Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość gość
ciekawostki ciekawostkami, a moje dzieci zostały poczęte według metody: chłopiec w owulację, dziewczynka na minimum dwie doby przed owulacją;) i znam wiele przypadków, gdy w ten sposób udało się wspomóc planowanie płci więc te "ciekawostki" są dla mnie całkowicie niewiarygodne i nigdy nie zaryzykowałabym w ten sposób planowania wymarzonej córki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym w ogóle nie ryzykowała ciąży w momencie kiedy bym dopuszczała do siebie tylko jedną płeć. To chyba musi być strasznie smutne jak matka oczekuje konkretnej płci a tu okazuje sie, że zonk. Smutne bo dziecko powinno być wyczekiwane z radością bez względu na płeć. Ja miałam komfort bo akceptowałam obydwie możliwości więc cokolwiek by się nie okazało to cieszyłabym się równie mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba tematy pomyliłaś skoro Ciebie nie interesuje planowanie płci, to co tu robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie ma 100% metody która zadziala na wszystkie dziewczyny ktore chca zaplanowac plec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma, bo to nie jest metoda planowania płci, a jedynie wspomagacz w planowaniu płci, nic więcej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystarczy dokładnie obserwować siebie to wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie sie tak mowi a raczej pisze :-) ja nigdy nie interesowalam sie tym wiec nawet nie wiem od czego zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja 16 grudnia mialam pierwsza @ po porodzie teraz czekam na druga i tez chcialabym wiedziec od czeo zaczac te obserwacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, dziś już nie dam rady, ale obiecuję jutro napisać co i jak z tą samoobserwacją;) tymczasem dobrej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"przy planowaniu dziewczynki precyzyjne określenie momentu owulacji jest podstawą" zawsze uważałam, że ten moment jest podstawą, by miec przede wszystkim chłopca;) Mam syna z dnia owulacji. Właściwie decydując się na seks wtedy miałam przeczucie, że będzie ciąża i że będzie syn. Po prostu zrobilismy TO optymalnie na chłopca. A tak naprawdę płeć była nam obojętna. Osobiście nie rozumiem parcia na córkę. Czasem marzę, by dać mojemu urwiskowi drugiego brata urwiska;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_2
A jak to jest jak np. stosunek jest 30h przed owu i np. 12h przed owu. To te męskie z drugiego stosunku są w stanie wyprzedzić te żeńskie z pierwszego? Wiecie o czym piszę. Bo z tego wynika, że celując w córę należałoby kochać się na dobrych kilka dni przed owu i zarzucić temat. Tyle że można próbować wiele miesięcy. Ja też wierzę, że im bliżej owu to będzie syn - u mnie tak zadziałało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jesli kiedykolwiek zdecyduje sie na 3 dziecko to tylko po tym jak bede wstanie stwierdzic kiedy dokladnie mam owulacje tez chce poznac swoje cialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za duże "ryzyko", bo przecież może być syn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowy gość
hej dziewczyny - jestem nowa - podczytuję ten wątek bo też chciałabym córeczkę - mam synka, drugi też byłby ok ale marzeniem jest córeczka.. z tego co zauważyłam to wy stosujecie zazwyczaj tylko metodę z owulacją - ja się doczytałam jeszcze o płynie do higieny intymnej z ph3,5, dużych dawkach vitC no i diecie bogatej w wapń i suplementach typu magnez wapń.. my narazie się przygotowywujemy ponieważ mąż leczy się z bakterii ale jak tylko się wyleczy chcemy zacząć starania - co będzie to będzie ale przynajmniej będę miała że choć zwiększyłam szanse na dziewczynkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam dawno, niestety ten temat wiele stron ma wykasowanych i moich wpisów już nie ma,mój synuś zostal poczety w dzien owulacji, na 100%,pierwsze dziecko, było nam obojętne jakiej będzie płci. córeczka poczęta została 36-48 h przed jajeczkowaniem ale ja upierac się będę iż u nas udało się dzieki częstym stosunkom az do tych 48 h przed owulacją.Plemników Y jest dzięki częstemu seksowi mniej / sa oslabione dzięki temu X maja wieksza szansę.Oczywiście, to jest tylko moje przypuszczenie, jakby moja teoria ale nam się własnie tak udało.W 10 miesiącu starań o ciązę udało się nam począc córkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aksamitkaa
Witam . Jaka szkoda, ze dopiero teraz natrafiłam na ten temat.Jestem mamą 5 miesiecznego synka, ale również jak wiekszosc tutaj marze o corce. Zamierzam starac sie o drugie dziecko jak najszybciej (wychowac na jednych pieluchach:)) i postanowiłam zrobic wszystko comoge aby zwiekszyc szanse na dziewczynke:).Narazie czekam na powrot miesiaczki na dobre (jak dotad mialam tylko jedno krwawienie ,a teraz cisza) , ale mysle ze jak zaczne rozszerzac dietke malemu to okres wroci:) Tyle tylko ,że ja zawsze mialam bardzo nieregularne miesiaczki, wiec postanowilam zakupic mikroskop owulacyjny Afrodyte:). Dodam ,że jestem farmaceuta, wiec solidnie przeanalizuje wszystkie suplementy "dla dziewczynki".Np zkwaszajac ph pochwy polecam globule vita gyn C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aksamitkaa
Jak dla mnie plyn do higieny z kwasem mlekowym to troche malo , Czy jest tu jeszcze jakas "staraczka" na dziewczynke? Chetnie popisze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a słyszałyście o castagnusie? podobno po nim rodzi się prawie zawsze dziewczynka - oczywiście prawie to nie napewno ale że dużo zwiększa szanse..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aksamitkaa
Hmm? Nie slyszalam, zastanawiam się w jaki sposób moze pomagać, reguluje cykle i zaburzenia hormonalne wiec pomaga zajsc w ciaze to na pewno , ale dlaczego zwiększa szanse na plemnik X? Masz jakies bliższe info? W kazdym razie przy regularnym cyklu i bez konsultacji z lekarzem nie polecam ,moze nawet zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja używałam aplikacji GET BABY na androida do planowania ciazy. i tam sie zaznaczalo swoje cykle i aplikacja przeliczala kiedy sa szanse na chlopczyka a kiedy na dzieczynke. moze to traf szczesia moze zadzialalo a moze przypadek - u mnie wymarzona dziewczynka juz ma 3 miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie ta aplikacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym takim aplikacjom nie ufała . Aksamitka wrzuciłam na poprzedniej str linki do forum in-gender. Tam jest cała dieta na dziewczynkę rozpisana. Przed stosunkiem ok 4 godz tam radzi zeby wziąć pseudoeferdyne o ile dobrze pamietam. Co o tm myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz doczytalam to chodzi o obniżenie ph. Bardzo duzo tego tam jest, połączenie wszystkiego możliwego, łącznie z fazami księżyca. Zeby to było takie proste. Ja mam gdzieś 2 lata na obserwacje cyklu bo teraz mam 2 synków 3l i 1r i narazie jestem zmęczona. Poza tym mój m nie bardzo chce. Ale ja wiem ze jak niw spróbuje to będę żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bede mierzyc temp.pochwy ale podobno rteciowy wycofali ze sprzedazy sa teraz z jakims innym w srodku ale 27zł kosztuje pewnie bede zmuszona ,co ja bym dala aby była córeczka dziś mi sie znilo ze bylam w ciazy z drugim synkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silta
w moim przypadku nic się nie zgadzało z opisanymi zaleceniami i mam dwie córki poczęte zimą gdzie podobno jajeczka bardziej przyciąga męskie plemniki. cóż moje drogie nie od nas to zależy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie no takiej durnoty to ja jeszcze w życiu nie czytałam, że zimą jajeczka przyciągaja męskie plemniki :D skąd ty to wzięłaś? proszę o źródło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu nie chodzi o przyciąganie zimą - tylko o to że plemniki na dziewczynki są silniejsze i łatwiej przetrwają upały niż męskie - chodzi oczywiście o przegrzewanie jąder a w upały o to nie trudno.. stąd przekonanie że o dziewczynki łatwiej latem a chłopców zimą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×