Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Ewelinka,kupiłam karuzelę Fisher Price z kolekcji "Rainforest", naprawdę polecam,jest śliczna,ma bajeczne kolorki i świetne dźwięki :) Ninka,ja radzę sobie świetnie z zaparciami przy pomocy otrębów owsianych,jem dziennie ok.2-3 łyżek stołowych wymieszanych z jogurtem albo smażę sobie z nich pyszne placuszki (bez tłuszczu ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka-napisz wiecej o tym koszu na pampersy. Własnie gdzieś go widziałam i zastanawiam sie czy praktyczny:) No-a,ze życie jest okrutne bo dzieci jednej płci...to rzeczywiscie chyba moze być wypowiadane przez osoby, które nie widzą co to trudy i naprawdę problemy w życiu. każde zdrowe dziecko to ogromny DAR:) Marzenia są marzeniami i mamy do nich prawo-ale dziewczyny nie róbmy tragedii,ze któraś urodzi drugiego czy trzeciego synka. Wiele kobiet by sie dało pokroic za mozliwosc donoszenia i wychowywania zdrowych dzieci-dlatego cieszmy sie z tego i doceniajmy to! Z resztą moja mama, która jest połozną i WIELE widziała za każdym razem o płec pytała mnie na końcu i mówiła,że to taka drugorzedna sprawa... Nawet teraz przy czwartej ciąży po usg pytanie o płec było ostatnim pytaniem.Najważniejsze dla niej czy wszystko z dzieckiem dobrze- i to chyba jest fajne podejscie:) Oczywiscie presję z zewnątrz na "dziewczynkę" czułam wielką...i to jest niefajne! Sorry-że tak szczerze ale jakoś musiałam... Aganiok-widze,ze już kupujesz rozmaitosci:) Super ta karuzelka:) Ja dopiero teraz biorę się za kupowanie. Dziś przyszła pierwsza paczka z allegro- higienicznych rzeczy do szpitala, bistonosz do karmienia, wkładki laktacyjne itp Ciuszki już idą do mnie od przyjaciółki, kilka mam nowych i wystarczy:) Aaaa-zapomniałam- w Dzień Kobiet byłam na usg i moje Kobetka nie zrobiła numeru i nadal jest babeczką:) Waży już 1.800:) Trzeci raz płeć potwierdzona-zatem chyba już tak zostanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupuję,kupuję bo się powturzę ale po chłopcach dosłownie wszystko powydawałam :) I nie mam od kogo dostać w spadku,jakoś tak wyszło że w rodzinie wszystkie rodzimy w jedym,zbliżonym czasie albo dzieciaczki są już duże ;) Tylko jedna moja kuzynka,która rodzi niebawem,na początku kwietnia,zadeklarowała że wszystko mi po swojej córeczce może oddać,ale to czy mi się te dziewczynkowe ciuszki przydadzą dowiem się dopiero za parę tygodni,najwyżej wezmę tylko takie neutralne :) Ewelinka,ja miałam z Olisiem tą z misiami i projektorem,fajna była ale wydaje mi się że taka kolorowa jest bardziej stymulująca,te misie średnio go interesowały,podejrzewam że przez te pastelowe kolorki właśnie....ta z biciem serduszka ciekawa,podejrzyj ją może najpierw w sklepie,sprawdź jak działa zanim zdecydujesz się kupić na allegro.. Ja teraz czaję się na łóżeczko i pościel ;) Ale kupię dopiero pod koniec maja,na razie mamy wydatki związane z Komunią Dawidka,jeszcze po drodze święta... Kibicko,na pewno Twoja panienka panienką pozostanie :) Jak się czujesz? który to u Ciebie już tydzień? Moja kuzynka,ta któa już jest na finiszu prawie,jest w 34 tc i jej niunia waży już 2900 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...kibicka-35 ja miałam taki kosz na pampersy i się nie sprawdził może dlatego bo był spory, zamykany i drażnił mnie zapach z pieluch mimo że opróżniałam go czesto. Teraz służy jako pojemnik na zabawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganiok- jestem w 31 tygodniu + 4 dni (czyli 32) chłopców duzych rodziłam...wiec jeśli dotrwamy do terminu (co stoi pod znakiem zapytania) to Młoda też ciupeńka nie będzie;) aagaa-no własnie szukam opinii. ja jestem raczej praktyczna i nie chce w domu 1001 niepotrzebnych drobiazgów i gadżetów. Zwłaszcza, że trochę nam wmawiają,ze np bez wózka za minimum 2 tysiaki nie wychowasz dobrze dziecka;) Chetnie skorzystam z nowosci-ale tych naprawde praktycznych i ułatwiających życie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj zakup to na pewno bedzie taka chustawka dla dzidziusia :) Jest w 2 kolorach, tylko musze wiedziec jaki kupic :) http://www.youtube.com/watch?v=334g1QuANiE Jestem w niej poprostu zakochana :) A co do pojemnikow na pampersy to ja raczej slyszalam pozytywne opinie, moze to od firmy zalezy... Ja tez zamierzam tym razem sobie go kupic bo kuchnie mam na dole wiec po biegac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny nie pisze czesto bo mam troche roboty z tymi swoimi dwoma brzdacami wiec czesciej czytam ale zawsze jestem z wami. Wracajac do tematu presji otoczenia to dla mnie to było okropne wszyscy w rodzinie byli wrecz przekonani ze bedzie dziewczynka i tylko czekali na potwierdzenie jak zadzoniłam do brata to powiedział ze jest rozczarowany. No i oczywiscie miny tych wszystkich ludzi ktorzy pytali co bedzie poprostu szlak mnnie trafiał odpowiadalam ze prawdziwe kobiety rodza samych mezczyzn ale w sodku mnie rozrywało i zal tak strasznie mnie sciskał za gardło oczywiscie jeszcze dodawali no trudno ale trzecia bedzie dziewczynka potem to juz tylko przytakiwałam a moja rodzina dopoki moj maz nie zadzwonił ze szpitala do konca wierzyła ze lekarz sie pomylił i ze to jednak dziewczynka. Nikt w mojej rodzinie nie wie ze chce miec 3 dziecko za jakis czas bo u mnie to raczej wszyscy maja 2 lub jedno wiec jakbym sie pochwaliła to chyba byłby szok. Boje sie tez ze jesli Bog mi da 3 chłopca to tez nie obejdzie sie bez tych durnych komentarzy a mnie to bardzo boli bo przewaznie wszystko biore bardzo do siebie tylko wam moge sie tu zwierzyc ale odnosnie tego co ewik zawsze pisze o tej rezewie w secu to stasznie ciezko ta rezerwe zostawic i dopoki człowiek tego nie przezyje to nie zrozumie. Ja jesli bede 3 raz w ciazy to wole sie nastawic na chłopca najwyzej bedzie superowo po raz trzeci SIUSIAKI GÓRĄ a jesli bedzie mała babeczka to też bedzie superowo. Pozdrawiam was serdecznie buziaczki dla wszyskich fasolek i przyszłych fasolek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Wam dobrze prawie wszystkie macie już swoje brzuszki a niedługo będziecie już wiedzieć płeć...No właśnie ja też boje się myśleć o córci i cały czas bije się w myślach i tłumacze sobie ze to będzie drugi syn...jak w ogóle uda mi się zaciążyć.Jeśli będę miała w ogóle drugie dziecko i będzie to drugi syn tzn. że tak miało byc...ja chcę sie nastawić w 100 procentach na syna wtedy usg tylko to potwierdzi i będzie ok a jeśli będzie dziewczynka będzie niespodzianka...nawet staram sie oglądać wszystkie rzeczy dla chłopców żeby sie w tym różowym nie zauroczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganiok ślicznie dziękuję,ale tutaj w uk to ja raczej otrębów nie kupię,ehh chyba poszukam jakichś innych sposobów na necie ;-) Fajniutką te karuzelę kupiłaś...taką małpkę to ja mam przy macie z mothercare i innymi zwierzątkami,tez mi się osobiscie przydała :-) Kibicka ten kosz na pampersy jak dla mnie to strzał w 10,moje kolezanki też to potwierdzają....no ale jak ktoś kupuje szjsowatej firmy to oczywiście że jest niepraktyczny :-p Wklejam linka z tym koszem + z kasetami z workami do tego kosza :-) http://www.boots.com/en/Tommee-Tippee-Nappy-Wrapper-Tub_21011/ http://www.toysrus.co.uk/Babies-R-Us/Bathing/Nappies/Tommee-Tippee-Nappy-Cassette-3-Pack-0-months-%280018739%29 Jak dla mnie rewelacja, zajmuje mało miejsca, wcale a wcale smrodek nie wydostaje się na zewnątrz...dlatego każdą pampersinę skręca w takie kiełbaski i nie ma mozliwości wywąchania jakiegoś przykrego zapachu!!! Szczerze polecam!!!ale możecie sobie go obejrzeć na youtubie ;-) Dorotka dobrze powiedziane i tego się trzymajmy ;-) :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ewik kochana rozumiem Twoje uczucia doskonale. Każdy ma prawo do marzeń i tego nam nikt nie zabroni. Wiadomo, że najważniejsze żeby dzidzia była zdrowa i to nie podlega dyskusji, ale marzenia pozostają marzeniami i każdy je ma. Ja tez głośno nikomu nie mówie ale tu napisze,że bardzo marze o córeczce, bo synusia kochanego nad życie już mam.Nie wiem czy dane mi bedzie mieć drugie dziecko, bo coraz bardziej zaczynam w to wątpić, czuje sie taka bezradna w tej kwestii. Jednak tak jak myszka,dorotka jeżeli uda mi się zajść, to raczej wole z góry nastawić się na chłopca. Myszko ja też trzymam mocno kciuki:) ni_ka myślalam o zrobieniu badań, tylko musiałabym nie brać luteiny, a zawsze łudze się ze...a nóz jak coś wyszło to ona pomoże. Juz sama nie wiem, co jest nie tak, czemu nie wychodzi. Przez dwa cykle przytulanka były w pierwszym dniu pozytywnego testu owulacyjnego(bo sobie odpuściłam planowanie płci) i co ... nic:((. ni_ka czy gin mówił Ci od czego te plamienia, bo mój powiedział, ze niektóre kobiety tak maja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietam jak ja od poczatku pozytywnego testu mowilam i tak czulam ze jesli to synek to nic-jakby co probowalam... dzidzia zdrowa najwazniejsze!! dalej tak uwazam jednak myslalam ze przyjme wszystko inaczej...nie dam sie zwariowac i zadnych rozczarowan NIE BEDZIE!!!! do puki ma sie jednak nadzieje to sie mysli inaczej...gdy juz sie ja traci wszystko sie diametralnie zmienia!!!teraz to wiem. to zadna tragedia miec kochanego 3synka -jasne i oczywiste....inni maja po trzy cory...oj to dopiero okres w domu caly miesiac hihi... tu chodzi o to marzenie i pragnienie ktore musi odejsc a latwe to nie jest!!! kochasz synka ,ale do konca spelnionym w macierzynstwie sie nie bedzie... wszedzie bedzie sie widzialo mamy ktore pchaja wozek z coreczkami .... te kobiety ktore zajsc nie moga w ciaze widza dookola mamy z brzuchami... te ktore szczescia w milosci nie zaznali widza wszedzie kochajace sie pary -idace w uscisku przez ulice czy hipermarket... kazda z nas ma swoje przykrosci z ktorymi sie wzmaga kazdego dnia,bo marzy o przezyciu czegos podobnego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie Ewik,zgadzam się z Tobą...Tak naprawdę człowiek oszukuje sam siebie bo w sercu dominuje to pragnienie a za nim nadzieja która jak wiadomo...umiera ostatnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chlopca chiala bym
Witanko ! Mam dwie cory ..i marzy mi sie wreszciemaly pitolek ;) Ale marzenia czasem sa mierne w skutkach tak samo jak i czasem sie spelniaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chlopca chiala bym
W kazdym razie boje sie znowu probowac.:O Druga corka do 20 tyg byla chlopcem i 3 dni ryczalam w poduszke po USG,pocieszlam sie ze zdrowa..Zawsze marzyl mi sie chlopiec,ale chyba mi nie dane te niebieskie spioszki i spodenki na szelkach..coz musze sie zadowolic falbaniastymi sukienkami i kucykami ze spinkami..Mamy warunki bytowe,dom itd..ale ten cholerny strach przed kolejna wagina ujrzana na USG..Nie bylo by to dla mnie do przelkniecia..Moze jestem dziwna ale chce dziecko-chlopca,jesli ma byc jeszcze jakiekolwiek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!!! Musze wam to napisac bo mnie trafia. Moja sasiadka jest mloda dziewczyna z Indii, wyobrazcie sobie ze ma 28 lat i 6 dzieciakow, dokladnie rok po roku, teraz jej cora ma 6m-cy a ona mi wczoraj mowi ze jest w ciazy.... zlozylam jej gratulacje itd, ale czy to jest sprawiedliwe? Tutaj wiele z nas marzy aby miec choc jednego bobasa a tacy to.... Jejku jaka ja jestem wredna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki widze ,ze sie rozpisalyscie , bardzo fajnie... Ewik jak sie czujesz na ostatnich nogach ?moja kuzynka miala wczoraj termin i jakos nie urodzila kasia uk przezez ja tez sie staram o chlopca i witam nowa staraczke , mame dziewczynek.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Gonia, tak wiem, pozniej cofnelam sie kilka stro i wyczytalam, super bardzo sie ciesze. Ja w poprzednich cyklach to pilam wode z cytryna, i nic. Teraz to tylko witaminki i testy owul. Ja dzis mam 9dc, tak wiec od jutra zaczynam testowac. Dzis mam nadzieje na jakies przytulanko, abym pozniej na dzien kulminacyjny miala swiezutkie plemniczki. Mam nadzieje ze nam sie uda. A jak u ciebie wygladaja twoje planowania???? Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ myszka - hop hop...testowałas?? kasiu - rzoumiem Cie doskonale! Tez mam takie emocje jak niektórzy sie rozmnażają jak króliki, a inni jednego upragnionego dziecka miec nie mogą. Ja sie w sumie kazdego dnia Cieszę Wikulą moją i dziękuje temu na górze ze mam juz jedno dziecko bo nawet sobie nie wyobrazam jaki to stres nie móc zajść w pierwszą ciążę:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia a u mnie , to wlasciwie nie robie nic , nie zabezpieczam sie nie robie testow nie mierze tem. ale wiem kiedy mam owu , ja chyba mam cos z prolaktyna powinnam zrobic badania ale nie chce mi sie , biore tylko wiesiolek i pije wode z cytryna :) wyszlam z zalozenia ze jak bedzie to fajnie a jak nie to trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja mam jeszcze takie male pytanko, zastanawiam sie jak to sie odnosi do planowania plci wspolzycie od 10dc co drugi dzien. Wtedy to chyba 50/50? Pamietam jak w pazdzierniku bylam u polskiej gin. ona wypatrzyla mi polipa, zaproponowala wspolzycie od 10dc co drugi dzien a pozniej od 16dc duphaston. Bralam duphaston tylko dwa cykle ale to bylo na moja regulacje cyklu z 25 na 28. Wtedy to nie bylo mozliwosci na jakas ciaze, gdyz w listopadzie mialam cytologie i odpuscilam staranka a w grudniu grypsko. Obecnie biore pregnacare conception i zastanawiam sie czy od 16dc nie brac duphaston-u a zostawic te. Sama juz nie wiem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu - moim zdaniem na chłopca to tyko staranka w okolicach owulacji bo jak co drugi dzien przed to szanse sa i na dziewczynkę...zreszta kto to tam wie...:P gonia - a Ty masz dwie córki czy jedną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich! Ja to mam ciekawy ten cykl wczoraj tempka obiecująca 37.0 8 dzień fl a dzisiaj szok 9 dfl i 36,7 wiec nie robiłam testu...nigdy takiego spadku nie miałam...eh ciekawe co jeszcze mnie zaskoczy w tym cyklu. Czy przy zagnieżdżaniu zarodka spada temperatura ? Bo gdzieś tak słyszałam... Kurde znowu się nakręcam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...a jeszcze jedno pytanie jaka powinna być szyjka w ciąży? Wiem to głupie pytanie ale chciałam dzisiaj zbadać szyjkę i była tak wysoko że jej nie dosięgłam :( co to oznacza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka - moze spaść ale nie musi. A jaką masz faze lutealną zwykle? bo dzis 9 dzien wyzszych temperatur z tego co pamietam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyjka powinna byc z tego co pamietam wysoko i twarda. No to jeszcze 6 dni az...mozliwe że implantacja... poczekaj do jutra powinna sie podniesc do góry bo ten spadek to moze byc ale raczej jednorazowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×