Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

skierowanie - wydaje mi się że to chodzi o samo CC lub indykcje czyli wywowałanie porodu bo nie da sie rady jednoznacznie ustalic rodzisz jutro sn o godz. 10 mysle ze skierowanie to sie tyczy do indukcji czy cc:) zapytajcie lekarzy bo do sn zadnego skierowania nie mialam dostalam skurczy we wtorek 21 grudnia o godz 21 a 22 grudnia o 1.30 w nocy bylam w klinice i bralam ze soba tylko to co na liscie i to co polecaly polozne w szkole rodzenia mialam ze soba: szlafrok, zel pod prysznic, reczniki, szampon do wlosow+odzywke, grzebien/szczotke, pizamke (jednak ja zalozylam dopiero w ostatnia noc pobytu) najpierw dostalam do porodu jednorazowke a potem polozna po porodzie przebrala mnie w szpitalna koszulke przystosowana do karmienia dzieciaczka :) dopiero na nastepny dzien nalozylam swoja, wzielam tez stanik do karmienia ale tez nalozylam dopiero w ostatniej dobie pobytu w klinice, oczywiscie bielizne wzielam, zadnych podkladow nie trzeba zadnych majtek jednorazowych itd. szczoteczka do zebow, pasta - ladowarka do telefonu - dziewczyny polozna w szkole rodzenia mowila aby wziasc wode, jakies landrynki owocowe bo w buzi robi sie sucho, wzielam wode 0,5 l pilam duzo w trakcie porodu razem z mezem nie wystarczylo dostalam od poloznych wode, nie bierzcie zadnych ubranek dla dziecka bo dostaniecie jak i na pobyt jak i na samo wyjscie do domku, tak samo pieluchy kremy do pielegnacji dzieciatka itd wiadomo do wyjscie ze szpitala albo wracacie w ubraniu w ktorym przyszlyscie albo najlepiej przygotowac w domu ubranie ktore maz przyniesie dopiero na wyjscie;] zeby nie brac niepotrzebnie ze soba:) bierzcie tylko to co jest na liscie mi moj dr powtarzal ze rodzic mozna przyjsc praktycznie z ulicy ;] nURSZULA86 - ja nie wierzylam w to ze mamatens lagodzi bol porodowy wypozyczylam go glownie dlatego ze dziala tez podbno na bole krzyza, zbija opuchlizne z nog podczas ciazy a mi to strasznie dokuczalo w ostatnich miesiacach - bo dostajesz 2 szt elektrod na wszelkiego rodzaju bole krzyza, opuchlizny nog i mi to pomagalo bardzo tylko dokuszliwe byly te kabelki wiszace a przy skurczach zalozylam ze wzgledu na to aby sie przekonac o tym czy pomoze - i pomoglo sam anestezjolog sie dziwil ze dalam rade do 8 cm mowil ze teraz takie male cos moze go pozbawic pracy:P mi osobiscie pomoglo naprawde:) z tym ze to daje uczucie takiego kopania pradem, mrowienia wiem ze niektorym nieodpowiada mojej siostrze dokuczalo gdzie ja jechalam ze tak powiem "na najwyzszej mocy" polozne w szkole rodzenia tez sie wypowiadaja pochlebnie ze duzo rodzacyh chwali ten produkt podobno w UK jest to powszechny srodek lagodzacy bole - jak jestec z Bialegostoku zajdz do szkoly rodzenia maja znizki, ulotki popytaj:) moim zdaniem za te 100 zl warto sprobowac;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki xmoniska! Twoja opinia apropo mamatens bardzo mnie przekonuje. chodzę na zajęcia do szkoły rodzenia, właśnie na nich położna mówiła, że na warszawskiej to mają i jest wiele zadowolonych pacjentek. na najbliższych zajęciach zapytam o zniżkę. apropo torby do szpitala, położna mówiła, że nawet jeśli planujemy rodzić w klinice, to lepiej na wszelki wypadek mieć też spakowaną torbę, taką jaka jest potrzebna w państwowym szpitalu, tym bardziej przed skończonym 37 tygodniem, bo nigdy nie wiadomo co może się zdarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki xmoniska - jak zwykle super i wyczerpująco :)) To prawda, że w szpitalu państwowym trzeba mieć ze sobą wszystko, ale jeśli odpukać coś się wcześniej wydarzy to przecież szpitale nie są oddalone o setki km od domu i zawsze ktoś może coś dowieźć, także myślę że nie ma się co tym stresować. A że w klinice tak niewiele potrzebujemy to bardzo fajna informacja, bo ja w ciąży jestem straszna zapominalska ;) Pozdrowienia, miłej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ta druga torba jasne - lepiej na wszelki wypadek spakować - jednak napewno wam sie nie przyda bo bedziecie w klinice rodzic ;] nURSZULA86 - ja nie wierzylam w te cudowne wlasciowosi mamatens w SR zachwalano a na wielu forach kazdy wypowiadal sie roznie wiec pewnie na kazdego inaczej dziala ale jak nie robi krzywdy dla dzidziusia i dla mamy a ma pomoc to ja jestem zdania ze mozna sprobowac;p jesli bede mogla kiedys z niego jescze skorzystac to napaewno to zrobie;p;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efffcia123- ja tam myślę, że lepiej dmuchać na zimne, i tą drugą torbę wolę mieć przygotowaną, niż później w ważnej chwili stresować się brakiem rzeczy dla siebie i dziecka. aczkolwiek mam nadzieję, że z niej nie skorzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarahxxxxxd
Ponawiam pytanie do dziewczyn, które ostatnio rodziły w klinice. Czy ceny za poród: 2000 CC, 1600 SN są nadal aktualne? I czy w tą cenę jest od razu wliczony ten miesięczny pakiet opieki medycznej nad dzidziusiem i matką, czy trzeba cos dodatkowo dopłacać. Dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarahxxxxxd ceny z sierpnia to 1500 ( a nie 1600) SN i 2000 CC, to wiem napewno, jeśli jesteś ubezpieczona to już za nic nie musisz dopłacać. jeśli bardzo spieszy Ci się z odpowiedzią, to może zadzwoń do kliniki i zapytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, byłam dzisiaj na wizycie. Pytałam o cennik, poród naturalny 1500 a cesarka 2000 zł. Kazali mi już torbę szykować :) ale jeszcze nie zanosi się na poród przez najbliższe 2 tyg :) za tydzień mam na ktg się zgłosić :) i tak 2x w tyg. stąd moje pytanie bo zapomniałam w klinice zapytać - a za ktg też się płaci? Jeśli tak to ile ? bo 2x w tyg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarahxxxxxd
za ktg kontrolne płacisz 30 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
monisiaa też dziś byłam w klinice;)kto prowadzi Ci ciąże?:>i na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prowadzi mi ciążę dr Młodzianowska- Kosel :) super lekarz :) szłam do niej w ciemno a jestem bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Ja mam termin na 14 pażdziernika i nikt mi nic nie mówił o ktg Czy przyjmą mnie w szpitalu jak sama pojde bez skierowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Karola666- na wizycie, która będzie ok. 2 tyg przed terminem powinnaś się dowiedzieć o ktg i wtedy na nie umówić. Tak było w moim przypadku. Albo po prostu zapytaj lekarza na najbliższej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Jesli do tej pory nie urodze... W klinice raczej nie bede sie umawiac na ktg ,z faktu na to ze mam tam 100km,wystraczy mi skierowanie.Moze moj lekarz zapomniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieżarówka2012
Cześć dziewczyny. Czy możecie polecić mi w tej klinice jakąś Panią Doktor która jest skłonna aby kobieta rodziła przez cc . Wsumie mam wskazanie do cc ale z tego co czytałam w internecie nie każdy lekarz chce je przyjąć . Chodzi tu o wskazania psychologiczne . Co myślicie na ten temat ? Dziekuję za jakiekolwiek odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Dziewczyny tydzień temu mialam robione wymazy,dzis dowiedziałam sie ze mam kilka bakteri doklanie nie wiem jakie bo poznałam wyniki przez tel. recepty na antybiotyk dostalam wczesniej''jakby co''liczyłam na to ze sie nie przydadza.Czy któraś z was miała taki problem i pocieszy:( cieżarówka2012:niestety myśle ze nie znajdziesz lekarza zwolennika cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola666 ja tez tak mialam jak zrobili posiew z pochwy, moja siostra ktora rodzila ostatnio tez miala ta sama bakterie co ja - lekarz ci twoj nie powiedzial ze wiekszasc kobiet w ciazy ma bakterie roznego rodzaju w pochwie od drozdzakow po grzybice? na to masz antybiotyk aby nie zarazic dzidziusia ja tez mialam to samo po przyjeciu antybiotyku bylo okej nie musisz sie martwic to dla dzidziusia nie zagraza jak to leczysz gorzej jakbys nie wyleczyla i doszlo by do zakazenia podczas porodu, w ciazy pochwa jest bardzo podatna na infekcje i roznego rodzaju bakterie - poczytaj w internecie i sie kochana nie zamartwiaj;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
xmoniska:własnie nie miałam za bardzo kogo oto pytac ,czytałam na necie rózne historie i duzo głupot nie wiadomo w co wierzyć ,Ciesze sie ze odpisałaś jakas spokojniejsza jestem ,w dobrych rekach bede i Bogu dziekowac ze w klinice robia posiew bo nie wszedzie lekarze maja swiadomosc tego ze to istotne badanie i po prostu go nie robia,przykładów daleko nie musze szukać moja siostra przy 2 porodach nie miała . Mimo tego cholerstwa co mnie nawiedzilo mam sie z czego cieszyc zaczynam 38 tydzień:)dzidzia donoszona i mama zadowolona to najwazniejsze. Pozdrawiam mamusie te przyszłe i te które juz sie ciesza swoimi pociechami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola666 - bierz leki ktore masz na recepcie i te bakterie przejda napewno to jakies grzybice lub drozdzaki nie czytaj glupot ktore sa powypisywane w necie:) ja mialam jakas bakterie przyjelam leki minelo urodzilam zdrowego synka dzisiaj skaczyl 9 miesiecy i jest zdrowy jak ryba:):) ciesz sie koncowka ciezy niedlugo zobaczysz dzidziusia:) i sie nie zamartwiaj jesli bakteria zagrazalaby tobie lub zdrowiu dzidziusia napewno lekarz by kazal ponformowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola666 uszy do góry, posłuchaj xmoniski i nie zamartwiaj się. Też idę niedługo na posiew, myślałam, że to standardowe badanie, ale okazało się, że wielu lekarzy nawet nie informuje pacjentek o możliwości , a wręcz konieczności jego zrobienia. Jak z wagą Twoje dzieciątka, bo jakiś czas temu pisałaś, że lekarz mówił, że jest duże i możesz mieć cc? xmoniska- pytałam o mamaTens w szkole rodzenia, ale w tej do której ja chodzę nie mają zniżek, ale tak czy owak postanowiłam wypożyczyć, mam nadzieję, że będzie warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Dziewczyny sie juz specjalnie nie zamartwiam jestem zadowolona ze zaraz koniec i w sumie wiecej problemow poza tymi bakteriami i nadciśnieniem nie mam .Dzidzia zdrowa idealnie sie rozwija ,teraz z usg wyszło ze wreszcie sie uspokoił i rozwija sie prawidłowo 3 kg. nURSZULA86:juz nie ma mowy o cc i super bo i poco:) Mi nikt wczesniej nie wspominał o tym jak wygląda ten wymaz w sumie specjalnie mnie to nie interesowało bo wychodziłam z założenia ze to tak jak cytologia co sie nie pomyliłam ale nie wiedziałam ze tez jest robiony z okolic odbytu,dowiedziałam sie juz na kozetce moj smiech słyszał moj maż i zapewne reszta ludzi czekajacych.Mam nadzieje ze n ie popsułam Ci niespodzianki hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola666 ja dzisiaj miałam podobny telefon hehe :) W pierwszej chwili też się zmartwiłam, ale po wielu rozmowach z kobitkami i położną też stwierdzam, że nie ma co brać do głowy :) Fajnie, że o nas tak dbają i że chuchają na zimne, weźmiemy co tam nam przepiszą i będzie dobrze :) kochana zazdroszczę, że już 38tydzień, ja marzę o tym żeby w spokoju donosić jeszcze przynajmniej te 2tygodnie, staram się nie przemęczać, odpoczywam i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze! Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurczę, padłam, nie wiedziałam, że z odbytu :D haha, dobrze, że napisałaś, przynajmniej wiem na co mam być przygotowana zazdroszczę Ci trochę, że to już ostatnie tygodnie i niedługo będziesz miała swoje maleństwo przy sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Wszystkie bedziemy miały dzidzie !!;) Cieszmy sie z przespanych nocy i słodkiego lenistwa! Pinezka28:z pewnościa donosisz ja nawet pytałam lekarza ze jesli nie było by pełne 37 tyg to czy by mi odmowili to stwierdzil ze gdyby to było kilka dni to przyjma,mnie to wtedy pocieszylo;) wykupiłam juz antybiotyki ponad 50 zł wrrr:[ nURSZULA86:przeżycie niesamowite ,chwila i zapomnisz hehe choć ja nie zapomniałam haha ale z drugiej strony przy porodzie bedzie pewnie jeszcze ciekawiej to lepiej sie przyzwyczajać haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola666 ja jeszcze czekam na receptę, ale domyślam się że portfel trochę zubożeje - aż się boję liczyć ile przez całą ciążę wydajemy na badania, wizyty, etc. No ale czego się nie robi dla dobra i zdrowia naszych Maleństw :) Pewnie już jesteś bardzo podekscytowana, że właściwie już teraz może się w każdej chwili się zacząć :) Położna dzwoniąc w sprawie tej recepty baaaardzo uspokajała, że rzadko posiew wychodzi bez zarzutu bo często się coś tam przypałęta ;P ale jest to absolutnie niegroźne, chociaż warto przeleczyć :) Także łykaj spokojnie leki i czekaj na dzidziusia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinezka28 - dokładnie tylko dziwne że prowadzacy karoli nie uswiadomil jej wczesniej ze to nic goroznego a dziewczyna niepotrzebnie sie niepokoi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja też miałam wczoraj tel, że mam się zgłosić po receptę :) Także jak widzicie to nie są wyjątkowe sytuacje :) Trudno - dzisiaj zajadę odbiorę receptę i będę łykać :) dobrze, że w klinice posiew traktują jako coś obowiązkowego :) moja siostra też 2 ciąże i nie miała posiewu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×