Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Jeśli będzie ci się chciało to napisz mi coś o swojej córci,jak się chowa itd,jak często ją karmisz,jeśli oczywiście karmisz ją naturalnie .I wogóle jak wyglądają od początku wasze dni i nocki.Nie ukrywam że boję się trochę nocek bo przywykłam już do wylegiwania się w łóżku i do wysypiania się a doskonale wiem jak to jest przy niemowlaku,choć muszę przyznać że za drugim razem też sie bałam a nie było tak źle,co prawda karmiłam małego regularnie co 2 godzinki przez całą dobę ale nie odbiło sie to na moim samopoczuciu.:D Boże nawet nie wiesz jak się czuję,jakby ktoś dał mi nową nadzieję.Czytałam już nieraz że ktoś poprzez taką metodę i tak urodził chłopca i tak więc bałam sie ryzykować ale teraz wiem że warto.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chciałabym zrobić to 10 dnia to chyba lepiej dwa dni wcześniej zacząć aby osłabić trochę plemniczki aby zwiększyć swoje szansę,co ty na to?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Millkaaaa
Ja będę miała tylko jedno dziecko. Czasy mamy takie niestabilne. Nasza sytuacja finansowa nie jest zła, ale coś co dziś mamy jutro możemy utracić. Dlatego też zdecydowałam się, że moje dziecko bedzie jedynakiem. Z całego serca marzę o córeczce. Dziewczynki tak jakoś milej mi się kojarzą, zresztą posiadanie córeczki zawsze było takim moim marzeniem. Juz mam nawet w domu kilka ślicznych różowych śpioszków. U mnie problem polega na tym, że mam strasznie nieregularne cykle i wyliczenie 3 dni przed owulacją graniczy z cudem. raz mój cykl trwa 28 dni, a w nastepnym miesiącu 35. A i tak jak Paula mam przeczucie, że mimo dobrych chęci i tak urodzę synka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to masz problem,bo bez regularnych cykli nie dasz rady,chybaże zastosujesz testy owulacyjne.:)A jeśli chodzi o poprzednią wypowiedź,to nie wiem czy dobrze zrozumiałam.Piszesz że ty wiesz że i tak urodzisz syna,a za chwilę piszesz że będziesz właśnie próbować w dniach na syna więc o co chodzi,bo nie kapuję,wiadomo że wówczas będziesz miała większe prawdopodobieństwo urodzenia chłopca a nie dziewczynki,ale to twoja sprawa skoro ci wszystko jedno.Piszesz że marzysz o córce a za chwilę że chcesz zajść w ciążę aby mieć syna,co jest grane?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda 20
agunia=> ja na Twoim miejscu od razu po okresie bym rozpoczęła starania, abu osłabić plemniki i na początek skończylabym na 9 dniu cyklu. Tak przez 3 miesiące. Ja miałam owulację 14 dnia cyklu. Skoro masz 13 dnia to lepiej próbować 1 dzień szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ,chyba tak zrobię:D Sama już nie wiem bo różnie odczuwam,czasami mam tak że największą ilość śluzu mam na 13-go dnia a ból jajnika na następny dzień,a czasami jest na odwrót.:D\"I bądź tu mądra i pisz wiersze\":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nam się sprawdziło
z tą tabelką a co byś wolała chłopca czy dziewczynkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynkę,a z tą tabelką to dwie pozostałe ciąże mi sie nie sprawdziły więc w nią nie wierzę.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta 78
witam wszystkie zainteresowane coronia:) JA ZACZYNAM STARANKA OD SIERPNIA I O PLANOWANIU PLCI PRZECZYTALAM JUZ WSZYSTKO I JEST TAKA FAJNA MADRA KSIAZKA DOKTOROW B.SHETTLES I DAVID M.RORVIK POD ANGIELSKIM TYTULEM "HOW TO CHOOSE THE SEX OF YOUR BABY",WIEM,ZE W POLSCE TEZ MOZNA JA ZNALEZC ALE NIE WIEM POD JAKIM TYTULEM DOKLADNIE ZEBY ZWIEKSZYC SZANESE NA DZIEWCZYNKE KOBIETA NIE POWINNA MIEC ORGAZMU PONIEWAZ ORGAZM KOBIECY ZMNIEJSZA ZAKWASZENIE POCHWY(CO ULATWIA PLEMNICZKOM MESKIM DLUZSZE ZYCIE W MNIEJ KWASNYM SRODOWISKU) JAK ROWNIEZ SKURCZE MIESNI SZYJKI MACICY PODCZAS ORGAZMU PRZEMIESZCZAJA PLEMNICZKI WYZEJ ZNACZNIE SZYBCIEJ A MY CHCEMY IM TA DROGE WYDLUZYC I UTRUDNIC BO WIADOMO,ZE DZIEWCZYNKI PRZETRWAJA WIECEJ I DLUZEJ A DO TEGO POZYCJA POWINNA BYC "PO BOZEMU" CZYLI KIEDY KOBIETA LEZY NA PLECACH A MEZCZYZNA JEST NA NIEJ,WLASNIE DLATEGO,ZE JEST DALSZA DROGA DLA PLEMNICZKOW DO PRZEBYCIA A CO DO TESTOW OWULACYJN YCH TO POLECAM GORACO BO ULATWIAJA ZYCIE,JA TERAZ MAM 3 MIESIECZNY OKRES OBSERWACJI WLASNEGO CYKLU I KORZYSTAM Z OBSERWOWANIA SLUZU,TESTOW I BADAM TEMPERATURE ZEBY POTRAFIC DOKLADNIE ROZPOZNAC DZIEN OWULACJI,TRZEBA NAUCZYC SIE SWOJEGO CIALA I UMIEC PO OBJAWACH ROZPOZNAWAC CO SIE AKURAT Z NAMI DZIEJE:) ZYCZE WSZYSTKIM DUZO SZCZESCIA I WYTRWALOSCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRETA78
OCZYWISCIE ZAPOMNIALAM DODAC,ZE KLUCZOWYM WARUNKIEM NA DZIEWCZYNKE JEST CZAS CZYLI 3-4 DNI PRZED OWULACJA A TO CO NAPISALAM O ORGAZMIE I POZYCJI TO TYLKO DODATKOWA POMOC,WIEC PROSZE MNIE ZLE NIE ZROZUMIEC:3-4 DNI PRZED OWULACJA A POZYCJA I BRAK KOBIECEGO ORGAZMU JAKO WSPOMAGANIE DODATKOWE I TO WSZYSTKO RAZEM ZWIEKSZA SZANSE NA DZIEWCZYNKE DO 80% CZYLI SZANSA JEST WIELKA PROBUJCIE I PISZCIE TU O SWOICH OSOAGNIECIACH I DOSWIADCZENIACH POZDRAWIAM WSZYSTKIE KOBIETKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda 20
Greta 78=> Ja właśnie opierałam się na tej książce. Polski tytuł to "Zaplanuj płeć swojego dziecka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda 20
Agunia 33=> Moja maleńka ma dopiero 3 tygodne. Jest grzeczna, ale mam problem z karmieniem. Malutka od samego początku nie chciała ssać. Przy cycu tylko spała. W końcu miałam taki nawał pokarmowy, że mała już nie była w stanie wziąść cyca. Dlatego musiałam odciągać pokarm i podawać go z buteli. Teraz jest troszkę lepiej bo mała już ssie pierś, ale nadal się nie najada tylko troszkę sobie podje i śpi. Jak odłoże ją do łóżeczka to jest głodna. Mam już 2 dzieci więc nie mogę sobie pozwolić na siedzenie małej przy piersi przez cały dzień. Cały czas z tym walczę. Zobaczymy co z tego wyniknie. Ja jestem wielkim śpiochem, ale warto nie przesypiać całej nocy dla takiej kruszynki. Ogólnie nie jest źle. Jak dostanie butelkę to 3 godzinki przesypia w nocy. Tylko męczy mnie trochę odciąganie pokarmu w nocy. Ale nie jest źle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda 20
Agunia 33=> Moja maleńka ma dopiero 3 tygodne. Jest grzeczna, ale mam problem z karmieniem. Malutka od samego początku nie chciała ssać. Przy cycu tylko spała. W końcu miałam taki nawał pokarmowy, że mała już nie była w stanie wziąść cyca. Dlatego musiałam odciągać pokarm i podawać go z buteli. Teraz jest troszkę lepiej bo mała już ssie pierś, ale nadal się nie najada tylko troszkę sobie podje i śpi. Jak odłoże ją do łóżeczka to jest głodna. Mam już 2 dzieci więc nie mogę sobie pozwolić na siedzenie małej przy piersi przez cały dzień. Cały czas z tym walczę. Zobaczymy co z tego wyniknie. Ja jestem wielkim śpiochem, ale warto nie przesypiać całej nocy dla takiej kruszynki. Ogólnie nie jest źle. Jak dostanie butelkę to 3 godzinki przesypia w nocy. Tylko męczy mnie trochę odciąganie pokarmu w nocy. Ale nie jest źle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda 20
Agunia 33=> Moja maleńka ma dopiero 3 tygodne. Jest grzeczna, ale mam problem z karmieniem. Malutka od samego początku nie chciała ssać. Przy cycu tylko spała. W końcu miałam taki nawał pokarmowy, że mała już nie była w stanie wziąść cyca. Dlatego musiałam odciągać pokarm i podawać go z buteli. Teraz jest troszkę lepiej bo mała już ssie pierś, ale nadal się nie najada tylko troszkę sobie podje i śpi. Jak odłoże ją do łóżeczka to jest głodna. Mam już 2 dzieci więc nie mogę sobie pozwolić na siedzenie małej przy piersi przez cały dzień. Cały czas z tym walczę. Zobaczymy co z tego wyniknie. Ja jestem wielkim śpiochem, ale warto nie przesypiać całej nocy dla takiej kruszynki. Ogólnie nie jest źle. Jak dostanie butelkę to 3 godzinki przesypia w nocy. Tylko męczy mnie trochę odciąganie pokarmu w nocy. Ale nie jest źle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnao
jagoda dorze, ze to napisalas mam cudownego chlopa 4 miesiecznego i chce do kopletu dziewczynke, jak bedzie chlopiec to tez dobrze! ale sprubuje twojej metody oczywiscie za okolo rok, dwa:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greta78-ja to wszystko już wiem,teoretycznie przygotowuję sie juz od kilku miesięcy ,wczoraj się zastanawiałam na tym co ostatnio pisałam że spróbuję w 10 dniu cyklu ale nie wiem czy nie powinnam uważać bo w poprzednim cyklu spędziła trzy tygodnie w górach i zmiana klimatu może mi coś poprzekręcać ,a z moich notatek wynika że na początku roku miałam owulację w 10 dniu cyklu bo cały cykl trwał 24 dni i było tak przez dwa miesiące potem sie unormował ale nie wiem dlaczego tak było:DJagoda-myślałam że twoja mała jest ze stycznia,bo pisałaś że po śmierci Jana Pawła 2 natchnęło cię na dziecko więc myślałam że od razu ci się udało i tak sobie obliczyłam że wyszedł mi styczeń.To którego maja urodziłaś?I jak wspominasz poród w porównaniu do pozostałych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta78
Kobieta ma do wyboru m.in. testy owulacyjne, które umożliwiają w przybliżeniu określenie czasu największej płodności w celu poczęcia zaplanowanego dziecka. Dzięki nim można stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem występowanie owulacji. Na jakiej zasadzie działają? Określają stężenie w moczu hormonu luteinizującego LH (co odpowiada stężeniu LH w surowicy krwi), którego poziom jest najwyższy tuż przed jajeczkowaniem. Hormon LH jest hormonem glikoproteinowym produkowanym przez przedni płat przysadki mózgowej w odpowiedzi na podwzgórzowy hormon pobudzający LHRH. Stężenie LH w surowicy krwi (oraz w moczu) zmienia się w czasie trwania cyklu miesięcznego. Na 12-24 godziny przed owulacją następuje maksymalny wzrost jego stężenia i jest to tzw. pik LH. Pod jego wpływem uruchomione są mechanizmy doprowadzające do pęknięcia pęcherzyka, z którego wydostaje się dojrzała komórka jajowa. Za pomocą testu w prosty, nieinwazyjny sposób można z dużym prawdopodobieństwem oznaczyć przewidywany dzień owulacji. Ocena stężenia hormonu LH za pomocą testu zajmuje około 3 minut. W ten sposób wykrywa się z dokładnością do 2-3 dni optymalny - z punktu widzenia poczęcia - czas współżycia. Daje to maksymalną szansę zapłodnienia parom, które są już zdecydowane na posiadanie potomstwa oraz kobietom, bezskutecznie próbującym mieć dziecko. Dokładne określenie terminu owulacji jest również niezbędne dla kobiet, które zdecydowały się na sztuczne zapłodnienie (inseminację domaciczną). Możliwość stosowania testu w domu zmniejsza liczbę wizyt u lekarza i uciążliwych badań, co z kolei redukuje koszty leczenia. Dzięki zastosowaniu tego testu można także poznać i zrozumieć fizjologię kobiety, czyli zależność między owulacją a cyklem menstruacyjnym. Dzięki analizie swojego cyklu kobieta ma możliwość przedstawienia lekarzowi informacji związanych z owulacją, co może pomóc w postawieniu szybkiej diagnozy i podjęciu działań, które zlikwidują problem. Należy przy tym zaznaczyć, że wyniki tych testów nie mogą służyć bezpośrednio do celów antykoncepcji, czyli zapobiegania ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta78
to jest jeszcze cos co znalazlam na ten temat ale jak wpiszesz sobie do googla "testy owulacyjne" to ci wyskoczy mnostwo informacji na ten temat,nie znam ceny w polsce ale wiem,ze nie jest jakas zabojcza ani nic podobnego,czasem jest ich 6 w opakowaniu a czasem 7 to zalezy,zobacz np.na allegro lece do pracy,pozdrawiam i do jutra ZASADA DZIAŁANIa Test owulacyjny Babystart™ jest przeznaczony do samodzielnego testowania w domu. Służy do wykrywania płodnych i niepłodnych dni cyklu. Test owulacyjny Babystart™ jest szybkim, jednostopniowym badaniem immunologicznym w formie bocznostrumieniowego testu paskowego do jakościowego wykrywania skoków hormonu LH w moczu, informującym o prawdopodobieństwie wystąpienia owulacji w ciągu najbliższych 24-36 godzin. KIEDY WYKONYWAĆ TEST Nie poleca się pobierania do badania pierwszego porannego moczu, ponieważ ma on dużą gęstość i może dawać nieprawidłowy wynik pozytywny. Każda inna pora dnia jest odpowiednia. Dla uzyskania najlepszych wyników, należy starać się pobierać próbki moczu mniej więcej o tej samej porze dnia. Na około 2 godziny przed wykonaniem testu należy ograniczyć spożycie płynów. ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA Pasek testowy (5 szt.), ulotka informacyjna. INTERPRETACJA WYNIKÓW WYNIK POZYTYWNY: Pojawiły się dwie kolorowe kreski i kreska testowa (T) jest taka sama lub ciemniejsza od kreski kontrolnej (C). Oznacza to, że za 24-36 godzin pojawi się owulacja. WYNIK NEGATYWNY: Pojawiły się dwie kolorowe kreski, ale kreska testowa (T) jest jaśniejsza od kreski kontrolnej (C) lub brak jest kreski testowej. Oznacza to, że skok LH nie został wykryty i codzienne testy należy kontynuować. WYNIK NIEWAŻNY: Brak kreski kontrolnej. Najczęstszą przyczyną nie pojawienia się kreski kontrolnej jest za mała ilość moczu lub niezastosowanie się do podanych wskazówek. Należy zapoznać się ponownie z instrukcją i powtórzyć test przy użyciu nowego paska. Jeśli problem będzie się nadal pojawiał, najlepiej zaprzestać używania zestawu i skontaktować się z producentem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!!! Czy wy również kilka dni przed owulacją odczuwacie że ona się zbliża? Ja jestem dopiero w siódmym dniu cyklu ale czyję jakby mi pęczniało coś w jajnikach.Nie zdziwię się jak się okaże że jajeczkowanie będę miała w 10 dniu cyklu bo i tak się zdarzało,ale czy to może być jakiś znak dla mnie że sie zbliża?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego ty chcesz zacząć starania w sierpniu?Masz w planie urodzić w maju lub w czerwcu? To ma być twoje pierwsze dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamaraa
Jeśli test owulacyjny wykaże, że za 36 dni będę miała owulację, to znaczy, że gdyby do zapłodnienia doszło 36 godzin przed owulacją mam większe szansę na urodzenie córki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta78
agunia33-ja chce zaczac starania w sierpniu poniewaz na poczatku sierpnia sie pobieramy i dopiero po slubie zaczynamy sie starac:)tak to bedzie moje pierwsze dziecko i wielkie przezycie!!!!odeslslam ci foty,dzieki i sliczne masz skarby:)fajne chlopaki:) a co do tych testow to jak test wykaze to zazwyczaj jest juz cos ok.24 godzin przed owulacja poniewaz ten hormon LH najpier pojawia sie we krwi i dopiero po paru godzinach w moczu a zanim my przetestujemy(testujac raz dziennie)minie kolejnych pare godzin wiec na corke jest juz za pozno ,plemniczki meskie zyja do 2 dni wiec jezeli komus bardzo zalezy na corce to musi miec zblizenie 3 doby przed owulacja albo i 4,jak test wykaze owulacje to juz jest wieksza szansa na syna!!!! zycze szczescia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta78
agunia33-ja chce zaczac starania w sierpniu poniewaz na poczatku sierpnia sie pobieramy i dopiero po slubie zaczynamy sie starac:)tak to bedzie moje pierwsze dziecko i wielkie przezycie!!!!odeslslam ci foty,dzieki i sliczne masz skarby:)fajne chlopaki:) a co do tych testow to jak test wykaze to zazwyczaj jest juz cos ok.24 godzin przed owulacja poniewaz ten hormon LH najpier pojawia sie we krwi i dopiero po paru godzinach w moczu a zanim my przetestujemy(testujac raz dziennie)minie kolejnych pare godzin wiec na corke jest juz za pozno ,plemniczki meskie zyja do 2 dni wiec jezeli komus bardzo zalezy na corce to musi miec zblizenie 3 doby przed owulacja albo i 4,jak test wykaze owulacje to juz jest wieksza szansa na syna!!!! zycze szczescia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaa!!! to już wszystko jasne.Nie chcesz najpierw nacieszyć się mężem? Odezwę się jutro,bo jestem już zmęczona siedzeniem przed kompem,oczy mnie bolą,odezwę się jutro,pa,pa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta78
agunia33-ja sie juz nim ciesze 12 lat:)bo tyle jestesmy razem wiec mysle,ze chyba sie juz nacieszylam na tyle by rozpoczac nasza rodzinke:)szczegolnie,ze od jakis 7lat mieszkamy razem:) dobranoc i do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cześć!A, no to rzeczywiście nie ma na co czekać.Oglądałam wczorajszy mecz,strasznie go przeżywałam,szkoda że chociaż nie zremisowali,należała im się nagroda.:(Mój mąż jest zadowolony bo obstawił Niemców i ma szanse wygrać parę groszy,musi tylko poczekać na inne mecze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta78
czesc dziewczyny:) co do meczu to myslalam,ze oszaleje jak nam ta bramke walneli w 91 minucie:(calym sercem im kibicowalam!!!!tak swietnie sie bronili chlopaki!!nalezal im sie ten remis zeby niemcy nie mieli satysfakcji ,ze im dokopali,szkoda mi ich strasznie bo dzielnie walczyli!!! no moj tez postawil na niemcow ale gowno go to obchodzilo bo tak bardzo chcial tego remisu dla naszych bialo-czerwonych!!!!! milego dnia wszystkim zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×