Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość nURSZULA86
słyszałam, że po remoncie jest więcej miejsc. Pacjentką kliniki byłam jeszcze przed zajściem w ciąże i szczerze mówiąc będę zła jeśli zabraknie dla mnie miejsca, bo boję się rodzić w państwowym szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie słyszałam żeby ostatnio kogoś odesłali z kliniki z powodu braku miejsc. sierpniowym mamusiom życzę powodzenia! będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa77
jestem już po:) 29 lipca urodziłam siłami natury synka. Na tamten moment wydawało mi się ze nie dam rady ale jak juz widzi się dzidziusia to faktycznie się nie pamięta. Poród jak się okazało miałam fantastyczny. Wszystko raptem od pierwszych skurczy trwało 4h. Po przybyciu do kliniki o 3.00 było już 5cm rozwarcia, a po kolejnych 20min. 10cm. Fakt ze anastezjolog dotarł jak bylo już za poźno na znieczulenie ale teraz cieszę sie ze nie zdążył. Leżałam z dziewczyną po znieczuleniu . Po porodzie wpierw przez 4h nie czuła nóg a potem narzekała na ból pleców. Ja swój pobyt tam wspominam miło. Jak ktoś ma jakies pytania chętnie odp. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nURSZULA86
malinowa77 wielkie gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do malinowa77
malinowa bylas nacinana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Mam pytanie do wszystkich Pań które rodziły,najpierw opisze swoją sytuacje. Mieszkam w Ełku Jakieś 100 km od Białegostoku i od 29 tygodnia prowadzi moja ciąże W.Karwowski oczywiście zamierzam rodzić w klinice. -czy jest szansa na obejrzenie wcześniej sali porodowej,sal dla pacjentek-jeśli tak to z kim o tym rozmawiać? -czy warto skorzystac z opcji ''pokój jednosobowy''? -czy klinika wystawi mi zaświadczenie do becikowego?czy raczej powinnam sie udać do lekarza kóry prowadził ciąże od 10 tyg ciąży? -czy klinika sama wysyła informacje do danego Urzędu Miasta odnośnie rejestracji dziecka? -czy przy konieczności nacinania krocza kobieta dostaje znieczulenie miejscowe ?oraz przy zszywaniu? -czy istnieje opcja szwów rozpuszczalnych? -czy jest cos takiego jak''obchód''jeśli to jak to wyglada?badanie?przy ilu osobach? z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xmoniska
Karola666: -czy jest szansa na obejrzenie wcześniej sali porodowej,sal dla pacjentek-jeśli tak to z kim o tym rozmawiać? po co ci to? w żadnym szpitalu Ci nie pokażą szpitala na twoje życzenie - nie możesz obejrzeć zdjęć na stronie? wszystko jest tak samo w realu -czy warto skorzystac z opcji ''pokój jednosobowy''? jak masz pieniądze, i Ci ich nie szkoda, zalezy Ci na intymności i spokoju po porodzie aby nie patrzeć na ciągle odwiedziny pacjentki obok to warto -czy klinika wystawi mi zaświadczenie do becikowego?czy raczej powinnam sie udać do lekarza kóry prowadził ciąże od 10 tyg ciąży? jesli nie prowadzilas ciazy od 10 tyg, to nie wystawia , musisz isc do poprzedniego lekarza -czy klinika sama wysyła informacje do danego Urzędu Miasta odnośnie rejestracji dziecka? nie - dostajesz papiery i sama to zalatwiasz -czy przy konieczności nacinania krocza kobieta dostaje znieczulenie miejscowe ?oraz przy zszywaniu? tak -czy istnieje opcja szwów rozpuszczalnych? nie wiem -czy jest cos takiego jak''obchód''jeśli to jak to wyglada?badanie?przy ilu osobach? jest - jak w każdym szpitalu przychodzi dr do ciebie sprawdza twój stan, położne pielęgniarki mierzą ciśnenie temp itd. do dziecka przychodzi pediatra, badanie lekarz ty, polozne i pacjentka obok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
''w żadnym szpitalu Ci nie pokażą szpitala na twoje życzenie'' Być może w Twoim przekonaniu tak jest,gdy leżałam na patologi bez problemu pielegniarka tak po prostu sama z siebie pokazała mi sale porodowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nURSZULA86
-czy klinika wystawi mi zaświadczenie do becikowego?czy raczej powinnam sie udać do lekarza kóry prowadził ciąże od 10 tyg ciąży? do becikowego nie jest wymagane zaświadczenie o odbyciu wizyty przed 10 tyg ciąży, a zaświadczenie o odbyciu 3 wizyt w czasie trwania ciąży, po jednej w każdym trymestrze. Skopiowane ze strony http://www.becikowe.com/ : "Od listopada 2009 do otrzymania becikowego wymagane było przedstawienie zaświadczenia lekarskiego o pozostawaniu pod opieką medyczną przez okres co najmniej od 10 tygodnia ciąży - do porodu. Wymóg został zawieszony do 31 grudnia 2011 r. Zaświadczenie potwierdza fakt odbycia co najmniej trzech wizyt u ginekologa - w każdym trymestrze ciąży. Musi zostać wypisane na specjalnym formularzu określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 18 września 2009 r. "w sprawie formy opieki medycznej nad kobietą w ciąży, uprawniającej do dodatku z tytułu urodzenia dziecka". "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Czytałam o tej ustawie, w takim razie jeśli jeden lekarz prowadził mi ciąże 2 trymestry po czym zmieniłam lekarza to teoretycznie żaden nie może mi wystawić zaświadczenia.Jednak myśle ze w klinice nie beda robić problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nURSZULA86
karola666 na kiedy masz termin? też chodzę do Karwowskiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xmoniska
karola666 - nie wiem co na celu ma takie pokazywanie szpitala od wewnątrz gromadzenie zarazków? zresztą nie będę tego kwestionować wejdź na stronę i zobacz nie sądze aby na Zamenhofa pokazali ci klinikę na twoje życzenie, co do becikowego zapytaj lekarza ja prowadziłam swoją ciąże do 22 tyg u państwowego lekarza a potem w klinice i mi dr nie chciał wystawić zaświadczenie gdyż nie byłam pod ich opieką od 10 tyg tylko od 22 tyg dlatego też radził się udać do poprzedniej dr i ona mi wystawiła to zaświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
do xmoniska Jest tak że dla jeden kobiety taka wizyta wcześniej może mieć znaczenie dla drugiej nie ,proste. A co do zarazków to z całym szacunkiem nie skomentuje tego. Urszulo mam termin prawdopodobnie na początek pażdziernika ,a Ty?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xmoniska
karola666 - zgadzam się z Tobą, ja osobiście gdybym miała rodzić zamiar w państwowym szpitalu też bym chciała zobaczyć sale porodowe i sale poporodowe, tzn, widziałam na zdjęciach pokazywanych na zajęciach w szkole rodzenia więc na pewno nic ładnego i godnego uwagi, spróbuj zapytać położna na zamenhofa lub w rejestracji dziewczyny tam pracujące może pokaża chociaż tak jak pisałam wcześniej że nie sądze aby pokazali bo są zdjęcia w 3d na stronie - ja rodziłam tam więc mogę Ci osobiscie poświadczyć że zdjęcia są oryginalne tak jak wszystko wygląda od "srodka" - aczkolwiek sprobować zapytać nie zaszkodzi jesli ci na tym bardzo zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa77
Co do obejrzenia sali porodowej to wiem ze można, moja znajoma oglądała. Trzeba chyba poprosić panie z recepcji i nie ma problemu. Ktoś się pytał czy byłam nacinana - nie nie nacinali, popękały jakies tkanki wewnątrz i byłam zszywana w środku samorozpuszczalnymi nicmi. Wcześniej przed szyciem podali mi coś i usnełam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nURSZULA86
karola666 ja rodzę miesiąc później, tj na początku listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Urszula od początku prowadzisz ciąże w klinice?Wiesz jak urodzisz? Co sadzisz o dr.Karwowskim? Ja byłam u niego tylko raz ,poleciła mi go koleżanka która pracuje w klinice. Czy za każdym razem masz badanie?Bo ja w sumie teraz jak byłam w 30tygodniu to tylko usg mi zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nURSZULA86
karola666, do dr Karwowskiego chodziłam jeszcze przed ciążą, w czasie ciąży miałam okazje być u dwóch innych lekarzy w klinice ale jakoś nie przypadli mi do gustu. Koleżanka chwaliła też dr Nowaka, który prowadził jej ciąże, a inna koleżanka dr Młodzianowską - Kosel, ale stwierdziłam, że skoro jestem zadowolona z Karwowskiego to nie ma sensu zmieniać. Chciałabym urodzić naturalnie, ale standardowo wszystko zależy od tego czy Dziecko odwróci się do porodu :) Nie licząc USG pierwszego, genetycznego w 13 tyg i połówkowego w 23 tyg, na pozostałych wizytach zawsze pytał mnie czy chcę mieć robione USG A Ty rodzisz naturalnie czy cc? Od 30 Tyg wizyty są chyba częściej, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Chciałabym naturalnie,ale Karwowski przy usg sugerował że istnieje możliwość cc bo dzidzia duza ale to wiadomo wszystko może sie zmienić. Ja nic nie mam przeciwko ugs na każdej wizycie:)tylko ciekawi mnie czy mnie zbada choć raz hehe bo w sumie jak byłam u niego w 29 tygodniu nastepna wizyte wyznaczył mi gdy bede juz w 34 wiec po miesiącu ,moze po nastepnej bedzie czesciej lub juz sie spotkamy z doktorem na porodówce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola666 a na kiedy masz wyznaczony termin? Ja chodzę do Młodzianowskiej - Kosel i jestem bardzo zadowolona. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
U mnie jest tak że z miesiączki termin mam na 14 pażdziernika ,a z ostatniego usg na 2 pażdziernika myśle wieć ze w tym przedziale urodze. Mam pytanie do Pań które już rodziły i być może tu zaglądaja. Jak to jest z porodem od odejścia wód do samego porodu ,zastanawiam sie czy jak odejda już mi wody mam sie spieszyć do kliniki czy dam rade jeszcze na spokojnie sie ogolic itp.dodam ze mam 100km do biełegostoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xmoniska
karola666 - jak wody odejdą to wtedy czym prędzej do szpitala bo różnie zdarzyć się może;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nURSZULA86
Monilinia moja koleżanka również prowadziła ciąże u Młodzianowskiej i była zadowolona, miała rodzić naturalnie, ale wyszło cc. Kiedy masz termin? karola666, przez jakiś czas mieszkałam w Ełku i kilka moich znajomych rodziło w Białymstoku, bez problemu udało się dojechać na czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nURSZULA86
*Moninisiaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin na 17 października z usg, z miesiączki na 12 :) zobaczymy jak to będzie, naturalnie boję się a znowu cięta też bym nie chciała być :) że też my baby tyle musimy znosić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarahxxxxxd
Czy Któraś z Was prowadziła ciążę u dr Lenczewskiego? Słyszałam ze ma opinię dobrego specjalisty, ale czasami wkrada się rutyna i błacho podchodzi do niektórych spraw. Chciałabym rodzić na zamenhofa, bo strasznie boję się szpitala z powodu niemiłych wspominien i tak sie zastanawiam, którego lekarza wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xmoniska
sarahxxxxxd - u każdego po jakimś czasie praca staje się rutyną:) nie tylko u dr Lenczewskiego;) zresztą w klinice nie ma złych lekarzy poczytaj opinie dziewcząt na temat dr lenczewskiego jak i tutaj na forum jak i na stronie arciszewskich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam pytanie do Was...
ktore nie jest zwiazane konkretnie z klinika na Zmenhofa Jaki lekarz jest godny polecenia do prowadzenia ciazy ale zeby pracowal jednoczesnie w szpitalu najlepiej w PSK ale na wizyty moge chodzic prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarahxxxxxd
dr Tomasz Zbroch - pracuje w Artemidzie i szpitalu PSK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Mam pytanie do Pań które rodziły poprzez cc że tak sie wyraże z przyczyn gabarytowych dzieciątka.Jak to jest ,jak duże musi być dzieciątko żeby sie kwalifikować na cc ?Lekarz powiedział mi ze 4,5kg co wydaje mi sie przerażające ,bo myślałam ze spokojnie przy 4 kg,bo to już dość dużo dla kobiety która miałaby rodzić naturalnie więc pytam jak to jest w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×