Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Kika, a mozesz mi powiedziec jak to bylo u Ciebie z ta tempka? Ja probowalam w dzien pierwszej wyzszej, pozniej w dzien 3 wyzszej i nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, aj nie mierzę tempki tylko testy owu robiłam, co do temperatury o nie potrafiłam teggo tak sumiennie robić, zrezygnowałam, cóż, leń trochę jestem. Jedyne co to czuję ciągle podbrzusze i mam nadzieję, że to ciąża bo jak nie to będę się bać czy to nie jest coś nie tak, na razie do gina nie pójdę, ale daje sobie w razie czego jeszcze miesiąc i na bank do gina, bo już w tym mc trafilismy w owulkę,albo dzień przed, a w przyszłym jak w tym nie zajdę to już na całość pójdziemy, z tym że będę się starać o codzienne osłabianko hehe:)no i czerwone winko (już mi 2 parki to potwierdziły) Mój gin zresztą mówił, że maks 3 mc z testami, jak nic to badania, tak więc w zeszłym mc bzykanko w dzień pozytywnego, ale zwalam że sie nie udało od tego zapalenia, w tym mc też bliziutko bardzo, więc w tym musi być i już!!!!!! A jeśli nie, czego nie przyjmuje do wiadomości, to taki właśnie mam plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaddy-GRATULUJĘ z całego serducha kochana!!!!!!!! oczywiście też ucałuj swoją królewnę od forumowej ciotki ;) 👄 🌼 Nawałem pokarmu sie nie martw,tylko często przystawiaj i masuj piersi żeby nie porobiły Ci się zastoje :) Zazdroszczę błyskawicznego porodu,ja też coraz częsciej myślę jak to będzie za trzecim razem.... Mam do Ciebie pytanie,pisałaś że przymierzasz się do zakupu huśtawki z Bright Starts (seria z ptaszkiem o ile pamiętam),czy kupiłaś go? Jeśli tak to czy jesteś zadowolona z zakupu? mamaa 2 synusiów,nie zadręczaj się,trzech lekarzy na pewno się nie pomyliło,mnie też czasem nachodzą wątpliwości,zwłaszcza jak ktoś "życzliwy" skomentuje moją ciążę swoimi historyjkami o pomyłkach na usg....wrrr Szczerze to ja nie wierzę w to aby 3D mogło się pomylić i że lekarz narażałby na szwank swoje dobre imię,jak mówi to jest pewnien! Ciesz sie ciążą :) Kubolinko,dziękuję za pamięć 👄 Ja czuje się różnie,raz lepiej innym razem gorzej,staram się nie narzekać ;) Już mam 10 kg na plusie mimo że to dopiero 26tc,gdzie do końca...? Ty kochana rozpakujesz się szybciej,ja mam termin dopiero na 28 kwietnia.... :P Ja po wczorajszej komunii młodego muszę odpocząć,cały dzień na nogach,goście,kościół,dzisiaj odczuwam skutki..częściej czuje skurcze i zmęczone nogi,miałam dzisiaj się byczyć ale wyruszyliśmy przed południem po rower dla Dawidka i zleciało że dopiero wróciliśmy...teraz zjemy obiadek,na 18.00 do kościoła na biały tydzień i wygląda na to że odetchnę dopiero wieczorem..eeech Ewiczku,dodaj jakieś świeże fotki małego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Bosh...dopiero sie dopatrzyłam jakiego babola walnęłam.... Oczywiście mam termin na 28 sierpnia...nie kwietnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kady kurde dopiero doczytalam-nosz w morde gratuluje serdecznie kruszynki.... maly ma katar wiec dzis po lebkach jestem...dodam innym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaddy gratuluje córuni i tak ekspresowego porodu. Super. Ależ ten czas leci. Kubolinko fajnie, ze się odezwałaś :) To teraz czekamy na wieści z Twojego porodu a później Aganiok ;) Jeśli chodzi o mnie to już całkiem się przyzwyczaiłam do myśli że bedzie synek :D Cieszę się jak czuję jego ruchy w brzuszku. CHłopaki też są zadowoleni. Z dziecmi jest tak jak pisze Ewik. Szybko się przestawiają. Boję się tylko porodu i zastanawiam jak to bedzie bo pierwszą miałam cesarkę, szybciutko z zaskoczenia , beż żadnych bóli a 2 poród był SN i trochę to trwało. Rodziłam bez żadnych wspomagaczy i zastanawiam się jak teraz będzie. Ogólnie czuję się dobrze 5kg mam na + Dziewczyny starające się o dzidzie trzymam kciuki za 2 kreseczki na teście. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede mną Berniu jest jeszcze Ewelina i Ninka,one rozpakują się wcześniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaa 2 chłopców
dzień dobry dziewczynki :) aganiok11 - kochana ja byłam na zwykłym usg 2d co do wagi to ja już mam 6 kg na plusie i dopiero 23 tc. :O termin mam na 20 września :) Bereniu cieszę się,że synuś już daje znaki,że mieszka sobie w Twoim brzuszku :) (a kiedy poczyłaś pierwsze ruchy ?? ) Super,że chłopcy i Ty już przyzwyczailiście się do myśli iż będzie 3 kochaniutki zdrowiuchny chłopczyk :) !!!! Ja będąc w 2 ciąży cały czas myślałam,że będzie córcia byłam tego pewna !!! a później gdy okazało się jednak,że to chłopiec ciężko mi było się przestawić :( kochana a Ty na kiedy masz termin w którym tyg. już jesteś ?? dziewczynki chciałam się zapytać Was czy miałyście robione badanie na toksoplazmoze ?? bo mi pielęgniarka w przychodni powiedziała,że nie ma takiej potrzeby abym to badanie robiła.... a nigdy nie miałam robionego tego badania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaa 2 chłopców,mimo to myślę że lekarze by nie zapewniali gdyby mieli jakiekolwiek wątpliwości,glowa do góry :) Ja badania na toksoplazmozę nie miałam,z przeciwciał robiłam sobie jedynie na własną rękę IgG i IgM parwowirusa bo u mojego synka w szkole panował rumień zakaźny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam :-) Wielkie gratulacje Kaddy ze juz malenstwo masz przy sobie...tak sobie myslalam ze najpierw Kibicka sie rozpakowala i teraz juz czas na Ciebie. Dziewczyny napiszcie jak dalyscie corkom na imie i czy urodzilyscie zgodnie z wyznaczonym dniem przez ginke??? Faktycznie ten czas tak szybko leci,ze ani sie czlowiek nie obejrzy a juz dzieciatko bedzie na swiecie ;-) Berniu, przed Aganiok jest Ewelinka i potem ja (termin na 18 sierpnia)...zostalo nie cale 3 miesiace :-p Brzuch zaczyna mi powoli przeszkadzac,zaczyna sie pod cyckami i jest jak pilka-strasznie naprezony...jak bylam w ciazy ze synkiem to moj brzuch byl bardziej rozlany na boki,wiec nie ma co sugierowac sie ksztaltem ;-) a smaki rozne,oczywiscie na slodycze takze :-p Jesli chodzi o chorobsko, ktore sie przyplatalo do mnie synka odpuszcza i daje za wygrana,z czego sie cieszymy... Czekam na nowe wiesci od staraczek...:-) Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaddy -gratuluję szczęśliwego rozwiązania :) Niedawno zazdrościłam Ewik że jej tak sprawnie poszło, a i Ty dałaś rade tak szybciutko. I juz tulisz maleństwo :) Super. ja na razie mogę pogłaskać przez brzusio wystającą piętkę czy kolanko :) :) :) Zaglądałąś na allegro w ubranka? Gdy kupowałam dla mojego Alka wyprawkę, widziałam dużo rzeczy w rozm 50. Myślę że córeńka szybko urośnie , ale może znajdziesz coś tam na teraz. Pozdrawiam mamaa 2 chłopców - ja toxo, różyczke i cytomegalie miałam robione tylko w pierwszej ciąży. Teraz ginka stwierdziła że nie trzeba. Chyba że bardzo chcę ale są drogie. Jedno ok 150 zł. Z drugiej strony niedawno kumpeli (wtedy w 5 mc ciąży) wykryli świeże toxo i musiała długo brac antybiotyk bo świeże zarażenie jest dość groźne dla maluszka. Na szczęście wszystko zakończyło sie dobrze. Szkrabik ma już 2,5 mc i jest rozkosznym zdrowym bobaskiem. Ewik - mój synek też się przejmuje rolą starszego brata. Mówi że będzie go woził na spacery, uczył, bawił się z nim i .... wstawał w nocy dawać mu mleczko :) Postawił mi bojowe zadanie i wymyślił że wieczorem będę włączała laktator i szykowała butelkę żeby on mógł sie nim zająć :) Teraz co wieczór, nawet jeśli jest padnięty bieganiem to bierze grzechotki i brzęczy mi nad brzuszkiem żeby Maluszek znał ich dźwięk :) Aganioczku - nie przejmuj sie wagą :) Za pierwszym razem przytyłam 18 kg. teraz mam 8,300 na + Zobaczymy ile bedzie na finale :) Ale przed nami jeszcze ciepłe miesiące po porodzie. Będziemy dużo spacerować i będą jeszcze z nas laseczki :) Ja nadal nie wiem na jaki poród mam się szykować. Ginka coś nie chce się jednoznacznie określić. Już mnie to wnerwia. Dokumenty w szpitalu z przebiegu pierwszej cesarki sprawdza już 3 miesiące i dojść nie może. Jeszcze trochę i zacznę jej marudzić. Boję się że znów będa mnie męczyć a później stwierdzą złą budowę i cc. Pamiętajcie dziewczyny (zwłaszcza te debiutantki) wołajcie wszystko na piśmie, bo później dokopać się do dokumentacji medycznej jest kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaa 2 chłopców
aganiok11,kubolinka dziękuje Wam za informacje dotyczące toxo :) jak będe na następnej wizycie u gina to zapytam się o to badanie dziewczynki pozwolę sobie wkleić posta znalezionego na kafe o temacie "Czy zdarzają sie pomyłki odnośnie USG płci" mama synka 21 miesiecy Tylko usg 3D da ci pewnosc na 99,9%, bo na nim tak dokladnie i wyraznie wszystko widac, ze nie sposob pomylic siusiaka z czyms innym Natomiast zwykle usg, nawet te najlepsze jest mnie wiarygodne i moga zdarzyc sie pomylki. Ja znam jednak, u mojego kolegi z pracy. Mieli miec syna, caly czas byl syn, a urodzila sie corka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane, nie udalo sie, dostalam okres, zaczynam od nowa. Teraz trzeba mi sie chyba przesunac o jeden dzien blizej i kochac sie w dniu pozytywnego testu owulacyjnego. Oh... zobaczymy co to bedzie :) Pozdrawiam i dzieki za wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO ally84
Jeśli zależy Ci na dziewczynce, to nie próbowałabym się przybliżać o jeden dzień i jednak zakończyłabym starania na dzień przed pozytywnym testem;) A mogę zapytać jakich testów owulacyjnych używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz to juz 7 cykli z sexem na dzien przed pozytywnym testem i nic nie wychodzi, musze sie chyba przyblizyc, bo tak to w nieskonczonosc bede strzelac ( w sumie nie ja strzelam :P ) i nic z tego nie wychodzi. Cykle jak w zegarku 27dni, dzis tez okres nawet tak samo jak ostatnio - rano miedzy 9 - 10 przyszedl. Zalezy mi na zdrowym dziecku, ale jak mogla bym wybierac to wolala bym dziewczynke, stad pomysl kilku cykli na dziewczynke, a pozniej juz co bedzie to bedzie. Boje sie ze moge tak w nieskonczonosc na ta dziewczynke i nic z tego. Nie mam wogole sluzu, wiec jak te dziewczynkowe plemniki maja wytrzymac we mnie? Do dni po owulacji nie zauwazysz u mnie sluzu plodnego, czasami jest troszke mokro w pochwie i tyle, za to juz po owulacji nawal nieplodnego sluzu. I badz tu madry :) A testow uzywam LH test - poprostu. Z apteki. dokladnie ten --> http://sklep.apteka-cito.pl/product_info.php?products_id=1525 Nie szukala bym tu jednak problemu w testach, bo... swietnie pokazuja i nie mam problemu odroznic dnia pozytwnego testu od mniej pozytywnego, lub negatywnego. Jestem z nich zadowolona i nie wydaje mi sie ze tu moze tkwic przyczyna. Co Ty myslisz? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! U mnie też nic długo nie wychodziło, a gdy się przybliżyłam o dzień udało się zajść w ciąże w 8 cyklu starań, może po prostu Twój M ma słabsze plemniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i dodam że mój śluz też nie najlepszy praktycznie nadawał się tylko w jeden dzień ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO ally84
No w sumie 7 cykli to już całkiem sporo natomiast chyba nie na tyle by się przybliżać aż o cały dzień;) Może warto spróbować te 12 godzin na początek? A co do śluzu, to próbowałaś brać wiesiołek? A o testy pytałam, bo mnie się wydaje, że tym razem kupiłam jakieś do bani:O Kupowałam na allegro znowu i chyba tym razem źle trafiłam:O Myślałam, że to takie same jak poprzednio, ale jednak nie są identyczne i chyba będę musiała kupić jakieś inne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo 2 chłopców pierwsze ruchy poczułam w 18tc. Teraz jestem w 20tc czyli połowa ;) Termin mam na 14 październik. Ja miałam robione badanie na toxo na początku ciąży i teraz gin też kazał mi powtórzyc. Mój gin każe dużo robic badan. Czekam kiedy każe mi robic krzywą cukrową bo aż mnie skręca jak sobie o tym pomyślę. Dziewczyny ja siedze i wertuje w necie wózki. Normalnie mam mętlik w głowie. Co rusz to jakiś inny mi się podoba albo odpada bo coś jest nie tak. Masakra jakaś z tymi wózkami a nie chcę jakiegoś bardzo drogiego kupowac . Co myślicie o tym? Widziałyście gdzieś taki wózek? http://allegro.pl/twing-super-promocja-super-zestaw-4gratisy-karex-i1628546104.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally84 a w którym dniu cylku wychodzi ci test pozytywny? Ja strzelałam dzień przed pozytywem i wyszedł chłopczyk podobno. Starsi synowie są z dnia owulaci i myslałam ze wystarczy te 2,5 doby przed. A jednak nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach dziewczyny ja kompletnie nie wiem od czego to zalezy....bo ja np.kiedy synka splodzilismy to nie wiem,bo kochlismy sie co 2,3 dni,a czasami nawet codziennie i w czasie i po owulce...nie zalezalo mi na plci. Teraz jednak los sie do mnie usmiechnal i bede miala coreczke z 1 lub poltora dnia przed.....jednak te 3 dni bylo za ciezko przetrwac plemnikom,a potem przyszla za wczesnie owulka...myslalam sobie ze bedzie drugi synek jak nic,ale jakos trafilismy kolewne :-D Berniu ja tez mam ten sam problem,bo jednak po synku mam granatowy wozek a chcialabym cos jasniejszego i nowego i tez mam metlik w glowie,bo jest tego masa i jedne ladniejsze od drugich,he :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane, Test pozytywny wychodzi czasami 12dc czasami 13. Ten cykl ktory mam za soba test pozytywny pokazal sie 13dc i juz bylo stop :) ostatni sex w 12dc okolo polnocy i nic. Mysle ze musze sie przesunac moze na 13dc rano, badz 12dc rano - jesli test bedzie pozytywny w ten dzien. Na pewno sprobuje rano w dniu pozytywnego. O ile mi sie oczywiscie uda mojego drapnac, jak nie to wieczorem. DO - ja nigdy nie bralam tych z allegro, jakos im nie ufam, zawsze mam LH i jestem z nich bardzo zadowolona. Wiesiolek lykam juz 5 cykl i zero poprawy. Zamowilam teraz na necie zel preseed - slyszalyscie o tym? Czekam na przesylke i zobaczymy czy cos pomoze. Jest ponoc bardzo dobry, bo pomaga plemnikom w pokonywaniu ciezkiej drogi i generalnie utrzymuje je przy zyciu. Zobaczymy :) myszka281 - moze ze mna bedzie tak samo - kolejny cykl i o jeden dzien blizej i sie uda, moze moj ma slabsze plemniczki i brak tego sluzu. Powiedz, masz synka czy coreczke? :) Bernia - jak wyjdzie chlopiec, tez bede sie cieszyc bo juz zaczyna mi to byc obojetne :) Widzisz Ty strzelalas dzien przed i chlopak, a u mnie juz tyle miesiecy nic, wiec albo plemniki nie potrafia przezyc w moim sluzie, albo sa za slabe, albo cos ze mna nie tak. Poprobujemy w dzien pozytywu kilka razy i jak nic z tego nie wyjdzie, udam sie na badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pierwszego syna a teraz zaczynam 10 tydzień ciąży dowiem się dopiero w 22 tygodniu kto u mnie zamieszka bo tu gdzie mieszkam wtedy wykonuje sie połówkowe mam już ustalony termin dzień przed urodzinkami synka 25 sierpnia :D więc muszę czekać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ally84 ja strzelałam 2,5 dnia przed i mam prawdopodobnie synka. Gdy starałam się 3 dni przed to nie wychodziło. Dzień lub 1,5 dnia przed strzelała chyba Ninka jak dobrze pamiętam i jej się udało. Może i tobie się uda :) Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Bernia
Berniu, a jak u Ciebie było ze śluzem? jeśli można spytać oczywiście?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ally - te testy których uzywasz sa bardzo mało czułe wiec prawdopodobnie jak wychodzi pozytywny to juz masz owulacje! spytaj o tetsy o czułosci 20-25 w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Do Bernia ja śluzu nie miałam dużo, raczej mało. Zawsze zresztą miałam z tym problem. Kupiłam nawet wiesiołek ale nie mogłam go zażywac bo jakieś cuda się działy z moim cylkem więc odstawiłam. Ale jak sobie dobrze przypominam to w tym cyklu, w którym zaszłam miałam tego śluzu jakby więcej niż zwykle i może to wpłynęło że udało się zaciązyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też kupowałam te testy LH- test lub Bobo test i zawsze pokazywały mi pozytyw na dzień przed owulką. Czasem 2 dni przed ale przeważnie dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernia - a skad wiesz ze przed owulka dzien lub dwa pokazywały? wiele dziewczyn które miały monitoring pod usg i robiły testy owu pisze ze te o czułosci 40 to czesto w dniu owu pokazuja 2 kreski bo są zbyt mało czułe... oczywiscie u Ciebie tak byc nie musiało. Ja mam teraz z rosmmana te o czułosci 40 i szczerze mówiac nie moge sie połapac co i jak, ale tez mam dziwny ten cykl:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki!!! U mnie już po przytulankach , 6,7,8 dc i koniec - post, zobaczymy czy coś z tego będzie Berniu patrzyłam na ten wózeczek i powiem ci, że cena bardzo przystępna. Ważne że są koła pompowane!!!Fotelik i adaptery. Ja bym go kupiła!! Kaddy gratuluję córeńki!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×