Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość Sylwka
Dziewczyny ja mam jeszcze pytanie o bioderka, gdzie robilyscie badanie? bo ja nie wiem czy mi sie cos przewidzialo czy na zamenhofa tez mozna je zrobic ale odplatnie? wiecie moze ile trzeba czekac w dsk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! z terminem róznie bywa jak dobrze trafisz i zadzownisz oczywiscie zaraz po urodzeniu dzidziusia to mysle ze ok 1-1,5 przynajmniej ja tak dostałam.A co do zamenhoffa to faktycznie robia tam bo ja z małym własnie tam robiłam bo moj maz ciagle pracuje ( zarabia na rodzinke hehe;) i wiesz jak by mi wyszło sie ciagnac z małym taksówkami i te nosidełko ciagac ze soba i zapłacic 50 zł za taksowki to uznalismy,ze za 70 zł zrobimy w klinice!!!Wykonuje je ten sam lekarz który w DSK!!! szczegółowo omowił całe usg przy wykonywaniu dostalismy opis i zdjecia bioderek małego. Na szczescie u nas wszytsko w porzadku nie musimy Kubusia pieluchowac i jak mały bedzie miał 4-5 miesiecy mowił,zeby profilaktycznie jeszcze raz je wykonac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie przyszłe i obecne Mamusie :-) Od jakiegoś czasu obserwuję ten wątek, a że termin coraz blizej (połowa kwietnia) to coraz więcej mam pytań. Zacznę od czegoś co mnie zastanawia: Powszechnie się uznaje ze w czasie ciąży robi się 3-4 badania usg, no chyba ze sa wskazania to oczywiście może być ich więcej. Ale jakoś dziwnym trafem w klinice za każdym razem robią mi usg, przez co oczywiście wizyta jest droższa... Czy Wy macie jakieś spostrzeżenie na ten temat? Co innego jak mama chce za każdym razem oglądać maleństwo- jej wybór, tylko że mnie nikt nie pyta czy chcę, tylko rutynowo robione jest usg. Jak ostatnio zapytałam lekarza czy tak muszą za każdym razem to powiedział ze on woli zobaczyć.... ale przecież nie ma jednoznacznych badan na temat braku szkodliwości usg. Wiem że to jest mało inwazyjne badanie, ale opinie są podzielone, może ono ponoć podgrzewać płód, a dziecko słyszy bardzo nieprzyjemny pisk... Powiedziałyście kiedyś ze zdecydowanie nie chcecie tak często tego badania? Zastanawiam się czy tego nie zrobić na następnej wizycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem niema nic szkodliwego w tym badaniu a nawet jest ono potrzebne bo wiele wad mozna wykryc.. ja bylam o wiele spokojniejsza jak dr. robil mi usg i pokazywal co gdzie jest i slyszalam bicie serduszka.. za kazdym razem niemoglam sie odczekac zeby zobaczyc malenstwo.. a lekarz tez chce przeciez wiedziec czy nic tam sie niedzieje.. bo przeciez przez usg sprawdzana jest ilosc wod plodowych ierzone jest dziecko i wogole !! nieudownodniono zadnej szkodliwosci ... a co do oplat to jesli juz sie wybralo prywatnego lekarza to niepowinno sie zalowac pieniedzy ( bo wizyta jest wtedy kilka zl drozsza, a wie sie ze z dzidzia jest wszystko ok ) to jest moje zdanie na ten temat !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety robienie USG na każdej wizycie ma tylko jeden cel dla lekarza - finansowy.... nie ma potrzeby a nawet niewskazane jest robienie USG na każdej wizycie. 3-4 USG w pełni wystarczą, aby zdiagnozować i prowadzić zdrową ciążę. te robione w określonym czasie USG pozwalają ocenić, czy dziecko jest dobrze zbudowane i czy dobrze rokuje. ciążę monitoruje się na wiele innych sposobów (np. badania krwi, moczu, pomiary ciśnienia, obwodu brzucha, masy ciała, obserwacja pewnych objawów, później - ruchy dziecka...). to, że lekarz na każdej wizycie zobaczy dziecko w USG niczego nie zmieni w jego oglądzie na ciążę, jeżeli ciąża jest zdrowa. to tylko mama czuje się spokojniejsza bo widzi jak rośnie maluch. nie ma badań, które potwierdzają lub wykluczają szkodliwość USG w ciąży, dlatego lekarze, którzy nie zarabiają na robieniu USG, są ostrożni z "napromieniowywaniem" ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chusteczka higieniczna
manolka A kiedy dokładnie rodzisz? Ja mam termin na 13 kwietnia... może się spotkamy w Klinice. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husteczko... jak to z tymi terminami bywa to wiadomo, ja mam na ok 20 kwietnia, może faktycznie sie spotkamy, pozdrawiam :-) Dziękuję Położnej za odpowiedz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chusteczko oczywiscie, tak sie zasugerowałam ta Higieniczna ze az mi wyszedł miks ortograficzny, sorki :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie:) mam do sprzedania 2 puszki mleka NAN HA 1 z data waznosci do konca 2010 roku niestety nie moge podawac mojemu małemu bo ma skaze białkowa:(mam tez Bebilon Pepti1( ten na recepte)- 4 puszki i ta sama sytuacja....w tej chwili musze mu podawac Nutramigen a te poprostu stoją.Mleczka sprzedam po 15 zł (kupiłam po 24zł) NAN HA 1 za sztukę i po 8 zł Bebilon pepti 1(kupiłam po 13 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chusteczka higieniczna
Dziewczyny, Miałyście skierowanie w końcówce ciąży na wymaz z pochwy na obecność paciorkowca? Ja dostałam od Lipskiego. Do Eskulapa mam iść. Ile kosztuje takie badanie? I ciekawa jestem czy tam jest jakiś specjalny gabinet czy pobierają tam gdzie krew. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliwia
Chusteczko, mi wymaz na paciorkowca pobierała moja pani doktor Aleksiejczuk od razu w klinice- badanie kosztowało 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasialas
Witam wszystkie forumowiczki! :) zalogowałam się dzisiaj na tej stronie po raz pierwszy, gdyż dręczy mnie jedno pytanie. Z opisów tu zamieszczonych wynika, że przerażająca ilość porodów w klinikach prywatnych odbywa się przed CC. Ja jestem w 30 tyg. ciąży i chciałabym rodzić naturalnie. Odezwijcie sięproszę dziewczyny, które rodziły na Zamenhofa siłami natury. Ciekawa jestem, czy będzie dużo takich przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwka
Czesc, ja wprawdzie urodzilam przez cc ale do konca sie wachalam. Mialam mieszane uczucia co do sposobu rodzenia, na początku chcialam cc, pozniej chcialam naturalnie, pozniej znowu cc i tak wkolko. Bylam 10 dni po terminie i mialam miec wywolywany porod, dzien przed tym poszlam na ktg i lekarz jak zobaczyl wyniki to kazal mi juz zostac na noc w klinice bo i tak na drugi dzien mialabym sie rano zglosic. Trafilam do pokoju z dziewczyna ktora tego dnia rodzila przez cc (ze wskazania) i jak popatrzylam na nia i na dzieciaczka to odrazu tez chcialam cc. Ona jakby nigdy nic sobie siedziala na lozku, a dzieciaczek nie umordowany tym porodem. Rano przyszedl moj lekarz i cos tam ze mna rozmawia ze zaraz podlacza mi kroplowke z oksytocyna itd i zapytalam go kiedy podejmuje sie decyzje o cesarskim cieciu, a on tak na mnie popatrzyl i chyba zrozumial ze wole urodzic przez cc a nie sn, powiedzial mi ze takie decyzje podejmuje sie w trakcie i poszedl. Zaraz przyszla pielegniarka, cos tam mi podlaczyli i (nagle :) ) okazalo sie ze musza mnie ciac, wyrazilam zgode i zaraz moja niunia byla ze mna :) bez bolu bez niczego :) Ogolnie dążę do tego ze jezeli wyrazie dasz do zrozumienia w jaki sposob chcesz urodzic w taki urodzisz. Podczas mojego pobytu w klinice bylo kilka kobiet ktore rodzily sn (wiem z relacji poloznych i salowych, ktore przychodzily do nas i opowiadaly nam ze np jakas kobieta rodzi juz od rana a tu juz popoludnie :) Ale faktem jest ze chyba w klinice wola wykonywac cc. Przynjamniej mi sie tak wydaje, dla niech to oszczednosc czasu, miejsca i wieciej $$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny... ja tez bylam gotowa rodzic sn ale moj dzieciaczek wazyl 4850 i lekarz powiedzial ze cesarka ja sie zmartwilam lekarz to zauwazyl i powiedzial ze gdybym chciala rodzic tomoge ale on sie niepodejmie takiego ryzyka bo to ryzyko dla mnie i dla dzieciaczka.. wiec wolalam cc. i jestem naprawde zadowolona... na drugi dzien tez juz chodzilam i wszystko bylo dobrze ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efcia7
Kasialas Ja rodzilam SN i tez na poczatku mialam podobne obawy jak Ty, ale to nie jest prawda. Lekarz wrecz zachecal do porodu naturalnego, potem na sali ze mna lezala kobieta ktora tez rodzila SN. Wiec bez problemu:) A ilosc CC mysle jest podyktowana tym, ze tam ida te babeczki ktore boja sie naturalnie rodzic i same chca CC. Ja w sumie tez na poczatku mialam takie mysli, ale potem zmienilam zdanie j bardzo sie z tego ciesze:) Rodzilam 2 godziny od odejsca wod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Jestem w 30 tyg i chciałabym rodzić cc u Arciszewskich. Kogo polecacie jako lekarza prowadzącego bo nie wiem do kogo się zapisać a czas mnie nagli. Pierwszy mój poród miałam dawno temu w państwowym i po 2 dobach męczarni zrobili mi cc więc nie chcę nawet myśleć o powtarzaniu tego. Napiszcie jaka jest obecnie sytuacja na Zamenhofa bo podobno zdarzają się problemy z wolnymi miejscami? Ale chyba jak umawiasz się na cc to jej nie odwołają???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brusiaczek
bettibetti ja polecam dr.lenczewskiego ,uważny i rzeczowy człowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam dr. Nowaka.. a z cc jesli sie umawiasz na dany termin to wolne miejsce jest :) najwyzej moga zadzwonic i zmenic godzine jak bylo u mnie :) zycze szczesliwego rozwiazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niewinnamagda Dzięki bo strasznie boję się rozwiązania, ostatnio o niczym innym nie myślę i wpadam w panikę. Chyba wybiorę dr Nowaka bo jak widzę jest często polecany no i mam nadzieję, że nie będzie stwarzał problemów z cc i znajdzie jakieś wskazanie ;) W państwowym napewno upieraliby się przy sn mimo, ze pierwsze miałam cc, które było przyczyną złego ulożenia się dziecka i zbyt długiego porodu. Mój synuś miał niedotlenienie i do dzisiaj cierpimy z tego powodu... problemy z mową, nauką itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaposfa
Hej dziewczyny! Napiszcie czy łatwo jest załatwic wskazanie do cc. Czy w klinice na Zamenhoffa to załatwie? Panicznie boje sie porodu i chce rodzic cc. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W klinice jest mozliwosc wyboru formy porodu,ale zauwazylam ze lekarze raczej namawiaja na porod sn niz na cc.Choc w tym czasie jak lezalam sporo porodow bylo sn i podobnie z cc.Wiec nieprawda jest ze prywatnie to tylko cc. Poprzedniczko jesli zamierzasz rodzic prywatnie to raczej nie potrzebujesz zaswiadczen od lekarzy o wskazaniach do cc.Wskazania sa raczej potrzebne w szpitalach publicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaposfa
Dzieki za odpowiedz. Juz wkrótce umówie sie na wizyte w Zamenhoffa i zobaczymy co bedzie dalej.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey no też już niedługo mam termin porodu i powoli się obawiam bo to wielka sobota? a jak tam u was? a chodze do dr. nowaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samra
U mnie też coraz bliżej, mam wrażenie, że na początku ciąży to czas się tak bardzo dłużył, nie mogłam doczekać się kiedy będzie widać brzuszek :P a teraz... mam termin na ok.28 kwietnia, choć z USG wychodzi 18 :D Cały czas mam obawy o wolne miejsca, nie chcę rodzić gdzieś indziej ;( Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samra
vicky3665 jeśli tak Twoje maleństwo wycyrkluje to... będziesz miała niesamowite święta :) i przynajmniej nie zaciągną Cię do krojenia warzyw na sałatkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tego sie boję,,, u mie jeden termin i z usg i miesiączki ale lekarz twierdzi że wachania zawsze mogą być 5 dni w jedną i w drugą... wiec zobaczymy gdzie spędzę święta.. a co do miejsc też się boję,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brusiaczek
To ,że w klinice jest możliwość wyboru rodzaju porodu jest nieprawdą!!! Trzeba mieć wskazanie i to nie jest winą lekarzy tam pracujących ,lecz minister zdrowia.Żaden lekarz nie może sobie wymyślić wskazań do cesarki lub wyszukać ich na siłę.Dobrze jest jak kobieta porozmawia ze swoim lekarzem prowadzącym ,na temat dlaczego chce mieć cesarkę.W moim przypadku było to spowodowane strachem przed porodem naturalnym(śmiercią w czasie porodu) ,w rezultacie musiałam udać się do psychiatry ,który ocenił stan mojego lęku .Jeśli psychiatra uzna ,że strach jest tak duży ,że kobieta np. mogłaby załamać się nerwowo po porodzie lub popaść w depresję wystawi wskazanie do cesarki.Psychiatra tak jak każdy inny lekarz ma prawo do tego ! Poza tym trzeba pomyśleć o tym ,co się zrobi jeśli przyjdzie rodzić wcześniej(chodzi mi o poród przedwczesny) - a wtedy jest się skazanym na warszawską lub psk. Oni tam muszą mieć wskazania do cc,więc lepiej mieć wskazanie od psychiatry lub od jakiegoś innego lekarza.Wtedy nie będą mieli wyboru.Lepiej się ubezpieczyć ,niż potem cierpieć ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaposfa
Ja panicznie boje sie porodu , nie mysle o smierci ale mało brakuje. Moja znajoma maiał wskazanie od okulisty do cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×