Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Milo Ewelinko ze sie dalas slyszec...z drugiej strony moglabys wrocic do nas i nakichac na te fladre....brakuje mi teraz dziewczyn ktore sa w ciazy i tych pogaduch...bo teraz to tylko staraczki maja glos :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mamo 2 chłopców, na bank córa, uwierz ginowi!!! ja też nie wierzyłam w poprzzednij ciąży że wszystko jest ok, ale teraz się nauczyłam i będę ufać mojemu ginowi, a jak nie wierzysz to idz dla świętego spokoju na 3d, nawet jak drogo to spokuj w ciąży jest bezcenny, więć na co czekać!!! Ja dziś robiłm test 30 dc, niestey nic, jedna krecha :(nawet moje przeczucia mi nie pomogły, ale na okres muszę jeszcze czekać od 3 dni do tygodnia, albo dłużej, zazrdoszczę tym co mają krótkie cykle, naprawdę!!! Ally w tym mc już na całego idziesz?? bo ja chyba tak, nie zniosę kolejnej jednaj kreski...Zaraz sobie poczytam o tych wszystkich testach, i wybieram jakiś najlepszy. A ten mikoskop owulacyjny?? trochę drogi, ale co o nim myślicie?? Ninka, Ewelina starała się o dziewczynkę??Chyba tak bo ma 2 synków, ale za krótko tu jestem więc nie wiem. A jak wyglądały jej starania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinka,fajnie że napisałaś,dobrze wiedzieć że u Was wszystko w porządku :) Ja czuję się średnio,brzuch twardnieje coraz częściej,biorę nospę 3x dziennie,troszkę się martwię,na ostatniej wizycie szyjka była w porządku i już wyczekuję następnej a ta dopiero 3 czerwca.... Poza tym biały tydzień trwa,trochę męczące są nabożeństwa majowe,dużo klęczenia ale jeszcze tylko dziś i jutro i mój mały "komunista" będzie miał spokój ;) No i koniec roku szkolnego się zbliża wielkimi krokami, a co za tym idzie,jeszcze przed porodem przygotowanie Dawidka do 3 klasy a Olego do zeróweczki ;) Dobrze że mój mąż przyjedzie na cały wrzesień :) Pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach...i jeszcze dzisiaj muszę iść do stomatologa....ukruszył mi się ząb i boli przy nagryzaniu,kontakcie z zimnym lub gorącym :( Boję się leczyć zęby bez znieczulenia...czy któraś z Was miała leczone zęby w znieczuleniu miejscowym w ciąży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally - a od ilu cykli sie starasz? widzisz ja tez sie staram juz pol roku i nic, kilka ostatnich cykli to nawet po pozytywnym tescie przytulasy były. poszłam na hormony i mam wysoką prolakyne, biore teraz bromergona na jej zbicie z przepisu lekarza i zobaczymy co bedzie...niestety nie zawsze chcieć to móc... oczywiscie u Ciebie moze byc wszystko ok, czasmi to kwestia czasu, jesli sie starsz juz długo to trzeba by pomyslec o badaniach a jesli 2-3 cykle to po prostu próbowac dalej cierpliwie i życzę żeby sie udało. U mnie chyba z tego cyklu nici. Test owu ciagle pokazuje dwie grube krechy a tempka nie poszła jakos konkretnie w góre. jedynie po sluzie bym stwierszic mogla ze owulacja była bo było go duzo pieknie ciągnącegoa ateraz juz zanikł...takze czekam co z tegow yniknie, mam nadzieje ze mis ie cykle nie rozwalą po lekach bo sie zachlastam chyba:P:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aganiok - sa specjalne zastrzyki zneiczulajace dla kobiet w ciazy. Pytałam sie mojej lekarki czy moge leczyc w znieczuleniu podejrzewajac ciąże powiedziała ze tak tyko zeby zgłosiła lekarzowi i wtedy podaja zastrzyk który nie działą rozkurczowo... moja mama miała rwany ząb bedąc ze mną w ciązy w duzym znieczuleniu i jestem zdrowa:)takze smiało idź nie ma sensu sie meczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika na tym teście elektronicznym jest data ważności do czerwca tego roku pewnie dlatego taka przystępna cena. Ally a na twoim jaka jest data ważności ?? Czyli jest w nim 7 końcówek wymiennych a potem trzeba kupić następny test czy końcówki??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganiok ja byłam u dentysty w tamtym tygodniu i doktor mówiła, że mozna brac znieczuleni w ciązy. To jest tylko miejscowe tak, że spoko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki 👄 Jestem juz po,udało się wcześniej wcisnąć,dostałam odrobinę znieczulenia tylko w dziąsło ponieważ ta część która mi się odłamała podrażniła je na tyle że bolałoby przy odbudowie...Na szczęście żadnego stanu zapalnego nie było ufff... Teraz troszeczkę mnie ćmi ale myślę że zbiegło się wszystko,i fakt że wcześniej było podrażnienie i zastrzyk,wypłukałam sobie nagietkiem i mam nadzieję że przejdzie :) Zobaczcie jak to jest...specjalnie poleczyłam wszystkie zęby przed ciążą a i tak się coś musiało przyplątać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Podczytuję Was już od 2 m-cy i obiecałam sobie że jak uda mi się zajść w ciążę to również zapiszę się do tego forum, aby moje obserwacje cyklu pomogły innym staraczkom. Na początek kilka słów o mnie. Mam 27 lat i 1,5 rocznego synka. Na początku roku ponownie zaszłam w ciążę, niestety nie było mi dane urodzić mojego maleństwa. Odczekaliśmy z mężem 2 cykle od zabiegu łyżeczkowania i ponownie postaraliśmy się o potomka :) Mój cykl zaczął się 30.04, cykle mam 27 dniowe. Codziennie spisywałam temperaturę i inne odczucia i z utęsknieniem czekałam na skok, który nie nadchodził. W poprzednich cyklach skok na 37 miałam już w 13 dc, więc przewidywana owulacja 12dc. A zobaczcie jak było teraz. 8dc - 36,7, śluz rozciągliwy NP, lekki ból prawego jajnika, serduszkowanie 9dc - 36,6, śluz NP, ból prawego jajnika, serduszkowanie 10dc - 36,7, ból obu jajników, napięcie podbrzusza 11dc - 36,4, szyjka wysoko prawie otwarta, śluz przeźroczysty, ból lewego jajnika 12dc - 36,6, śluz biały, wieczorem bardzo mocny ból lewego jajnika, test owulacyjny rano blady, w południe i wieczorej nie było już żadnej dodatkowej kreski. Stwierdziłam, że pewnie przegapiłam owu więc ściągnęłam M z pracy i serduszkowaliśmy około 16 13dc - 36,7, dużo RP śluzu, szyjka wysoko, prawie otwarta, skurcze brzucha 14dc - 36,8, śluz RP rano, biały wieczorem, szyjka wysoko otwarta, ból obu jajników, straszna ochota na M :) (ale się powstrzymałam) 15dc - 36,6, mokro, biały śluz 16dc -18 dc, 36,8, mokro, biały śluz, ból podbrzusza i jajników 19dc, 37,0 (wreszcie!!!), wilgotno, szyjka średnio wysoko zamknięta aż do teraz a dziś 27 dc tempka wysoko, wilgotno, ból jajników i podbrzusza. A teraz proszę podzielcie się ze mną drogie koleżanki kiedy Waszym zdaniem miałam owu? Bo mi się wydaje że wcześniej niż dzień przed skokiem. A i z informacji dodatkowych - staramy się o dziewczynkę. W tym cyklu poza folikiem brałam też castagnus (chyba on przesunąl mi owu) i Mg z B6. Ciąża potwierdzona wczoraj (26dc badaniem krwi) PS. dzielne jesteście skoro przeczytałyście całe moje wywody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8kika8 - tak, te testy clearblue digital co znalazlas na allegro to wlasnie ten co ja mam. Usmiecha sie buzka w dniu wysokiego LH a jak jest same puste O to oznacza brak LH. Ja znam wiele dziewczyn ktore dzieki tym testom zaciazyly - nawet z tego forum ( z innego tematu ) i one i kolezanki z realu mi go polecaly, wiec kupilam. ide na zywiol i jak sie tylko buzka usmiechnie to dzialamy, a co ma byc to bedzie. Te testy maja super cene na allegro, normalnie ja tutaj place za 1 opakowanie (7 testow) okolo 20 euro, moj byl teraz w przecenie i zaplacilam 15. Jego data waznosci to 12.2012. Mozliwe ze ten z allegro jest taki tani ze wzgledu na jego date waznosci, ale dziewczyny, skoro jest to musi byc tez w aprekach lub innych aukcjach online. Ja nie mieszkam w Pl wiec nie wiedzialam nawet ze jest. Wiem tylko ze ze stronki z ktorej ja kupilam, wysylala tez do Polski. Co do lubrykant ja sobie kupilam teraz (tez na necie ) preseed. Na forach ma bardzo dobre opinie, wielu kobietom udalo sie od razu za pierwszym razem stosowania. Do zelu dolaczone sa jakby szczykaweczki plastokowe, zel trzeba zaaplikowac do pochwy na ok 15 min przed stosunkiem. Plemniki w nim zyja dluzej, sa silniejsze i bardziej ruchliwe. Pytalam mojego ginka nawet o niego i jego odpowiedz brzmiala " Ohhh Tak!!! Najlepszy zel na rynku ktory nie zabija plemnikow, nie oslabia ich dzialania, a wrecz wzmacnia". Wiec kupilam :P stronka ( ale po angielsku ) tutaj --> http://www.preseed.ie/?gclid=CIis4rS7_qgCFUtC4QodLkBGRw Po polsku tez juz gdzies widzialam opisy i opinie, jak poszukam to wkleje. nik_ka - moje starania to nie do konca wygladaja tak jak powinny, bo mojego Meza bardzo czesto nie ma w domu, wiec generalnie temat przewija sie u nas przez jakies juz 12 mcy, ale z tych 12mcy to ok 6 liczylismy na chciana wpadke ( nie znalam wtedy nic o testach, temperaturach itd ) wiec strzelalismy kompletnie nie w te dni :) wiec chyba nie moge ich brac pod uwage jako cykli szczegolnie wystaranych :) teraz ostatnie kilka bylo na dziewczynke i nic. Przesowamy sie w dzien pozytywnego testu owulacyjnego i postanowione ( za konsultacja lekarza ) ze jak takich 6 cykli nie wyjdzie to mam sie zglosic na badania. Bo wtedy on stwierdzil ze i tak bedzie bral pod uwage te 6 cykli nie udanych z dnia pozytywnego testu za temat do zastanowienia sie nad sprawa zdrowotna. Ni_ka - jak test owulacyjny po owulacji pokazuje caly czas grube krechy - mocno pozytywny, moze (ale nie musi ) oznaczac to ciaze, badz problemy z tarczyca. Wiec... nadzieja jest, a tempka, wystarczy ze sie uniesie ponad linie podstawowa. Lucynka - tak, u mnie jak juz pisalam test jest wazny do 12.2012, jest w opakowaniu 7 koncowek i tester plastikowy ( ja to tak nazywam) po zuzyciu dokupujemy same koncowki. Nie wiem jak to jest w polsce, ale tutaj mozna tylko dokupic opakowanie koncowek w ilosci 20 sztuk za 25 euro, wydaje mi sie to drogie i za duzo koncowek, ale coz... bede sie zastanawiala nad tym jak mi beda potrzebne, bo moze nie beda :) kejm - gratulacje, ja mysle ze owulacja nastapila miedzy 14 a 15dc, po szczycie sluzu i szyjka byla otwarta.Jeszcze rano 14dc mialas ladny sluz, wieczorem juz zaczal sie zmieniac, wiec tutaj gdzies mysle ze juz zaczelo sie wszystko :) Poza tym w dniu 14 tempka byla 36.8 spadla w dniu owulacji na 36.6 i podniosla sie do 36.8 nastepnego dnia juz po odbytej owulacji. Tempka nie musi osiagnac 37.00 i nie skacze zaraz po dniu owulacji. Chyba malo znasz na ten temat. temperatura moze sie podniesc na 3 dni przed owulacja, do 3 dni po. Nie musi osiagnac radykalnego skoku o 0.2 stopnia do trzeciej wyzszej itd. Dlugi temat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, znalazlam tutaj te testy: http://www.zdro-vita.pl/pl/products/details/22738,test-owulacyjny-clearblue-digital-7-szt..html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-05&utm_content=22738:128#nclid=b9cc3045765ad0cf51a187bb1a674a0a Troche zadziwia mnie ich cena, bo jak naprawde w takich cenach one sa w aptece, to kto je kupuje? Juz chyba lepiej isc za 100 zl na monitoring do gina :P Popatrzcie po aptekach, skoro wnecie sa i apteki sie reklamuja, musza byc w realu do kupienia tez. Moze beda jakies promocje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i znowu, oh... :/ dziewczyny nie moze byc tej spacji pomiedzy =- 22738,test -= :) kopiuje mi sie ze spacja pomiedzy przecinkiem, nie moze jej tam byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ni_ka - ja lekarzem nie jestem, ale na tyle ile sie znam, wiem, ze luteina zakloca podstawowa temperature ciala, wiec nie ma sensu jej mierzyc biorac hormony, generalnie luteina to poprostu progesteron, przyjmowany w tabletkach moze Ci tempke podniesc, tak jak to robi w naszym organizmie ten hormon. Przy zaburzeniach hormonalnych takze testy owulacyjne wychodza bledne - dodatnie. Czy te testy to tak zawsze dziwnie Ci wychodzily? "Jeśli dochodzi do zaburzeń hormonalnych, problemow z tarczycą albo jeśli mocz poprzedni był bardziej zagęszczony to jest możlwość,że kreska testowa będzie bardziej widoczna nawet bez owulacji."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia dwuch synków
gdzie nasza ewelinka sie wypowiedziala?? bo mi umknęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia dwuch synków
a juz zobaczylam na legalu pod swoim nikiem napisalam, wiec juz mi nie odpisujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucynka wielkie dzięki bo ja bym je kupiła!!!! na allegro są inne droższe,ale tańsze niż 100 zł, nie pamiętam ile. to teraz nie wiem jakie kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8kika8 - ja tylko znam opinie tych, ktore ja mam. Generalnie juz od jakiegos czasu zastanawialam sie nad elektronicznym, bo prosciej. Nie trzeba sie zastanawiac czy linia jest juz wystarczajaco ciemna, czy moze jutro bedzie ciemniejsza. Tutaj usmiecha sie do Ciebie buzka i tyle. Poczytalam troche w necie, tutaj na kafe i innych forach, zapytalam 2 kolezanki w realu i wszystkie zaszly w ciaze ( zdrowe ) w pierwszym badz drugim cyklu z tymi testami, dlatego tez je kupilam. Poczytaj moze jakies opinie w necie na temat innych testow. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8kika8 mysle ze nikt nie pamieta moich staran wiec sama przypomne :) Tak staralam sie o dziewczynke starania zakonczone 2 dni przed pozytywnym testem owulacyjnym, plemniczki oslabiane, jadlam tabletki z magnezem i bedzie trzeci synus :) Diety nie stosowalam. Ja sie smieje teraz ze moj M ma tylko meskie plemniki i to giganty :) Jesli chodzi o starania to nam sie udalo w 1 cyklu a testow uzywalam takich http://cgi.ebay.co.uk/CLEARBLUE-OVULATION-7-TESTS-STICKS-476-/270753030532?pt=UK_Health_HealthCare_RL&hash=item3f0a236184 Ninka a moze masz FB to tam mozemy sobie popisac bo jak wiesz za duzo to tu nie napisze bo nie chce by ktos nie powolany czytal moje wpisy, nie potrzebny mi taki stres w ciazy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To sa takie same testy jak ja kupilam - paseczkowe, tylko ze ja mam elektroniczny. Tez 7 testow i za 13 funtow, a te paskowe widze 11 funtow za 7 testow, to juz sie bardziej oplaca elektroniczne. No, chyba ze na dziewczynke to nie zobaczy sie roznicy w przyroscie LH bo w moich albo buzka jest, albo jej nie ma. Ale ja juz tak jak tutaj czytam o tych starankach 2 dni przed i synek i podobnych to juz sie nie ludze na corke, ide na zywiol - staranka w pozytywny dzien i co ma byc to bedzie, bo tak strzelamy dzien przed pozytywem i nic, a niektore z Was dwa dni przed i syn. To chyba jest indywidualna sprawa plemnikow i naszych warunkow. Co ma byc to bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally - myle ze w waszym przypadku trzeba po prostu podziałać kilka cykli z obserwacją i ciąża bedzie. Co do mnie - problemów z tarczyca nie mam bo robiłam tsh i mam na poziomie 0,8 zreszta od dawna tak mam. Problemem jest za wysoka prolaktyna na której zbicie biore bromergon od ponad 2 tygodni... nie wiem czy ten lek wpływa jakos na te wyniki tetsów owulacyjnych bo nigdy tak nie miałam ze wychodziły tyle pod rzad pozytywne.... co do progesteronu to masz racje tyle ze ja go biore dopiero dzis drugi dzień bo jego sie bierze po owulacji a ja zakładam po sluzie i temperaturze ze ona juz wystapiła. Moj wykres do dnia dzisiejszego przedstawia sie jak poniżej. jak ktos ma ochote to niech zerknie. ja jestem z leksza skołowana, po sluzie bym powiedziała ze na 99% owu była ok 18-19dc, reszty zinterpretowac nie umiem:O Pisałam na pewnym forum do połoznej i napisała ze jej zdaniem owu była 22 dc...dzis juz tetsów nie robie bo nie chce sie denerowawac jak znowu pozytywny bedzie, na ciąże na pewno za wczesnie... ja sie na sukces nawet nie napalam tylko sie boje zeby mi sie cykle do tej pory regularne nie rozwaliły:O 1dc - 36,4 3 - 36,5 5-36,5 15-36,6 - pierwszy dzień sluzu płodnego (bardzo duzo) 16 - 36,6,śluz płodny (bardzo duzo) 17 - 36,6, test owulacyjny praktycznie pozytywny choc kreseczka ciut jasniejsza od kontrolnej 18 - 36,5 -test owulacyjny pozytywny, śluz płodny, ból lewego jajnika dość mocny 19 - 36,3-test owul. pozytywny, sluz płodny 20-36,7 - test owulacyjny bardzo pozytwywny czyli kreska testowa mocniejsza od kontrolnej, śluz płodny 21 - 36,5, bardzo mało sluzu płodnego rano potem sucho, test owulacyjny nadal pozytywny 22 - 36,6 - sucho, luteina, test owulacyjny nadal pozytywny 23 (dzis) - 36,6 -sucho, luteina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ally84 za odpowiedź. Temat tempki i owulki nie jest mi obcy. Wiem, że może być +-3 dni przed skokiem, ale w moim wypadku różnica jest większa. Skok był 19 dc, a owu była (myślę podobnie jak Ty) 14/15dc. Nie traktuję wzrostu na 36.8 jako skoku, bo nie przewyższa 6 poprzednich tempek o min. 0,2. Poza tym moje obserwacje z poprzednich miesięcy wskazują, że skok jest zawsze na poziom 37 lub wyżej. Jestem też 100% pewna, że nie ma pomyłki w temperaturach w kolejnych dniach cyklu bo mierzyłam je sumiennie o tej samej porze :) Chciałam tylko pokazać, że i takie cuda dzieją się na tym świecie. A skoro jestem w ciąży to znaczy, że owulka na pewno była :) 8kika8 i ally84 bacznie śledziłam Wasze starania i mocno trzymałam za Was kciuki, nasze cykle rozpoczęły się w podobnym czasie. Kciuki oczywiście nadal trzymam za Ciebie 8kika8 żeby test pokazał dwie kreski i za Ciebie Ally84 by kolejny cykl był tym szczęśliwym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejm - serdecznie gratuluję i życzę żeby sie udało i w brzusiu juz gościła śliczna dziewczynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki ni_ka. Tak bardzo czekaliśmy z mężem na dzieciątko, że ciężko jest nam uwierzyć, że udało się za 1 razem. Oby dzieciątko dobrze się rozwijało i było zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.... Ewiczku jak maly slicznie rosnie, prawdziwy mezczyzna:) karmisz piersia? ja nadal w remontach ale mam nadzieje ,ze dzisiaj juz bedzie koniec zobaczymy , bo juz trace cierpliwosc , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×