Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Witam. Wpadlam powiedziec,ze moja znajoma z planowania dziewczynki ma chlopca.Zaszla dwa dni po okresie przy cyklach 25-26 dni..Innej mozliwosci nie bylo,bo pozniej maz byl w delegacji..Wiec nie znane sa wyroki Boskie.. Gal-Bede trzymala kciuki przede wzystkim za wasze zdrowe dziecko..;)Nawet jesli to bedzie kolejny synek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia - ja tylko podczytuję ten topik nie udzielam się tam, ona nic nie pisała o stosowaniu diety więc nie wiem, ale może stosowały. Ja się tak dołącze to podpytam. Ja takie przekonanie mam głównie na swoim przykładzie bo pierwszą córę nie dość że zmajstrowaliśmy przy śluzie mega płodnym , bardzo rozciągliwym na wiele cm to jeszcze na 3 dni przed owulacją która wtedy dawała mi znać wyrażnym bóle owulacyjnym, no bez diety czyli naturalnej diety bardziej chłopaczkowej. Druga córa tez sprzed owulacji ale 2 dniowej (też wyraźny ból ) i wtedy śluzu już mniej było niż przy pierwszej ale też płodny i rozciągliwy. No i też diety brak a raczej chłopaczkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz w świeta w mojej rodzince weszłyśmy na temat majstrowania bobasków i porodów - każda wspominała swój ojj gadania było i śmiechu przy tym. Ale każda twierdziłą że zmajstrowała swoich chłopaków tuż po owulacji. No ja nie wiem czy one faktycznie tak dokładnie to pamiętały, no ale tak twierdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamuskaMimi-ciezko jest okreslic owulacje tak naprawde... Moja siostra np tuz po slubie z mezem jak zakulo ja w jajniku cyk pyk i Szymonka ma ;) Ale tak jak ktoras predzej pisala,ze jajniki moga biec grubo przed,a takze w trakcie i po owulacji.zalezy od organizmu..Ja mowie znajoma wlasnie zaszla po okresie i ma syna..To jest wszysko takie 50/50..domniemania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia, chce Cię jeszcze podpytać o calcium citrate. Obecnie biorę calcium citrate firmy solgar, ono jest bez mg i chciałabym , a właściwie godzine temu kupiłam, te które poleciłaś dzisiaj. Tak mnie tylko zastanowiło, a właściwie kojarzyłam inne aukcje z tym calcium , było napisane, że powinien być na opakowaniu hologram, żeby uważać na podróbki. No i zaczęłam tak dwa produkty calcium citrate porównywać. Jeden jest z ilością Ca- 600mg, i tylko ten jest na stronie producenta w USA (http://nowfoods.com/Search/?search=calcium+citrate&x=4&y=1) i u przedstawiciela w Polsce , a drugi ma ilość Ca-300 mg, ten który poleciłaś. Czy to nie jakaś podróba, ciekawe skąd go mają, skoro producent o nie oferuje. A drążę temat, bo chyba lepiej przyjmować 2x dziennie po 300mg, niż raz po 600mg. Tak mi tylko wydaje. Co o tym sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny witam :) Nasz synuś też z około doby po owulacji z 14dc z 28d, pewności nie mam, bo nie robiłam testów owul było raz "pyk" i ciąża a córka z 9dc. trafiła nam się sama, kinder niespodzianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal, to jest ten sam preparat, w podanym przez Ciebie linku podana jest dawka dla 2 tabletek (czyli zalecanego dziennego spożycia). Zauważ, że tam jest napisane "Serving Size: 2 Tablets" a podane dawki to "Amount Per Serving", na opakowaniu moich tabletek też podają dawkę dla 2 tabletek. Określanie owulacji tylko na podstawie bólu czy innych odczuć to jak loteria, ból jajników może występować przed owulacją, w trakcie albo po owulacji, mnie w fazie folikularnej bardzo często pobolewały jajniki w różnych dniach cyklu. Tak samo bazowanie na swojej standardowej długości cyklu i dniu owulacji też może być mylne, wystarczy jakiś wysiłek, zmiana diety, otoczenia czy cokolwiek innego i owulacja może się przesunąć, ja miałam owulację jakiś czas (przez kilka miesięcy) regularnie w 13dc a w cyklu, w którym zaszłam nagle przesunęła się na 18dc. Tak naprawdę dzień owulacji może wyznaczyć tylko monitoring ale jeśli ktoś robi testy, mierzy tempkę, obserwuje śluz i najlepiej jeszcze szyjkę to jest duża szansa, że trafnie określi dzień owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha, właśnie wysłałam o to zapytanie do sprzedawcy na allegro. Ciekawe co odpowie. Araguaia, a ty, które łykałaś? Dzisiaj drążę temat zakupów suplementów. Podaj proszę, którą Ty brałaś wit. c. I jeszcze dopowiedz, czy calcium i wit.c brałaś przez cały cykl, czy tylko do owulacji. A i jeszcze Cię pomęczę o ten Sylk. W końcu tamten na allegro anulowałam sprzedaż, bo była musztarda po obiedzie w tym cyklu. I chcę zamówić na ebayu, bo może pewniejszy skład? U kogo kupowałaś na ebayu i jak długo szła przesyłka. Ale Cię wymęczyłam:). A co do wykresu, to obiecuję, że go zrobię i zapodam. Jeszcze raz dzięki! Ale masz dobrze, że to już tuż, tuż... Sobota będzie Twoim dniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi, hi, hi, ale się uśmiałam. Tylko porównując skład jeszcze, że w jednym jest cynk, a w drugim teoretycznie nie ma, czyli to pewno pomyłka i ten cynk jest? A znowu cynk z tego co mi się wydaje , to jest na chłopca. Czy myślisz, że jego dawka jest duża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może ciężko Wam uwierzyć po tych wszystkich naukowych teoriach, monitoringach, witaminach, mierzeniu temperatury, oglądaniu śluzu i tak dalej. Po prostu wiedziałam że doszło do zapłodnieniu i święcie wierzyłam, że będzie chłopak. Życzę wszystkim sceptyczkom powodzenia w tych naukowych eksperymentach. http://www.suwaczek.pl/cache/6feb535337.png tp 5 maj 2012 - synuś :) http://www.suwaczek.pl/cache/6feb535337.png tp 5 maj 2012 - synuś :) http://www.suwaczek.pl/cache/6feb535337.png tp 5 maj 2012 - synuś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal, ja łykałam dokładnie ten Calcium Citrate z podanego linka ...ale chyba miałam wersję z cynkiem (zawartość cynku w 2 tabletkach to 15 mg czyli tyle ile wynosi dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka), jak jest taka bez cynku to bierz ją :) Co do witaminy C to też łykałam witaminę firmy NOW ale widziałam na Allegro również witaminę C Puritan's Pride a lubię preparaty tej firmy :) Wszystkie te preparaty brałam ciągiem przez cały cykl. Co do Sylka to zamawiałam niedawno ten preparat dla kilku dziewczyn z innego forum, wzięłam ten http://www.ebay.pl/itm/Sylk-Natural-Personal-Lubricant-40g-/180693504164?pt=UK_Health_HealthCare_RL&hash=item2a122c10a4, sprzedawca błyskawicznie go wysłał a paczuszka w miarę szybko dotarła, jakoś po tygodniu chyba (dostarczył mi ją kurier GLS). Mama po raz drugi, są podobno kobiety, które dokładnie czują moment owulacji, ja w czasie owulki miałam tak charakterystyczny ból (niewystępujący w innych dniach cyklu a tylko w czasie kilku godzin raz w cyklu), że byłam pewna, że to TO. Do tego ból ten występował zawsze około 24h po pozytywnym teście i następnego dnia obserwowałam już wzrost tempki. Nikt tu nie zaprzecza, że znałaś dobrze swój organizm oraz moment owulacji, po prostu trzeba mieć na względzie, że nie każda kobieta ustali moment jajeczkowania na podstawie bólu a bazowanie tylko na tym objawie może być bardzo mylące, nikt tu jednak nie podważa tego, że Tobie się to akurat udało :) Gratuluję synka i córeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama po raz drugi, mi akurat życz po prostu zdrowej ciąży gdyż ja płci nie zaplanowałam, miałam taki zamiar ale jak przyszło co do czego to zależało mi już tylko na zajściu w ciążę, starania były kiedy tylko się dało i przyjmowałam całą masę wspomagaczy płodności, które podobno sprzyjają poczęciu chłopca ...no i w 3 takim cyklu udało się. Z drugiego synka równie mocno się ucieszę jak z córeczki :) majoweczko, dopiero teraz zauważyłam, że mamy strasznie podobny termin porodu, ja na 20 czerwca :) Czujesz już ruchy Maleństwa? Strasznie późno masz następne USG, pewnie będzie to już połówkowe i płeć poznasz już na 100% :) Uciekam, dobrej nocki wszystkim życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!! Ja z pierwsza ciaza mialam usg w 14 i 20 tyg ciazy, wiecej wtedy nie robili, chyba ze polozna uznala ze cos jest nie tak. A teraz to nie wiem, Majoweczka napisz ile usg jest teraz? Kasiu 3mam kciuki za jutrzejszy dzien :) Napisalyscie tak wiele o mierzeniu temperatury, o innych witaminowych wspomagaczach i zastanawiam sie czy dla M czegos nie dokupic aby jednak sprobowac "chlopca", hmmm... duzo tego Pozdrowionka dziewczyny i milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Kasiu, dzięki wielkie za kciuki! :) W kwestii płci czuję dziwny spokój gdyż jestem pewna, że to chłopiec :), mam tylko nadzieję, że z ciążą wszystko w porządku. W poprzedniej ciąży przybyło mi już kilka kilogramów (pomimo iż w całej ciąży przytyłam 10 kg więc bez wielkiej tragedii :)) a teraz pomimo iż brzuch mam już bardzo widoczny to waga stoi w miejscu. Co do suplementów dla M to ogromnie polecam Ci L-karnitynę (1000-2000 g dziennie), macę i koenzym Q10 (ja z M łykaliśmy po 200 mg na dzień). Preparaty te nie dość, że w bardzo dużym stopniu polepszają ilość i jakość plemników to dodatkowo podnoszą testosteron zwiększając szanse na poczęcie chłopca :) W dniu starań możesz też spróbować z tym napojem sodowym, podobno szybko i skutecznie podnosi pH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia-Czuje ruchy :) Ja mieszkam w Uk i tutaj sa dwa USG na ciaze 12-14 tydzien i 20+,wiec to bedzie wlasnie to o plec...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam cykle jak w zegarku co 28 dni od lat...Ja czulam bol w sobote wieczorem,sex wam pisalam jak byl,weekendowo wlasnie a wg kalkulatorow przypadala mi na niedziele..zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Co do tych moich charakterysycznych bóli w trakcie owulacji to wydaje mi się że jesli ktoś je posiada to może z dużym prawdopodobieństwem okreslić moment owulacji. Zgadzam się że występuje on czasami przed a czasami po owulacji. Jednak w moim przypadku to jednak był raczej moment owulacji - tak myśle. Z pierwszą córcią nie rozbiłam testów i tylko obserwowałam śluz o którym już wspominałam i wyznacznikiem był ten ból. Może to mało aby stwierdzić owulację, ale w jednym cyklu przed zajściem w ciąży tak akurat wyszło że przyszłam właśnie z takim bólem na wizytę do ginki (wtedy kobitki) i wtedy ona mi powiedziała, że własnie jest owulacja. Przy drugiej planowanej córci już robiłam testy i ten ból pojawiał się na ok 30 godzin po poztywnym teście. Tez mam bóle jajaników na różnym etapie cyklu ale ten w trakcie owulacji jest o wiele mocniejszy i bardzo charakterystyczny. Problem teraz polega na tym iż od kilku miesięcy nie mam tak wyraźnego bólu, teraz pojawiał się w nocy, ale jakoś tak nie byłam do końca pewna. Mam nadzieje, ze jednak powróci. Araguaia - to już jutro, ale fajnie :) może się już okaże kto mieszka u ciebie w brzuchu :) Jak chłopaczek to pewnie już się ujawni w dużym stopniu pewności a jak dziewuszka to może jeszcze pewności nie być. Trzymam kciuki za zdrowie bobaska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej koleżanki, Jak to fajnie , jak czujecie ból owulacyjny. Ja niestety go nie miewam, więc mi strasznie trudno określić, kiedy ta owulacja była. A to przy planowaniu płci jest strasznie ważne. Araguaia, ja w drugiej ciąży też na tym etapie praktycznie nie przytyłam, mimo, że brzuszek rósł. Stwierdziłam,, że w takim razie ja chudnę i wcale mnie to nie martwiło. Ważne , że brzuszek rósł. W całej ciąży przytyłam ok. 8-9 kg, a dziecko ważyło 3600 dwa tygodnie przed terminem, więc całkiem nieźle. Także nic się nie martw, że twoja waga nie rośnie na razie, na pewno urośnie w swoim czasie. Tak wogóle to serdeczne dzięki za namiary na te suplementy. Tylko jak już wiesz ja jestem bardzo przezorna, więc znowu mnie zastanowił, składnik- bioflawonoidy z cytrusów, a one są niewskazane w diecie dziewczynkowej. Kurcze zawsze coś. Zastanawiam się czy one mają wpływ na ph.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal, ano faktycznie taki ból jet dużym udogodnieniem :) Dzięki kochana za pocieszenie odnośnie wagi, chyba do mnie jeszcze nie dotarło, że to już jutro USG, tak bardzo na nie czekałam :) Sprawdziłam i ja jednak miałam witaminę C Puritan's Pride z bioflawonoidami i dziką różą. Poszukaj jednak takiej bez bioflawonoidów gdyż one sprzyjają poczęciu chłopca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co prawda bioflawonoidy są pomocne w przyswajaniu witaminy C i w ochronie tejże witaminy przed utlenianiem, żywieniowcy zalecają 20 mg bioflawonoidów w przeliczeniu na każde spożyte 100 mg witaminy C. 1 tabletka mojego preparatu zawierała 1000 mg witaminy C oraz 25 mg bioflawonoidów więc nie było ich jakoś dużo chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, wpadlam zapytac o Wasze zdanie na jeden temat, nie wiem dlaczego, ale jakies cyrki dzieja mi sie w moim cyklu. dzis jest 12dc test owulacyjny negatywny, a sluz mi sie juz zmienia na bialy lepki z domieszka jeszcze plodnego, za to przedwczoraj i wczoraj duza ilosc pieknego sluzu testy owu tez milcza i co teraz? czekac na test czy wierzyc w sluz? Czemu mi sie nigdy testy owulacyjne nie pokrywaja ze sluzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally, czasem śluz podobny do płodnego pojawia się na skutek wyrzutu estrogenów (takie wyrzuty występują często zarówno w fazie folikularnej jak i lutealnej), może piku LH jeszcze po prostu nie było? Wyrzut estrogenów następuje m.in. przed owulką (stąd często spadek tempki tuż przed owulacją) a pod wpływem wysokiego poziomu estrogenów przysadka mózgowa wywołuje nagły wyrzut hormonu LH. Rób dalej testy, może owulka jeszcze przed Tobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia , szukam, ale chyba będzie ciężko znaleźć naturalną wit. c bez bioflawonoidów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie jeszcze przede mna, ale wkurwia mnie to ( za przeproszeniem ) bo zas cykl bedzie mial 30 dni??? skoro dzis 12 dzien i ani cienia kreski na tescie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co w takim ukladzie, nie zwracac wogole uwoagi na sluz? jaki by nie byl ( bialy, lepki, gesty, wodnisty ) kochac sie z nadzieja ze sie uda? Bo jak mi sie teraz juz sluz zmienia, to on juz sie nie wroci do ciagnacego sie - nigdy tak sie nie stalo, wiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!!! ...ja mam wrazenie im wiecej czytam tym bardziej glupieje... masakra co sie ze mna dzieje. jakis czas temu ally napisala o swiecacym moczu a ja wczoraj wzielam pierwsza tabl... i tes swieci. tak sobie pomyslalam, jak mialabym teraz badanie moczu to pewnie ktos by uznal ze kosmici mnie zaprosili do siebie.. ally testuj dalej, ja na sluzie sie nie opieram bo prawie go nie mam a co do testow owul to zawsze mi pokazuja ale w roznych dniach cyklu. W poprzednim test w 12dc a 13dc czulam wyrazny bol owul, a ten cykl test poz w 14dc a zero bolu. ja juz chyba fiksuje i pewnie gdybym byla w pl to bym co tydzien byla u gin, a w tym kraju nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally ten opis jest swietny: Kochana mama to cierpliwa mama... Przygotowujac sie do macierzynstwa, cwiczmy cierpliwosc... zatem, ciepliwie czekam na dwie kreski Jak cwiczyc ta cierpliwosc??? Bo ja juz nie mam pomyslow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, po pierwsze staram sie "wycofywac" i nie myslec tyle. Po drugie nie swiruje w glowie kiedy ma byc sex, po trzecie nie licze po sto razy na kalendarzu dni :) i staram sie ograniczac ze wszystkim, cierpliwie czekac az nadejdzie moj czas i zobacze 2 kreski, juz nie przezywam i sie nie denewuje. Wczoraj np. mialam super ciagnacy sie sluz i obiecalam sobie ze jak bede "swirowac" to moj M ma mnie sprowadzic do pionu, wiec, wczoraj w pracy zobaczylam super sluz, do konca dnia juz siedzialam i tylko myslalam o tym sluzie i o tym zeby sie kochac.. Przyszlam do domu i powiedzialam o tym wszystkim mojemu i razem stwierdzilismy ze kochac sie nie bedziemy... bo, mam parcie, a sex ma byc z przyjemnosci a nie z parcia :) i przytuleni poszlismy spac, za to juz o 6 rano mnie obudzil i bylo rano bara bara bez mysli - robimy dziecko, tylko z myslami - ale jest fajnie! :D Obiecalam sobie wchodzic na kawe raz na tydzien i narazie mi sie to udaje :) Nie czytam nic i nie szukam sobie... musisz sie wyciszyc i uzbroic w cierpliwosc, bo... ja ostatnio stwierdzilam ze to jest tak samo jakbys czekala na wazny telefon - jak czekasz 2h wydaja Ci sie wiecznoscia, jak czekasz na autobus na przystanku 5min masz wrazenie ze stoisz 50min, a najlepsze w tym wszystkim jest to, ze predzej przejedzie autobus ten w odwrotna strone niz Twoj :P wiec... nie czekam tylko staram sie cieszyc dniem. Dalej testuje ( ale to ostatni miesiac, z tego tez juz zrezygnuje po tym cyklu ) i do tego biore tylko witaminy. Oprocz tego zajelam sie ukladaniem puzli :P no a w pracy to wiadomo - nie ma czasu na myslenie. NIe wiem czy jakos Ci pomoglam, ale sama wiem ze sobie pomagam bo czuje sie psychicznie o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×