdrawiam:) dodam że ból brzucha nie musi oznaczać owulacji ja zawsze miałam 2,3 dni przed owulacją pobolewania brzucha. O resztę pytajcie Kate ona naprawdę ma dużą wiedzę! Powiem jeszcze tylko na koniec że metoda kalendarzykowa wymaga ogromnego poświęcenia się i dyscypliny dlatego też trzeba najpierw poznać dobrze swój organizm a dopiero później do dzieła tak będzie bezpieczniej:) oczywiście mówię tu o dłuższej obserwacji czyli moim zdaniem pół roku a im dłużej tym lepiej bo zdobywamy większe doświadczenie. Pozdrawiam serdecznie wszystkie starające i każdą z osobna forumowiczkę, zyczę owocnych starań, zdrowych dzidziusiów i wymarzonych płci dzieci, trzymam za każdą z Was z osobna mocno kciuki i naprawdę przeżywam kiedy czytam Wasze zmartwienia i problemy bo ja sama przez to wszystko przechodziłam, trzymajcie się buziaki dziewczyny!!!!!!!!!!!!!będzie dobrze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was!!! Zrobiłam test ciążowy i są dwie kreseczki (z tym, że linia kontrolna jest ciemniejsza) ale chyba jestem!!!! :) Niby bardzo się cieszę ale i jednocześnie bardzo boję-ponieważ do dzisiaj brałam antybiotyk Forcid 1000 i dzisiaj wyskoczyła mi na ustach opryszczka -nie wiem co mam myśleć -POMOCY!!! I jeszcze jedna rzecz mnie dręczy, bo tak jak pisałam mam cykle co 28-29-współżyłam 7, 9, 10, 11 (a owu chyba była 14-15-bo był 15 ból) ale też współżyłam bez zabezpieczenia 19dc ???? Czy jest możliwe aby fasolka była z 19 dnia???? I czy ten antybiotyk nie zaszkodził???? I co z tą opryszczką ???/ DZIEWCZYNY POMÓŻCIE -bo strasznie się tym stresuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję z całego serca za uznanie bajaderko ale powiem wam teraz jeszcze jedno w 11 dniu pojawił się śluz i tak do 14 dnia coś rano 15 dnia się pojawiło jeszcze wieczorem były przytulanki z myślą że skok będzie bo tak zawsze było z 15 na 16 dzień a tu klops skoku nie było do 16 dnia pierwszy raz taka sytuacja mi się przytrafiła bo w ostatnim cyklu tak samo w 11 dni sluz z 15 na 16 skok i wtedy miała 12 godzin jajeczkowanie a dlaczego bo nie zaszłam w ciąże sluzu nie było więc plemniczki nie miały gdzie przetrwać a że współżycie było po śluzie i po tych 12 godzinach więc nie doszło do zapłodnienia chcę zaznaczyć że czasami kobieta chodż ma śluz wcale nie musi być płodna czytała w fachowej literaturze. Róbcie jak uważacie może i ja się mylę bo przecież nikt nie jest doskonały. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno nie pisałam, mam ostatnio mało czasu... Ewinka... GRATULACJE Z CAŁEGO SERCA :) ja też miałam na początku ciąży opryszczkę, ale moja gin. powiedziała, że jeśli już kiedyś miałam opryszczkę, to nie ma się tak czym stresować, można posmarować maścią - haskovir, lub spirytusem, powiedziała, że w ciąży organizm jest osłabiony i czasem opryszczka wyskakuje :) ale może jeszcze się ktoś na ten temat wypowie.. Mamunia30, mnie też nękają okropne bóle głowy, i niestety trwają ok. 4 dni, moja gin. też powiedziała ze to burza hormonów, powiedziała że doraźnie mogę zażyć paracetamol, a ty Mamunia30 bierzesz coś na ból głowy???? ja mam pewne opory, ale po ostatnim bólu głowy zażyłam 1 tabletkę, mam nadzieję że to nie zaszkodzi kruszynce :( Ja w piątek wybieram się do mojej gin. mam nadzieje że usłyszę bicie serduszka mojej kruszynki i że będzie wszystko dobrze :) Sonia_29 co tam u ciebie??? ale się rozpisałam... pozdrawiam wszystkie forumowiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ewinka z 19 dnia na 99% nie a opryszczka to nic złego moje dziecko mając 1,5 roku dostało forcid ale nie wiem jaka dawka bo nie pamiętam bo po wszystkich tych antybiotykach w syropach wymiotowała i dostała tabletki na temat antybiotyku nie wiem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka wielkie wieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelgachne gratulacje :D wiedzialam po prostu wiedzialam :) :D :D :D Minutka na moje bole glowy biore wlasnie panadol * nie ejst to dokladnie ta sama nazwa ale sklad taki sam , nawet w szpitalu bylam bo juz nie moglam wyrobic i lekarz nie widzi zadnych wiekszych przeciwskazan , mozna nie za czesto nawet 2 tabletki na raz :) i dzieki Bogu bo bym chyba ducha wyzionela z tego bólu. Ewinka a propo opryszczki to napewno nie ejst tak grozna jak opryszczka narządów płciowych bo ta niesie za soba duze ryzyko wad , oczywiscie nie leczona na czas . Mysle ze nie masz sie co martwic. Ja opryszczki nie mialam ale za to mialam stado syfów na buzi na plecach no wszedzie doslownie , i niestety grzybica tez mnie nie ominela i cholera wraca co chwile . Bajaderka wspaniale ze sie odezwalas ,twoja corcia juz taka wielka :) pozdrawiam serdecznie :) , oczywsiscie nie podwarzam wiedzy Kate83 , bo wzgledem kalendarzyka ma ogromną :) tylko samego faktu aby jednak laczyc metoda a nie opierac sie tylko na tempce . Mysle ze Kate sie nie gniewasz ze tak ostro bronie tego zdania :) pozdrawiam i ide cos w koncu zjesc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję WAM dziewczyny za pocieszenie-trochę mi lepiej miejmy nadzieję, że wszystko jest OK. Jeszcze tylko wspomnę, że wzięłam 2 razy pyralgine w czopkach -bo miałam bardzo wysoką gorączkę prawie 39. Zobaczę co lekarz mi na to wszytko powie. Teraz pozostaje mi tylko czekać ale gdzieś tam w podświadomości myślę o tym wszystkim i się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. ewinka gratulacje. Tak też myślałam że się udało, bo te początki bardzo osłabiają organizm i często zaczyna sie jakąś chorobą bądź przeziębieniem. Ja tez martwiłam sie tak jak ty, płakałam, wydzwaniałam po lekarzach bo wzięłam antybiotyk a jestem bardzo wyczulona jeśli chodzi o zdrowie dziecka. Lekarz mnie zapewnił że z maluchem jest wszystko ok, czytałam również o tym w internecie, że leki które bierze się do 20dnia od poczęcia nie szkodzą maluchowi. jesli by jednak coś uszkodziły, to organizm matki broni się i wydala uszkodzoną fasolkę. Więc najważniejsze jest przed tobą i do końca 3 m-ca. Ja od tego dnia gdy zjadłam ostatnią tabletkę antybiotyku nie wzięłam do dziś żadnego leku. Nawet wczoraj u dentysty nie chciałam znieczulenia by nie zaszkodzić, a dostałam w tyłek porządnie i całą noc się męczyłam z naruszonymi nerwami :-( Jestem tak przeczulona że panikowałam ostatnimi czasy czy czasem nie zaszkodziłam bo piję kawe rozpuszczalną i kilka razy zdarzyło mi się wypić cole a było to przed skończeniem 12tyg. Z tym też lekarz mnie uspokoił. A ja dziś po biopsji i sobie poleguję (tak przez 3 dni). Dzidzia ma już 10 cm :-) Mam nadzieję że jutro będzie chwila prawdy i będę wiedziała kto w moim brzuszku pomieszkuje :-) A co najlepsze że już czuję pierwsze ruchy 15tc. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 78minutka78
Amulet123.. trzymam mocno kciuki za wyniki...będzie dobrze :) teraz odpoczywaj :) to cudowne czuć ruchy dzidzi... ja już nie mogę się doczekać.. Bernia jak się czujesz?? byłaś jeszcze u lekarza??? pozdrawiam Was serdecznie Ach to ja minutka78 tylko mam problem z hasłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Wam dziękuję za ciepłe słowa i mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze z nami i z fasolkami. Porodzą nam się zdrowe i upragnione. Ja idę do lekarza w poniedziałek -już się umówiłam. A to mój 5 tc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berniu co u Ciebie
? wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajaderko mam do ciebie pytanie czy ty korzystałaś z kalendarzyka piekiełko i ci się sprawdziło ty miałas cykle co 28 dn a owu 15 ja tez tak mam wiem że 8 dc jeszcze jest sucho a 9 zaczyna się śluz czy też tak miałaś. Dziewczyny poratujcie co z orgazmem nie wolno go mieć w dnu zapładniającym czy ogólnie bo teraz sama nie wiem przytulaliśmy sie żeby osłabić plemniczki i miałam orgazm a jeśli mi się owulacja przesunie przez to jutro 7 dc i nie wiem czy sobie nie odpuścić ten miesiąc przez ten orgazm już sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka gratuluje - ja takze myslalam ze bedziesz wciazy poniewaz u mnie bylo podobnie - na początku ciązu kiedy jeszcze o niej nie wiedzialam, takze dopadlo mnie bardzo silne przeziebienie jakby grypa z goraczka rawie 39 stopni. wydaje mi sie ze tak organizm reaguje na nowa sytuacje w niektorych przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka gratuluje 🌻 ja czekam na @ albo 2 kreski. Powiem wam ze w tym mcu starania były często i już nie patrzyłam ma to ze 3 dni przed owu na dziewczynkę. Z tego co widzę natura plata figle, my możemy to wspomóc ale co będzie to będzie. I tak musi być dziewczynka :-p Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz tylko się liczy dla mnie aby było wszystko w porządku, aby dzidzia była zdrowa. W poniedziałek idę do gina na pewno zleci mi komplet badań i dodatkowo muszę zrobić TSH-bo mam niedoczynność tarczycy. Mam nadzieję, że wszystko jest OK. Tak się martwię bo w zeszłym roku aż boje się myśleć. Nawet nie dopuszczam takich myśli-MUSI BYĆ DOBRZE WIERZĘ W TO. Amuleciku-jak tam znasz już płeć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 78minutka78
Amulecik jak tam wyniki badań...jak dzidzia mam nadzieje że wszystko w porządku..jestem dobrej myśli pozdrawiam i daj znać ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×