Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość Ewiik
no jak to co sie stało, nie umiala sie modlic jak Ninka ;) nie wierzy w Boga i nie wymodliła sobie córci i bóg skarał ją synem, kilka stron wczesniej ninka przeciez wsyztsko Wam wyjasnila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pomaranczek
Mam prosbe mianowicie ten topik sie zmienil i jest wiele nowych osob i prosze nie wracac do przeszlosci,bo wiekszosc nie zna historii i nie bedzie sie cofac 3 lata przed,a to czy ktos sie modli o dziewczynke czy o chlopca nie jest istotne,bo Pan Bog nie slucha takich blachych prosb,daje to co ma losowo ,wiec chwalmy go jesli dziecko jest zdrowe,bo zawsze tez moze byc inaczej kretynko :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucynko ja kupiłam na allegro Merck 100 szt. za 15 zł. Jeszcze nie doszły. Ja na chłopaka to wysokie musze mieć, ciekawe jakie mam, nigdy nie sprawdzałam ph.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hELLO ! Ja nie popisze o testach bo nigdy nie uzywalam,moge popisac ewentualnie o testach na plec,czy byl skuteczny sie potwierdzil itd..Jak go kiedys zrobie oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ja chętnie popisałabym z wami też na inne tematy. Choć oczywiscie tematy okołociążowe na pierwszym planie. Byłam kiedyś na takim fajnym topiku jak starałam sie o drugą pociechę i tam gadałyśmy sobie na wszystkie tematy, wymieniałysmy się przepisami ahh fajnie było....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Lucynka dzieki za całusy dla maluszka ;) mamuśkamimi ja zagladam na forum ale nie siedze teraz cały czas bo nie mam go za wiele, hehehe Stosowałam testy owulacyjne i wiedziałam kiedy mam owulację. Raczej mi się nie przesuwała bo mam krótkie cykle 23-24 dniowe. Myślę, że jestem z tych par co po prostu mogą miec dzieci tylko jednej płci. Tak czasem się zdaża. Gdybym planowała płec od razu kiedy postanowiłam miec dzieci w ogóle to moze by się za którymś razem udało. Niestety kiedyś tej wiedzy nie miałam i dobrze jest jak jest. Cieszę się, że mam 3 zdrowych synków i nie żałuję niczego. Trzymam kciuki za inne starające się osoby i jak trzeba podpowiadam jeśli wiem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimi testy z firmy merck za 15 zł - nie możliwe, ja ostatnio płaciłam 65zł. Podaj link do tej aukcji na allegro. Mimi na chłopaka to śluz musi być mega rozciągliwy, śliski, super przeźroczysty - taki śluz ma wysokie ph. Jak cofam się pamięcią to podczas staranek o drugiego dzidzia, przypominam sobie, że mój śluz był wtedy już przejrzysty i mega rozciągliwy. Więc wiadomo dlaczego 2 dni przed wyszedł mi synuś. Berniu pewnie u ciebie też tak było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Lucynko ta aukcja jeszcze trwa godzine, ale pewnie wznowią aukcje. Oto link http://allegro.onet.pl/paski-wskaznikowe-do-badania-pochwy-merc-100szt-i1934939787.html Generalnie pasków szukaj na allegro w dziale zdrowie i uroda. Wpisz do przeglądarki allegro w tym dziale : paski ph Wyskoczą ci propozycje może nawet korzystniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucynko co do śluzu to nie taka oczywista sprawa jednak bo u mnie przy starankach o pierwsza córe to śluz taki własnie był całkiem przeźroczysty i bardzo rozciągliwy na 10 cm dokładnie jak białko jaja kurzego i jednak córa z 12 dc (cykle 28-30dniowe) A przy starankach o drugą to śluzu jak na lekarstwo, nawet wiesiołek nic nie pomagał i nie był praktyczie rozciągliwy, tak na 2 cm najwyżej (staranka w 13 dc) cykle takie same i też córa. Jeszcze dodam że nie wiedziałam wtedy o czymś takim jak osłabienie plemniczków - staranka i przy pierwszej córce i przy drugiej były tylko raz w miesiącu. Ja poprostu sądziłam wtedy że lepiej,żeby plemniki były silne bo tak strasznie długo dojrzewają więc u mnie ta teoria o osłabieniu plemniczków też się nie spawdziła. Potem już obawiałam się kochać aby nie zakłócić ewentualnego zagnieżdżania się zarodka - taka to ja przezorna jestem ;) no ale się udało. Dlatego tak dokładnie pamiętam że w pierwszym i w drugim wypadku było to tylko jedno staranko. Dodam jeszcze że staranka trwały za pierwszym razem jeden cykl, a za drugim razem dwa cykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśkami mi widac twój mąż ma dużo silnych żeńskich plemników. Ja też zaszłam w ciąże z 1 synkiem za pierwszym razem, z drugim synkiem już za 3 razem ale tak jak mówię w dniu owulacji. Z trzecim synkiem starałam się ponad rok i gdy wreszcie się udało 2,5 doby przed bo 3 doby nie wychodziło też jest synuś. W dużej mierze zależy to od plemników. Nie mówię, że mąż może nie miec zupełnie plemników żeńskich ale na pewno jest ich zdecydowanie mniej. Takie są moje spostrzeżenia. Zresztą w książce Wójcika też jest taka opinia. mamuśkamimi musisz najlepiej starac się o synka w dniu owulacji albo kilka godzin po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berniu, dzięki ja własnie tak zamierzam :) Przy moich cyklach 12 i 13 dc czyli tak jak powstały moje córy to znacznie przed owulacją bo ta jak z moich obliczeń wynika jest 15 dc od zawsze. Moje staranka były właśnie o córy i za pierwszym i za drugim razem więc teoria na moment cykluu mnie nie zawiodła. Mam nadzieje, że teraz tez nie zawiedzie ale jak dla mnie to smiało córa może być :) choć nie ukrywam że mąż baaaaardzo marzy o synku i to dla niego staram się zaplanować chłopaczka :) Kiedyś czytałam że przy krótkich cyklach prawdopodobieństwo chłopaczka jest o wiele większe niż dłuższych takich jak moje, bo owulacja przy krótkich może być praktycznie tuż po okresie - no ale zobaczymy. Też własnie o tym wspomina dr Wójcik że u niektórych kobiet z krótkim cyklem nie ma dni bezpłodnych po okresie i ze ci którzy korzystają z kalendarzyka małżenskiego a nie starają sie o dziecko powinni o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, U mnie jakos leci ,dostalam wezwanie na 1 USG 14 grudnia ,przeziornosc karkowa. Testu narazie nie ma moze byc dopiero w przyszlym tyg,w sumiekorzystam ,ze babcia jest z corkami i poleguje,bo jestem strasznie spiaca !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie. Czytam Was z przerwami od dłuższego czasu, ale zdecydowałam się dopiero teraz napisać. Staram się zaplanować dziewczynkę, mam już 2 synków. Ja chyba jestem skłonna przychylać się do teorii, że płęć zależy od ph pochwy, ewent. też ph nasienia mężczyzny. Myślę, że wtedy kiedy starałam się o moje poprzednie dzieci, to na pewno stosowałam dietę typowo na chłopca, a więc dużo mięsa, soli, owoców cytrusowych, i myślę, że ph miałam bardzo zasadowe. Przestudiowałam stronkę planowanieplci.blox.pl i będę się starać o dziewczynkę po owulacji, a właściwie to już raz tak działaliśmy( niestety było już prawdopodobnie za późno). Jest to metoda 0+12, czyli 12 godzin po owulacji. Jest wtedy kwaśne ph w pochwie, podobnie jak 3 dni przed owulacją. problemem w moim przypadku jest dokładne określenie momentu owulacji. Dlaczego nic na ten temat nie rozważacie, czy naprawdę nikt tej metody nie próbował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Gal
ja nie znam nikogo komu udałoby się w ten sposób począć córkę dlatego nie podjęłabym takiego ryzyka;) śmiem podejrzewać, że większość planujących córki myśli podobnie jak ja;) A Ty znasz faktyczne przypadki poczęcia dziewczynek właśnie w ten sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Lucynko - i jak zdecydowałaś się na te testy ? A gdzie kupowałas za 65 zł ? w aptece ? Trudno powiedzieć czy to nie jakieś podróby ale może jednak są OK. Majóweczko - odpoczywaj i wysypiaj ile się da, i to na zapas :) Oj pomoc własnej mamuśki bezcenna. Moja tez dziś była i posiedziała z urwisami a dziś wyjątkowo rozbrykane były te moje panny więc było co robić ;) Przed babia to popisy na całego i rywalizacja o uwagę ;) A ja troche się zrelaksowałam na małych zakupach co prawda tylko spożywczych no ale zawsze jakiaś odmiana i chwila wytchnienia od małych potworów ;) Gall 22 - po owulacji to jednak na chłopaczka bardziej, a nie na dziewuszkę. Ph może i ważne (choć w moim przypadku wcale się nie sprawdziło) ale myśle że nie najważniejsze i radziłabym ci raczej spróbowac przed owulacja skoro zależy ci na dziewuszce. I może dietę stosować na dziewczynke by ph jednak trochę zakwasić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gall22-Moze i cos w tym jest,ale ja nic nie planowalam poczac :P:D A corki moje sa jak z byka strzelil z przed owulacji i pisalam predzej ,ze maja dwoch roznych tatusiow a moj maz ma jeszcze syna z poprzedniego zwiazku..wiec chyba poprostu tak musialo byc..Zobaczymy co tym razem zaklulo sie we mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie fajna jest ta adrenalina -chlopiec czy dziewczyna..Ale w tym momencie "wisi mi to " :) Test-wiadomo forma zabawy ,bo nim plci nie zmienie,nawet jakbym tego chciala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! Ja tak szybciutko chcialam sie z wami przywitac i powiadomic was ze zaczynam kolejny cykl. Pojawila sie @dzis, czyli juz dzis lyknelam olej z wiesiolka, kupie testy owu i bede dalej probowac. Co sadzicie o kalendarzach chinskich, czy komus sie to sprawdzilo? Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu-I sie sprawdzilo i nie :) Powiem tak-na roznych stronkach z tym kalendarzem,wychodzi mi inna plec..wiec nie wiem ktoremu wierzyc :P Fajnie ze zaczynasz starania pelna para :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, wiem, że przed owulacją na dziewczynkę. Jednak w pamięci zapadł mi przypadek Ewik 78, wzorcowo spełniła warunki, do spłodzenia dziewczynki, a skutek był inny. Bardzo jej dopingowałam i podziwiałam i byłam pewna, że kto jak kto, ale jej to na pewno się uda. Z tego co wiem, to Ewik, chyba nie mierzyła ph, a szkoda, może to by wiele wyjaśniło. Sama dieta może nie wystarczyć do zakwaszenia pochwy, przydatne są też suplementy. Ja zaczęłam mierzyć ph paskami. Fajnie by było dziewczynki, gdybyśmy wszystkie mierzyły ph przed stosunkiem zapładniającym, i jaki tego skutek! A jeszcze co do teorii czasowej , 2-3 dni przed owulacją jest wtedy bardziej kwaśne ph, a przed samą owulacją śluz ciągnący ma bardziej zasadowe. Może właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Czy ktoś z Was czytał forum In-gender.com? Ja nie znam, na tyle angielski, aby swobodnie, zgłębić to forum. A co sądzicie o tym poglądzie, że dłuższa wstrzemięźliwość powyżej 7 dni, też powoduje więcej żeńskich plemników.? Co do tego, czy znam osobiście kogoś, kto ustrzelił dziewczynkę po owulacji. Ostatnio moja koleżanka (owulacja lub po) i to z mężem, który ma jeszcze dwóch braci, żadnej siostry. Teoretycznie powinna mieć chłopca, a ma córeczkę. To na tyle, jutro do Was zajrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal 22 ja słyszałam o tej metodzie i podobno dużo osobom sie sprawdziła. Forum In-gender czytała kiedys chyba Fikusowo i nam opisywała, wklejała linki. U nas w Polsce jakoś sceptycznie sie do tego podchodzi ale mozliwe, że ta metoda jest bardziej skuteczna. Jeśli zdecydujesz się na tę właśnie metodę i uda ci się zaciążyc będę Ci kibicowac i trzymac kciuki bo sama jestem ciekawa czy faktycznie jest to możliwe. Tutaj na forum nikt nie stosował tej metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Gal
moje córki zostały poczęte: 1-sza z osłabianiem plemników - stosunek w 8 dc i 10 dc, owulacja w 13dc 2-ga jeden strzał w cyklu 11 dc, a owulacja w 14 dc zatem z osłabianiem czy bez są dziewczynki;) oczywiście stosowałam się do zasady, że nie ma współżycia bez zabezpieczenia do końca tych cykli mój mąż też ma tylko brata a jeśli chodzi o metodę 0+12, to jest ona dla mnie o tyle ryzykowna, że nie sposób określić precyzyjnie kiedy ta owulacja zaczęła się i kiedy minęło te 12 h macie może metodę na precyzyjne określenie tego momentu? natomiast jeśli chodzi o Ewik i Bernię na przykład, bo obie bardzo konsekwentnie stosowały się do zasad przy poczęciu córki, to moim zdaniem ich przykłady tylko są tym wyjątkiem od reguły, który mówi, że płeć można tylko WSPOMÓC ZAPLANOWAĆ, a nie zaplanować w 100% niemniej ilość osób, którym się udało począć dziewczynki w ten właśnie sposób mówi, że jest to chyba najbardziej skuteczna metoda wspomagania planowania płci mnie też się udało w ten sposób;) i raczej tej metody trzymałabym się;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki. Mimi ja te paski z mercka za tyle kasy kupowałam na allegro. Niestety nie zdążyłam na tą twoją aukcję - zakończyła się. Kupiłam te za 17zł, o których pisałam - no zobaczymy co to za podróbka :o Kasia tak trzymaj!!!!!!!!! Odnośnie kalendarza to mi z drugim synkiem się sprawdziło a z pierwszym nie więc traktuję ją z przymrużeniem oka ;) Witaj Gall!!!!!! Ja bym się bała tej metody 0+12, bo faktycznie jest ryzykowna, wolę strzelać 5 dni przed owulacją .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×