Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Dziekuje kochane,ale ja nie mieszkam w Polsce,a w Uk sa dostepne jeszcze gorsze tablety i tylko dwa rodzaje,wiec ciezko bedzie sciagnac cos normalnego z Pl,tym bardziej ze moja mama z nami jest teraz i mi nie wysle,dlatego zazywam Falvit mam dwa duze opakowania z poprzedniej ciazy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczko nie ma metody...na 100% przeciez nie mowie ze jest,a szkoda!!! twoja core z owulki wyjasnia sie tym ze maz ma mocne zenskie plemniki...a tym co z przed wychodzi syn to odwroynie i tyle! mamy to co nam Bog zaplanowal czy jak kto woli los zeslal!!! nie ma na to wplywu! ale probowac walczyc mozna!!! tylko wytrwali zostaja nagrodzeni;-))) Gal tu jedna mama robila irygacje przed zapladniajacym stosunkiem.... i urodzila syna! niby ph powinna miec dobre a jednak wiec to tez nie zawsze!! na mocne zolnierzyki nie ma rady!!! ale badaj ph jak najbardziej!!! najpierw bez irygacji a w razie ,,w,, zrob ja!! powodzenia! reszty teraz nie nadrobie... bo duzo czytania a nie moglam wejsc na forum wczesniej...czasem z malym dzieckiem to juz tak sie nie da na kompie siedziec! jak spi to robota jakas domowa jest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.. Evik-W kazdym razie testem sie sugerowac nie bede,bo z tego co czytam ten test pokazuje 80 % dziewczynek a te ktore trafi to poprostu zbieg okolicznosci..Poczekam spokojnie na USG i nie bde kombinowac,zreszta nie zmienie juz nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brygida !!!!!!!!!!!!
Noemi a ty ile masz lat dziecko? co ty w ogole za bzdury wypisujesz? jak mozesz dziecko porownywac do domu z dachowka czy blachą wiecie co jak tak czytam wasze posty to juz wiem dlaczego macie takie problemy jak np depresaja bo mam dwoch zdorowych synow a nie coreczke ;( jestescie po prostu prostaczkami, nie wykształcone, durne, proste, zacofaane baby które nie potrafia docenic tego co mają tylko zyją jakimis beznadziejnymi wyimaginowanymi marzeniami ! ja mysle że wam sie los odpłaci za te durnowate bzdury ktore tutaj wypisujecie! gwiazdy chca decydowac o rzeczach na ktore nie mają wpływu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brygida !!!!!!!!!!!!
i jeszcze jedno, miłoby Wam było gadybyscie sie dowiedzialy ze wasze mamy były rozczarowane i załamane po tym jak sie urodziłyscie? że was nie chcialy tak samo jak wy nie chcecie teraz kolejnych synow, albo jestescie zle że macie synow a chciałyscie dziewczynki? jak czytam wasze posty to mam wrazenie że czujecie sie ukarane synami, piszecie że ich kochacie a za chwile że jestescie rozczarowane i złe :( wy sobie chyba nawet nie zdajcecie sprawy z tego jak bardzo bluznicie, gardzicie synami a boicie sie tego napisac w prost! owijacie w bawełne !!! naparwde z reką na sercu uwzam że takie kobiety jak wy to zera! pomiatacie ludzmi ktorym dałyscie zycie, chcecie decydowac o czyms na co nie macie prawa miec wpływu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brygida co robisz na forum o planowaniu płci jak jesteś zadowolona z tego co masz i jak chcesz rozmawiać to normalnie, każda z nas ma prawo mówić swoje, a dom to nie dziecko masz racje i napisałam to żeby zobrazować sobie pewne rzeczy i tyle i jeszcze jedno napisałam, że jakbym wiedziała na 100% że drugi też będzie syn to i tak bym chciała mieć 2 dzieci bo nigdy nie chciałam mieć tylko jednego dziecka i proszę pisz normalnie bo forum nie jest po to żeby się tu kłócić na posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ramach żartu to moja mama mi mówiła że bardzo chciała 3 syna i co ma 3 córki i kocham ją i nie mam jej tego za złe bo pomimo że nie ma syna to kocha nas ponad wszystko i nie czułam się nigdy odrzucona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brygida !!!!!!!!!!!!
noemi ja nie mowie o Tobie! ja mowie o tych debilkach które majac juz dzieci i to w wiekszosci juz dorosle dalej są niezadowolone i rozczarowane to mnie najbardziej boli. szklak mnie trafia jak pisza najpierw ze kochaja a za chwile że są rozczarowane, niespełnione i jak widzą rózowy kocyk to ich zazdrosc zrzera pytam! gdzie ta miłosc? jak tak mozna? dla mnie to nie ludzie to dna i dlatego nie mam zadnych zachawmowan zeby napisac tym zerom co o nich mysle, ja sie dziwie że takie osoby w ogole moga miec dzieci! w glowie sie nie mieci to wszytsko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noemi skoro piszesz,z e na forum mozna wypowiedziec sie i wylac zale tak i brygida pisze to co czuje na temat matek ktore rozmyslaja i ubolewaja nad niespelnionymi marzeniami tu nie ma co rozmyslac nic juz nie poradzicie......zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia można i nie napisałam, że nie można sie wypowiedzieć i nikomu niczego nie zabroniłam, tylko napisałam żeby się nie obrażać jakimiś durnymi określeniami. Zresztą skończmy ten temat, bo forum jest o planowaniu płci a później jesteśmy ździwione że jakaś matka pisze o rozczarowaniu. Chwilowe ok, co innego jak trwa kilka lat....też uważam że jest to dziwne zachowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja niespodziewanie dostalam w niedziele okres, ktory dzis (3dc) juz sie skonczyl (???!!!) wiec tamten cykl zakonczyl sie na 25 dniach. Odebralam takze wyniki badan - czy ktos tu sie zna na tym i moze powiedziec co mysli? na pierwszy rzut oka wyglada wszystko dobrze, ale zastanawia mnie stosunek LH do FSH. Otow yniki. LH - 6.8 norma - 1.80-11.78 Prolaktyna - 19.1 norma - 5.8-26.53 TSH - 1.91 norma - 0.35-4.94 T4 - 17.7 norma - 5.8-26.53 FSH - 7.9 norma - (faza folikualna) - 3.6-8.1 Progesteron - wynik bledny - oddana krew 22dc, a cykl sie zakonczyl na 25dniach :/ Czy nie myslicie ze FSH jest ciut za duze? No i co z tym stosunkiem LH do FSH wychodzi, ze jest 0.86, powinien byc kolo 1, jesli jest wyzej niz 1,5 mozna myslec o PCO, jesli nizej niz 0.6 to o zlej plracy przysadki. Co mysla o tym dziewczyny, ktore sie na tym znaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally, według mnie wyniki masz super! Stosunek LH:FSH jest naprawdę bardzo ładny. U mnie wynosił zaledwie 0,39 a i tak w tym cyklu zaszłam w ciążę i rozpoczęłam właśnie 12 tydzień :) Zrób sobie jeszcze dla własnego spokoju w 7 dniu po owulacji progesteron oraz prolaktynę z obciążeniem (u mnie ta spoczynkowa była w porządku i wynosiła około 15 a po metoklopramidzie rosła aż 15 razy i podejrzewam, że to właśnie ona mieszała mi w hormonach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia, dziekuje ze odpisalas, bardzo podnioslo mnie to na duchu, bo lekarz tez powiedzial ze jest ok, ale jakos w ciaze nie zachodze :( Mysle tak nad tym progesteronem, bo tym razem lekarz nawet nie podal mi wyniku, bo powiedzial ze za pozno oddana krew, skoro cykl mial 25 dni a ja 22 oddalam - choc myslalam ze jest ok., bo skok wylapalam ok 14dc, a tu taka niespodzianka. Wlasnie, dziewczyny, nie wiecie dlaczego u mnie zdarza sie tak ze sluz plodny czesto pojawia sie 11dc (koniec - ostatni dzien ) a skok nastepuje dopiero np. 13-14 dc i jakos te plemniki z 11 nie wytrzymuja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak ta prolaktyne z obciazeniem sie robi? nie slyszalam o tym i w ktorym dniu cyklu? tez 7 dni po owulacji? i jak ja mam "wylapac" ta owulacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też śluz płodny znikał przed owulacją, w ogóle miałam go dość mało i wspomagałam się wiesiołkiem, olejem lnianym, siemieniem lnianym i syropem Guajazyl, ten ostatni chyba najbardziej pomagał. Zazwyczaj śluz płodny był dzień przed owulacją a w dniu owulacji już nie. Udało mi się zajść w ciążę w 4 cyklu starań ale łykałam sporo wspomagaczy (witaminę B6 100 mg na zbicie prolaktyny i wzrost progesteronu, witaminy dla staraczek :), witaminę E, L-karnitynę, koenzym Q10, mąż łykał podobny zestaw witamin i pomogło :) ). Ten test z obciążeniem polega na tym, że pobierają Ci krew i mierzą prolaktynę spoczynkowa, dają Ci do połknięcia tabletkę metoklopramidu i po godzinie raz jeszcze pobierają krew i mierzą prolaktynę. Prolaktyna po MTC powinna wzrosnąć nie więcej jak 5 razy. Test ten pokazuje jak Twój organizm organizm wydziela prolaktynę w czasie stresu, gdy prolaktyna rośnie ponad 5-krotnie (u mnie wzrosła 15 razy a u siostry aż 30) to jest to tzw. prolaktynemia czynnościowa. Ten test zrobią Ci wszędzie, nazywa się on zazwyczaj "test czynnościowy", ja po prostu powiedziałam, że chcę zbadać prolaktynę po obciążeniu i wiedzieli o co chodzi :) Ta prolaktynę sprawdź najlepiej wraz z progesteronem w 7 dniu po owulacji (w 2 fazie cyklu jest wyższa), ja owulację określałam dzięki testom owulacyjnym, kupiłam na Allegro chyba 50 sztuk, były tanie i bardzo skuteczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia, dziekuje za odpowiedz, niestety w moim przypadku nie jest to takie proste, bo nie mieszkam w polsce, i juz o te podstawowe badania walczylam od pol roku, ale postaram sie :) Zastanawiam sie dlaczego, skoro wyniki ok nie moge zajsc w ciaze. Druga sprawa ktora mnie bardzo zastanawia - dlaczego mam tak krotkie miesiaczki? Po 3-4 dni, dzis jest 3dc i juz samo plamienie :( Sluzu takze nie mam duzo, przez ponad 12mcy bralam wiesiolek - cykl w cykl - nie pomogl nic, za to dostawalam paskudnego napiecia przedmiesiaczkowego, okresy sie skrocily wiec przestalam go brac. w chwili obecnej sluz plodny widze 1 dzien i to chwile, a tak to nic. I jak te plemniki maja przezyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO ally84
ally, nie sugeruj się temperaturą, a śluzem temperatura może podnieść się dopiero nawet 4 doby po owulacji, a skoro sama piszesz, że cykl miał 25 dni i ostatni dzień ze śluzem płodnym to był w 11dc, czyli ewidentnie świadczy to o tym, że u Ciebie jest książkowo z owulacją i była ona w 11 dc, a nie w 14 dc jak sądziłaś po podniesieniu tempki i dlatego cykl trwał 25 a nie 28 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally, te skąpe miesiączki i plamienia mogą być właśnie od nadmiaru prolaktyny, koniecznie ją sprawdź (spoczynkową i po obciążeniu) wraz z progesteronem. Polecam Ci bardzo łykanie witaminy B6, która jest inhibitorem prolaktyny. najlepiej łykać nie samą witaminę a np. B-Complex z dawką B6 50 lub 100 mg (ja łykałam 100 mg, nadmiar witamin B jest usuwany wraz z moczem), jestem niemal pewna, że to ona pomogła zobaczyć mi upragnione 2 kreski na teście (z cyklu na cykl plamienia były coraz krótsze a wykresy temperaturowe coraz ładniejsze). Do wyznaczenia owulacji polecam testy owulacyjne, ja niestety nie mogłam sugerować się ani śluzem ani skokiem tempki gdyż w każdym cyklu wyglądało to inaczej, owulację zawsze miałam około 24 godziny po pozytywnym teście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny, ja nie plamie i nigdy nie plamilam. Okresy mialam w miare normalnd, do czasu kiedy zczelam brac wiesiolek, zaczely sie skracac i dzis jest 3dc a juz mam male plamienie. Prolaktyne mam 19.1 wiec nie moze to byc tego przyczyna. Ja tak mysle. Hmm... a jesli chodzi o sluz, 11dc byl jedyny i ostatni dzien ze sluzem plodnym stosunek byl 8.9.10,13,14dc i jakos ciazy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally, ile u Ciebie trwa faza lutealna? Powinna trwać minimum 12 dni by zarodek zdążył się zagnieździć, jak jest zbyt krótka to ciężko zajść w ciążę. Witamina B6 w podanych przeze mnie dawkach pięknie wydłuża fazę lutealną (mi ogromnie pomogła, lepiej ja łykać wraz z innymi witaminami B), poczytaj ten wątek http://www.babyandbump.com/ttc-groups/12563-vitamin-b6-lengthen-luteal-phase-increase-progesterone.html i zobacz jakie cuda potrafi zdziałać ta witamina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam, ze robilam juz kiedys testy owulacyjne, pozytywne wychodzily zawsze na dzien przed skokiem tempki, nie pokrywalo sie to ze sluzem :/ I tez probowalam sie na nich opierac - stosunek w dniu pozytywnego i po i tez nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukam ten witaminy B6 u mnie - kupie i bede brac, ale jak to bierzesz? caly cykl po 1 tabletce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że już odpisałaś :) ....hmmm, u mnie też trwała 13 dni ale wykresy temperaturowe były dość dziwne, witamina B6 bardzo mi je poprawiła i w 4 miesiącu się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatni pelny cykl mierzony temperatur - skok 14dc utrzymuje sie do 25, 26lekki spadek, dnia 27 calkowity spadek i 28 okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liczymy te dni kiedy juz spada, czy nie? ja je liczylam zawsze, az do okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, cały cykl 1 tabletka dziennie, na podanym przeze mnie wątku polecali zacząć od B-Complex z dawką B6 50 mg i zwiększyć jak nie będzie efektu, ja zaczęłam od razu od 100 mg. Polecam Ci też L-karnitynę, witaminę E i wszelkie witaminy dla starających się dla siebie i Twojego mężczyzny :), ja łykałam też koenzym Q10 (podobno poprawia ukrwienie i pomaga zagnieździć się zarodkowi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A masz gdzieś zapisane swoje wykresy? Mocno Ci spadała i czy poniżej linii podstawowej? Witamina B6 pięknie wyregulowała mi wykresy, jak znajdę linka to wkleję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×