Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość kokurka
jezeli chodzi o testy owulacyjne i uzywam od 3 miesiecy kupuje w aptece za okolo 22 zl sa bardzo dobre staramy sie o druga dzidzie mamy juz syna ma 2 lata teraz marzymy o dziewczynce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokurka
bajaderko jezeli bardzo zalezy ci na dzidzi do idz do lekarza on dokladnie powie ci kiedy masz sie starac nie wiem co chcesz miec czy chlopca czy dziewczynke ale w moim przypadku sie sprawdzilo lekarz zrobil usg powiedzial tego i tego dnia prosze sie starac no i udalo sie za pierwszym razem teraz chcemy dziewczynke wiec mosimy sami pokombinowac ja mam cykle co 30 ,31 dni i tez do konca nie wiem czy 12 dzien jest odpowiedni czy 13 tez moglabym sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka76
Tak,zgadzam się,najlepiej to mieć monitoring cyklu...ale prawda jest taka że większość lekarzy podchodzi do tego tematu bardzo sceptycznie :O Większość ginekologów stwierdzi kiedy następuje owulacja i wtedy każą starać się o dzidzię bo jak wiadomo wtedy najłatwiej począć dziecko a największe szanse są na synka :) Na dziewczynkę trzeba na 2-3 dni przed jajeczkowaniem a to już wyższa szkoła jazdy :( Ja osobiście w mojej miejscowości znam jednego takiego lekarza,bierze 200 zł za wizytę :O Pozostaje obserwować wnikliwie swój organizm i zaufać mu w momencie kiedy zdecydujemy się począć nowe życie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca30
witam kobietki jak niedziela minela u mnie pieczeniem i gotowaniem:-) teraz mnie troche dopuscili do kompa u mnie 9dc czekam i mierze ta tempke waginalnie i jest duzo nizsza niz analnie zobaczymy co bedzie dalej interesuje mnie 2 faza bede brac ta wit b6 moze bedzie wyzej:-) pozdrawiam was👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca30
acha kokurka witaj u nas🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7277bajaderka
Cześć dziewczyny! Witaj Kokurka!, trzeba było nie zastanawiać się tylko wcześniej do nas dołączyć ale zawsze lepiej później niż wcale! :) Ja podobnie jak Ty też mam już synka i byłoby by fajnie gdyby teraz pojawiła się córcia w moim życiu ale to pewnie nie zależy tylko ode mnie. Każdy z nas ma swoje przeznaczenie i uważam że próbować zawsze można ale nie za wszelką cenę. W przypadku planowania synka jest to o wiele prostsze tak jak sama o tym piszesz że lekarz stwierdzi owulację i można działać a w przypadku starań o dziewczynkę lekarz na podstawie monitoringu może tylko powiedzieć że pęchęrzyk jest już dojrzały i nie długo nastąpi owulacja ale tak na prawdę to on też nie wie kiedy ona dokładnie nastąpi a nawet jak powie mniej więcej kiedy to są też przypadki że pęcherzyk wcale nie musi pęknąć albo owulacja z różnych przyczyn może się przesunąć. :( KOlejna sprawa to też jest taka że taki monitoring jest kosztowny i nie zawsze każdego stać na takie usg. Zresztą ja Wam powiem co ja o tym myślę, chciałabym mieć drugie dziecko nawet bardzo ale nie za wszelką cenę! bo to nie ja tak na prawdę decyduję co mam mieć i kiedy! Każdy z nas ma swoje przeznaczenie i co ma być to będzie. Trzeba po prostu próbować do skutku i przyjąć to co będzie nam dane! Zgadzam się z Dorotką , pozostaje nam nadal obserwować wnikliwie nasz organizm i cierpliwie czekać.:) Mnie dopadło znowu wirusisko ale tym razem jest trochę lepiej więc jak na razie wspomagam się tylko witaminkami, mam nadzieję że przejdzie! Pozdrawiam Was wszystkie i życzę miłego dzionka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca30
witam kochane jak dzionek mija u mnie ok humorek ciagle dopisuje zaraz do pracki biegne ale jeszcze obiadek zjem bajaderko zdrowiej kochana 👄 ale mnie terz cos dopadlo gardlo i oslabiona jestem i tempka zaklocona :-( pozdrawiam was i pisac pisac co u was🌼 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
Hej dziewczyny, Właśnie patrze ,,starajaca'' zmienilaś miejsce mierzenia temperatury... Ja mierze pod jezykiem, czyli oralnie. Juz sie przyzywczailam, bo jakos mi wygodnie, tylko czy to dobre miejsce poboru ;) ,,Bajraderko'' szybko wypędź wirusa z organizmu. Jestem ciekawa, czy Wasze ostatnie poczynania dadza oczekiwany rezultat :) Normlanie trzymam kciuki :) Odrazu pisz, jakby cos było wiadomo. Pozdrawiam Was. Mielgo wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokurka
hej dziewczyny u mnie wszystko pod gore w zeszlym miesiacu zapalenie pecherza odpscilismy staranka w tym dwie proby 9 i 10 dnia pozniej nie bo maz zawalil a do tego mam jakies plamienia wiec nic z tego dopiero w grudniu fajnie by bylo jakby cos wyszlo zrobilabym fajny prezent dla mojej rodzinki bo nie ukrywam ze u nas same chlopaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca30
kokurka faceci to nie automaty moze akurat starczylo:-p jak moj maz niedomagal to wszczynalam z tego powodu awantury i przezywalam a teraz odpuscilam co bedzie to bedzie zycze ci prezenciku na swieta:-) CLARISSA zmienilam z analnego na waginalnie w celu sprawdzenia 2 fazy bo mialam bardzo nisko zobacze jak bedzie teraz zmienilam tez czas pomiaru z 8 na 7 jak mierzysz oralnie to uwazaj bo czym blizej jezyk to cieplej to staraj sie w jednym miejscu i po tej samej stronie najlepiej na srodku pod jezykiem twoj wykresik jest calkiem calkiem ;-) bajaderko a ty wygonilas wirusisko? zdrowiej kochana co u ciebie👄 pozdrowienia dla reszty dziewczyn i pisac mi ty co slychac:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca30
acha kokurka czy te plamienia to nie spowodu owulacji nie martw sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
Witajcie, Nie wiem co jest grane z tymi moim temp. Dzis 22.d.c. a temp skoczyla do 37,02C, choc wczoraj byla 36,82C. W 14 .d.c byl skok (czyli 13sty dzien uwalazalam jako owulacje), wtedy 15 d.c spadla i od 16d.c. szla stopniowo do gory do 36,94 C, az do 21 d.c wtedy spadek, no i dzis ta akcja z skokiem. Sluz mam brunatny od wczoraj, ale wodnisty. Juz myslalam, ze na okres cos sie zaczyna. Choc jak na mnie to za szybko. Wczoraj caly dzien w biegu, mialam stresik, zmeczenie i 2 piwka wypilam pod wieczor, choc spalam 8godzin. Co o tym myslec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki! Dzięki kochane za miłe słowa, czuję się już znacznie lepiej chociaż jeszcze taka jakaś osłabiona. Kokurko, bądź dobrej myśli, starająca ma rację a może te plamienia miałaś w czasie owulacji ?.., mogą też występować w momencie zagnieżdżenia się zarodka w macicy oczywiście jeżeli dojdzie wcześniej do zapłodnienia. Clarissa ja nie widzę nic nie pokojącego w Twoich temperaturkach, skok miałaś 14d.c. czyli już po owulacji a to że w 22 dniu cyklu też nastąpił taki dość duży wzrost tempki to nie masz co się za bardzo zamartwiać bo to jest całkiem normalne, u mnie też tak się zdarzało i czasami myślałam że może to był ten właściwy skok ale nie miałam racji, uważam że masz zupełnie prawidłowy wykres tempki i dobrze ją zinterpretowałaś . Na każdy znaczny wzrost w drugiej fazie tempki oczywiście w Twoim przypadku, może przyczynić się wiele czynników np: stres, zmęczenie, przeziębienie, gorączka, ból głowy, zęba itd.... Najważniejsze że masz dwie fazy temperatury a to znaczy że nie masz zaburzeń hormonalnych a skok oznacza że masz cykl owulacyjny.:) Ja nie mam żadnych objawów ciążowych dlatego nie uważam żeby się udało chociaż wiem że i tak na objawy ciążowe to jeszcze za wcześnie. Nawet szkoda mi zużyć test ciążowy co wydaje mi się że mógłby już pokazać ten hormon HCG bo to spodziewanej @ pozostało mi jeszcze tydzień . Póki co nie zamartwiam się ale powiem Wam że nie lubię tak czekać bo wolę wiedzieć już wcześniej na czym stoję.:) Pozdrawiam Was i życzę miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokurka
dzieki za mile slowa te moje plamienia mysle ze nie sa oznaka owulacji bo robilam te testy owulacyjne i nic nie wyszlo cytologie mam ok moze dlatego ze bylam troszke przeziebiona boje sie nastepnej ciazy bo juz dwa razy poronilam potem urodzilam slicznego synka i teraz troszke sie boje ze znow cos bedzie nie tak ale jestem dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokurka
u mnie od trzech miesiecy wychodzi na tescie owulacyjnym 15,16 dzien cyklu i do tego doliczyc 24 lub 36 godzin jak jest napisane na opakowaniu to wychodzi ze owulacje mam 17 dnia cyklu czy nie uwazacie ze to pozno musze zrobic dzisiaj wlasnie jest 16 dzien jednego miesiaca robilam te testy i tak by wychodzilo ze wcale nie mialam owulacji czy to mozliwe zrobie dzisiaj i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokurka
czesc to znowu ja robilam wczoraj test owulacyjny i nic mi nie wyszlo albo mialam od razu po okresie albo wogole nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca30
witajcie kochane no i weekend ja jeszcze musze 4h dzis odbebnic jedziemy z moim kotim po nowe auto mam nadzieje ze nam sie spodoba bo juz mam dosc jezdzenia i szukania kokurka no i co u ciebie dzis z tym testem? moze cos ci sie poprzesuwalo spokojnie:-) co u was moje drogie pisac mi tu!!!!!!!!!!!!!!!! milego piateczku a u mnie 14dc tempka jescze nisko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokurka
hej u mnie nic sie nie dzieje chyba bajaderka ma racje ze czasami tak bywa ze owulacja sie przesuwa napewno przez to plamienie dzisiaj nie robilam testu jutro kupie i zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokurka
czesc dziewczyny czy moglybyscie mi wytlumaczyc jak mierzyc temperature i co ona oznacza wysoka i niska bo kompletnie nie wiem o co chodzi myslalam ze testy owulacyjne wystarcza ale widac na moim przykladzie ze nie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
Hej dziewczyny, U mnie to jakos dziwnie ostatnio, bo raz sucho, raz plamienie, piersi obrzmiale, czyli okres sie zbliza i drugi cykl :) ,,Kokurka'', temp mierzymy, aby wiedziec, kiedy byla owulacja. Założymy, 6 dni z rzędu cyklu mialas niska temp, i nagle skok, o jakies 0,2C, czyli dzien przed skokiem miala miejsce owulacja. Przydatne jest to w planowaniu chlopaka. Jestem tez poczatkujaca i mialam swoj pierwszy cykl obserwacyjny, dziewczyny mnie caly czas kierowaly, mam nadzieje, ze wynioslam wiedze. Chyba w przypadku planowania dziewczynki, to te testy 2-3dziennie najlpiej probowac. Ja planuje chlopaka i wiem, ze jedynie skok temp to dla mnie znak do staran :) czyli jak jest jajeczkowanie, choc w drugim cyklu chce testy sprobowac w polaczeniu z temp. Tak jak starajaca mi polecila portal 28dni.pl, tam przez miesiac mozesz tworzyc wykres temp. Sprobuj cykl obserwaycjny i zobaczysz kiedy masz skok temp w cyklu. Bajraderka tez' planuje dziewczynke, mierzać temp, jest bardzo obeznana wiec napewno napisze Tobie pare wskazówek, jak u niej to wyglada. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Ja znalazłam się w dołku psychicznym i jestem jakaś taka rozbita, pewnie to dlatego że .....domyślacie się na pewno o co chodzi nawet nie chce mi się pisać o tym. Powiem tak, w tym cyklu podchodziłam do wszystkiego na prawdę na luzie i nawet za bardzo nie liczyłam na ciążę ale teraz nie potrafię jakoś pozbierać się, w życiu bym nie pomyślała że będę przybita. Być może to za sprawą napięcia przed @, bo mniej więcej zawsze zaraz przed @ czuję się strasznie po prostu dół......:( Dzisiaj mam 27d.c., piersi bolą mnie a właściwie już nie bolą, jedynie trochę przy dotyku, żadnego śluzu, jedynie lekkie bóle podbrzusza ale to o niczym jeszcze nie świadczy. Temperatura taka jaka powinna być w drugiej fazie czyli jeszcze dosyć wysoka. We środę lub w czwartek spodziewam się @. :( Jest mi smutno bo tak żeście we mnie dzieczyny wierzyły a tu co....klapa :( Kokurka jeżeli mogę coś powiedzieć o temperaturze to powiem tylko w skrócie bo w powyższych postach opisałam dużo jak mierzy się temperaturę i nie chciałabym pisać tego samego. Mierzysz rano zaraz po przebudzeniu codziennie o tej samej porze zwykłym rtęciowym termometrem. Jak zauważysz skok to znaczy że owulacja nastąpiła dzień wcześniej dokładnie tak jak pisała Clarissa. Wykres temperatury składa się z dwóch faz czyli pierwszej tej niższej czyli po miesiączce bo wtedy rządzi estrogen i drugiej fazy tej wyższej czyli progesteronu. Progesteron występuje zaraz po owulacji i tak aż do miesiączki. Oczywiście jeżeli cykl jest bezowulacyjny wtedy wykres tempki jest jednofazowy czyli temperatura jest stała na tym samym poziomie. Mam nadzieję że trochę pomogłam.:) Trzymajcie się dziewczyny pa! Jest mi smutno bo tak żeście we mnie wierzyły a tu co....klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
Witajcie, ,, Bajraderko'' wlasnie widzialam, ze Ciebie dawno nie bylo, ale nie doluj sie tak tym, w koncu moze tak ma byc,jak to mowia, nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo, czy tez co sie odwlecze to nie uciecze :) Wiec glowa do góry! Moze najpierw viursa mialas odpedzic, zeby zafasolkowac :) Róznie to mozna interpretowac. Pociesze Ciebie ze ja tez od paru dni chodze nabuzowana, wkurzona, i rycze o byle co. wiec nie jestes sama z napieciem. Ty zadzialasz w nastepnym cyklu a mi wi wiecej nauki sie przyda. Trzymaj sie, a wierzyc w Ciebie bedziemy dopoki niezciązysz :) ,,Starajaca'' jak tam twoje tempki? Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca30
witam jak dzionek mija u mnie juz po starankach 19dc temperatury wyzsze dzis zaskoczyla mnie szyjka poniewaz jest miekka a wczoraj byla twarda bajaderko kochana odzwij sie i nie smuc sie jestem z toba a ty ze mna no to jest nas dwie:-) biore wit b6 60mg ale tempka ok w tym cyklu i skoczek byl piekny z 36.2 na 36.8 biore tez castagnus gdzies wyczytalam ze nie powinno sie go brac podczas staran ale co tam spontan:-) doskwiera mi dzis podbrzusze i krzyz wiec siedze z terma i kawusie pije clarissa daj znac jak nowe tempki beda:-) twoj wykresik byl jak najbardziej prawidlowy:-) a co u nowych dziewczyn pisac co u was babo piaskowa a jak ty sie czujesz🌼 milego dnia 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobitki! W pierwszych słowach chcę Wam dziewczynki podziękować za słowa otuchy, jesteście na prawdę fajne babki, zresztą jak wszystkie forumowiczki . Cieszę się że trafiłam na takie forum a przede wszystkim że mam do czynienia z tak wyrozumiałymi osobami. :) Każde ciepłe słowo potrafi podnieść na duchu i człowiek zaczyna bardziej pozytywnie myśleć.:) Dzisiaj właśnie dostałam@ ....:( ale jakby nie było to nie jest koniec świata.:) Clarissa widzę że nie tylko ja borykam się czasami z własnymi emocjami, tak już bywa między nami kobitkami.:) Masz rację, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło... :) Na obecną chwilę po rozmowie z mężem doszliśmy do wniosku że odkładamy nasze staranka przynajmniej do przyszłego roku. Chcę też trochę odpocząć psychicznie i nie myśleć wciąż o dziecku bo to w moim życiu chyba już stało się obsesją. Mój synek począł się w lutym więc myślę sobie że skoro ten m-ąc był taki szczęśliwy to może i tym razem nam się poszczęści.:) W grudniu chcę wybrać się do gina i zrobić kontrolne badania, mam nadzieję że wszystko jest w porządku ale chociaż uspokoję się trochę i wyciszę. Poproszę też o luteinę bo podobno bardzo pomaga w zjściu w ciążę. Starająca, cieszę się że u Ciebie ta tempka jest taka jaka powinna być :) , faktycznie skoczek miałaś piękny a może wcale ta witamina B6 nie jest Ci potrzebna ale skoro już zaczęłaś ją brać to póki co na nic Ci nie zaszkodzi a raczej wspomoże :) Widzę że już po starankach więc trzymam mocno kciuki może Ty będziesz miała więcej szczęścia niż ja czego oczywiście życzę Ci z całego serca.:) Trzymam za Was wszystkie starające , trzymajcie się pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca30
no co ty bajaderko masz duzo szczescia masz wspanialego synka i meza bedzie dobrze czasami trzeba sie wyciszyc i odpoczac nazbieraj sil i bedziesz mogla gory przenosic u mnie ok tempusia gora:-)nie napalilam sie na ciaze jakos troche wstrzymuje sie przed mysleniem ani razu nie przytulalismy sie zeby poczac dziecko tylko z ochoty no i zobaczymy jak nie teraz to pozniej a moze razem zajdziemy i bedziemy wymieniac sie dolegliwosciami:-) zycze wam milego dnia naskrobdzie cos 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokurka
czesc dziewczyny , dzieki bajaderko za podpowiedz a czy temperature mierzy sie pod pacha nie martw sie wszystko sie ulozy ja tez bardzo chce miec drugie dziecko itez dajemy sobie na luz bo od czasu kiedy zaczelismy planowac wszystko jakos pod gore ale wieze w to ze moje marzenie sie spelni i zycze wam dziewczyny tego samego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
Witajcie miłe Panie :) No i nastepny cykl sie rozpoczał. Nawet zakupilam zwykly termometr owulacyjny rteciowy. Chyba zmienie miejsce pomiaru, przy tym termometrze. No i niebawem czas zakupic testy owulacyjne :) ,,Kokurka'' ja np. pierwszy cykl mierzyłam w ustach, czyli oralnie, pod jezykiem. Niektore dziewczyny mierza waginalnie, czyli do pochwy no i mozna do odbytu-analnie. Chyba w tym cyklu sprobuje waginalnie. Milego piatku. pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
HEJ, Mierzenie temp zaczelam od 4d.c (36,8C)5d.c(36,9c), dzis 6.d.c i temp 37,1C, zamiast dolne temp to te wysokie u mnie wychodza. Moze dlatego, ze od piatku mam malo snu, gosci, piwko, no i od wczoraj mnie gardlo boli. Wiec najwyrazniej jakas infenkcje zalapalam i temp poszla do gory. A co u Was? Jak samopoczucie po weekendzie? Jak myslicie, od kiedy powinnam uzyc testow owulacyjnych? ostatnio owulacje mialam( tak wynika z skoku temp) 13.c.d.. Ten cykl trwal 27dni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Clarissa, z tempką to już tak bywa że wystarczy jakieś przeziębienie czy ból i temperatura szaleje, najprędzej miałaś podwyższoną właśnie od gardła, także lecz się i nie poddawaj się chorobie. :) Testy owulacyjne najlepiej jest stosować w zależności jakie masz długie cykle, jeżeli najkrótszy cykl miałaś 27 dni tak jak piszesz a owu miałaś 13 dnia cyklu to myślę że zacznij je stosować 11 dnia cyklu. Starająca i co u Ciebie????, kiedy masz mieć spodziewaną@.? oby nie przyszła!!! :) Kokurka a jak u Ciebie temperatura???? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
czesc, No i jestem załatwiona :( katar, kichanie, grypa mnie złapała. caly cykl szlak trafi... gripex max zaczelam brac, cos na katar na noc. wiec nie wiem czy jest sens, rozpoczac z tymi testami w tym cyklu. Wogole dzis zrobilam pomiar waginalne, i mialam 36,8, i drugim elektronicznym termometrem oralnie i mialam 36,60C. Czyli waginalnie wychodza wyzsze temp. My na zmiane lapiemy wirusy :S Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×